Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

evavit
24. zář 2017

@arnost1
malému byl měsíc když jsme lěželi na kojencích kvůli nefrostomii a automaticky jsem tam s ním byla i podruhé před operací. No ale na JIP po té operaci se normálně s dítětem být nemá a kojící matka má být na ubytovně a u nás bylo štěstí že na té ubytovně bylo plno a mohla jsem tam s ním být a byla jsem za to velmi ráda nějak si v prosinci nedovedu moc představit teda ani jindy nechat ho tam a chodit na ubytovnu. No uvidíš ale buď na to připravená. Malému bude 4/10 1 rok. Rodila jsem ho v Motole právě kvůli té ledvince a jinak mám Hořovive podstatně blíž. No a tam už druhý den po porodu se na něj byla podívat doktorka, která ho i operovala. Jemu bylo při té stomii měsíc a to se vrátil zas na kojence a v tom prosinci 2 měsíce. Když byl na té operaci jentaktak jsme to stíhali na Vánoce domu nastoupili jsme tusim 12/12 a 23/12 jsme šli domu. Trošku se nám to poposunulo že scinti dělali až další den hospitalizace ikdyž měli v den nástupu. A našli mu v moči bakterii tak museli zaléčit a teprve pak operovat. Jo ta doktorka se jmenuje MUDr. Marcela Pýchová a pak ještě se o nás starala Doc. nooo ted honem nevim 🙂 V pátek byla operace a myslim v nedeli vyndání drenu a v po na normální chirurgii. Snad si to dobře pamatuju a antibioticky sirup bral po zavedeni stomie az asi do cervna s tim ze po zjisteni te bakterie zmenili na jiny sirup.
Snad jsem to napsala srozumitelně 🙂 kdyžtak se ozvi zase. No a máš tam na oddělení k dispozici lednici, mikrovlnku, rychlovarnou konvici, příbory, hrníčky konvice na čaj a vše pro děti pokud jsou starší a maj příkrmy tak dají i to. Pokud má nějakou speciální stravu tak vzít sebou je tam i sterilizátor do mikrovlnky a ohřívač lahví

petaov
25. zář 2017

Holky, máte některá osobní zkušenost s dr. Šmakalem z Olomouce? Jaký je? V telefoně se mi nezdál moc sympatický. Nebere si servítky a přišel mi trochu netaktní. Doufám, že neoperuje za každou cenu.

jessuela
25. zář 2017

Mam dotaz posledne nam na nefrologii rekli, ze se nalez zmensil a nevidi duvod dalsiho vysetreni. Objednani jsme za 6 tydnu na kontrolni ultrazvuk. Casem by chtela dceri udelat SCINTOGRAFII (pokud to dobre pisu), muzu vedet vasi zkusenost s timto zakrokem..?

arnost1
25. zář 2017

@evavit dekuji moc za info. Z toho, ze s nim nebudu ve dne v noci se desim. Nepocitala jsem s tim :( achjo. Jak to delaji, kdyz se plne koji? Nebo se mu behem zavedeni drenu dava infuzni vyziva? Ja totiz kojim plne, i kdyz nas brzy cekaji i prikrmy...ale prestat kojit nechci. Jde mi o to, jestli se s nim bude moci hybat, vyndat z postylky, umyt, nakrmit atd ☹ Pritel mi porad rika nic necti, neptej se radsi. Vse se dozvime pred operaci...ale ja z toho nemuzu spat.
Taky se obavam, ze tam zustaneme pres svatky...ale co?! Hlavne aby byl v pohode. Operaci mame 14.12.
To vam dreny vyndali ale brzy! 🙂 po tom vyndani, jak dlouho ze jste byli na te chirurgii?
Ja mela kvuli dilataci rodit u Apolinare, nastesti to nebylo tak vazne, tak normalne v PB. Az po porodu se to rapidne zhorsilo.
Jste moc hodna, ze mi sdelujete pro mne uzitecne rady

petaov
25. zář 2017

@jessuela záleží kterou? Statickou, nebo dynamickou? K Bosákové jsem chodila, vypadá to, že má pořád stejný postup. Dělala malému tu dynamickou, pak jiný doktor řekl, že to nemělo žádnou vypovídací hodnotu, protože se u toho malý hýbal. Ta dr. je trochu naivní, myslí si, že u toho bude mimčo spát, když ho tam píchají. Už k ní nechodíme.

mm31
25. zář 2017

@petaov Ahoj, já mám zkušenost s dr. Šmakalem. Byli jsme loni v prosinci na operace Reimplantace močovodu - když tak koukni na mé příspěvky z minulého roku.

Potěším Tě - je to suprový doktor, byla jsem s ním moc spokojená.

Za každou cenu neoperuje, nechává rozhodnutí na rodičích. Avšak operaci upřednostnuje. Záleží samozřejmě na aktuálním stavu "vady".

Klidně se ptej, ráda vše zodpovím. Je to záhul na psychiku, ještě si živě vzpomínám, jak jsem byla "na nervy"...

mm31
25. zář 2017

@jessuela
Ahoj, syn byl na scinti v Ostravě Porubě. Poslala nás na to nefroložka z nemocnice OV Vítkovice. Bylo to s hospitalizací:
1. den - nástup, kanyla (v noci zavodnění dítěte)
2. den - scinti v Ostravě Porubě, převáželi nás sanitkou a po vyšetření převezli zpět do vítkovic. Odpoledne nás propustili.

Dělá se to v narkoze. Dítě musí být k vyšetření zavodněné, ale kvůli narkoze nesmí pít. Proto to zavodnění kapačkou a proto také ta hospitalizace.
Malé děti nevydrží bez hnutí ležet 20 minut, tak proto to dělají v narkoze.

Klidně se ptej, pokud budeš něco chtít vědět. Ráda pomůžu.

petaov
25. zář 2017

@mm31 kolikrát vás viděl, než jste šli na operaci? My tam teď máme jít na vyšetření, právě na tu statickou scinti (jen oblbnutí, bez narkozy). Na dynamickou jsme byli v Porubě a ta byla taky bez narkozy.

barumat
25. zář 2017

@mm31 @jessuela @petaov Dcera byla v 5m a v 10m na dynamické, pokaždé úplně "naživo". Ústí nad Labem. V těch 5m to šlo, plakala, ale dělá a do druhé injekce opravdu usnula. V těch 10m už to nešlo, šla kvůli buclatosti hůř napíchnout, byla tím i víc rozdrážděná, vyváděla, mlela sebou. Naměřili pokaždé, po druhé s mírným zkreslením. V těch 10m bych bývala nějaké přispání i brala, ale dcera měla v půl roce sedaci kvůli vyšetření sluchu, tak to lékařka nedoporučila.

barumat
25. zář 2017

V těch 5m nemá být "dělá", ale držela. Telefon zase myslí za mě 🙄

petaov
25. zář 2017

@barumat malý měl 4,5 měsíce, když byl na té dynamické a neusnul, celou dobu vyváděl. Něco naměřili, ale jiný doktor prostě řekl, že je lepší magnetická rezonance, kde se nehýbe. Tu už má taky za sebou. Teď ale Šmakal řekl, že tato dvě vyšetření jsou pro něj zbytečná, že chce statickou scinti. Prostě, co doktor, to názor.

evavit
25. zář 2017

@arnost1
JJ jako u nas, taky mi chlap rikal at nikde nic nehledam a necham to plynout ale nedalo mi to. Chápu to.
No s maličkym jste porad ale na te jipce byjste nemela spat a jako plne kojici by jste mela byt na ubytovne a dochazet na jipku ve dne v noci kojit. Ja byla tak stastna kdyz rekli, ze proste neni misto na ubytovne a ze zustanu s maym na jipu... 🙂 No jinak na kojencich i na chirurgii je automaticke ze je maminka s malym na pokoji.
Pro mamky je tam sprcha a zachod a umyvadlo. Jinak pro mimco tam mate k dispozici podlozky save, 5 plen na den vevelikosti kterou si reknete. Neco alo jako uchostoury, bunicina apod tam je. Jinak to kreslo si mamka ma rozlozit jen vecer a rano uklidit, na pokoji je tedy prebalovaci pult a i takova vanicka jako umyvadlo nebo jak bych to popsal maly nas mel od 1 mesice nefrostomii takze se nemohl koupat az po te operaci. No a u nas to bylo tak ze tu stomii vyndavali az nekdy v lednu ale takovy vetsi dren co sel do gazoveho ctverecku vyndavali tusim v tu nedeli a delali mu to v patek a v po jsme sli na chiru. Na jip musi navsteva si vzit andelicka jakoze past navleky na boty a umyt a odezinfikovat ruce. A je tam k dispozici jen lednice takze kafe si tam jako na kojencich a chi proste neuvarite ale muzete jit na nej do bufetu. Je i lepsi pokud jdete do jidelny na obed se prevlikat. No a pece na jipu. Ja zezacatku se bala na maleho sahnout pac vsude sama hadicka a kabel. Kdyz jsem ho videla poprvy tak mel privazane rucicky a ptala jsem se kdy mu to sundaji tak sundali a nechtel jim nejak pit caj jelikoz na to jako kojenej nemel vubec pomysleni a neco malicko jsem do nej dostala. po prbuzeni z narkozy prej hodne plakal. pak hezky spinkal a jeste ten se odpol kolem 5 kdy prisel tatinek na tatku i usmal. No byl hrozne statecnej mrnous. myli ho zezacatku sestry pak i ja,jen se otiral perlanem a myci penou na luzku. Jinak sestricy tam chodili casto i hned jak videli na monitoru pohyb nebo ho slyseli. jo a sprcha na jipu je. no a byl zacevkovanej, nelekejte se pujde moc i s krvi ale to je v poradku. kojeni probihalo na luzku ze jsem se ohla nad postel prvnich par kojeni jsem mleko odsala davala z lahve no a pak uz naklonit pres postel a pak i v tu nedeli myslim jsem ho mela i v ruce. nevim jestli jsem na neco nezapomnela nebo nenapsala zmatecne. klidne piste. rada vse zodpovim. preji pevne nervy me se i opary udelali ze stresu a rozjel se mi atopicky ekzem, je to pro matku ale i pro otce narocne ale vse zvladnete, jizvu ma peknou. a doktori tam jsou fakt spickovy.budu na vas myslet a odkud jste? klidne i sz

jessuela
25. zář 2017

No moc jste me teda nepotesily, zatim je ve hvezdach, kdy na to pujde a snad jen co bude nejmensi, at nema z dr. Trauma jako syn od 1roku, kdy mu operovali pupecni kylu. Od te doby navsteva lekaru, katastrofa..😔

mm31
26. zář 2017

@petaov šmakal nás viděl jen jednou, pak jsme si ještě volali kvůli rozhodnutí ohledně operace....

dagmar32
4. říj 2017

Ahoj ...mame půlročního chlapečka, který v červenci prodělal silný zánět ledvin 😣 nervy hrozný a při ultrazvuku v den mých narozenin v Liberecké nemocnici mu zjistili ..zmenseni a zvrasceni levé ledvinky a pry nejspíš nefunkční tuto ledvinku a zvětšení pravé ledvinky.po propuštění nasazena zajišťovací dávka sumetrolinu.
Čekalo nás mikční vyšetření, na které jsme se objednali na doporučení do Prahy Ke Karlovu.Tam mám sumetrolin změnili na Triprim a sdělili, že levá ledvinka je sice poškozená, ale že zčásti funkční je.To ukáže vyšetření, které mohou udělat až půl roku po proděaném zánětu..tj. asi v lednu.
Tento týden jsme byli na mikčním, kde bohužel potvrdili reflux moči do levé ledvinky 3.-4.stupen...antibiotika zůstanou a za rok bude kontrola, zda se to samo zlepšuje. Nemá prosím někdo zkušenost, jestli návrat moči do ledvinky tu už tak poškozenou ledvinku poškozuje ještě víc?????na tuto jedinou otázku nam paní doktorka nedokázala jednoznačně odpovědět 😔 tak z toho máme velký strach .Děkuji všem za zkušenosti.

mm31
4. říj 2017

@dagmar32 Bohužel s tímto vůbec zkušenosti nemám:( Přeji pevné nervy...

anitkaj
4. říj 2017

@dagmar32 dobry den,ano reflux poskozuje ledvinu.Mame 1,5syna,kt.se narodil jen s jednou ledvinou,kde mel reflux a hydronefr 4st.Uz ve 3m jsme byli na reimplantaci mocivodu.Reflux odstranen a hydronefr je nyni 2st.Presto za ty 3m jeho zivota mu reflux ledvinu porusil a ma snizenou funkci:(ano zijeme s tim uz od tehotenstvi,sxn se musi 100%hlidat,v 2tydnu po narozeni prodelal silny zanet.Nyni je bez atb,ceka nas scinti ledviny a pokud se stav bude zhorsovat,budeme zarazeni do M

anitkaj
4. říj 2017

Do Motola.Clovek musi verit,ze bude dobre a hlidat kazdou teplotu a nachlazeni.Dcera 4r.je uplne zdrava a pres vsechna martyria jsme se rozhodli pro 3.ti mimi.Jsem ted v 15tydnu.Vsem preji mnohi sil a optimismu!

dagmar32
4. říj 2017

@anitkaj moc děkuji za odpověď..ikdyž ne zcela pozitivní 😣 nám paní doktorka řekla..operovat zatím nebudou.ze rok antibiotika a potom opět toto vyšetření ..na kolik tato ledvinka funguje zjistí až po novém roce.ale pokud teda už itak dost poškozená ledvina se refluxem ničí ještě víc..tak to moc dobré vyhlídky nejsou.
Držím pěsti ať jsou dětičky zdravý a těhotenství pohodové.Sama mám 3 děti a ikdyz s manželem jsme ještě chtěli jednu holčičku ( máme kluka 11, holku 8 a chlapečka 6 měsíců ).tak po těchto nervech a strachu se mi do toho už asi ani chtít nebude

petaov
10. říj 2017

holky, byl tady někdo v nedávné době na operavi v Olomouci? Zajímalo by mě, jak to probíhá.

mm31
10. říj 2017

@petaov My jsme byli loni v listopadu. Koukni na mé příspěvky z té doby.

petaov
10. říj 2017

@zuzule1111 ahoj, můžeš. prosím, napsat, jak jste si to zvládla po operaci s ročním dítětem? Hlavně to ležení, kojení atd. Neumím si to představit, malý je neustále v pohybu, rád se chová...

petaov
10. říj 2017

@lill1@anzet holky, můžu se zeptat s jak starým dítkem jste to absolvovaly? Musely děti ležet připoutané?

petaov
10. říj 2017

@mm31 díky. Už jsem se dívala. Dal Ti Šmakal na výběr? Nám na výběr nedali. Přístup se mi moc nelíbí. Šmakal nás nikdy neviděl, vše řeší jen po telefonu a není moc příjemný. Dle mého názoru operace není hned nutná. Jsem pro později, ale ročnímu dítěti nevysvětlím, aby leželo.

petaov
10. říj 2017

@anzet ahoj, byla jsi na té laparoskopii v Praze? Kolik dnů trvá pobyt po operaci?

anzet
10. říj 2017

@petaov ano, byly jsme na operaci v synových necelých 2 letech v Praze. Snášel to výborně, obecně lépe než maminka. Po operaci nás 4. neno 5.den pouštěli domů.

petaov
11. říj 2017

@anzet můžu vědět o jakou vadu přesně šlo? Malý má obstrukci, nevím, zda by to šlo laparoskopicky.

anzet
11. říj 2017

@petaov píšu ip

petaov
13. říj 2017

@mm31 Tvůj malý měl tehdy 2 roky? A jak to bylo s jídlem? Jak tam vaří pro děti? Už byl bez plen, nebo si přebalovala, dalo se s ním manipulovat? A byla jsi s někým na pokoji? Slyšela jsem, že pokoje jsou po více. To mě překvapilo, vždyť se musí ty děti vzájemně budit.

mm31
13. říj 2017

@petaov Malý měl 2 a čtvrt roku. Papal v posteli, Štěpi je jedlík a sní všechno, takže s jídlem v poho. Docela se jídlo dalo, nebylo to špatné.

Přes den byl už bez plen, ale v nemocnici musel mít plínu neustále, když jen ležel a nemohl z postele. Nejprve na JIP trošku stávkoval, že chce čůrat na záchod a ne do plíny - to bylo fakt jen chvilku. Přebalovat se dal v pohodě, jen musíš dávat pozor na hadičky. Přikurtovaný byl jen v noci. Přes den jsem mu ručičky povolovala a nožičky myslím taky....Zní to drasticky. Než jsme šli na operaci, tak jsem z té představy kurtování byla na nervy. ALE - fakt to není nic hrozného, dítě to příjme za své a je v pohodě. Lehne před operací a pak už nemá potřebu se zvedat...Když si mohl štěpi po 8dnech sednout, tak ani nechtěl - musela jsem ho celé dopoledne přemlouvat. Byl jak z gumy, jak měl ochablé svalstvo z ležení...To byla docela sranda...

Pokoje jsou po dvou - dvě děti a dvě maminky. V podstatě polovinu času jsme byli sami, různě se pacienti střídali..Nevím, zda jsem měla štěstí, ale nijak moc se děti nerušili. Z toho jsem taky měla obavy😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru