Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

esicko
13. srp 2010

@jasekd my jdem na kontrolu příští pátek a už z toho začínám být nervózní...úplně tě chápu...nás to zřejmě taky nemine..já si myslela, že asi nemáš mlíčko, hlavně, že je malej spkojenej a pěkně ti přibírá....ten můj pucek už má přes šest kg 😅 jo a sím čajem tě můžu uklidnit,protože to taky není žádná sláva...chutná mu, neplive ho, ale vypije ho málo...to moje mlíčko mu stačí, zatím je jeho největší nepřítel lahev a to máme sosák pro kojené děti...já mu ten čaj dávám hlavně kvůli těm ledvinám, ale třeba mě tu někdo opraví,že to není třeba...já právě pořád moc nevím, jestli má teda hodně pít, aby se ty ledviny čistily nebo je to naopak zatěžuje, protože musí víc pracovat...

jasekd
13. srp 2010

@esicko Hele nejsem nefrolog, ale podle me je dobre hodne pit a jestli jste taky na Sumetrolimu, tak se vic pit musi, takze cajem nic nekazis, i kdyz je ted nazor, ze jenom kojit staci, ale podle me pokud ho vypije malo, tak to taky neva, tvoje by mu melo stacit, s tou UM je to trochu jine, ale ja mu toho delam vic a trochu ridsi, aby tech tekutin mel vic. Oni toho zas tolik nevypijou, ze by se jako prepili, to se neboj. Navic kdyz malo pijou, je zvysene riziko infekce.

zuzule5
14. srp 2010

Ahoj!
Nejsem sice MUDr., ale vím, že nadměrný pití taky zatěžuje ledviny, tak pak si vyberte 😒 . Nám MUDr. neřekl nic ohledně nějakýho pitnýho režimu, tak se ho zkuste zeptat při kontrole. Ani žádný léky neberem.

@esicko Držím vám pěsti, ať máte jen pozitivní zprávy na kontrole. 😉

jasekd
14. srp 2010

@zuzule5 ja si ale myslim, ze takhle male dite se proste neprepije, ze uz to nebude chtit, spis co se tak ptam, vsichni maji opacnej problem, ze deti moc pit nechtej, ted se bavim o caji a vode, ne o mlice. Takze ja bych se toho nebala. Navic u Sumetrolimu je jasne psane dostatecne pit a navic kdo malo pije, je na infekci nachylnejsi. Podle me nadmernym pitim se mysli takove ty modelky, co se prolejvaj 5ti litrama mineralky a mysli si, jak budou krasne 😉

zuzule5
14. srp 2010

@jasekd Asi jo, malý dítě se ještě nedokáže "přepít" 😉 .

Myslíte si, že to ty prcky můžou bolet ty ledviny?

jasekd
14. srp 2010

@zuzule5 ledvina nevim, boli samozrejme zanet, ale jinak... Mne se ale zda, ze ho nekdy boli curani, reflux jeste nemame potvrzen, doufam, ze treba neni, ale ma opravdu uzkou predkozku a nekdy se mu to tam jakoby nafukuje. Nekdy pred curanim se krouti a breci, nekdy ale cura ani o tom nevi, ja myslim, ze "jen"dilatace neboli. Malej je skutecne v pohode a z na par momentu.

esicko
14. srp 2010

@zuzule5 děkuju ti za přání, doufám, že s těmi pozitivními zprávami budeš mít pravdu, i když se raději připravuju na to horší, co může nastat...jo a s tím čůráním to máme s jasekd úplně stejné

saruspec
17. srp 2010

jasekd posední flaška se počitá jako pití,ja taky davám po kašičce z flašky sumotrolim je to tekuté aji v nemocnici jsem to tak davala jak měl malej 4měsice taky mi nepil čaje ani vody,v nemocnici to počitaji jako tekutiny.sisip to máte fajn,že už neberete ten sumoš doufám,že nám to taky někdy skončí.přiští pátek už jedem do chorvatska už se nemužu dočkat,tam ho dám pěkně na starost taťkovi at si užije,malej už je čert neposedí chvilku jak je v choditku tak mi pořád je u sporáku otvirá troubu,šupliky bojím se ať se neopaří jak vařím,jak ho dám z chodítka tak se plazí ke mně oblizuje zem no prostě živé střibro haha a tatka je zavřenej v dílně a opravuje auta přijde se jen najest udělát kafe a to ja už mám dneska po 14kapaku a zitra jdu na poslední jsem astmatik a měla jsem zachvaty nemohla jsem dychát do nemocnice nemužu kdo by hlidál malého tak chodím ráno v 6h ambulatně hodinu ležím až to do kape a pak domu za našim broučkem takže večer jsem na šrot nemám silu ani mluvit. 😀

jasekd
17. srp 2010

@saruspec Dik. Tos me zase uklidnila. Ty taky nemas chvili klid, tak si aspon uzij dovcu, more ti udela dobre...

saruspec
18. srp 2010

jo dík,už aby jsme tam byli ještě přežít cestu. 😀

esicko
20. srp 2010

Ahoj holky, tak já hlásím po dnešním utz nárust dilatace a 31.8. jdeme na mikční a pak izotopy.

lucisa
20. srp 2010

@esicko no nic, moc....

a já hlásím, že mi z Olmíku ještě od května stále nebyli schopni poslat výsledky vyšetření. A já i naše nefroložka tam stále voláme a nemůžeme se dovolat, fakt paráda 😉

esicko
20. srp 2010

@lucisa asi tak nějak...pořád si ale říkám, že může být hůř...no s těmi výsledky to je teda něco...doufám, že to není všude stejný...kdybychom nakonec museli na operaci, tak s největší pravděpodobností to bude na dětské klinice Ke Karlovu v Praze..máte s ní někdo zkušenost?

zuzule5
20. srp 2010

@esicko To mě mrzí, že se dilatace zvětšila 😒 . Nemáte to blíž do Brna?

@lucisa To tě obdivuju, že jste to tak dlouho vydrželi bez výsledků, já už bych byla s nervama v háji 😨 .

lucisa
20. srp 2010

@zuzule5 já jsem v klidu, protože by ji když tak teď stejně hned neoperovali, počítám spíš zase kolem toho 8-9 měsíce. Jen mě štve, že jim to člověk musí připomínat, nevím, proč jim trvá 3 měsíce vytisknout papír s 5 řádkama.
Navíc mě hned po vyšetření ten dr. říkal, že to vypadá spíš na sledovačku, než na operaci, tak si myslím, že tam opravdu není nic akutního, proto mají čas. 😝

Ale někdo, kdo nemá tuhle zkušenost by to opravdu asi špatně vydýchával, já u třetí stejné nemoci už to beru spíš se stoickým klidem, i když to samozřejmě není až taková banalita, kdyby to bylo k operaci.

kristipa
23. srp 2010

ahojte holky tak už máme termín operace v Olomouci a to 14.9. nástup a 15.9. operace (pokud mezitím neonemocní pak musíme termín přesunout) nejste taky některá taky s podobným termínem?

lucisa
23. srp 2010

Tak já se dnes s velkou slávou asi na potřetí dovolala. Sestra mi oznámila, že jsou v rekonstrukci a paní dr. slouží na jiném patře, takže další číslo. Dovolala jsem se jí o dvě hoďky později a že už není na klinice, ale na konziliu, tak chtěla jméno a hroooozně se divila, že ani já ani naše nefroložka ještě nedostala zprávu - haha.
Prý se na to zítra kukne a já mám po 10 h volat a ona mi řekne, co a jak.

Takže,
@kristipa , držím palečky a možná se tam potkáme. I když já doufám, že ne. I kdyby byla malá k operaci, rozhodně by ta příprava trvala dýl a hlavně, ještě by tomu předcházela spousta vyšetření.

lucisa
25. srp 2010

Musím se pochlubit, dr. mi dnes řekla (po 3 měs. od vyšetření!!!) výsledky. Malá má ty ledviny zatím jen na sledovačku, takže žádná operace, a v Olmíku ji chtějí vidět jen v případě zhoršení stavu ledvin nebo při infekci močových cest. Tak paráda, jsem si oddechla.

saruspec
27. srp 2010

luciso z toho si nic nedělej my od března čekáme termín operace a to už jsem volala dr fleglové a že to zařidí a ještě nic. dneska večer odjiždíme do chorvatska tak nám držte palečky at malej zvládne cestu. 😀

andelina
27. srp 2010

@zuzule5 My budeme 12.10. nastupovat a 13. operace... třeba se potkáme, bledá vyklepaná a uřvaná bytost, to budu já jo? 😉

andelina
27. srp 2010

@lucisa super, gratuluji!!! 🙂

@saruspec šastnou cestu!! 🙂

lucisa
27. srp 2010

@andelina díka vy se taky držte, ještě tě budeme povzbuzovat těsně před 😉

@saruspec Moc si to tam užijte, hlavně, aby vám vyšlo počasíčko 🙂

esicko
2. zář 2010

@lucisa jsem ráda, že Vám to dobře dopadlo! 🙂

U nás zatím taky pozitivní zprávy. Kubíček má za sebou mikční a reflux se neprokázal. Měla jsem z toho vyšetření strach, ale nakonec byl malý skvělý a doktorka ho chválila, jak to výborně zvládl. Za tři týdny jdeme na izotopy, tak kéž by to proběhlo stejně v klidu...i když to v našem případě vypadá na zúžený močovod. Holky, je možné, aby z toho vyrostl nebo se to upraví jen operací?

lucisa
2. zář 2010

@esicko díky, tak to fakt netuším, my to neměli...... 😒

andelina
2. zář 2010

@esicko gratuluju a moc moc přeju... nám se bohužel prokázal reflux V. stupně ☹ Nikdy na to nezapomenu... ale co už, všecko bude dobrý!

lucisa
2. zář 2010

@andelina ☹ 😢

jasekd
3. zář 2010

@esicko Vam se ta dilatace ale zhorsuje nebo se pletu? Ja tu dlouho nebyla... Selskym rozumem bych rekla, ze pokud se to nejak nezhorsuje, cekat, pokud ano, radsi pricinu odstranit...Ale fakt nevim.
Ja si dnes byla pro vysledky moci pred mikcni, a cisty, takze 10.9. muzem jit. Akorat ma zvysene pH, ma bejt 5-6 a ma 7, moc jsem teda brala po krmeni, protoze pred tim se mi zaboha nevycural, stihl to asi jeste do pliny nez jsme vstali. No ale nikdo nerikal, ze to ma bejt na lacno a slo o ty bakterie... Akorat furt resime, ze nema kysely kvuli krystalum v moci a on to ma zvysene 😅 No doufam, ze to nejak neva, detska mi k tomu nic nerikala, ja si jen vyzvedla zpravu od sestry a protoze uz jsem po telefonu vedela, ze je to OK, mrkla jsem do toho az doma. Vetsinou tady rikate, ze ta mikcni byla celkem pohoda, tak snad u nas taky. Jdem tam i smanzelem, ja jaksi na rtg nemuzu 😀 Se nam nejak neplanovane zadarilo druhe mimi... Jinak vsem, co je ceka operace nebo dalsi vysetreni, drzime palce. Ja pak napisu, jak jsme dopadli my. Martin ma dilataci malou a nezhorsuje se, ale je tam ten megaureter a proto se ta mikcni bude delat...

esicko
3. zář 2010

@jasekd ahoj! Moc gratuluju k miminku 🙂 No, co se týká nás,tak ta dilatace bohužel narůstá a budeme si muset počkat na výsledky těch izotopů...moč máme naštěstí taky čistou, ale žádnou zprávu jsem do ruky nedostala, tak s tím pH teda netuším...přeju dobré pořízení na tom mikčním,určitě to Martínek taky zvládne výborně 🙂
@andelina děkuju 🙂 to ti věřím, že je hrozné poslouchat špatný zprávy,které se týkají tvých nejbližších, já se bojím, že nás teprve čekají 😒

jasekd
3. zář 2010

@esicko dekuju a drzim palce na ty izotopy...

andelina
5. zář 2010

Holky nemůžu se dohledat... vím, že se tu někdo ptal, zda po operaci se jde ještě na nějaká vyšetření a kdy...? Beru sono a klasické kontroly, spíš mě zajímá mikční, to MCUG /či jak to zas je/ nebo dokonce na cystoskopii (doufám, že ne!!! Prostě pak už žádné zatracené hospitalizace 😒 ).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru