Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kiwicek69
13. črc 2012

Ahojky holky, tak předevčírem jsme byli v Olomouci na kontrole, dr.Šmakal usoudil že operace je nutná, dilatace 4.stupně, takže v srpnu operace :(

comra
13. črc 2012

@kiwicek69 moc přeji, at dopadne všechno dobře. Na jednu stranu to budete mít za sebou a třeba budete pak úplně ok... kdy jdete? A kolik máte tu dilataci? a jakou máte funkci ledvin (už si nevzpomínám, jeslti jsi to sem psala...)

kiwicek69
13. črc 2012

@comra funkce ledvin je 45% a 55% aspon z minula co si pamatuju, tu dilataci máme velkou 27mm, a na operaci jde malý 9.8. :(

jasekd
13. črc 2012

@kiwicek69 taky budu drzet palce 😉 Ta funkce je pekna, asi pospichaji, aby se ledvinka neposkodila, protoze dilatace je skutecne velika. My jdem snad! 13. nebo 20.8.
Vite co mi, holky, nejde do hlavy? Spousta deti tady ma dost veliky dilatace, a pritom funkce lepsi nez ma Martin , pritom tu jeho ledvinu vzdy na UZ chvali, ze vypada jak u zdravyho ditete skoro. Dilataci ma intrarenalne do 10 mm, extrarenalne vyhrezla panvicka taktez. A fce 59 : 41. Po DMSA vysetreni jsem byla trochu nemile prekvapena 😅 Cekala jsem hodnoty v mezich normy.

lucisa
13. črc 2012

@kiwicek69 a jak jinak v Olmíku, už jsou trochu lepší podmínky?

kiwicek69
13. črc 2012

@lucisa to zjistím až v srpnu, zatím víc nevím 🙂

market79
15. črc 2012

@kiwicek69 Držím palečky, aby jste to zvládli v pohodě a aby to prckovi pomohlo.

petrakm
18. črc 2012

@jasekd
Ahoj,jasné Praha je oproti ostatním nemocnicim,co čtu,resp.Olomouc,úžasná..a sebou ti řeknou,ze si mas vzít UM..a děláš si ,kdy chces a jídlo pro tebe je jasny a prcek taky bude uz jist jako ty..já kojila,takze mimco jsme neřešili..ale to UM určo,ja tekutiny dost poresim UM,malej moc jinak nepije,sladky stavy mu dávat nechci,ale ted jsem
Objevila bio jablecnou stavu bez přídavku všeho i cukru,tak to mu moc chutna😉chtej do nich rvat hodne tekutin,porad zápisuji prijem
A vydej..já kojila,tak řešili jen vydej..muzu se té zeptat,jak by se projevilo prochladnuti dítěte ohledne ledvin?byly jsme u Baltského more,syn se jen cachtal po nohy ve vode,v neoprenovych Botech i měl neopren..neni nastydly ,nic,je ok,more mělo 16st,i kdyz bylo teplo..takze tam byl jen hooodne minimalne..jenze v neoprenu je teplo,takze ho vyhanet byla sila..ovšem mne dost děsí to prochladnuti,akorát nevím,jake by to mělo následky..dr. Mi asi 10x připomněl,aby neprochladl..zánět je vyvolán jen virove/bakterialne,tzn. Ze by mohlo dojit k naruseni funkčnosti?nejak jsem o tom nepremyslela,tak jsem se vůbec neptala..diky moc

petrakm
18. črc 2012

@jasekd myslim k narušení diky prochladnuti..

veronik77
18. črc 2012

@petrakm Ahojky - k tomu prochladnutí mne napadá jen, že po zánětu ledvin je systém vylučování oslabený (i pokud má dítě vvv ledvin), tak kdyby prochladl, je větší pravděpodobnost, že se mu něco rozjede.... ale rozhodně to neplatí na 100procen. Syn má vvv ledviny a naštěstí nikdy zánět neměl 🙂

jasekd
18. črc 2012

@petrakm
@veronik77 podle me taky, co je prochladle, je vice nachylne...

petrakm
19. črc 2012

@veronik77
@jasekd
Diky😉)jasekd ,používáš pastu pro Vendy?resp mýmu je 18mes a zatím nema moc zubu,čistím vodou,ale ted se mu jich hodne prorezava..u zubaře jsme uz byli,ale jaksi o pastě se nezměnila,vlastne o nicem,bába jedna..dik

jasekd
19. črc 2012

@petrakm ne, ani pro Martina, dokud neumeji plivat a vyplachovat, tak se cisti bez pasty, aby nemeli moc fluoru (zpusobuje fluorozu, onemocneni skloviny, fleky na zubech), pokud pastu, jedine detskou, ty pasty byvaji rozdelene na nejmensi, detske a dospele, je tam rozdil v obsahu fluoru v jednotkach ppm, ted nevim presne, do 250, do 500, do 1000? Fakt ted nevim, lze najit na netu, cim mensi obsah, tim je to pro mensi deti. Pokud byste uzivali fluoridove tablety, tak pastu rozhodne uz ne. Ja ale ty tablety plosne nedoporucuju, moje deti je neberou.

petrakm
19. črc 2012

@jasekd
Diky,taky neumí plivat,takze počkám jeste..vlastne muj prcek je přesnej chlap😉nenocnikuje,nepovídá,ale lítá jako děs🙂))

katschka
20. črc 2012

@jasekd
@petrakm Ahoj holky, tak se hlásím po porodu. 🙂Nějako nestíhám moc věcí, ale to se poddá. Nakonec všechno dopadlo dobře. Ráno 4. jsem šla na kontrolu s tím, že mi dost kleslo břicho. Tak jsem byla natěšená na nález a že by se to mohlo rozjet samo. Na kontrole mi doktor ještě zkoušel udělat hamiltona, ale prý se nedostal tam, kam by potřeboval. Že ho hrdlo nepustilo. Tak jsem se stejným nálezem jako před pěti nebo kolika dny jela domů. s tím, že mam druhý den v půl osmé nástup na sál na vyvolávání. Nicméně už jsem měla trošku bolesti. Ale řikala jsem si, že to je fakt hooodně nepravidelný a hoooodně slabé, že to ještě nebudu rozhlašovat, abych zbytečně neplašila. No a kolem poledního mi bylo jasné, že už je to ono. Po sedmé večer jsme byli na příjmu. Při vyšetření jsem byla prý na pěkné tři. Pak mi udělali přípravu, já šla na hodinku skákat na míči do sprchy a pak rovnou na sál. To už jsem byla na nějakých šest. Nechala jsem si dát epidural, prdli mi vodu a během pár kontrakcí se šlo rodit. Malá byla na světě ve 22:43. A zase uplně super porod. 🙂 Fakt jsem ráda, že to šlo tak v pohodě. Docela jsem se toho bála. Malou mi vyšetřili na utz asi třetí den po porodu a zjistili jí mírný reflux. Doktor řekl, že to nepotřebuje ani antibiotika a budeme to jen sledovat. Že by se to mělo "vyléčit" samo. Tak jenom doufám, že další utz dopadne zase o trošku líp a fakt to samo vymizí. Jdeme na nefrologii na karlák. A co vy? Jak se máte? Doufám, že je u vás všechno dobrý.. 😵

jasekd
20. črc 2012

@katschka tak hlavne ze zatim zadny drama a snad budete jako ta vetsina deti, co to samo zmizi. Trochu me udivuje, ze videl reflux na UZ? My musime vzdycky na MCUG, kdyz chteji znat stupen refluxu. Jinak porod , ty to pises jak neskutecnou brnkacku, kdybych si tohle cetla pred porodem, tak se normalne tesim 😀 Hlavne veta "sla jsem si na hodinku zaskakat na mici", jak na kafe s kamoskou 😀 At se hezky doma sladite.

comra
20. črc 2012

@katschka gratuluji k holčičce! Užívejte se! jak prožíváš holčičku po dvou klučících? Já to mám podobně a moc si to užívám.. 🙂
Také mne překvapilo, jako
@jasekd , že viděli reflux na ultrazvuku. není to spíše malá dilatace? každopádně moc prima zpráva.. Na Karlák chodíme my, k dr. langerovi...

katschka
20. črc 2012

@jasekd Fakt to byl jen utz.. myslím. 🙂 A to MCUG je podobnej přístroj jako utz? Já se v tom vůbec nevyznám. A ten porod fakt byl pohodovej. 🙂 Je fakt, že to bolelo, ale dalo se to prostát. Teda teď mi to tak už přijde. Ale přišla jsem - konečně při třetím porodu - na to, jak to prodejchávat, aby to tak nebolelo. No, aspoň někdy jsem na to přišla. 😀 Jinak slaďování zatím probíhá a vypadá to docela dobře. Nechci to teda zakřiknout. Jen doufám, že malá bude spát, jinak jsem v pytli. 🙂 A děkuju. 🙂

@comra No ona to byla v těhotenství malá dilatace, ale teď viděl reflux. Nešlo to až do ledvinky, ale těsně pod ní. Vždycky, když malá zatlačila, tak se trošku vrátilo pod ledvinku, pak to zase odešlo dolu do močovodu a už se to nevracelo. A když to změřil, tak to prý bylo malinký. Tak doufám, že to bude dobrý a jak píše @jasekd , že to časem samo vymizí. A děkuju za gratulaci. 🙂 Taky gratuluju, koukám, že máš taky čerstvou holčičku. 🙂 Naše měla být taky červnová. 🙂 A jak jí prožívám? Nemůžu se jí vynačuchat. Nevím, jestli si to nevsugerovávám, ale přijde mi jiná. Zas si říkám, že je malinkatá, aby byly znát rozdíly. Ale fakt mi to přijde uplně jiný. I to těhotenství bylo jiný.. břicho, stavy, všechno.. A je kouzelná a úžasná a tak. 🙂 Páni, koukám, že ty máš všechny po dvou letech... To budou parťáci. 🙂 Si říkám, že ta naše slečna bude rozmazlená, tak uvidíme..A co ty? Jak ty to prožíváš? Přijde ti to jiný?
Jo a na Karlák jdeme k doktorce Doležalové. Prý je v týmu nějakého doktora. Nevím jakého. Už si nepamatuju to jméno. Objednal mě tam doktor přímo z Apolináře, co tu naší prďolu hlídal. Tak doufám, že to bude v pohodě.

jasekd
20. črc 2012

@katschka MCUG je mikcni cystoureterografie, je to vysetreni, kdy se cevkou vstrikne do mechyre kontrastni latka apak se to snima a sleduje, kam az ta latka putuje. Neni to ultrazvuk, je to rentgen.

petrakm
20. črc 2012

@katschka
Velka gratulace🙂)to je krásný🙂)MUDr. Dolezalova je taky super,je v týmu dr.langra;-)mala je v dobrých rukách,hodne zdravicka.pokud nemáte ATB ,tak je to na dobre ceste😉)

petrakm
21. črc 2012

Ahoj,myslite,ze je mozné,aby mi za mesic přibral syn o 1kg?v roce měl 9,3,před měsícem 9,7(17mes)vážila jsem ho kvůli MAG3,no a ted o 1kg vic v 18mes ..napadají mne asi blbosti,zadržování vody a pod..nic extra se neměnilo,pije porad UM sunar,on právě nějak extra nejí ,ale sunar dávám 2xdenne,aby měl doporucovanych 0,5l,jsem rada,ze ma alespon mlikem tekutiny..co dáváte vy?
@jasekd

katschka
22. črc 2012

@jasekd aha, tak to naší prďole dělal sichr jen utz. Dával si to tam do barev, jak to tam probíhá, ale žádnou kontrastní látku jí nevstříkávali.

@petrakm Moc děkuju. 🙂 Já doufám, že to bude dobré. Vím, jaké s tím má starosti kamarádka. A to je její dceři už nějakých 7 let. Ale ta měla nejhorší stupeň toho refluxu a na obou ledvinách. Tak snad to bude dobré. Takže doktorku znáš? Tak to jsem ráda, že je dobrá. 🙂 Páč sama bych těžko někoho takového asi hledala. Jdeme tam v úterý, tak jsem zvědavá. A co se přibírání tvého syna týče, tak si myslím, že to není nenormální. Kámošky synátor, i když to je mimino, každý týden vyrostl min. o dva cenťáky. Ty děcka jsou nevypočitatelný v tomhle. To bude v pohodě... 😵

jasekd
22. črc 2012

@petrakm 2x denne 300 ml UM (trochu sizenyho), cistou vodu, tu moc nepiji... a slabou stavu (Yo nebo Albert, bezovou, Vendy obcas Hello pomeranc), jeste nedavno pil M. jen Hamanek svestka, redila jsem. Caje nepiji ani jeden 😝 Mne se to spis zda jako chyba vazeni, jina vaha, po jidle/pred jidlem, ne/vykakanej... Jestli ti nepripada oteklej, bude to OK. Co jizva na oku? Nemas aktualni foto? Ze bys poslala... Vendy to ma pekne, ten tvar, pokracovani oboci, ale stael takove tmavsi. Uz nevim, kdy jste byli vy, my zacatek cervna...
@katschka asi to ma malinko, kdyby to potrebovali zmerit presne, sli byste s ni na MCUG, tak snad to vubec potrebovat nebudete 🙂

petrakm
22. črc 2012

@katschka
Ahoj,drzim palce u dr,určitě kdyby se mu to v porodnici nezdálo,tak jdete hned jako my před propuštěnim z porodnice..
Tak to bude urcite lepsi nalez !!!!Dr. Dolezalova Mi byla doporučena společně s mým nefrologem ,nezávazné mým gynekologem i hl. Genetikem v gennetu(tomu se me asi szelelo a vse se mnou detailně probral..,kdyz mi to v 30tt odhalil,ja tam byla totiz sama ,coz je dost nemyslitelné.jak jsem tak v cekarne pozorovala:-@.ten mi právě řekl,ze mam rodit rovnou u apo..kvůli temhle 2nefrologum..drzim palce,aby byla mala jen sledovaná!!Mozna té pošlou na nektera vyšetření pro sichr,ale neboj,nemusi to znamenat,ze by mohla eventuální problém mít..
@jasekd ahoj ,Jj možna chyba vážení,vážila jsem vždy doma.ale možna se neco přesně jak píšeš neseslo..prevazim..ale ted se tam ani nechtěl rano postavit ..jdem na 18mes,tak to uvidím i na jejich..ta je skoro jako ta naše..otoky nema,možna je to proste budouci burtik🙂já to um moc nesidim,to je docela dobrej nápad,ono je to dost sladký,myslim,ze by vypil klidne litr..A vodu neresis?norm s kohoutku?my máme z radu,ale taky mam chut si ji zjistit..prevaruju jen kdyz stiham..

jasekd
22. črc 2012

@petrakm Nee, neprevaruju uz davno! Zdroj je dobry (to jde zjistit na netu) a ja balene vode neverim, hlavne co se tyce prepravy a skladovani v supermarketech 😝 My az pujdem na predoperacni, tak jsem zvedava, zda Martin uz prekonal 11 kg, je silene hubenej 😝

petrakm
22. črc 2012

@jasekd
Pardon: z kohoutku..občas pisu strašný chyby,to je děs,to je jak muj nastin diplomky,kdyz jsem si ji v tom nneprocetla a doc. Mi opravil cervene me gram.chyby:-Djsem byla ruda snad všude..

jasekd
22. črc 2012

@petrakm ani jsem si nevsimla... 😉 se stane...

petrakm
22. črc 2012

@jasekd
Foto pošlu,byli jsme ,taky uz nevím,myslim duben..ma to hodne vybledle..určitě to bude tak i u Vendy..50tkou ji Mazes tak to bude ok,klidne ji maz denne tu jizvu tím nechemickym pro deti do 1roka,1 ma daylong,preci jenom je zatazeno ale stejne to prostupuje.Pokud se tedy obavAs pigmentace..ted po ty alerg reakci,co jsem měla po skoricaku mi to doporučila jako MAX krytí ta moje kamoska kozarka..

hardlove
24. črc 2012

@jasekd Tak máme za sebou kontrolu na urologii a nefrologii na dalši jdeme až v řijnu a zopakujem si mikci kůli refluxu jak to vypadá a jestli se nám to po uzavreni nezhorsuje vubec ti to cekani nezavidim mi jsme termin taky odkladali ale kuli nemoci strasne jsem se tesila az to bude myt za sebou jinak je to sikula od cervence nosime plenu jen na noc sem tam si cvrkne ale to z toho ze nemá čas se vyčůrat a pak přiběhne a křičí čí trenky A v řijnu začnem domlouvat postupný snižování antibiotik když to bude vypadat dobře

katschka
24. črc 2012

@jasekd Tak už jsme objednaný na to MCUG. ☹

@petrakm Dneska jsme byli na kontrole. Pani doktorka je vážně úžasná. Hrozně hodná ženská. 🙂 Nicméně mě nepotěšila, páč malé nasadila atb. Sice říkala, že je to minimální množství jen na pokrytí případné infekce, ale má je. ☹ Osmého pak jdeme na to mcug. Aby poznala, jak velký ten reflux je. I když doufám, že to bude v pohodě. Nezkoušeli jste u dětí bezplenkovku, aby nemuseli brát ty atb? Pořád nad tím přemýšlím, jak se jich zbavit. Určitě nechci, aby byla nemocná, ale taky jí nechci zatěžovat atb. Pořád jsem doufala, že bude bez toho, když to tak neřešil ten doktor u apolináře. A jak se máte vy? Co ta váha, je to v pohodě?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru