Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

saruspec
6. zář 2010

čauky,tak jsme se v pořádku vratily z tropu do te zimy.a ve schránce dopis z nemocnice nástup 13.10 a 14.10operace tak už teď mám nervy. ☹

lucisa
6. zář 2010

@saruspec no ahoj, vítej na Sibiři 😀 Neměl někdo stejný termín jako ty?

@jasekd gratuluji k mimískovi, to je krásné, ať jsou obě děti v pořádku 😉

jasekd
6. zář 2010

@andelina mikcni = MCUG (mikcni cystouretrografie), jinak ale nevim, poradej ti holky, co maj po operaci. Podle me zbytecne se ty invazivni vysetreni nedelaj, ale jestli staci jako kontrola uspesne operace sono, to fakt nevim. Nas ceka mikcni tento patek a u nas v Jablonci je to ambulantni vysetreni. Predpokladam, ze jsi byla primo s malym na te mikcni, cili u rtg? Ze tam to dite nejak drzis a tak? My teda jdem i s manzelem, protoze ja na rtg nemuzu. Jinak preju pevne nervy na ten rijen!

jasekd
6. zář 2010

@lucisa Diky. Dneska jsem zrovna neplanovane zasla na gyndu kvuli spineni, tak jsem se bala, ale mico je OK 😵
@saruspec I vam hodne stesti, mas podobny termin operace jako Andelina...

lucisa
6. zář 2010

@jasekd to je sranda, jak člověk i neplánovaně otěhu a pak jak špiní, tak se bojí, aby všechno bylo ok....... tak to má být. To je asi u většiny holek, že i když neplánovaně otěhotní, mají o mimčo i tak strach, i když si třeba po prvotním šoku řekly, že když se v prvním trimestru něco stane, že se nic neděje, ale pak se stejně bojí..... 😉
Šetři se......

jasekd
6. zář 2010

@lucisa no mluvis mi z duse, presne tak jsem to mela nejdriv, a ted bych ho za nic nedala, a ze to byl sok, vzhledem k tomu, jak male mame doma miminko 😀

lucisa
6. zář 2010

@jasekd ty máš vlastně malého stejně starého jako já, takže to prcek oslaví rok a ty mu za pár dní porodíš sourozence. možná si pospíší a trefí se bráchovi na narozky. Budeš mít sice fičák, ale zase to sfoukneš najednou a děti budou mít k sobě blíž a vyhrajou si. No a na vození si pořídíš sourozenecký kočár a máš po starostech, aby ti Marťa nezdrhal...... 😉

andelina
6. zář 2010

@jasekd díky... mám v tom už guláš... ju byla jsem s malým na dvou vyšetřeních přímo ambulantně s ním v OVě Porubě (na tom mikčním i na izotopech), jen na té cystografii v OL jsem musela být před sálkem... uvidíme no, prostě přemýšlím co jej, bobátenko moje, ještě čeká.

JO a hodně štěstí 🙂

andelina
6. zář 2010

@saruspec Se tam uvidíme.... my máme nástup 12. a operaci 13. Zvládneme to, naši prckové nám ukážou, jací jsou borci... :( chjo

jasekd
7. zář 2010

@andelina Ahoj, jsem nad tim premyslela a jen sono na prokazani refluxu nestaci, proto vlastne my jdeme na tu mikcni (nasli dilataci panvicky a megaureter a z toho usuzuji, ze ma asi reflux), tudiz pokud bude potreba nejaka pooperacni kontrola, zda to zmizlo, asi se bude muset napr. ta mikcni udelat 😒 Ale to uz budete mit zvladnutou operaci a sama jsi myslim psala, ze ta mikcni tak hrozna neni, i ja se tim utesuju ted na patek 😉 Kamaradka rentgenolozka mi psala, ze dnes ty davky zareni jsou diky modernim pristrojum minimalni, i ja to vidim v praci, uz klasicky rtg mel male davky a diky prechodu na RVG (radiovisiografie, tzn uz se neozaruje a nevyvolava klasicky film) se u nas davky jeste snizily mam pocit 10x... Ta mikcni se asi taky nejak nataci na pocitac, ne? A tim , zes mi potvrdila, ze tam jsi primo osobne s miminkem, musime toho manzela vzit sebou, to me taky mrzi, ze nemuzu bejt primo s Martinkem, ale oni to zvladnou 🙂 Hlavne aby uz jste meli za sebou tu operaci, ty i @saruspec.
@lucisa Ten kocar je taky moje nocni mura, jak mi trvalo vybrat ten, co mame ted, a mam klasiku 4kolku Baby active Ballerinu, mne se ty moderni tak nelibi 😝 Ale asi budu muset... Dalsi mura bude vybrat jmeno, uz Martinek byl tezkej boj, kterej jsem nakonec vyhrala, nejak se s manzelem neshodnem 😅 Nechapu, ze vy jste byli schopny dat kazdy holce 2 jmena... Ja bych chtela Zuzanku nebo Marka, ale ani jeden mi asi neprojde.

andelina
7. zář 2010

@jasekd mikční není žádná hrůza, to je fakt 🙂 a i když máme jako maminky nervy a malí třeba popláčí, protože, komu by se líbilo cévkování, bolestí to není... 🙂 Neboj se, Martínek to zvládne, Martínkové jsou kuřátka krásná statečná, taky jednoho mám, ale už velikého 🙂
Pěkný den.

andelina
7. zář 2010

Holky já se strašně třepu, volali z OL odpadlo jim dítě, zítra nastupujeme........

zuzule5
7. zář 2010

@andelina Držím pěsti, ať to zvládnete co nejlíp 😉 .

Průběžně vás dočítám, ale nestíhám reagovat, děti mi dávají pěkně zabrat 😀 .

esicko
7. zář 2010

@andelina moc držím pěsti!!!

sisip
7. zář 2010

Andelin: Přeju hodně štěstí, tak to je super aspon to budete mít už za sebou🙂)

lucisa
7. zář 2010

@andelina Hodně štěstí, držte se! 😉

@jasekd ty jsi ve jménech klasika a manža je na moderní nebo proč ti tahle jména neprojdou? Mě se líbí, i když bych je nedala, já jsem na trochu větší divočinu. A nám se s manžou právě líbilo více jmen, než kolik jsme plánovali dětí, proto mají holky po dvou jménech 😀

jasekd
8. zář 2010

@lucisa No 6 deti uz je fakt dost 😀 Ani ne na moderni, ale proste jina nez ja....
Chtela jsem se zeptat Andel na neco, ale vidim, ze uz budou v nemocnici, moc drzime palce. Je to takhle lepsi, do rijna daleko a velke nervy, i kdyz sok. Sama jsem byla v soku, kdyz mi jeste v tehot. volali, ze mam prijet na vysetreni uz zitra (byla jsem cca v 33. tt v Hradci kvuli ledvine maleho)

@esicko Zeptam se tebe 😉 Prosimte, po te mikcni, vedeli jste hned, na cem jste, popsali ten nalez hned nebo jste cekali na nejakou zpravu pripadne dalsi poradnu? Pokud jste na mikcni jeste nebyli, sorry, mne se to tu vsechno plete dohromady...

esicko
8. zář 2010

@jasekd byli jsme na mikčním minulý týden a hned po zákroku jsme věděli výsledek 🙂 doktorka mi říkala, že budeme čekat na výsledky z izotopů, tam to prý trvá asi dva dny.

jasekd
8. zář 2010

@esicko Moc dekuju za rychlou odpoved, aspon ze se na to nemusi cekat. A kdyz mikcni u vas dopadla dobre, proc jdete na ty izotopy? Protoze se ta dilatace zhorsuje? U Martinka se prave nezhorsuje, tak doufam, ze pokud mikcni reflux vylouci, ze bysme mohli mit pokoj, ze by ten megaureter uzavreli jako nejakou nepravidelnost nebo anomalii, ktera nevadi, ale prd tomu rozumim...

esicko
8. zář 2010

@jasekd no, přesně jak píšeš,protože ta dilatace roste, takže to vypadá na nějakou překážku. Moc Vám držím pěsti, ať reflux nemáte a nemusíte na operaci.

saruspec
8. zář 2010

nemáte někdo čislo na andelinu?nebyla jsem včera na netu abych ji popřala hodně štěstí a škoda že tam nebudem spolu,malej ma horečky tak pořád měřím a davám mu nurofén komunikuji s doktorkou a jestli to nepřejde do zitra tak jdem k doktorce.jo a byla jsem si požadát ten socialní přispěvek na ditě teď čekám kdy mně navštiví socialka.Holky kdo byl už žadát o ten přispěvek někdo řikal taky že pujde v zaří,už nevím kdo to byl?a jak dopadl?

jasekd
9. zář 2010

Tak Andelina s Matyskem uz by to meli mit za sebou, ze? Moc na ne myslim a drzim palce...

jasekd
10. zář 2010

Ahoj, mame po te mikcni. Martin byl skvelej, brecel jen u cevkovani. Na rtg byl manzel a prej super, malej i usnul 🙂 Reflux se potvrdil, mame IV.stupen ☹ Rentgenolog rikal, ze by operoval, na oddeleni rekli, ze mozna sledovat, ale nechaj to na prazske urologii, docent sem prijede ordinovat na konci listopadu, tak musime pockat, ale ja to vidim na operaci, ze bude, podle me se operuje IV. a V.stupen, ne? Takze me moc nepotesili, doufala jsem v I. nebo II., ze tam neco je, jsem si myslela, kdyz ma ten megaureter...

jasekd
10. zář 2010

JInak je to pan Doc. Radim Kocvara z VFN, klinika Ke Karlovu, tak jestli ten by Martinka operoval, nevim... Rentgenolog zase zminoval Motol, ale predpokladam, ze kdyz ho uvidi Kocvara, ktery prave objevil ten ureter a doporucil mikcni, ze by ho operovali tam. Ma tu nekdo zkusenost s timto pracovistem? Vy jste nejak vsechny od Olomouce...

esicko
11. zář 2010

@jasekd tak to je mi líto, že se Vám ten reflux potvrdil ☹ když bude Kubíček k operaci, tak to bude taky na klinice Ke Karlovu, bohužel žádné info krom jejich www stránek nemám...Moc Vám s Martínkem držím palce!

jasekd
11. zář 2010

@esicko Napodobne... Tak to my bysme asi taky patrili tam... No se IVkou uz to povazuju za v podstate hotovou vec... Akorat ze nez se to vyresi, budu uz na konci tehotenstvi, ne-li rodit 😖 Jen na verdikt budem cekat na konec listopadu a pak nevim, jaka je cekaci doba, pripadne dalsi vysetreni...

esicko
11. zář 2010

@jasekd teda to se mi zdá hodně dlouho 😖 jak to, že na rozhodnutí o operaci budete tak dlouho čekat? Na toho docenta? My máme svou nefroložku u nás v nemocnici a u ní zůstaneme na sledovačku pokud výsledky budou jakž takž dobré a pokud ne, tak nás objedná na tu kliniku. Jukni, co jsem našla, píše tam holčina,které tam operovali malou https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/operace-...

jasekd
12. zář 2010

@esicko Diky, tak aspon ze zkusenost te holky byla takhle dobra 🙂 Ano, ceka se na pana docenta, ke kterymu je Martin objednanej na listopad. Jinak 4.10. jdu k nasemu nefrologovi a ten se snad k tomu taky vyjadri, ale rozhodne asi docent Kocvara. V tom rijnu predpokladam, ze ho zkontroluji, zda se nalez nehorsi. To neni zas tak za dlouho, ono se u Martinka opravdu nic dramaticky nezhorsovalo, tak snad ani ted a ten cas nevadi, spis to tlaci me kvuli druhemu diteti 😖 Na to, ze ma IV.stupen, ta ledvina nastesti opravdu nevypada tak zle, asi to vsechno schytava ten mocovod. Prave proto me zavaznost toho refluxu tak neprijemne zaskocila, ja cekala tak I., II. maximalne...

kozlenka
13. zář 2010

@saruspec Saru, já byla žádat, poslali mi nějaké lejstra, které jsem dala k obvodní, ta až to vyplní tak to pošle zpátky na okresní správu soc. zabezpečení a potom asi bude vše zhodnoceno posudkovým lékařem. Moc si od toho neslibuju 😒 Saru, nás taky trápili šílené horečky, Adámek měl 40tky, já měl nervy jak špagaty, nakonec z toho vylezla jen šestá nemoc, když se třetí den osypal, ale já byla na mrtvici, furt jsem chodila s močí k doktorce, ať mu udělá rozbor jak jsem byla nervozní, asi mě to bude pronásledovat už celý život ten strach z ledvin ☹

sisip
13. zář 2010

@kozlenka Ahojky mi jsme měli přes víkend taky pěkné horečky, už jsem byla nanervy, čuchala furt k moči, ale dneska jak když utne a bez horeček, takže volám k dr. jestli mám donést moč ale malá je trochu nachlazená,pokuckává a teče jí z noska tak snad z toho ale chápu tě taky jsem nanervy u každé teploty, chlap mi říká at zas nešílím ale oni si to nezažili, že. 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru