Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

esicko
1. únor 2011

@market79 @saruspec holky též vám přeji moc štěstí a držím pěstičky, ať to kluci dobře zvládnou!

saruspec
1. únor 2011

děkujem,aspoň tam nebudu sama,budem tam dvě z Bohumína.

kozlenka
2. únor 2011

@saruspec Saru, myslím na Vás, hlavně ať už to je za vámi a bez zbytečných protahování! Dej vědět co říkal Šmakal po operaci, doufám, že po všech těch trápeních už jen samé dobré zprávy, moc vám to přeji!

comra
3. únor 2011

moc moc držím palce Matýskovi a Marečkovi! Věřím, že to dobře dopadne a bude to pro oba poslední operace! a od ted už budou jenom lepší a lepší výsledky..Myslím na vás..

petrakm
3. únor 2011

@lucisa
@jasekd
@comra
@eviczka10
@saruspec
diky vsem za zpravy a gratulace🙂 dnes ma prcek po rentgenu, nakonec s tim neotaleli, dnes mu je 14dni , nastesti je bez refluxu, to mi prijde uplne neuveritelny, za 3 nedele jde na izotopy, ma tedy obstrukcni dolichomegaureter, udajne velky nalez, tak moc netusim.. zajistovaci lecbu ma od 1.dne, tak uvidim, prisla mi ta zprava naprosto uzasna, ale zas tak jednoduchy to asi nebude..drzim moc palce vsem brouckum a silne maminky

nedbalinka
3. únor 2011

Ahoj, já jsem ve španělsku, u malýho mi zjistili ve 20tt taky dilataci ledviny, pak jeste dve cysty v mozku a v srdičku nejakou kalciovku. šla jsem pak na amnio, nebot vsecky tri veci se často objevuji u deti postižených DS. nastesti veskere, i podrobne vysledky dopadly dobre. pak mi uz ultrazvuk nedelali, rekli ze az nekdy po tricatem tydnu. takze jen co budu za dva tydny v čr a přejdu do peče tam tak poženu na utz abych se dozvedela, jak to s tou ledvinou a ostatnima vecma vypada.co se tyce te ledviny, byvaji nejake tri hodnoty, kdyz je to nad 12 tak se to muze pak resit operativne, ale casto se to pry srovna s prvnim vyčuranim chlapečka, vetsinou se dilatace časteji objevuji u chlapců. je duležity sledovat ty hodnoty jak se meni...pak se uvidi. nevidela bych to jako nejaky velky problem.... 🙂

jasekd
3. únor 2011

@petrakm Super, ze s tim neotaleli, hned jste pod kontrolou. Chodite Ke Karlovu nebo kam? Mrnousek malinkej a uz na vysetreni, zase takhle malickej si nebude nic pamatovat, napis pak vysledky izotopu, drzim palce, at ledvinky fungujou obe dobre 😉 Ten reflux bejt nemusi, pricina dilatace byva bud reflux nebo prave obstrukce jako u vas. Anebo jsou to i na sobe nezavisle vady, jako v nasem pripade (my mame megaureter, reflux IV a pritom dilatace se zlepsuje, docela zvlastni...) Uz vam aspon trochu nastinili postup nebo se ceka na ty izotopy? Hodne stesti.

petrakm
4. únor 2011

@jasekd
ahoj, chodime taky Ke Karlovu, k dr. Langrovi, asi bude teda odchazet☹posup zatim moc nenastinil, ceka na ty izotopy, muzu se zeptat, jak to zvladal vas broucek?a jak to vlastne probiha? ten rentgen byl docela mazec, i kdyz si myslim,ze ho to nebolelo..diky moc

petrakm
4. únor 2011

ahoj vsem, berete prosim nejake probiotika pro miminko? ted jsem slysela o prob. kapkach BIO gaya, malej bere zajist lecbu od 1. dne, dnes je mu 15 dni, pediatricku mam nekde na dovoleny, takze jsem se ani nemohla poradit, diky moc za info

esicko
4. únor 2011

@petrakm ahoj Peti, snad nebude vadit, když ti odpovím. My chodíme s Kubíčkem taky k Langrovi a izozopy máme za sebou dvakrát, jenou v Praze a můžu tě ujistit, že doktoři a sestry na nukleárce jsou výborní a vyšetření není bolestivé, jediné co dětem vadí je píchání při zavedení kanylky a to, že při vyšetření musí půl hoďky v klidu ležet, mají tam na to takový nafukovací polštářek do kterého miminko zabalí. Tvůj brouček je malinký a jistě to zaspinká 😉 Prosím tě, Langer vám říkal, že bude odcházet? 😒

comra
4. únor 2011

@petrakm Langer bude odcházet? V rámci akce lékařů? Já z toho mám strach..on je opravdu skvělý. aach jo..My do Prahy jedeme 14.3. tak jsem zvědavá, jak to vlastně bude..Škoda, že jem se neobjednala ještě na únor!..chjooo chjooo

Uvidíte po izotopech! Snad vám dobře dopadnou a ledvinky ukážou, jak krásně fungují!
Izotopy- na dětské klinice napíchnou kanylku. asi do hlavinky, nebo do ručky. pak přejedete/přejdete asi kilometr na kliniku nukleární medicíny, kde mu vstříknou tou kanylkou kontrastní látku. Předtím ho tedy zafixují v takové peřince, aby se nehýbal a mohli to snímat. takhle to snímá si půl hodiny. Náš malej usnul. Pak nakojit, držet ve vzpřímené pozici a pak kontrolní snímky, kolik toho vyčůral...výsledky vám řeknou ještě týž den..

probiotika-já dávám laktobacilky do Swiss..

@nedbalinka tak doufám, že na utz u ČR ti řeknou, že dilatace zmizela, nebo se aspon zmenšila..pak napiš, jak jste dopadli! držím palce..

comra
4. únor 2011

@esicko Veru..taky se bojíš, že Langer odejde? Já se bojím bojím...Ještěže jdete na operaci ještě v únoru, že?
a jak malý, je v pořádku?

comra
4. únor 2011

jo, holky, a doufám, že se nezlobíte, že někdy odpovídám, aniž je dotaz adresován mně! Jak to pročítám, tak se ani nedívám, komu to je..Tak se omlouvám...

petrakm
4. únor 2011

@esicko
diky moc za info..Langer to naznacil,resp. mi rekl, ze se o nas kdyztak dobre postara i ostatatni lekari na klinice..tak jsem z toho trosku zaskocena..vic nerekl..tak se to snad nejak vyresi a nebude muset nikam odchazet, videla jsem ho 2x a je to naprosto uzasnej doktor..

esicko
4. únor 2011

@petrakm to souhlasím, byla by to škoda,kdyby odešel. Budu vám moc držet pěsti, ať ty izotopy dobře dopadnou 🙂

esicko
4. únor 2011

@comra ahoj Romi, u nás na prdlačku...Máme po sonu hlavičky, zjistili Kubíkovi rozšířené postranní mozkové komory a po operaci nás doktorka objedná na další utz, je to prostě všechno na jedno velký.....

esicko
4. únor 2011

@petrakm ju Peti, ještě k těm probio...já dávala právě bio gaia, určitě jsou dobrý, ale Kubík se po probiotikách hrozně potil, takže nám je doktorka už nedporučila dávat, jsme v tomhle asi bohužel výjimka... 😒

jasekd
4. únor 2011

@petrakm Holky uz ti odpovedely, coz je dobre, protoze my byli jen na mikcni, tu zvladl velmi dobre. Isotopy nas asi cekaji, az jak rozhodne docent Kocvara, pokud tam jeste bude 😅 U nas je problem, ze vypoved podala cela pediatrie v JBC krome primare, tudiz by asi zavreli a Kocvara by prestal do JBC jezdit. Takze mozna nemam kde rodit a ni chodit s M. k doktorovi. Jinak probiotika urcite ano, ja jsem s bio gaia spokojena, davali jsme na brisko a co je na ATB (az od 4. mesicu, protoze az docent objevil ten megaureter a reflux), tak jsme se k nim vratili. Brisko i traveni v pohode, nijak se nepotil, to je asi vyjimecna komplikace. Pisou na nich od 1. mesice zivota (ne od ukonceneho 1. mesice), tak bych to pochopila tak, ze uz je muzete davat.
@esicko Jejda, a proc jste byli na vysetreni hlavicky? To je trapeni, jakoby jedno nestacilo.

comra
4. únor 2011

@petrakm ach jo, ach jo..tak snad tam Langer zůstane. Je to profík..koukne a vidí..

@esicko rozšířené postranní mozkové komory? Co to znamena? Veru, drž se! Byli jste na utz v Brodě? ted se soustřed na operaci a pak se budou řešit další věci! moc na vás myslím...

esicko
5. únor 2011

@jasekd ahoj, Kubíkovi se nezavírá fontanela, teď v osmi měsících ji má 4x4cm, tak nás doktorka poslala na sono hlavičky a tam přišly na ty zvětšené komory. Po operaci máme jít na další sono.
@comra Romi, aby ti pravdu řekla, tak jsem hledala na netu, o co přesně jde, ale nechci dělat nějaké závěry, to musím nechat na doktorech 😔 Po operaci máme jít na další sono. Jak píšeš, musím se teď soustředit na tu operaci, ale je to všechno náročný....Jsem ze všeho hned vystresovaná, prostě posera ☹

jasekd
5. únor 2011

@esicko Nejsi posera, mas toho ted hodne nalozeno ☹ Moc drzim palce, aby to byla jen nejaka bezvyznamna anomalie, co se sama spravi. Neco jako ze u naseho Martinka, ac ma reflux IV, tak se mu ta ledvinka zlepsuje 😅 Nechapu, ale jsem za to vdecna. Asi bych radsi nikde nic negooglila, at se zbytecne nevydesis, odbydete operaci a pak vam snad i o tomhle reknou dobre zpravy. Ja jsem vydrzela negooglit, kdyz nasli u M. tu dilataci panvicky v tehot. a zacla jsem hledat az kdyz se vyslovilo to podezreni na reflux, od te doby asi jsem tady. Usetrila jsem si dost nervu.

esicko
5. únor 2011

@jasekd dobrá rada s tím hledáním 🙂 bohužel se u nás setkávám se samými mlčenlivými a nesdílnými lékaři a každou informaci z nich musím páčit....byli jsme už na několika utz a pouze dvakrát se mnou lékař mluvil, jednou Langer v Praze a pak jedna doktorka u nás v HB, ty ostatní proběhly bez jakéhokoli komentáře a můžu říct, že je to hrozný pocit ☹ když Kubíčkovi zjistili tu velkou progresi, tak ten doktor řekl jen pane Bože 😝 nevím jaké máte zkušenosti s doktory vy, ale tohle je podle mě dost špatný přístup..
Jsem moc ráda, že u Vás to vypadá pozitivně 🙂 Přišli jsme na tuhle diskuzi ve stejný čas a u nás už se to chílí k nějakému závěru, bylo by fajn, kdyby alespoň ten Váš nemusel končit operací 😉

jasekd
5. únor 2011

@esicko No pak je asi skutecne lepsi neco precist a ptat se, ja hodne googlila o moznostech tech operaci. Ja mam na lekare docela stesti, uprimne ani nevim, zda vedi, ze jsem taky MUDr., co jsem se vdala, mam jine jmeno, ja jsem z doktorske rodiny a to stare jmeno bylo v necem dobre, ted jsem docela no name, protoze ve spitale nedelam. Obcas se mnou mluvi trochu jako s blbcem, taky mi vadi ten pristup "abyste se tady nezhroutila apod, kdyztak se nedivejte" apod, sama delam detem i neprijemne vykony a musim to zvladnout, tak prece zvladnu sledovat a utesovat dite vlastni, naprosto s tim nemam problem a nemam rada, kdyz se me snazej vysoupnout, abych jim neomdlela ci co. Sama rodice nevyhazuju, pokud nedelaj vylozene hystericky sceny. Pro me je dulezite tam s nim byt, je sice malickej, ale mamu cejti. Ovsem chapu, ze kdyz to nekdo nezvlada, je lepe jit pryc. Nerict ani slovo a jen napsat zpravu, to si ke mne nikdo nedovolil, i kdyz ja si tu zpravu prelozim, ale chci to slyset od nich, to je jasne. Jinak u nas asi dojde casem k operaci toho refluxu, uprimne nechce se mi cekat treba marne par let se Sumetrolimem na nejake zlepseni, chci, aby se mohl normalne najist, litat na slunicku atd, ale jsem rada, ze to nespecha az tolik jako u vas a ledvinka neni ohrozena. Stejne to bude jen na nich, nemuzu do toho mluvit, jen se ptat. Drz se.

saruspec
7. únor 2011

čauky kozlenko představ si,že nás zase nevzali malej měl opět zanět močovodu tak že mu to vylečí antibiotikama a ve středu že by jsme šli na operaci,ale v pátek mi chytnul rýmu a večer 38horečky a oni to neřešili až bude nad 38.sobota neděle tam jsou jiné doktorky také krávy nebeské,řikám jim at mi daji něco malému proti kašli,že kašle prej to nic není at mu vytirám nos nasivinem.v nedělu odpoledne už nemohl spinkat dusil se tak jsem šla za sestrou at mi laskavě zavolá doktorku a napiše mu sirup a něco na sklidnění to bylo o pul druhé,pak jsem mu změřila horečku měl 38,6.tak mu dali nurofen a bylo pul 4 a doktorka furt nikde a to nám zakazali z pokoje vychazet,pak přišel jirka udělal tam kraval vzal nás na reverz domu,ale ta noc byla hrozná dusil se kašlem horečku jak šlak nechtěl pit ani jest.ráno jsem šla k doktorce napsala mu dythiaden,3krat deně čtvrtku a stoprusin a malej mi spal od 10 do 15h.marketa už je taky na dětském.jo a dneska volala dr.fleglova naši dět.doktorce že malej ma pořád nalez v moči z kultivace tak 10dnu zase antibiotika zenit.

kozlenka
9. únor 2011

@saruspec To snad není možné s tím zánětem ☹ Ale jinak si to tam umím živě představit, malý mi pokaždé po operaci chytnul strašný kašel a rýmu a nikdy mi na to nic nedali, trápil se chudák, ještě jak kýchnul tak se rozbrečel protože ho zabolela jizvička, přesně jak říkáš, nechtěl mi nic pít ani jíst a doktorka mě akorát buzerovala, že jestli toho dost nevypije, tak bude furt na kapačkách, no je mi zle jak si na to vzpomenu, vůbec se ti nedivím, že jste na revers odešli vyléčit se domů.
Takže po těch atb zenit budete přednostně vzati na operaci? My jdeme na kontrolu v místní nefro 7. března, jsem zvědavá, jestli tam nenarazíme na zavřené dveře, protože v naší Opavské nemocnici dali snad všichni doktoři výpověď, dokonce prý i primářka dětské Prejdová, tím mě hodně překvapila 😒

saruspec
9. únor 2011

no asi jo,jak to dobere tak tam budem volat. 😔

lucisa
10. únor 2011

@saruspec ach jo, teda to je smůla, ono je teď blbé období a co mimčo nechytne venku, to chytne v nemocnici, kde ho dorazí. S tím prosením o léky to vidím živě. mě během hospitalizace chytla asi z nervů tak šílená bolest hlavy, že jsem málem mlátila o zeď, jak mi v ní hučelo, úplně se se mnou všechno točilo, byla noc, tak jsem šla poprosit o Paralen nebo něco podobného a myslíš, že mi něco dali? Prý ne, to musí naordinovat lékař a vzhledem k tomu, že já nejsem pacient, jen dítě, tak mám smůlu, mám si počkat do rána a zajít si ho koupit do lékárny.
Kráva sestra, pak se vystřídala služba mezi 6-7 hod. a jiná sestřička, jak mě viděla, tak mi bez keců odloupla tabletku. Jako fakt záleží na lidech.

@kozlenka my jdeme se všema holkama 23.3. a zrovna tenhle týden jsem si s dr. Malou mailovala, protože jsem potřebovala recept a ona mi taky psala, že případné vysazení léků zkonzultujeme v tom březnu, jestli nás teda bude moct vzít, protože zatím nedala výpověď jen ona a jeden kolega, takže neví, jak zvládnou všechny naobjednané pacienty, příp. akuťáky, že by se mi kdyžtak ozvala a posunula kontrolu.

saruspec
10. únor 2011

lucio to mně taky bolela hlava jak šlak tak jsem šla za sestrou a dala mi brufen,ale je pravda,že to byla mladá sestřička.Kozlenko představ si,že dneska jsem byla u dětské chyblo mi antibiotika v lekarně to blbě pochopili a sestra řekla,že chce se mnou mluvit ja nani koukam proč,a že dr,Fleglová volala naši doktorce a poslali ji seznam nemocnic a nefrologu v čr.že když už tam nechcem nechat operovat malého.ale to vubec není pravda nic takého nepadlo,že tam nechcem operovat ještě naopak jak jsme odchazeli tak jirka řika te sestře,že na tu ma za chvilu zpátky.

comra
10. únor 2011

@esicko nejsi posera. Prostě toho je trocha víc..
S Daníkem jsem taky byla na sonu hlavičky..podle měření prý méně roste (kleslo to v grafu..) a na sonu to bylo vše v pořádku..Tak u vás také bude..držím palce..

a nesdílnost doktorů mne taky štve..Já jsem ale taková, že se často ptám..ale mám i štěstí na doktory, kteří mi to dobře vysvětlí..
@jasekd a manžel není z lékařské rodiny nebo lékař? Že jsi ted trochu inkognitooo(jak jsi psala)..🙂?..A od mala jsi chtěla být zubařkou, nebo tě "nutili" nebo to tak prostě vyplynulo?..Omlouvám se za dotazy, jeslti nechceš, tak neopodívej..
@saruspec a já už si říkala, že už máte po operaci. ach jo..ty záněty..hlavně, aby byl Maty co nejdříve v pořádku..
a opravdu koukám, jak to v Olomouci válí... 😠

kozlenka
10. únor 2011

@saruspec Tak to je drsné, kdo ví jak to ty sestry dr. Fléglové podaly, určitě neřekly pravý důvod proč jste odešli na revers domů. Doufám, že jsi dr. Fléglové volala a vše jí vysvětlila, nechápu proč byste měli jezdit kdoví kam, když už dr. Šmakal Matýska zná a ví o jeho ledvinách víc než zas někdo nový! To je neskutečné ☹ My teď čekáme druhé miminko a ani nevíš jak se bojím, že bude taky postižené na ledviny a že nás čeká ta samá hrůza co s Adámkem ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru