Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kozlenka
27. dub 2010

Sisip, koupila jsem laktobacily taky od Swissu, ale pro dospělé, je tam víc těm miliard probiotických kultur. Ty probiotické kapky za 600 kč jsme měli taky, ale jednou jsem je nedala do ledničky a jakoby vyschly a to jsme je měli asi týden, takže na mrtvici 😖 Sumetrolim nám úplně vysadili, doufám, že to bude bez komplikací!
Ral, díky za blahopřání 😀

jenny20061
28. dub 2010

Tak jsme doma☹ Bohužel nás nevzali. Malému se dnes zhoršila rýmka i kašlík, ale není to nic hrozného a to jsem si včera myslela, že je skoro v pohodě.. Zatím náhradní termín nemáme. Budou nás kontaktovat až někdo vypadne. Ach jo☹ , ale jak se říká vše zlé je pro něco dobré a zdraví malého je to nejdůležitějši.

hancas
28. dub 2010

jenny.....co se dá dělat to jsou ty debilní virozy z toho počasí,mi jsme taky celá rodina nakřaplá.držím palečky at to máte drzy za sebou

sisip
28. dub 2010

Ahojky, jenny: tak to je škoda, už jste to mohli mít aspoń za sebou ale máš pravdu, zdraví malého je nejdůležitější. A kdo vám řekl , že vás nevezmou, dětská dr nebo v Olomouci?

jenny20061
28. dub 2010

No u dětské jsme byli včera, ale to byl celkem dobrý, tak nás uschopnila. Neuschopnila nás v Olomouci, ale tušila jsem to, protože ráno dost pokuckával a i rýmka se mu zhoršila.

sisip
30. dub 2010

Ahojte holky, tak jsme dnes byli u dr. a říkala že ta krev v té stolici může být z toho sumetrolinu, může mít podrážděné střeva, prý pokud se to bude opakovat tak máme přijít, jen jsme došli domů, malá se opět pokakala a zas tam měla krev ! to je fakt jak na schvál, už jsem z toho nanervy , takže v pondělí tam budu volat co máme jako dělat.. kozlenko: a malej měl tu krev taky vícekrát nebo jen jednou? díky .

kozlenka
1. kvě 2010

Sisip, měl to asi měsíc, někdy to byla krev čerstvá, někdy tmavá, taky jsem z toho byla na nervy, tak jsem ráda, že už jsme s antibiotiky skončili. Doufám, že nadobro!! ☹ Sisip, jestli ještě kojíš, tak zkus brát probiotika i ty, já pila třeba Aktimely..

sisip
1. kvě 2010

Kozlenko: díky, jj kojím zatím pořád plně, tak zkusím jíst i já probiotika, ale vím , že jsem se na to ptala dr. a ta mi říkala , že když jím já probiotika, že se do mlíka nedostanou, že zůstanou ve střevech. ale určitě to bud jíst pro jistotu. Včera jsem musela volat Fleglové, protože tu krev měla 3krát za sebou , takže máme na vikend vysazený sumetrolim, ale prý by to nemělo být z toho a v pondělí zas valíme k dr. na stěry.

andelina
2. kvě 2010

Tak jsme moč měli 10/3 ☹ takže po dvou sterilních tam něco je, ale prý to mohlo být z nachlazení nebo toho průjmíku co měl, teď při každém přebalování omývám pimpulu slabým roztokem z hypermanganu a ráno zase odebíráme močku a v pátek den D a sono + první kontrola na nefrologii. Mám z toho žaludek až někde... Já to nedám asi uf....
Holky kdo chodí k dr. Šulákové, jak to tam probíhá?

sisip
2. kvě 2010

Ahojky Andelin: No mi chodíme k dr. Šulákové ale naposledny jsme tam byli asi v lednu , no probíhalo to tak , že malé brali krev z žíli a cévkovali jí , protože nám taky nikdo nic neřekl na co se máme připravit, jinak bych jí tam nemusela nechat mordovat a vzala bych moč už doma . Takže si sebou vem sterilní moč, jestli máš zkumavku, budou to chtít ale tak se ti to asi líp chytá , když máš kluka . Jinak nic, prohmatá mu bříško ..jinak se nic neděje takže se tak neboj. Mi měli zrovna nález 10/7 tak si nás tam chtěli nechat ale naštěstí krev měla dobrou tak jsme dostali atb v sirupu. Ale dr. mi příjde dost důležitá, no nevím třeba na ni budeš mít jiný názor. Tak se držte pa

ralelo
2. kvě 2010

Holky já byla kolikrát radši když vzali Matymu moč cévkou, to bylo nejvíc sterilní, tak třeba když mu ještě nešla stáhnout předkožka, tak tam měl kolikrát baterie a nakonec se stejně cévkovalo. Ono je to nebolí, Maty jak byl miminko tak u toho kolikrát ani neplakal, spíš jim je nepříjemné jak je drží aby se nepohli.

andelina
2. kvě 2010

sisip děkuju Ti moc, tu moč určitě vezmu (budou ji brát, i když ji zítra odebíráme abychom měli čerstvé výsledky?).... Naše dr. nás nechala se zánětem a atb doma, abych nepřišla o mlíko, tak to mě zarazilo, že Vás tam hned chtěla nechat. To se třepu ještě víc 😒 Určitě přijdu napsat, jak jsme dopadli... chjo.

andelina
2. kvě 2010

raleo teď mi právě poradila holčinka, že zdr. sestřička jim dala radu - 4 dny před odběrem při každém přebalování omýt slabým roztokem z hypermanganu (musí být slabě růžový, jinak by mohl pimpulku spálit) od té doby prý v moči nic nemají, co to dělá - já uvidím, od pátku to dělám a zítra odebíráme moč...

ralelo
2. kvě 2010

andelino a malý i horečkuje? Naše dr když nemá Maty horečku a moč vyjde blbě tak opakuje odběr a když znovu ne, tak vezme tou cévkou. Někdy stačí aby ses nechtěně dotkla třeba jen okraje a už to můžeš kontaminovat. Maty měl záněty ledvin 3x s horečkami, to dostával ATB v kapačkách a byli jsme 5 dní ve špitále a 1 měl bez horeček, na to se přišlo náhodou když jsme leželi v nemocnici s bronchitidou a to stačili jen ATB v sirupu.

andelina
2. kvě 2010

rali tak jednou, hned v 5ti týdnech zničeho nic vyjekl a plakal a pár hodin po tom 40 horečky ☹ Dr. myslela, že viroza, ale další den sjem tam byla znovu, že se mi to nelíbí, bulela jsem a ona mu udělala CPR krev a 160 :( normál je 8. MOč pak už byla 10/6... pak byla 2x sterilní a teď se mi tak pitomě odebírala, třeba jsem to fakt blbě udělala - měl 10/3. Teď 10.5. mu budou 3 měsíce.

ralelo
2. kvě 2010

a dávala jsi jen sterilní? Já dávám i obyč do žluté zkumavky(teda pokud se mi povede chytit ji dost)a když je zánět tak jsou vysoko leukocyty a většinou je tam i krev. Třeba je to fakt jen špatný odběr. A malý bere nějaké ATB pořád?Držím palce aby byla zítřejší moč OK 😵

andelina
2. kvě 2010

Dávám to v těch zkumavkách s tím červeným vrškem no - snažím se teda sedět a číhat, nepoužívat ten pytlík na nalepení, to bych asi mohla rovnou zabalit - chudinky maminky holčiček s tímto problémem 😀 Ale před tím odběrem jej utřu jen vlhčenýma ubrouskama, no jak ráno po probuzení, aby mi moč neutekla 🙂 Teď jsem zvědavá co s tím hypermanganem bude. Průjem už nemá (noc před posledním odběrem měl), takže snad... díky Ti moc 🙂 Dám vědět. Vidím, že máš 4 děti, to je krásné, my bychom si přáli ještě jedno s tátou 🙂

ralelo
2. kvě 2010

No my vždy chtěli 4 a když byly 3 holky tak jsme toho kluka ještě teda zkusili 😉

andelina
2. kvě 2010

My máme dva kluky, tak kdo ví, třeba ta holčička ještě bude 🙂 Ale tak další kluk by mi taky nevadil 😀

ralelo
4. kvě 2010

kozlenko dnes mi volala dr Malá na kontrole se domluvíme až po kontrole u dr Šmakala. Vám se už ozvala? Jdete na ko dřív? Ptala jsem se jestli by se mu neměla zkontrolovat moč, tak prý ne jen kdyby měl teplotu.No ale naše dětská se s tím asi nesmíří a budem chtít nějakou kontrolu moči.

Andelino co moč? Už je OK?

kozlenka
4. kvě 2010

Ahoj Ral, taky mi dneska volala Malá, že se prý konečně dostala k té naší zprávě 😕 Taky máme přijít až se zprávou od dr. Šmakala a k ní jen pokud bude teplotka. Dneska jsme byli na očkování a mi říkala obvodní, že zkontroluje železo v krvi, říkala že ty ledviny mají vliv na to, že je pak v těle toho železa málo 😖 Doufám, že bude vše v pořádku a u vás taky!

andelina
4. kvě 2010

ral: výsledky budou ve čtvrtek, malý zatím v pohodě, ale pokažlává - já se zblázním už 🙄 Ve čt. napíšu co moč, a v pátek co kontrola - vezmu radši s sebou, i když budem mít čerstvé výsledky, nechci ať ho tam hned cévkují, kdyby něco. Jinak buď ráda ne - když budete mít moč kontrolovanou, budeš určitě klidnější

hancas
4. kvě 2010

ahojky maminky,ten hypermangan se koupí normál v lékárně bz předpisu???a jak často a kolik se tam toho mlže dát???a neuškodí to??

lucisa
4. kvě 2010

hancas, já myslím, že se dá v lékárně koupit běžně. jen fakt bacha na dávkování, stačí 2-3 zrníčka, ta voda musí být jen slabě růžová, když bude moc fialová, mohla bys malému spálit pindíka (nebo malé kačku). poznala bys to podle toho, že by jim ta kůže zhnědla, tak bacha na to!!!

jinak, v pondělí naše nejstarší absolvovala scintigrafii ledvin, tohle vyšetření potřebuje dr. šmakal ke kontrole, kam jedeme 18.5. - scéna jak z blbého hororu, dcera hysterka, držely ji dvě sestry a já a stejně ještě přišel pomoct dr., abychom ji napíchli žílu, do které se pouštěla ta kontrastní tekutina. a mladá po 5 minutách, že se jí chce čurat. musela být zavodněná a jak měla hodně pít a má ten hyperaktivní močák, tak potom furt čurala jak amina..... šílené. vyšetření na 20 minut a ke konci už zase třepala nohama, že se jí chce znovu.....

a to nás pak olmík čeká ještě asi s nejmladší, jen nevím, kdy. to teprve musí dr. malá s olomoucí s fléglovou domluvit, jestli ji budou chtít vidět. moje nervy zase......

aktuální fotečka našeho smíška 😉

ralelo
4. kvě 2010

luciso a kde ji to vyšetření dělali?

Malá je kouzelná, fascinují mě ty dlouhé vlásky, já měla děti plešaté 😀

lucisa
4. kvě 2010

V Opavě v pavilonu B - nukleárka.....

ralel, já měla všechny holky vlasaté, ale prostřední teď začala "blbnout" a šla úplně nakrátko a Nelce jsem vlasy zkrátila já, protože už od podzimu mají ve škole vši a jak jsme pořád vyčesávaly a kontrolovaly, tak měla konce úplně zničené, jenže jsem to trošku přehnala, chtěla jsem vzít trochu míň, naštěstí neprotestovala 😀 (viz fotky)

andelina
5. kvě 2010

Ju ju ten hypermangan normálně v lékárně 🙂

ralelo
5. kvě 2010

Luciso na vši je prý dobré namazat za uši trošičku tee tre oil, prý do vším smrdí. Té prostřední to nakrátko moc sluší. 😀

lucisa
5. kvě 2010

ralel, o čajovníkovém oleji vím, já už zkoušel akde co, dnes jsem v lékárně koupila nějakou českou novinku - na přírodní bázi, na kterou nevzniká prý rezistence, samé bylinky vč. tea tree oil, tak uvidím.
Navíc se to při výskytu vší dá aplikovat denně, v případě prevence, když je má někdo v okolí stačí 2x týdně a má to zároveň nějakou hojivou složku na pokožku hlavy, vč. lupů, když je zničená těmi přípravky a vyčesáváním.

Ty přípravky na syntetické bázi se právě nemůžou dávat denně, většinou tak co 8-10 dní a holky mají tu pokožku úplně suchou. Je to jako větrné mlýny, furt dokola, mám strach, ať to od nich nechytne malá, protože to nevím, co bych dělala, cpát ji na hlavu ty sajrajty nemůžu. Jedině teď ten český, ale fakt nevím, co by to udělalo ☹

andelina
6. kvě 2010

Výsledky moči dnes nebyly až zítra ☹ Sedím tu jak oukropek, ráno sono a nefrologie, holky... já se hrozně bojím 🤐 Dala bych si obrovského panáka a usnula a vzbudila se až to bude všecko dobrý 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru