Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

ivular
6. zář 2011

@jasekd Samozřejmě moc držím pěsti aby ani u vás dilatace nebyla fakticky problém a malý z ní posléze vyrostl!!! Mě dr. říkal, že na 80 % by to tak mělo dopadnout, takže se modlím.
Jinak MCUG je u vás na hospitalizaci? U nás to byla záležitost cca 20 minut (na rozdíl např. od izotopů, které vzaly celé dopoledne). Malý nedostal ani žádnou tlumící látku na místě, prostě nic. Naštěstí ani nebyla třeba - asi to opravdu nebolí, jen to držení je nepříjemné.

jasekd
6. zář 2011

@ivular No jen na pul dne. My uz to absolvovali loni a mysleli jsme, ze je to ambulantni, ale prijali maleho na pokoj, mohli jsme tam oba (ja byla tehotna, tak jsem nemohla na rtg), rano nastup, vysetri ho, daji na pokoj, pak zacevkuji, jde se na MCUG, dostanem zpravu z rtg, jdem zpet na pokoj a ceka se na curani, zda je to bez problemu a pak nas Dr propusti, loni to bylo od 7,30 asi do 14 hodin. Je to pohodlnejsi nez v cekarnach a na pokoji jsme jen jako doprovod, takze nic neplatime. Loni to probehko v klidu bez premedikace , ale to byl malej cca 5 mesicu, letos jsem se ptala a pry opet bez premedikace, jen kdyby vyvadel tak, ze by to neslo provest, ze by mu neco dali, ale prakticky vzdy se to pry zvladne bez 🙂 Malej je celkemrad u Dr a zajimaji ho pristroje a monitory, tak snad to bude v poho. Jde s nim manzel i na to rtg, nechce me tam pustit, ze kojim, sice to nicemu neva, ze kojim, ale kdyz to obstara, tak jeho vec. Pockam s Vendy venku, prectu si nalez na rtg (pac m. tomu prd rozumi a nic by mi doma nerekl) a pojedem s V. na ne cekat dom.

comra
6. zář 2011

@ivular skvělééé! paráda! To je výborná zpráva! Mám radost!
a nepamatuješ si, kolik % moče odteklo za tu půl hodinku, když šel na přístroj znovu? Danymu na izotopech naměřili funkčnost ledvinek taky 52 a 48%. 52% bylo u levé, tedy zvětšené ledviny. A za tu půl hodinu odteklo 40% moče..(myslím). Ptám se, protože toto jsme s dr nerozebírali, tak jeslti vám u toho něco neříkali..

@jasekd už máte termín? tak at to dobře dopadne! U nás to také bylo rychlé, tak hodinka. Žádná hospitalizace..

Já bych v září měla zavolat do Prahy a objednat Danyho u Langera. Máme přijet po 6-8 měsících..Koncem září jdeme na kontrolu do Ji..

jasekd
6. zář 2011

@ivular
@comra u vas necekaji, az se vycura? U nas ano, a cevkuje nahore na oddeleni pediatr a pak se jde na rtg oddeleni, taky se davaji pred vykonem a po nem atb, taky na pediatrii, tak mi to prijde lepsi v klidu na pokoji nez nekde po cekarnach, navic na tom rtg sjem rada, ze se moc nezdrzujem, chodej tam ostatni pacienti, stary lidi... Akorat je to pak na dyl, ze cekame na propusteni. A blbe kvuli Vendy, ze to nemuzu s detma vyridit sama, jenze i kdyby to nebylo na oddeleni, tak stejne, kdyz zalezu s M. na rtg, tak kam ji dam? Cili si m. stejne bere dovolenou 😅 Ono je to v kazde nemocnici trochu jinak 🙂

ivular
6. zář 2011

@comra Kolik % moče odteklo - to s náma nikdo nerozebíral. Ta hodná paní doktorka za námi přišla do čekárny až už bylo po všem (i po tom finálním "dosnímkování") a jen vysvětlovala, že ledvinky fungují fyziologicky. Těch 52% taky máme u zvětšené ledvinky.

@jasekd V Praze je to MCUG asi opravdu dost jiné. Cévka se dává až už dítě leží pod rtg přístrojem, tam se i vyčůrá (vše se zobrazuje "na plátně" jako v kině) a lékař samozřejmě hned komentuje jestli tam reflux probíhá nebo ne. Žádné další čekání na čůrání ani jiná čekárna se nekoná.

jasekd
6. zář 2011

@ivular A cevkuje rentgenolog? U nas pediatr. Rentgenolog komentuje co vidi na obrazovce, popise nalez, nicmene dalsi lecbu a prognozu reknou az pediatri, i kddyz i ti me spis odkazali na nefro poradnu. Martinek taky cural primo na rtg, to je soucast vysetreni, ale pak se na oddeleni ceka, az se vycura znova, zda nema nejake poraneni, zda ho to nejak extra neboli (podrazdeni muze byt, nemela by byt krev a nejaka velka bolest) a taky se davaji ty ATB myslim, uz si nepamatuju presne kdy).

ivular
6. zář 2011

@jasekd Aha, v tom je ten rozdíl - v Praze jde spolu s pacientem na to rtg pracoviště i nefrolog, který cévkuje, komentuje co vidí a stanoví další léčbu a prognózu. Rentgenologové pouze asistují a pediatr v tom celém nefiguruje vůbec. ATB jsme po vyšetření dostali, to je pravda, ale to jestli nedošlo k poranění nikdo neřeší.

jasekd
6. zář 2011

@ivular U nas ma nefrolog snimky a zpravu v pocitaci, u toho procesu primo neni, mensi nemocnice, asi neni tolik casu, aby byl primo u vykonu, navic stejne cekame s verdiktem na docenta kocvaru z Phy. Jo, je to vsude jinak 🙂

lucisa
6. zář 2011

@jasekd , @ivular jak mluvíte o tom cévkování, tak mě překvapilo, že holčičku může zacévkovat i sestra, ale chlapečka vždy jen dr., oni to tam mají nějaké komplikovanější, sestra říkala, že tam mají jakoby malou zatáčku, a to se nějak musí jinak cévkovat, tak to dělá jen dr., aby se něco nepoškodilo. To jsem fakt čučela.
Ale @jasekd jako dr. to asi nemusím vysvělovat, to je jasné 😀

jasekd
6. zář 2011

@lucisa To je i dospelych , zenske cevkuji sestry, chlapy jen doktori, ja sama na sesterske praxi cevkovala pani, celkem nic na tom nebylo, ale chlapa nikdy. Ted uz bych samo neumela ani jedno, jaksi to nepotrebuji 😀

comra
8. zář 2011

@jasekd Danyho cévkovala nefroložka(pediatrička) přímo na rengenu. byli jsme objednaní, nikde jsme nečekali. Koukali jsme na monitor, nefroložka říkala, že tam pravděpodobně reflux není, ale že to nechá posoudit ještě odborníkem. Nabrala sterilní moč(tu vycévkovanou). bral Atb na 3 dny+1den před zákrokem. Za 3 dny jsem volala, a že prý moč je Ok a reflux nepotvrzen.. A naspala nám recept na framykoin, protože při cévkování ho malinko poranila. tak jsme asi 2 dny mazali..

jasekd
8. zář 2011

@comra No vsude jinak. Manzelovi to podrobne popisoval rentgenolog, ten je k tomu nejpovolanejsi a byl hodne upovidanej, tak to bylo super. Letos bych sla ja, ale manzel mi to zakazal, abych pak nemela spatny mliko prej 😀 Tak jde on. Vzhledem k tomu, ze malej tento tyden znicehonic zacal hystercit, jen se priblizime k polilklinice (a to ja tam pracuju, chodi tam casto se mnou do prace a zna to tam), jak vlezem na detsky, jeci a jeci, i kdyz jde jen jako doporvod Vendy, tak ceka manzilka asi pernej ukol 😀

maskacka
8. zář 2011

ahoj holky, vy, co jste věděly o problémech s ledvinami, potažmo močovými cestami ještě před narozením nebo krátce po něm, jak jste se rozhodly s povinným očkováním? Dělali pediatři problémy s odkladem nebo s úplným vyloučením? My tedy rozhodně očkovat nebudeme, i kdyby mě za to měli zavřít. Asi bych pomalu měla připravit našeho dětského lékaře. Je to super člověk, hodně alternativní, snad to půjde...

hardlove
9. zář 2011

@maskacka Mi jsme nikam s očkováním nespěchali jelikož měl malej co měsíc zánět močáku a byl na atb to je teda pořád, ale na některý se očkovat nesmí a nenechala jsem ho očkovat hned co přišel z nemocnice co měl tvrdý atb do žíly jo ta naše bejvalá doktorka by ho očkovala ja kna běžícím páse.Nechali jsem ho naočkovat i proti pneumokokům, už jenom z toho důvodu, že jsme dost často v nemocnici a aby chytil ještě nějakýho pneumikoka tak to potěš, ale to je na každám je to dobrovolný co se týče povinnýho očkování tak na tebe asi budou koukat divně a největší problém je v tom, že pokud dítě nemá povinné očkování nemusj ti ho vzít do školky nevím jestli je nějaká vyjímka ze zdravotních důvodů to by jsi musela někde pátrat

ivular
9. zář 2011

@maskacka Ahojky, já jsem sice v době očkování mého syna o jeho problémech s ledvinkou nevěděla, ale na tvém místě bych tu hexu naočkovat asi nechala. Pneumokoka určitě ne - v jeho případě ta dávka hliníku z vakcíny přesahuje výhody plynoucí z očkování.

maskacka
9. zář 2011

díky za reakce, holky

@hardlove za tři roky, až bude školka aktuální, se snad s tím už něco udělá. Zatím to je opravdu tak, že pokud odmítneš povinné očkování, Dr. by to měl nahlásit na sociálku a do přihlášky do školky logicky nemůže dát razítko "řádně přeočkován".
@ivular jde mi hlavně o hexavakcínu, pokusím se ji oddálit co nejdál, tuším, že se má stihnout do dvou let věku? Ale doufám, že ji nestihneme.
Dobrovolná očkování v žádném případě, těmi jsme nezatěžovali ani "zdravou" dceru.

damaska
9. zář 2011

Ahojky holky, tak se zase hlasím. My jsme zatím stále u konzervativní léčby v 7. měsících máme stále stejný nález dilatace jako při narození, tak tukám, snad to půjde dál. Jen máme hrozné trápení s penisem, naše nefrologožka se těšila, že malej půjde na operaci a tam udělají i zákrok ohledně jeho fimozy a zatím nic, tak se rozhodla řešit to sama. Tvrdí, že v 7. měsících je špatně, že mu předkožka nejde přetáhnout, teď jsme vyfasovali kortikoidy na 6 týdnu a když to nepomůže, tak nás čeká zákrok. Moč máme čistou bez nálezu, čuráme krásně proudem a přesto musíme na zákrok, protože pochybuji, že mast pomůže. Všude čtu, že se začíná něco vůbec řešit nejdřív v roce, ne-li déle a i ta mast se má používat až od 3 let. Tak nevím, co dělat, zda se obrátit přímo na urologa, nebo se podvolit léčbě. Nemůže to malému ublížit, když má penis ještě ve vývynu?Omlouvám se, že jsem sem takhle vrthla, ale nevím co a pořád mám toho plnou hlavu, mazat, nemazat ??? ☹

petrakm
9. zář 2011

ahoj vsem, dlouho jsem tu nebyla a tolik novinek a predevsim dobrych! @kozlenka moc gratuluji k miminku!opravdu super zprava!!!
@jasekd co vendy?doufam,ze uz se nic znovu neobjevilo..
@maskacka vedela jsem od 30.tt , od 1. dne je malej na atb..ted v 7m uz 4.druh..kdyz jsem resila ockovani, tak mi urolog rekl,ze je to na zvazeni pediatra a ze se jim pres atb moc ockovat nechce..takze mne vlastne vubec neodpovedel..klasika..zalezi jak na tom budete, co bude za leky a pod..naockovali mi ho az v 5m 1.hexou..ja jsem teda chtela..jine ockovani nedavam..reakce nebyla..ale strasne cestujem , i na vychod, takze ja pujdu do TBC, pokud mi to teda imunolog doporuci..
@damaska ahoj, taky jsem o tobe dlouho neslysela, tak je fajn,ze se to nezhorsuje, urcite z toho vyroste, i kdyz ty atb mne dost desej..mymu prckovi po zakroku prave pravdepodobne vzniknul reflux,v rijnu jdem na nova vysetreni a mam des, ze se tech atb nezbavime..jinak s tim pindikem..vecne tema..pred operaci jsme mazali, stresoval mne nefrolog,ze nebudou moc udelat cystoskopii( blbost stejne mu to uvolnili, tak jak chtela tva nefrolozka..mazali jsme 4t., muze se 6max..minimalne se to uvolnilo, bylo to tak par mm..ale uvolnilo, alespon sel lehce omyt..problem je ten, ze kdyz se pak prestane,tak to ma tendence se zase zavrit..mimoto malymu uvolnili predkozku pri operaci a stejne se mu to i pres mou snahu chytlo na strane,takze ted ma tak max cm pod ustim volne k umyti-aspon neco 😒 , urolog mi rekl,ze se to stava, ale ze ted uz triamcinolom nepouzivat,ptz se pouziva jen k fimoze a tu uz jako by nemame..takze by to udajne melo se uvolnit casem po koupeli..a nemam ted spechat..tak snad..malej totiz mel nalez ecoli 10na3, nakonec ho operovali, ale ja to proste asi driv nemohla tak dobre umyt jako ty , kdyz mel fimozu..navic cural a cura kratce,takze cekat a chytit az za chvili se mi fakt nedari,ptz uz nic neni 😒 ted musim pred rtg zase chytat,takze jsem zvedava, co zas najdou..myslim,ze urolog a nefrolog nejsou uplne stejneho nazoru ohledne uvolnovani predkozky, kazdopadne pokud mate moc cistou tak super, spis to nefrolozka resi,ze by mohl byt klid a hlavne kazdy zanet s sebou nese riziko..

petrakm
9. zář 2011

jo a jeste , holky , zkousim uz pres mesic prikrmy, jenze malej je snad uplne ze vseho opruzelej kolem pusinky, porad se vracim k zakladu ( brambor-ryze-mrkev-brokolice-testoviny-banan-hruska-hrozn vino--)vse co ma byt vhodne pro alergiky), 1 slozka pak kombinace, uz jsem i zacla sama varit, aby tam nemel nic navic jak byva ve sklenickach,jednou treba je jen lehce , pak strasne zarudlej..atop ekzem asi ma - jen ale par lozisek ( znam od 1.syna, ten mel ale i al na vajecny bilek, tak fakt jsem si to schvalne hlidala), ale prave ze ja ted ten ekzem po tele drzim uplne v klidu, ale ten oblicej uz nechapu, mam ted podezreni na ta atb!!zaclo to az s prikrmama( jenze dohromady uzacly i zuby, cetla jsem , ze deti maji rustem zubu agresivnejsi sliny,jenze ted mu uz pres mesic zadny nevyrostl a pusinka po kazdem jidle zarudla..bere sumetrolim..nemate nejakou radu nebo zkusenost, dekuji

damaska
10. zář 2011

@petrakm ahoj, děkuju za zkušenosti
Víš, my měli pořád nález v moči, zřejmě ze spegma a teď máme moč naprosto čistou. Kvůli tomu nálezu se také řeší ta jeho předkožka. Já ale někde vyčetla, radil to lékař, že rozhodně kvůli nálezu v moči, není nutné jít na přetažení předkožky, ale stačí pindíka proplachovat borovou vodou. Já to zkusila a máme moč čistou, je to zároveň i desingekce a fakt to nemůže ublížit, tak to zkus. Já mu borovou vodu stříknu jakoby do předkožky a máme vyčištěno. Jinak k našemu problému, po včerejším zkoumáním paní doktorky, má dneska Šimůnek pindík prasklý, normálně malá prasklinka. Je to hrůza, přestala jsem mazat kortikoidy a mažu jen calciovkou a v pondělí zkusím zavolat urologovi do jiné nemocnice, aby se na to kouknul. Ohledně toho ekzému, Šíma taky mívá pusinku celou flekatou, neřekla bych, že to je příkrmy, ale tím, jak ho svědí dásně, tak slintá a cucá hračky jak šílený. Nám na to vždy pomohl Bepathen, mažu když spí a vždy se to krásně zahojí a zmizí, do té doby, než zase začne šílet.

jasekd
10. zář 2011

@petrakm Sliny agresivnejsi u rustu zubu nejsou, jen je jich treba vic, deti si hrabou do pusy a neco si tam zanesou, takze to muze bejt jen podrazdeni. ATB nevim, my s nima problem nemame, zadna kozni reakce, ted uz se nevyhnem slunicku a dobry (mazu 50kou). Vendy porad stejny, nezmizelo to, nezhorsilo se to 😅

petrakm
10. zář 2011

@damaska
dekuju, to s tou borovkou zkusim, @jasekd je mudra takze ta urco na to ma taky svuj nazor.🙂dam pak vedet,jesli byl cistej..jo a muzete do bazenu?myslim,ze Martinek od jasekd snad i muze, ted si nejsem jista,ale nekdo zas s refluxem nemuze,mne ted naposled rekl urolog ,ze muze jen do vody,kde je opravdu sam, ale to o moznem refluxu nevedel a zakrok se povedltak nechapu,ceho se boji,kdyz obcas tady urcite nekdo bazen povolen mel..a jasekd jak trpej zoubky touhle zajistovackou?diky

jasekd
10. zář 2011

@petrakm Ja jsem se Kocvary ptala na koupani, ale v prirode, a tam muzem. Samozrejme ze rozumne, ne do nejakeho kaliste, hlavne rikal , aby neprochladl. Uprimne do verejneho bazenu bych si ale asi ted netroufla, nemeli jsme plavani kojencu v planu ani pred zjistenym VUR, pac mel i silny GER a bud by byl chudak na plavani hladovej nebo by se tam poblil, a pro me by to byl jen stres. Po zjisteni VUR jsem vubec neresila, ze bych tam chodila, jednak to spolecne koupani s miminy (to by mi tak neva, spis ale ty cizi dospeli 😅 ), jednak prechody teplo/zima... Aspon ted, kdyz mam Venouska, nemam vycitky, ze M. chodil a ona ne, pac jsem na ne cely den sama a chodit bych proste s ni nemohla. Vsak i tak ma M. rad vodu, i hlavu potopi. Vyhledavame ciste nadrze a kde je sprcha, tak osprchovat. More byxch se nebala vubec, na bazen pujdem , az bude bez ATB a reflux nejak poreseny. Uz se na to ale tesim 😵 Nalez 10na3 je spis kontaminace, zkus tu borovou vodu, jak radi Damaska, to vypada dobre. My taky meli problem,z e cural malo a cekat na stredni proud, tak uz nic nechytim 😅 My jdem na mikcni v patek a ted jsme chytali, snad to bude ciste a pujdem.
@damaska S tou predkozkou nevim, jak moc vam to nejde pretahnout. Martinovi to taky nejde uplne, ale to je v jeho veku normalni. Propalchujem jen vodou ze sprchy. Zadnou mastickou jsme mazat nemuseli. Na mikcni loni nejdriv koukali, ze je to uzke, ale pak zacevkovali bez problemu, docent taky spokojenej a moc cista.
@petrakm Ty zoubky jsem resila s kamoskama ze skoly. Zkusenost s tim z ordinace nemame, ale shodly jsme se, ze asi OK. Sumetrolim ani neni klasicke ATB, spis chemoterapeutikum, davka preventivni neni tak velka, tak snad by to melo byt OK. U ATB slo hlavne o vyvojove poskozeni zubu, zmeny tvaru, kvality skloviny atd,ale to bylo driv a jednalo se o ATB tetracyklinove rady, ktera se dnes detem do tusim 8mi let vubec nesmi davat krome vitalni indikace. Nevim o jinych ATB, ktere by tohle delaly. Spis se casta nemocnost projevi spis na snizene hygiene a jeste se behem uzivani meni slozeni bakterialni flory v puse, ale ze by primo atb zpusobovakly zvysenou kazivost, to ne. Tak snad muzem byt v klidu 🙂

jasekd
17. zář 2011

Ahoj, tak mame po kontorlni MCUG op roce, a je to spatne, stale jsme na IV.stupni VUR, ani o kousek se to nezlepsilo ☹ Cekame na Kocvaru, ten prijede na konci listopadu, k nasemu nefr. jdem v rijnu, nikdo nam zatim nic nerekl, jak dal, ale asi operovat, prece se nebude zas rok cekat na ATB, aby pak to bylo furt stejny... Izotopy jeste nemame, a nevim zda pujdem , ale skoro bych rada sla, oni vsichni furt byli desny optimisti, jak ledvina vypada dobre, i ten megaureter ze je lepsi, ze ten VUR bude taky lepsi, a neni, tak se zacinam bat o funkci 😅 Uprimne, necekala jsem, ze to zmizi, to bych byla hooodne naivni, ale myslela jsem , ze to pujde o stupen, mozna i o dva, dolu, a vubec nic, tak jsem z toho docela spatna. Navic zacal tento mesic naprosto bez priciny (chodil jen jako doprovod Vendy) vyvadet u doktora tak, ze mu museli dat Dormicum na tu MCUG, pritom kdyz jsem tam volala, rikala mi sestra, ze bez premedikace, a uplne se divila, ze se ptam, no a jak radi mu to soupli, on je schopnej jecet hodinu i vic v kuse, dokud jsme u doktora, breci, uz kdyz z dalky vidi tu budovu. Tak si jeste asi uzijem. Aspon ze na to Dormicum reagoval dobre, pak uz spolupracoval a snad si to nebude pamatovat.

lucisa
17. zář 2011

@jasekd ajaj, bobek malý, to je blbé, ani se mu nedivím, že vyváděl, naše Mia je taky nějaká jetá, jak vidí bílý plášť. Čeká nás na konci září 18měs. preventivka, to zase bude tanec.
Doufám, že se dr. rozhodnou dobře a hlavně brzy, ať máš o starost míň, taková nejistota a čekání je na palici. 😖

ivular
19. zář 2011

@jasekd To mě mrzí, že žádný posun k lepšímu, když ten megaureter dával naději k optimismu.. Samozřejmě držím pěsti, aby se to nijak neodráželo na funkčnosti té ledvinky!
Já jsem se trochu uklidnila, co se malého ledvinky týče, ale minulý týden mě zase postrašila neuroložka, že má H. na svůj věk nějak velkou hlavu 😖 Jenže on je na svůj věk celkově velký, což ona nepochopitelně nezohledňovala. Asi mi brzy hrábne 😝

petrakm
26. zář 2011

@jasekd ahoj,taky jsem si myslela,ze budou lepsi zpravy:-/ hlavne aby uz ho videl kocvara a nejak to vyresil,myslim,ze je dobře,ze jsi lékařka a můžeš se s nim pobavit opravdu na obdobné vlně..vetsinou mne jako laikovi ,kdyz neco nefrolog rekne,tak to povazuji za nejlepší řešení,ale záhy začnu přemýšlet a pak sondovat..ty aspoň víš a muzes to s nim medicinsky probrat,takze jejich konserbativni lecbu prave popohnat operacne,coz mi logicky prijde nejrychlejsi reseni..sice mi zrovna nedavno tvrdil muj kamarad urolog,ze ty davky atb jsou opravdu tak minimalni,ze se nemusim bat..ale na druhou stranu kdyby to bylo jeho dite,tak by tak klidnej nebyl,jako lekar se predvida a obava se o sve deti vic nez laik..hlavne at uz se to pohne!ja ted budu chytat moc,zkusim tu borovou vodu na omyti(ta do oci-predpokladam🙂) nebo jina?😉)a snad bude moc ok,6. Jdem na rtg,tak
Se pak ohlasim,co je prosim Hydrokalykoza?nemůžu to presne vygooglovat:(

jasekd
26. zář 2011

@petrakm Tak do remesla mu mluvit nebudu, tomu nerozumim, neni to muj obor. Ale aspon vim, o cem mluvej, lip tomu rozumim 🙂 Tu borovou vodu ja nepouzivam, ale bude to ono, jdete taky na mikcni? At to probiha lip nez u nas a s lepsim vysledkem 😉 To mas dobry, ze mas toho kamarada, muzes leccos vyzjistit. Hydrokalikoza, nikdy jsem neslysela ten pojem, ale predpokladam, ze je to rozsireni kalichu, takovy podstupen hydronefrozy (ledvina ma kalisky, z nich kalichy, z nich je panvicka a z te vede mocovod), Martin je ma taky rozsirene, ale takto to nepopisuji, pisou vzdy jen hydronefroza.

petrakm
28. zář 2011

@jasekd
ahoj, jo asi mas pravdu s tema kalichama, vedela jsem,ze tady ten nalez taky nekdo pouzil a adresoval tobr.-)) - @ivular @jasekd z textu:
My máme u malého hydrokalikozu 13 mm, dilataci pánvičky 23 mm a močovod 11 mm.. )tak muj prcek ma napsano po operaci ted na ko hydrokalikoza 20 mm ..ohledne dalsich dilataci mirne zlepseni, hodnoty neznam, tak uvidim ted co na dalsim UZ, ale hydrokalikozu nikdy pred tim v papirech nemel,proto vubec ten termin neznam a ani moc google..o 6 jdem nA mikcni, to bude sila ho ted udrzet..to bude zase kriku ☹

petrakm
28. zář 2011

@jasekd
Netusis ,jake hodnoty by měl mít parenchym ledvin?z 3,5 to poskocilo prckovi na 5mm,tak předpokládám,ze super zlepšení ,ale asi ještě dost chybi,ne? 😕 Diky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru