Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jasekd
1. led 2012

@anakonyes Pokud nam zavolaji ted nekdy, pojede do Prahy manzel, jinak cca po roce planuji pomalu odstavovat, ale moc so to neumim predstavit 😅 Martinek byl kojenej jen castecne a do 4 mesicu a pak se to nejak odstavilo samo, proste uz nemel co pit, ja byla znova tehotna, tak jsme to nenasilne zabalili, stejne to bylo spis kojeni pro dobrej pocit nez pro jidlo. Takze odstavovani v pozdejsim veku neznam.
Vcera jsme jeli do nemocnice, Vendy se behem par hodin ta noha desne zhorsila, krvaceni ztmavlo, i ty petechie i ten podklad pod tim, sice se nezdala, ze by mela bolesti, ale prece jen, mama mi zavolala nasi doktorce (jsou kamaradky) a jeji muz primar zrovna slouzil, tak jsme jeli, nic akutniho pry, ono to pry muze barvu menit, bohuzel k horsimu, vypada to ted dost hrozne a asi bude hur, nicmene ji to akutne neohrozuje. Ja si to myslela taky, ale prdly mi nervy 😅
Ten tvuj porod jsem asi i cetla, na libereckejch... Ja musim rict, ze prvni nebyl nejak hroznej, ale komplikace byly, druhej vyvolavanej delsi, bolestivejsi, ale nekomplikovanej a tak nakonec krasnej zazitek, rodila jsem v JBC 😵 Psychiku mam ovswem v haji taky z tech deti, teda z jejich zdravi 😝

maskacka
3. led 2012

Ahoj holky, prosím vás, láduju do malé Sumetrolim a Bio Gaiu. Několikrát denně pak ještě Baby Calm. Stolici má skoro tekutou, minimum sraženin ala vaječina, takže to na mě působí jako stálý průjem, prostě obarvená voda. Bio Gaia podle mě vůbec nefunguje, asi přejdu na laktobacily v kapslích. Pediatr nám doporučil vybrat jednu kůru Enterolu, myslíte, že už to není přeháňka? Prej i laktobacily můžou začít dělat nějaké škodlivé bakterie, nebo co, a ten Enterol to pořeší. Mám pocit, že už nedělám nic jiného, než jí něco kapu. Má hrozné bolesti bříška a furt ublinkává, první dcera prvně blila až v roce, když jí manžel dal něco s pepřem, takže jsem v šoku, že furt jenom utírám blinkance. Klidně i hodinu po kojení to z ní stříkne, už natrávené, nebo jenom voda. Že bych ji přežírala?

ivular
3. led 2012

@maskacka Hele a nemůže to být z toho Baby Calmu? Je docela silný - některé děti po něm průjmují a ani to zvracení není výjimka 😖 Ale jinak ublinkávání je u těch mrňat dost běžné. Když si vzpomenu, jak mně Honzík blinkal.. kolikrát jsem se divila, z čeho vůbec přibírá 😖

maskacka
3. led 2012

@ivular to mě nenapadlo, je fakt, že jí z něho natahuje... ale měla jsem pocit, že se po něm zklidní, každopádně pak ta kolika stejně naběhne. Zkusím ho vynechat, díky moc. Dneska jsme šli převážit, taky jsem se toho bála při tom blití a průjmu. Měla nahoře půl kila od 13. prosince, to se dá... no, první dcera přibírala líp ☹ a byla kratší, takže kusanec špeku.

ivular
3. led 2012

@maskacka Nerada bych tě přivedla na špatnou stopu, ale ten průjem je u Calmu opravdu docela častý. Já jsem ho Honzíkovi začala ředit dvojnásobně než doporučují a stejně průjmoval a navíc se "rozblinkal" ještě na dlouho poté, co jsem ten Calm vysadila úplně ☹
Každopádně držím pěsti, ať jste brzo fit!

jasekd
3. led 2012

@maskacka Za prve bych vysadila taky ten Baby calm. Ono nekdy ty protikolikovy veci muzou mit opacny ucinek, pak uvidis, co dal. To blinkani... Nas Martin mel reflux, takze jsem vytrenovana 😅 Holka blila ze zacatku takky hodne, ale na cca 3 mesicich se hodne zlepsila ( u kluka to trvalo urcite do roka a i ted se obcas poblije jakoby mezi reci, proste furt to neni uplne v pohode), treba proste jen ublinkava. Nebo ma trosku reflux... Ona vetsina miminek ublinkava, protoze ta travici soustava proste je nezrala a nefunguje uplne stopro, myslim ted treba prechody jicen - zaludek - strevo. Pokud jen kojis, tak bych se preziranim nezabyvala. Ja teda ve snaze rozkojit se kojila ze zacatku z obou prsu a ona pak pila spis predni mliko a taky hodne blila. Toho Enterolu bych se nebala, je to podpurny prostredek pro strevni mikrofloru, zadny antibiotikum apod. cili ji neublizi, ale muze pomoct 🙂

maskacka
3. led 2012

@ivular vysadím ho, horší už to být nemůže ☹. posílám na ukázku, myslím, že jsem vám ji ještě neukazovala, na fotkách vypadá docela otylá 😎

jasekd
3. led 2012

@maskacka Hele, klid s tim pribiranim. Vendula pribirala tak 400 g za mesic, Martin na zacatku jeste min, ale to uz byl prusvih. Pul kila od 13. prosince je prece fajn 🙂

jasekd
3. led 2012

@maskacka Vypada krasne, a to ma vlnacky? Az do podpazi, aspon nic neprotece 😀

maskacka
3. led 2012

@jasekd když já byla zvyklá na mega macka a teď to furt srovnávám, což je chyba, jsou každá totálně jiná. Dokonce je tahle i uřvanější, což jsem nečekala, že je to ještě možné. Díky moc za kompliment - jj, jsou to natahovací Disany, u Lindy jsem je skoro nepoužívala, teď je miluju, hlavně ji netlačí v pase a jsem klidná, že ji nebolí břicho.

comra
4. led 2012

@maskacka je nádherná! přibírá krásně. Tom mi taky ublinkával, když byl malý. Jsem nevěděla, kdy ho přebalovat. Vždy po jídle se pokadil - měl šplíchanec v každé plíně a když jsem ho přebalovala, tak se ještě poblindlil...Ale po 3 měsících se mu to spravilo a bylo to mnohem lepší...

comra
4. led 2012

a ještě bych se ráda zeptala.. 12.ledna jdeme na kontrolní izotopy s Daníkem. Já jsem těhotná. Myslíte, že tam s ním můžu jít? Pustí mne tam? Pediatrička říkala, že bych se ještě 1 den po izotopech měla vyvarovat styku s močí, nevynášet nočník, nepřebalovat...Tak to jsme pořešili, z Prahy ho povezeme rovnou ke tchýňce a bude tam do druhého dne. Ale můžu ho chovat? Když pojedu s nima autem, nebude to vadit? Děkuji moc

lucisa
4. led 2012

@comra Já myslím, že dovnitř můžeš, ale raději bych se na to přeptala. On bude vlastně "zářit" vevnitř a z něj se ta kontrastní tekutina vyloučí právě močí, proto ta obezřetnost. Nám doporučovali i plenky balit do igelitu, přp. nechat na málo frekventovaném místě (třeba ve sklepě) 2-3 dny vyvětrat a až pak vyhodit.
Dokonce jsem zažila v čekárně situaci, kdy vyšla maminka s větším dítětem a ono to nevydrželo a na chodbě se počuralo. Naběhl tam chlap v "chemickém" mundúru s měřičem jak minohledačka a měřil záření, pak to tam stírali nějakým spešl roztokem, tak nevím, zda je to fakt tak nebezpečné. 😒

ivular
4. led 2012

@lucisa A těm našim prckům to píchají rovnou do žíly ☹ Ale brácha je fyzik a ujišťoval mě, že se toho nemám bát, že ty bezpečnostní opatření jsou hooodně předimenzovany.. Na jedné straně je dobře, že to tak hlídají, ale na druhou stranu stačí mít v bytě zvýšenou hladinu radonu nebo bydlet v oblasti, kde je spad z uhelných elektráren a chytneš mnohonásobně víc a nikoho to nezajímá.

lucisa
4. led 2012

@ivular já si to taky myslím, že to trochu přehánějí, když to tak malé dítě bude mít v sobě. A navíc jsem nechápala, co pomůže igelit na plínku, když se igelit pak rozbalí (v třídírně nebo kde), tak to pak stejně vyleze, protože přes igelit to asi neprojde, ne?

anakonyes
4. led 2012

Ahoj @comra jakotěhotná jsem s Matějem na DMSA jít nesměla. přímo k tomu zákroku a k píchání té látky s ním šel manžel. Plíny už Matěj neměl. Když byl na DMSA můj otec, tak mu řekli, že by ještě 2 dny se neměl přibližovat malým dětem, chovat je a podobně.
@maskacka kolik je malé? Mates ten měl jako probiotika Hylak a občas ten Enterol. Teď můžu plně doporučit Apo baby probio a na prdíky měla Týna Lefax. Oni ty preparáty proti plynatosto vyvážou ten plyn na vodu, takže opravdu můžou způsobit tím pádem průjem. Když byl hodně vyřízenej po velkých nemocech, tak jsem joupila Kolostrum od LR a to bylo vidět zlepšení celýho stavu z hodiny na hodinu.
jenže teď co jsme vysadili zajišťovací antibiotikou léčbu je pořád nemocnej a nepomáhá mi nic, ani imunoglukan, nevím jak zajietit aby na nějakou operaci vůbec mohl jít 🙄

jasekd
4. led 2012

@comra Tak predne gratuluju, toje planovane? Malinko zavidim 😀 Ted k dotazu, dovnitr nesmis. Ja byla v dobe DMSA kojici a to jim nevadilo (ale byl tam manzel, ja doma s V.) O tom nakladani s plenkami jsem cetla tady, ale nam nikdo nic takoveho nerekl, ptala jsem se, co ja a Vendy a kontakt s M.po DMSA a Dr na me koukal, odkud jsem spadla, ze v pohode, pry je to davka, co obdrzi clovek cca za mesic jen z kosmickeho zareni. Pouzivame latkovky a normalne jsme je pouzivali i nadale, papir mel jen v nemocnici. Takze jsme se vubec neomezovali.

comra
4. led 2012

@ivular
@lucisa
@anakonyes
@jasekd
holky, děkuji moc! Tak já s nima normálně pojedu. počkám před klinikou a třeba pak manžel přemluví dr, aby nám výsledky řekla před klinikou nebo na chodbě(kam budu moct). Manžel totiž s Danym po dr. nechodí a tak by mi to nedokázal reprodukovat. a já potřebuju vše slyšet a vědět...🙂. A pak zajdeme k Langerovi a uvidíme, co dál..Chovat ho nebudu a pak pojede k tchýňce. ..děkuji..

Jinak třetí dítko jsme chtěli. Já osobně chtěla začít po vánocích...ale stačila chvilka nepozornosti...🙂 🙂 🙂 No, ak to bude o 3 měsíce dřív..🙂 🙂 🙂 a moc se těšíme..trochu mám teda obavy, jak to zvládnu...ale prostě to dám, protože musím, že? 🙂 My chtěli 3 děti a protože jsme začali až po 30, tak ted chvátáme...-) 🙂

matlahon
4. led 2012

Ahoj holky, všechny zdravím. Ad DMSA- nám dr. říkala, že nemám 2 dny mít pleny doma, tak jsem je házela rovnou ven do popelnice, ale jinak taky říkala, že je to opravdu uplně malé množství, že některý info jsou hooodně přehnané.
No jinak zítra frčíme do FN Ol, tak nám držte palce. Ke všemu je Vašík pořád na hromadě, aneb pořád mu teče z nosu, bubliny.... prostě at to vytírám čím chci pořád soplí.
JASEKD - včera jsem jako správě vyšilující matka ještě hledala co se dá, nakonec jsem se dočetla, že se to stanovuje jen v nějakých speciálních vyš,. tudiž nechápu proč to tam ten dr. má. Akorát je blbý, že vyšší haldina / což zase nevím kolik to asi je / muže způsobit, falešně negativní výsledek na nitrity, bílkovinu..... No a ted mne zase napadlo, zda to nemuže taky ovlivnit ten brusin, sirup co nám dr. dal - přece jen je to megadávka vitamínu. No už mi to hlava nebere, nemužu už normálně fungovat. Takže se loučím a držte nám zítra palce.

jasekd
4. led 2012

@matlahon Tak hlavne zes to objevila, ja fakt nevedela 😅 Promin, ze zas nevim, na co presne zitra jedete? Moc drzim palce!

jasekd
4. led 2012

@comra to je super a fakt zavidim, ja ted nemuzu, jednak se chci dat do kupy fyzicky, jednak dve nemocne deti az az, manzel treti nechce (ale neni stopro proti) a musim se vratit do prace, uvidim za 5-6 let. Ted je mi 31,5, takze trochu casu eventuelne snad jeste mam. Na te nuklearce ani nemusis vyzvidat, ne, kdyz jdete pak k Langerovi, ten ti vse vysvetli. Ale na chodbe uz ti rozhodne nic nehrozi. V kolikatem jsi, jestli to neni tajny?

lucisa
4. led 2012

@comra vidíš, já ani nějak nepostřehla, že jsi asi čerstvě těhu, nemáš to ještě ani v profilu, takže taky gratuluji, ať je mimčo zdravé. A narodí se asi, až bude Daníkovi tak 2,5 let? To půjde, neboj 😉

@jasekd Hele, teď jste každý rok rodili, máte dva malé prcky, tak se nediv, že je manžel vyděšený, ale tak za 3-4 roky už mu to ani nepřijde a třeba bude rád, že do třetího chceš jít. Ono většinou ženské nechtějí, jak si to miminkovské projdou a už mají větší klid. 🙂
Já bych teda šla i do čtvrtého, pořád váhám, ale ne srdcem, to v pohodě, i manžel a děti, ale spíš zdravotně, čekám na výsledky krve, budou za 14 dní, pak se uvidí.....

maskacka
4. led 2012

@comra moc děkuju. Všude se píše, že děti ublinkávají, tak teda to moje taky musí 😀. A moooc gratuluju k těhotenství, tfuj, tfuj ať jste zdraví!
@anakonyes 8 týdnů zítra. To si taky říkám, co se bude dít, až jednou ten Sumetrolim vysadíme...

Jinak sleduju, jak řešíte třetího prcka. Dneska mi řekl manžel, že kdybychom měli normální holky, tak i jo, ale třetí uřvanou si nedovede představit. Všichni nám totiž překvapeně vykládají, jak do třetího měsíce nevěděli, že mají doma dítě. Což nasere, páč my si u obou připadáme, že máme celé jesle! Když nespí, tak řve - totéž, jako ta první. Leda bych počkala zase 4 roky, až zapomeneme 😅 , to budu mít 33. Teď nám to ujelo a čekám na příznaky, rodit v září, to bych byla fakt borka 😔

anakonyes
4. led 2012

@maskacka 😀 😀 😀 😎

jasekd
5. led 2012

@maskacka urcite se nic nestalo...rikala jsem si ja a mam Vendy 😀 Ale Martinovi byly v te dobe "uz" 3,5 mesice a byl prvni. Prece jen tri deti ve vasi situaci a ty dve takhle po sobe by byly drsny 😕 Ale to by byla fakt blba nahoda 🙂 Kazdopadne si test udelej, kdyz si nejsi jista, ja jsem mela po porodu jednu MS, dalsi nesla, rikala jsem si, ze nepravidelnost a test si udelala, ze jsem zrovna prestala pomalu kojit a sli jsme na oslavu, tak jestli si muzu aspon pripit, no nepripila 😀 Ted nemam MS vubec a je to bud kojenim nebo Mirenou, tak nevim, jak bych na tehot. prisla 😀 Ty urvane deti, to je sila, Martin byl pravej opak, spavej, nechtel vubec jist, hruza. Vendy jecela hodne, ale hlady, takze se nakrmila a vetsinou dobry. Takze pro me lepsi ona, ale jak rve od koliky apod, je to hruza, to nastesti neznam. Snad ji to brzo prejde.

maskacka
5. led 2012

@jasekd sakra, nestraš... já si žádný test nekoupila, jak jsem si trapně jistá, že přes kojení neotěhotním!!!!! Ještě jsem ani nestihla poporodní kontrolu na gyndě, aby mi fakt rovnou doktor zase negratuloval 😨 Včera jsem si po studování na internetu, jestli z toho nebude mít dítě újmu, dala první slabé presso,a v noci jsem lítala na záchod... No, naše blbost, pryč bych to v žádném případě nedala. Odpo si koupím test.

matlahon
5. led 2012

Ahoj všem, tak jsem doma z dnešního vyšetření. No tak popravdě jsem hysterická matka. Holky byla jsem na sonu i s manželem.... asi 10 min mu nějaká mladá dr. kontrolovala ledvinu, druhá dr, na mne řvala at ho zklidním, nakonec ho ototčila na bříško a hlavu mu narvala na podložku, aby ležel rovně, to jsem teda nezvládla, tak jsem ji řekla at ho nechá, pak mu ta mladá dr. ještě kontorlovala varlátka po OP - tak po 10 minutách ji musela vystřídat ta stará... u ledvin, měřila strukturu žaludku, pak teda měřila led. parenchym, ale blbě, tak musela znovu. No vyšla jsem ven a bulila jak želva, ptž jsem z toho byla totálně mimo. Pak jsme šli nahoru k dr. tak tam ho zkontolovala, napsala zprávu a pak ji mezi všema nám předávala, každý kdo tam byl ví, že máme jednu ledvinu a že možná přijdeme i o to varlátko, ptž je menší, tak jsem totálně zkolabovala. Ted tady bulím a klepu se a nevím co mám dělat. Poradte mi kam jít, já už do Ol prostě nemužu...

jasekd
5. led 2012

@matlahon to je fakt v prdeli, ze jsem tak sprosta 😠 Ja nevim, mozna holky z Moravy ti poradi, ja jsem z Jablonce, na nefro chodime sem, na DMSA jsme byli v Liberci, na operaci pujdem Ke Karlovu do Prahy (doc. Kocvara jezdi i do Jablonce, tak chodime k nemu). Mam extremne uzkostlive dite, opakovane to mame ve zprave, vcera na neurologii mi doktor rekl, ze tohle uz uplne normalni neni, ze je precitlivelejsi nez ostatni deti, opravdu jsem jine takove dite asi nevidela, ani ve sve praxi (jsem zubar a tam se deti hodne boji), presto nas M. je fakt nejvic, co jsem zazila, prodelal totalni promenu z naprosto pohodoveho decka, co se nechalo bez breku naockovat, do totalni hysterie, valeni se po zemi, az apnoe z te hysterie, nic nepomaha. Pry i kvuli tomu ma hodne opozdeny motoricky vyvoj, proste ma strach. Nikdy na me nikdo nerval, at ho sklidnim! NIKDY. Sama vim, ze je to nesmysl, snazime se s detmi v praci o mozne i nemozne a vetsina se chyti, ale nekdo proste ne. Co je treba, udela se i za cenu revu, co se da odlozit, odlozi se. Takze u vas kontrolni sono, ktere se udelat musi, se proste udela, co jim na tom neni jasny!? Jak muzes sklidnit 7mesicni dite? 😅 Je to FN, a v kazde nemocnici musis pocitat s tim, ze se tam uci medici nebo zacinajici lekari, to je OK, ale ta stara teda prestrelila. Manzel te nepodrzel? Ja bych si tohle libit nenechala, i kdyz jinak stojim v pozoru a taky se klepu, tak rvat na me nekdo, neudrzim se. Mozna jsem ve vyhode, z titulu sve profese skutecne vim, jake je to osetrovat dite i v bolesti a velkem strachu, mohli by zkusit mi neco rict. Nejsi hystericka, priste bych si klido vzala nejaky neurol na zklidneni a pripravila si par argumentu, at te takhle nezaskoci. Martinek vse absolvuje za priserneho revu a boje, doktori to komentuji, napisi do zpravy, ale kazdy ho zatim vysetril v mezich moznosti peclive a setrne, aniz by mne neco rekl. Tam, kde klid musi byt, mel v JBC Dormicum sirup a v LBC Plegomazin i.m., ten teda nezabral, tak ho pod pristrojem tri drzeli a nikdo ani necekl (tam s nim byl manzel). Na sono premedikace nutna neni, to musi zvladnout, holt sestra a ty podrzite, ale jde to. Taky bych nechtela se tam vratit, treba ti holky poradi, nebo detska. zda se mi, ze ta Olomouc je fakt desna, podle toho, co tu pisete 😔 Snad Praha bude lepsi... Sorry za roman, hnulo mi to zluci 😠 Neni to tvoje chyba, zkus jen priste nebrecet a branit se, ja se vzdycky cela klepu, kdyz na me nekdo vyjede, ale snazim se slusne branit, a pokud to tak spatne snasis, nechala bych si napsat nejaky ten prasek a jit tam s tim. Nenabadam k uzivani leku, ale v kritickych situacich mne pomohl.

jasekd
5. led 2012

@matlahon jinak ve veku Tveho Vasika Martin na sonu poklidne lezel, usmival se, sledoval monitor, v 5ti mesicich na MCUG usnul... Prisel cca 13. mesic, narodila se Venynka, on ji videl u doktora plakat a od te doby tragedie, i kdyz jen jdeme kolem polikliniky, v cekarne, i kdyz jde jen jako doprovod segry... Neverila bych, ze se takhle zvrhne, a nic s tim nenadelam... 😔

matlahon
5. led 2012

@jasekd Jsi strašně hodná za příspěvek, naprosto chápu, že je to FN a mladý doktor se musí učit, ale dneska to tedy bylo fakt šílený. Minule mladý dr. píchal i.m. injekci a asi se bál tak to píchl s.c.,,takže pak to musel projet, no ruku jsem měla křečovitě zatnutnout, prostě hnus.. ale neřekla jsem nic, Vašíček to ustál. Kdyby dělala normální sono a chvili to trvalo a nebyla " zlá" bavila se jakoby s prckem... nicméně, pozorovat žaludek a má dělal ledvinu, parenchym měřila tak, že až po chvili ta druhá řekla kde to prohoba měří.... no takže takový výsledek je mi k ničemu. Představa, že přijdem i o varlátko / zase fráze, však má dvě.../ to jsem dr. řekla že máme jednu ledvinu a taky by měly být dvě... No a to předávání info mezi davem... brrrrrrrr. Myslím, že se zatnu a vydržím hodně, ale dneska to nedal ani mnažel. On mne podržel, nicméně, sám bojoval s tím, nevzít je tam pod krkem. Chce od tama pryč. On je z Prahy, takže přemýšlím , že kontaktuji bud Motol nebo FN, ale ještě pročítám diskuze, zda není někdo v Brně nebo Hradci.... omlouvám se všem za výlev svého psycha, ale potřebovala jsem to ventilovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru