Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

sisip
24. dub 2010

Holky, dnes jsem malé v plínce našla dost krve s příměsí hlenů, mám nervy jak hrom, nestalo se vám to některé náhodou? nemůže to být třeba s toho že bere furt ty atb? poradíte?...děkuji

cvalda
24. dub 2010

Ahojda holky,občas k vám zavítám a čtu si Vás,mám totiž tři děti a prostřední syn má hydronefrosu-dilatace ledvinové pánvičky,bohužel mě to tenkrát před 15 lety v těhu nezjistili,dnes už jsou íky bohu jiné možnosti,ale jak vás čtu,tak se stím stejně v těhu nic nedělá...ale aspon jste na to byly připraveny.Nám to zjistili po propuštění z porodnice na ultrazvuku,takže šok,nic jsme o tom nevěděli,starší dcera uplně zdravá.Řekli nám ,že se se to muže rozšířit do třech měsícu a jelikož tam nějaká pruchodnost byla,nechali nás čekat.Jen jsme stále chytali moč a posílali do laborky.Nakonec nás operace ve třech měsících neminula.Syn byl pocelou dobu bez obtíží,zánětu...což je taky prý vyjímečné,děti s touto diagnozou často prodělávají záněty,infekce.Operovali ho 4 hodiny a byl tak prochladlej,že ho po operaci dali do inkubátoru,byl velikej ,tak se jim tam chudák nemohl vejít,pak ho nakonec zahřívali v postýlce.Začal se zhoršovat,měla jsem strach,že dostane zápal plic,píchali mu hydrokortizon,no nervy jsem měla na pochodu,noc hrozná,naštěstí to zvládl skvěle a na JIPCE BYL JEN TŘI DNY.Celkem to bylo potom v pohodě,byl maličkej ,tak se ještě tolik nepohyboval,takže jsem ho jen kvuli vývodu nemohla chovat.Celkem jsme byli v HK Fakultní nemocnici 11 dní.Žádné problémy potom neměl,jen jsme jezdili na kontroly ,ted v jeho 15 letech jezdíme jednou za 2 roky na ultrazvuk do Nefrologické poradny.Takže to je moje zkušenost.Holky držím Vám všem palečky a pevné nervy.Jsou horší věci na světě a já si to uvědomila až v té nemocnici,že toto je docela prkotina 😒

cvalda
24. dub 2010

sisip,nevím,my antibiotika dlouho nebrali,jen asi týden po operaci,takže neporadím.

lucisa
24. dub 2010

sisip, moje dcery obě braly atb, starší téměř 3 roky nepřetržitě, byla to jen udržovací dávka kvůli prevenci infekce močových cest, ale tohle se nám nestalo nikdy. asi bych zašla za dětskou, pro jistotu......

jenny20061
24. dub 2010

Sisip to je mi líto,ale určitě zajděte k doktorovi. Možná najdeš nějakou odpověď na webu www.emimino.cz, tam píšou různé maminky zkušenosti. Moc mi to občas pomohlo, ale k lékaři bych na 100% šla. Určitě to nebude nic vážného, neboj.

Holky prosím napište mi ještě braly jste si něco s sebou do Olomouce na jídlo? Myslím pro sebe anebo Vám stačilo to nemocniční jídlo. No malý má rýmu a kašel už dva dny, tak jsem teď zase vystresovaná z toho, že nám to možná i odloží. To je strašné, tak se člověk připravil psychicky, že už jedeme a teď ani nevím jestli nám to nezruší. Malý pokuckává a rýmu má celkem velkou. Neteče mu to moc z nosa,ale odsávačkou toho vždycky vysaju dost. Nemáte nějaký recept jak rýmu co nejdříve vyléčit? Já mu vytírám dírky Vincentkou a odsávám odsavačkou. Taky hodně zvlhčuji vzduch. Na kašel mu dávám Tussin. No snad nás nepošlou domů. Taky nás možná už neuzná naše dětská. Jinak teplotu nemá jen tu rýmu a kašlík. ☹

sisip
24. dub 2010

ahojky, díky. No modlím se jak budou vypadat hovínka zítra. Jenny: Já si teda brala nějaké jídlo, rohlíky, sušenyk, přesnídávky atd..prostě co vydrží, protože to jídlo mi teda na celý den nestačilo. Ikdyž se mi zdá že tam v te jidelně je chleba stále. Tak snad vám to neodloží, vím že jak jsme leželi mi v Olomouci tak semnou na pokoji byla paní s holčičkou a ta měla taky trochu rýmu ale nic jí neteklo jen trochu chrčela a normálně jí na operaci brali. No nám vždy docela rychle zabere stérimar sprej , tak ho zkus 😉

lucisa
24. dub 2010

jenny, a jak velké je tvé dítě? nějak mi to uniklo - jestli máš ještě mateřské mléko, vtírej mu do nosánku i to, je tam hodně protilátek, u nás to fungovalo 😉

a co se týče jídla, já už jsem z nemocnic poučená, že si vždycky beru své (nebo mi někdo z příbuzných nosil), a vůbec teď, jak jsou omezené finance na všechno. Snídaně mezi 7-8, oběd kolem 12-13 a večeře kolem 17 a šlus. jsme zvyklá jíst vícekrát a raději míň, než hypnotizovat hodiny a pak se hltavě nacpat, když člověk šilhá hlady....

jinak, v Olmíku kdysi byla kuchyňka i s lednicí a sporákem pro maminky, to tam ale prý teď zrušili, tak radši si vzít něco trvanlivějšího, co netřeba hodit do lednice. nějaké balané suchary, oplatky, paštiky, příp. vakuované salámy a tak.
a na dohled dětského oddělení býval bufík, kde se dalo koupit čestvé jídlo, nějaké bagetky a pod. a o kousek dál byl taky malý obchůdek (vše v areálu nemocnice).
ale jestli je nějaká změna, tak ti spíš poradí holky, co tam aktuálně byly. já jedu s nejstarší na kontrolu až 18.5., tak uvidím.

ralelo
25. dub 2010

sisip a nedala jsi malé nějaké nové jídlo? Mohla by to být i potravinová alergie.Anebo to může být jen že jak malá tlačila tak ji mohla u konečníku prasknout žilečka(tak to měla malá kamarádky). Každopádně bych zašla k dr

ralelo
25. dub 2010

jo lednička tam je, ale kuchyňka není. Já si občas chodila něco koupit do obchůdku.

sisip
25. dub 2010

Ahojky, Ralelo: no nevím o tom , že bych jedla něco jiného, nového, ona je plně kojená takže nemá a čeho mít krev ve stolici. Snad to nic nebude, jinak mě už trefí, kdby se nám k tomu mělo ještě něco přidat 😢 Dneska už měla hovínka dobrý ale určitě to řeknu dětské dr. Jenny: tak co jak je malýmu?

ralelo
25. dub 2010

sisip tak to fakt mohlo být jen z toho jak malá tlačila a praskla ji tam žilečka 😉

jenny20061
25. dub 2010

Ahojky, moc děkuji za rady. Luciso, malému je 6,5 měsíce a zatím mi příjde, že to nachlazení je stejné. Dneska jsem zkoušela tím mateřským mlíčkem vytírat nosík. Teplot nemá je veselý, živý a rýmka mu sama od sebe z nosu neteče. Jen, když ho kojím, tak chrčí a slyším, že tam v krčku to má zahleněné. Odsávačkou toho vždycky vysajeme celkem dost, ale myslím, že když to doktorce neřeknu sama, že má rýmu, tak by to ani nepoznala. V nosíku nic vidět není. Jen, že by to viděla v krku. No a ještě občas ten kašlík, ale to zakucká, tak asi 2 x za den. Určitě to řeknu, protože se strašně bojím nějakých operačních komplikací, tak snad nás nepošlou z Olomouce domů.
Sisip určitě napiš jak je malé a co doktorka. Určitě to nebude nic vážného. Zkoušela jsem to najít na internetu a hodně píšou, že tak se projevuje alergie na kravské mléko,ale to není Tvůj případ, protože plně kojíš, tak by to jedině mohl být poraněný konečník anebo nějaké střevní potíže,ale určitě to bude dobrý pokud je malá jinak v pohodě a nemá teplotky a prospívá 🙂

andelina
26. dub 2010

Ahoj holky, tak jsme zrovna odvezli moč, páč jdeme 7.5. poprvé na nefro. Od včera odpo bolí malého bříško a má průjem, tak zas chytám hysterické záchvaty. Naposled nám dr. Chovančík při zánětu v 5. týdnu řekl, že se to zhorčilo, ale dr. Šuláková zas, že to nemůžem brát, páč při zánětu se všecko zhorší, zvětší... takže uvidíme toho 7. NO a do pátku výsledky moči. Já budu mít žaludeční vředy, já na to fakt nemám, jsem děsná sračka ☹

kozlenka
26. dub 2010

Sisip, Adámek měl taky krev ve stoličce, hodně mě to vyděsilo, moje obvodní říkala, že je to z těch antibiotik, že mám přejít na silnější probiotika, tak jsem mu dávala půl kapsle dospěláckých laktobacilů a urovnalo se to, teď už je malý úplně bez antibiotik, tak je klid..

sisip
26. dub 2010

Kozlenko:A jaké lactobacíly to byli,prosím tě? Já už uvažuju jestli nemám malé koupit ty drahé probiotické kapky ale aby to k něčemu bylo,nevíte jsestli jsou silnější než ten bifiform co bereme? zatím krev nemá uvidím co mi řekne dětská dr.

ralelo
26. dub 2010

Sisip prob. kapky jsou zbytečně drahé. Já dávám Matymu tyto http://www.napetrinach.cz/index.php?detail=0819... dávají se i v nemocnicích, někde píšou že se nedoporučují pro děti do 2 let, ale Matymu je dávali v Opavě v nemocnici když měl 2 měsíce. Dávám mu 1 kapsli, když měl třeba průjem, tak jsem dala 2. Ten bifiform neznám, jestli jsou silnější netuším.

ralelo
26. dub 2010

Kozlenko vy už jste úplně bez ATB? Tak to tiše závidím 😉 , doufám že mu je Šmakal vysadí jak tam pojedem na ko 🤐

hancas
26. dub 2010

ahojky maminky,
dnes mi dr.řekla že na ten Sumetrolin nemůže nic kyselého jen babnán a že nesmí na slníčko ☹ prej dlouhej rukáv a mazat a nevystavovatse slunci ☹ to je fakt super hic jak svina adítě zahalené

sisip
26. dub 2010

hancas: to jsme na tom stejně, taky do operace máme sumetrolim a štve mě že si nemůžu dát žádný ovoce ,furt tlačím banány ale už mě to taky nebaví.Zachvíli začnem s prvníma příkrmama a ani přesnídavky ani jablko, no hruza . A jaký faktor holky používáte na děti? stačí malé 30? když stejnak nesmí na slunko? hancas : já myslím, že když jen projde sluncem, nebo chvílinku možná na slunci může být , že se asi myslí, přímo delší pobyt na slunci ne?

saruspec
26. dub 2010

taky berem sumetrolín a taky jsem četla,že nesmí na slunko,tak budu volat fleglové protože jedem 4.6.do chorvatska jestli mu nenasadí na týden něco jiného a o kyselm nic nevím davám mu přesnidavky jahodové s ananasem a v pohodě.a už máme zoubek polovinu venku ale dva dny jsme měli horečku a byli pořád uplakaní a nechtěli k nikomu jit,tak mamka nosila Matýska pořád na rukách ani jsem se nemohla jit vyčurát tak jsem to držela až jsem dostala zanět močáku,lezla jsem po čtyřech od bolesti v noci jsem si napustila vannu a seděla hodinu ve vaně a ráno jsem letěla k lekáři a nasadil antibiotika.jidlo si určitě vem ja sice měla žaludek scvrklej z nervu a z toho jidla vanočky atd takže vždy zhodím v nemocnici.

ralelo
26. dub 2010

Holky jak často dáváte ten sumetrolin? Maty ho má jen navečer a miluje kiwi, tak mu ho dávám dopoledne, reakci nemá, na sluníčko chodí. Má jen minimální dávku, tak to zas tak neřeším.Ve stínu bych ho neudržela. Loni v létě už chodil, měl v té době vercef, což je silnější ATB než sumetrolin a taky byl na sluníčku a dokonce mu i přes léto zmizel ekzém(no a v zimě opět vylezl 😢 ). Faktor už ani nevím jaký jsme měli, myslím kolem 30, musím zas něco koupit.

hancas
26. dub 2010

mi dáváme 3ml večer talky jedem do chorvatska ,ale v černu řeknu na kontrole že tam jedem a uvidíme snad se bude moc klárlka koupat,má ýákaz zatím

hancas
26. dub 2010

holky myslíte si že když třeba zapomenu dát dávku že se něco stane???

jenny20061
27. dub 2010

Sisip, t y probiotické kapky od firmy Bio Gaia se dají koupit i levně : http://www.zbozi.cz/items?q=probiotické+kapky+&....
Já jsem se je trošku bála, tak přes net kupovat, protože mají být v chladu,ale prý nějakou dobu to nevadí dělali prý na to nějaké testy, že, i když nebyly v lednici, tak ty bakterie až týden přežily. A myslím, že pokud je koupíš takto levně tak jsou ještě výhodnější než Bifiform, protože vydrží myslím skoro měsíc, ale Bifiform jen 14 dní ani ne. No a ještě se dá pro ně zajet do Polska tam jsou prý i za 240 Kc. Jinak kamarádka dělá v lékárně a říkala, že každé jsou trochu jiné složením a počtem těch bakterií.

jenny20061
27. dub 2010

Nějak se mi tam nezkopíroval ten odkaz, tak posílám ještě přímo na obchody, ale stačí zadat do seznamu - zboží - probiotické kapky a seřadit od nejlevnějšího.

http://www.topobchod.com/index.php?detail=82880...

http://www.picnicsro.cz/ostatni3/probioticke-ka...

http://www.probiotickekapky.com/?p=productsMore...

ralelo
27. dub 2010

Tak my dáváme večer 2,5ml

ralelo
27. dub 2010

Jo a PANÍ Kozlenko, jak to že ses nám nepochlubila se svatbou? 😀 😀 😀 Tak to moc blahopřeji a ať manželství vyjde 😉

lucisa
27. dub 2010

holky, my ty probiotické kapky BioGaia máme (pro nejmenší), a všimla jsem si, že spousta lidí řeší ten chlad, ale jak jsem se dočetla na stránkách o těchle kapkách, tak v chladu musí být po prvním otevření. Dokud jsou origoš zavřené, tak to nevadí.

Já je mám z Polska (dovezla mamka) za cca 320 kč, je to 5 ml, ale v Česku už se taky asi chytili za nos a prodávají sice za cenu kolem 600 kaček, ale 10 ml, takže teď už to vyjde šulnul 😉

lucisa
27. dub 2010

Jo a jak jste psaly o té reakci sluníčka se Sumetrolimem, tak já už to tady kdysi zmiňovala, nám oči natekly a zčervenaly a dětská dr. je po konzultaci s nefroložkou změnila na Triprim (tehdy jsem si neuměla vzpomenout na název 😔 )

sisip
27. dub 2010

Lucisa. no u nás v lékárnách mají ty kapky za 600kč ale normálně 5ml ..se zbláznili. Musím se teda ještě poptat jestli někde mají i 10ml za tu stejnou cenu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru