Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

renca85
15. únor 2012

@petasa ja myslim ze zalezi na vysetreni, Bea se nemohla pohnout 45 min jak ji delali nuklearni vysetreni a fakt spinkala.

petasa
15. únor 2012

JO NO TO KDYZ NAM DELALI IZOTOPY TAK TO TAKY TRVALO PUL HODKY ALE CELOU DOBU TEDA RVALA MALINKA,NIC JI NEDAVALI

renca85
16. únor 2012

Fakt? Tak to moje vzdycky dostala nejakou oblbovacku

comra
16. únor 2012

@petasa my Izotopy v 3 měsících -bez ničeho, pak MCUG v 8-mi měsících taky bez ničeho, ted izotopy v 20-ti měsících a nevím, že by mu něco dávali(byl tam manžel).Prvně řval, pak mu pustili Krtečka a autíčko a pak usnul...

renca85
17. únor 2012

Holky chci se zeptat jak mate skumavky vyvarujete je? Ja jsem to nikdy nedelala, nefrolozka rikala ze to nemam delat, ale ted jsem drzela skumavku od Dr takovou ruzovou a vrsek nebyl uplne zavreny, protoze jak jsem na to pritlacila cvaklo to.

jasekd
17. únor 2012

@renca85 jezis neee, zkumavky nevyvarovat! Vyvaruju sklenicku nebo misku, do ktere moc chytam a rovnou do zkumavek preliju, zluta je na obyc vysetreni, cervena je sterilni na Uricult. Vicko az na doraz docvakle ty zlute nemivaji, cervenou docvaklou mam.

renca85
17. únor 2012

@jasekd ja je prave nikdy nevyvarovala a moje znama rikala ze by se to melo. Dekuji za rychlou odpoved🙂 no ta cervena nebyla docvakla.

renca85
29. únor 2012

Tak holky my pojedeme zase do Olomouce, ale asi jen do nefrologicke poradny na ultrazvuk a domluvit se na dalsim postupu, nase nefrolozka rikala, ze spis budou vyckavat a nechaji nam sumetrolin.
A jak se dari detickam?

jaro79
8. bře 2012

OPERACE LEDVINY ZA NÁMI....UFFFF!!! 😉

petrakm
8. bře 2012

@jaro79 no tak super, drzim palce,at mate klid..kolik je ted vlastne prckovi?kdo operoval?a spokojenost?

renca85
9. bře 2012

@jaro79 taky drzim palce a preji hodne zdravi! My pojedeme do Olmiku 18.4 k Dr Flogelove do te doby mame zajistovacku.

anakonyes
9. bře 2012

Ahojda ve spolek! jen tak nahlížím, že je tu spousta nových tváří a že se vůbec neorientuju🙂)
Byli jsme konečně na nefrologii, pořád do toho lezly mrazy nebo nemoce, tak mě zas malinko postrašila mudr., že ty prášky co má Matěj brát mu můžou způsobit zadržování moči v močáku, tak půjdeme na kontrolní ultrazvuk hne dpo měsíci. Na to manžel prohlásil, že nechce aby Matěj ty prášky bral vůbec. Je fakt, že teď se už dlouho nepočůral, tak nevím... co s nima. 🙂

@renca85 Matěj měl zajišťovačku 3 roky a je fakt že od vysazení byl pořád nemocnej s dutinama a průduškama, takže bral stejně atb v plný dávce 5x a zdravej byl asi celkem 7 týdnů za celý rok ... teď jsem se naštvala když po pamyconu měl opět za tři dny tuhou zelenou rýmu a koupila jsem mu OK Alfu od OKG a užívájí, všechno mu postupně z dutin vyteklo a zatím je už 4.týden zdravej! Snad to vydrží. 😉

@jasekd ahoj, jak se máte? já jsem udřená jak kůň, Matěj dá zabrat, Týna už taky k tomu jsem se vrhla do několika dalších aktivit, ale aspoň nemám čas depresit. S Matějem jsem byla na psychologickém vstupným vyšetření a potvrdili ADHD a lehce i Aspergerův syndrom, budou dělat další testy 😝 takže jedeme dál, jen jsme vyměnili urologa za psychiatra (pokud teda další testy ukážou, že je to na léčbu). Sranda byla, že si Matěj myslel, že ho přijímají do špitálu a já ho s řevem vlekla z lůžkového oddělení dětské psychiatrie, paráda! 😎

Zdar a sílu všem!

jasekd
9. bře 2012

@anakonyes Tak ta diagnoza me mrzi 😔 Snad z tech vysetreni vylezete co nejlip! My taky litame po vysetrenich s Vendy, Motol, do toho zacla cvicit Vojtu, tak jsem furt nekde, Martin ted nic, cekame na termin operace. K nam na nefro jdem v kvetnu. Uz si zvykl, ze po doktorech chodi jen jako doprovod a tak uz si tam celkem vyskakuje a hura, uz tam nerve jen vlezem do cekarny, ale v kvetnu to urcite na nefro zas roztoci. Tak se drz. Mne je ted lip, protoze jsem z toho tak unavena, ze uz jsem otupela 😅

kozlenka
12. bře 2012

Holky, chtěla jsem se zeptat, budu přihlašovat Adámka do školky, uváděly vaše doktorky ty ledviny do přihlášky jako nějaké zdravotní omezení? 😕

lucisa
12. bře 2012

@kozlenka ano, my to v přihlášce měly, neboj, že by tě kvůli tomu vyřadili, je to spíš pro sichr, možná bude mít občas větší problémy s udržením moči nebo častějším močením, když bude nachlazený, potřebuje opravdu dodržovat pitný režim, tak jen aby učitelky věděly. 😉
A taky je dobré zdůraznit, že ho nemají nechat sedět na zemi nebo na nějakém kandelábru, když se na něco čeká, příp. pořádně zkontrolovat, zda je dobře oblečený a nemá holá záda apod.

jasekd
12. bře 2012

Ahoj, holky, kdyz nosite k Dr. moc na kontrolu, pri jake teplote uz jdete? Malej ma ted jen lehce zvysenou, cca 37 - 37,5 po odectu, rano byl v pohode, pak zacal fnukat a tohle jsem namerila, pokud to stoupne pres 38, tak je jasne, ze s moci pujdem, ale kdyz to bude jen lehce zvysene? Ma rymu, deti si to furt predavaji, jinak ted si zas hraje a divoci, nejak vylozene spatnej se mi nezda, tak bych to nehrotila, ale zas me trochu strasi nejaky atypicky prubeh IMC, ktery u malych deti muze byt, i kdyz asi je to castejsi u malych miminek. Navic ta ryma, podle me na 90% jen nejaka viroza, ale ptam se na vase zkusenosti. Diky.
@lucisa
@kozlenka
@renca85
@petrakm a dalsi....

lucisa
12. bře 2012

@jasekd já se zvýšenou teplotou ještě nechodím. Abych se přiznala, v tom množství dětí doma nelítám s každým zakašláním, tak 2-3 dny léčím sama volně dostupnými léky a pokud se to nelepší nebo aspoň není stejný stav, tak většinou jdu. Nebo když je teplota nad 38, tak bych šla, k tomu třeba hnusná rýma nebo dusivý kašel apod., tak určitě. A moč beru vždy, už to mám tak nějak naučené, pro jistotu......

jasekd
12. bře 2012

@lucisa se zdravym ditetem bych nesla ani nahodou, u Martina vaham, prece jen je na zajistovaci lecbe a ma reflux IV.stupne 😝 Snad ta teplota prejde uplne a vyresi se to za me 🙂

sarinka
12. bře 2012

Ahoj maminky 🙂

v 31 tt těhotenství nám zjistili dilitaci na jedné ledvince 5,6 ...jsem z toho smutná, aby se to nezhoršovalo, prý při hodnotě 10 by musela malá jít ven dřív ☹
Vaše zkušenosti, rady, názory? Děkuji

jasekd
12. bře 2012

@sarinka ahoj, my meli hodnotu tusim 5mm od 20.tt, postupne jsme dospeli asi k 9 mm jednostranne, uz si to nepamatuju a prukazka zustala na porodnici, porod nikdo neresil, rodila jsem v terminu 40+0 prirozene, porod zacal sam... BYla jsem cca v tydnu, jako jsi ted ty, i u prof. Eliase v Hradci (jinak jsem z JBC) a ten me uklidnil, ze se zatim nic nedeje. Kazdej to ma jinak, ale vetsina muze rodit normalne. Pak vas budou sledovat v nefrologicke poradne, prvni UZ se dela brzy po porodu, Martinovi ho delali 3.den. Pak tam budete podle stupne nalezu dochazet a uvidi se, co dal, nektere deti jsou jen na pozorovani a zmizi jim to 🙂 Nekomu to nezmizi a pak se to resi dal, bud jen sledovanim a pripadne uzivanim ATB jako prevenci proti infekci moc. cest, nekdy je treba operace, ale nad tim jeste nepremyslej. Preju Ti, abyste do porodu doklepali jen s mirnou dilataci a mohla jsi rodit normalne a pak se uvidi. Samotne kontroly na nefrologii nejsou nic narocneho.

sarinka
12. bře 2012

@jasekd děkuji 😵

lucisa
12. bře 2012

@jasekd já to nemyslela nějak zle, jestli to tak vyznělo, tak promiň. Chtěla jsem jen napsat, že se mi nechce tam furt lítat, v únoru jsme tam byly pečené vařené, holkám se to doma točilo jak kolotoč, a to jsem fakt šla tehdy, kdy už kuckaly dlouho, byly bez teplot a rýmy, jen hnusný dávivý kašel, kdy zabíraly jen takové léky jako fenistil kapky nebo dithiaden, a měla jsem strach to do nich prát sama bez diagnozy. 😖

comra
12. bře 2012

@kozlenka ahoj , taky chci Danyho přihlásit do školky. Zítra jdeme k dr, aby nám potvrdila přihlášku. myslím, že to tam napíší. Ptala jsem se také Praze Langera. A ten řekl, že je to zdravé dítě (má hydronefrozu) a že pobytu ve školce nic nebrání. Možná časem ještě zvážím, jeslti bude absolvovat plavání nebo ne...

@jasekd já s takovouhle teplotou moc nenosím. Ted už ne. To musel být malušenký. Čekám jako
@lucisa 3 dny, jeslti neklesá. A jeslti k tomu je rýma nebo kašel, tak je to virozka..

ted teda měl Dany brutus chřipku, 2x jsem mu zkoušela chytnout moč a pokaždé 2 hodiny a nic. On prostě bude čůrat stále do plíny. Doktorka vzala CRP, což veškterý zánět vyloučilo, takže se ani nezlobila, že jdeme bez moče.
Takže jak chytáte moč u 2 letého dítěte, které odmítá nočník????
Chystám se, že až bude hezky, tak bude 3 dny bez plíny a budu převlíkat..tak snad pochopí a začne si říkat..🙂

jasekd
12. bře 2012

@lucisa Jezis to vubec, Luci, ja jsem rada za nazor... Ono se stejne blizi doba, kdy ji mame odebrat tak jako tak, nosili jsme po mesici, ted po dvou, akorat se mi nechce zitra, kdyz pak jeste mame rehabku s Vendy. Akorat ze tvoje deti nemaji reflux, ze? ani tvoje @comra ? S tim refluxem jsou deti rizikovejsi, kor se IV. stupnem. Ale tez se priklanim k te viroze, bohuzel od ledna to mame furt 😠
@comra ja mam obe deti motoricky pozadu, Vendy ted zacla cvicit Vojtu, takze plavani by asi bylo dobre, ale s M. refluxem me tam nikdo nedostane a i bez nej pro me asi prevladaji negativa, takze ja nechodim ani s jednim. Nelibi se mi ta chlorovana voda pravidelne, kamoska ted byla s malym na mandlich a doktor na ORL jim rikal, ze tam maji spoustu deti s vleklymi problemy, zanety ucha, a vetsina chodi od mala plavat 😝 Nema to jen pozitiva. V prirode se Martin normalne koupe, kdyz je to cisty, Vendy byla jeste mala. S chytanim moci jsme meli velky problem posl. par mesicu, neporadim. Nejdriv jsme chytali vleze na prebalovaku a slo to super, asi po roce najednou hruza, sedela jsem u nej se sklenickou pres pul hodiny a nic, furt mi zdrhal, pak plakal, ze ho drzim... Ted uz je pres den bez pliny, sam si rika na nocnik, takze vydesinfikuju nocnik, do nej dam vyvarenou Petri misku a je to, pokud se ovsem nejdriv nevykadi jako minule 😠 😀 Ted ho M. uci curat ve vane primo do sklenicky, protoze toho se boji, tak se uci curat do barevnych kelimku 😅 Mozna to by bylo reseni, tatinek, zabava...?

comra
12. bře 2012

@jasekd nene, Dany reflux nemá. Jenom hydronefrozu a v Praze nás chce vidět Langer až za rok. Izotopy ukázaly dokonalou funkci ledvin. 🙂 Pravděpodobně je ta levá zvětšená dědičně..snad to nebude páchat nějaké zlo...

oba moji kluci začali chodit až v 15-ti měsících. Dany(je o měsíc starší než váš Maty) moc nemluví. Rozumí všemu, ale nemluví. Nesmrká. A neříká si na nočník. To starší Tom už v jeho věku dělat...Ale děti se nemají srovnávat! 🙂
Zkusíme to nějak hrou..nebo to prostě necháme ještě 3 měsíce a pak se na to vrhneme pořádně..No, za 3 měsíce se budu vrhat do porodnice, takže asi dřív! Podle počasí...

ad plavání-se starším jsme hodně chodili už od půl roku. Občas to tam prořval, hlavně nemá rád organizovanou zábavu. Když s ním jde manžel jen tak do bazénu, tak skáče po nohou i šipky, potápí se, fakty hodně řádí.. Ale myslím, že jsme si z toho plavání odnesli sklony k rýmě...Ted, co začal do školky, tak jí má skoro pořád.
S Danym neplaveme kvůli hydronefroze ale ani jinak bychom nechodili. Už v tom nevidím právě jenom ty positiva.
A s miminkem taky chodit nebudeme...

jasekd
12. bře 2012

@comra To mate krasny, ja vim,z e jsi to opakovane psala, ale clovek se tu v tom ztraci, co ktere dite presne ma. Martin ma prave i snizenou fci te nemocne strany (59 : 41%) plus hlavne ten VUR. Hydronefrozu jako takovou podle poslednich kontrol minimalni. Martin chodi az ted, od 22. mesice 😅 Na nocnik spolehlive chodi asi mesic, ale na spani (i odpoledni) a na ven (je zima) ma plinku a je v 90% mokra, ale uz to doma mi moc ulehcilo zivot. Mluvil slusne, ted stagnuje a nektery slova rika cim dal hur 😝 Smrka, kdyz chce, coz vetsinou neni... My delali BKM, spis jen na kakani, kvuli infekci, presto se nam moc nedarilo a pak najednou ze dne na den si zacal rikat, predtim to bylo spis o vysazovani a casovani, po jidle, prochazce, spani... Fakt jsem neverila, ze ze dne na den si zacnou rikat, a je to tak 😕

lucisa
12. bře 2012

@comra ty jo, u tebe to letí, za chvilku rodíš, to bude doma cvrkot 😅

@jasekd to jsem ráda, ono psané slovo, bez intonace hlasu někdy napáchá víc škody, než užitku 😒

U nás měla reflux jen nejstarší, je po operaci, má pyeloplastiku, po operaci má klid. Do bazénu jsem chodila se všemi, ale u nejstarších asi 2x, s Miou nejmladší jen 1 kurz, jak přišla zima, holky mi ze školy nosily bacily a my furt nahrazovaly 😖
Ani se už znovu asi nechystám, nezvládám to časově, pořád něco máme a mě šlo víceméně o to, aby neměly strach z vody a měly určitý respekt, což se splnilo a v létě na zahradě si v našem bazénu užijeme ažaž.

kozlenka
12. bře 2012

@lucisa Lucinko děkuji za odpověď! I když si myslím, že na takové věci si musí dávat i u zcela zdravých dětí pozor, ne? 🙂 Tak uvidíme, doufám, že ho příjmou, potřebuje už kolektiv vrstevníků 😀

jasekd
12. bře 2012

@lucisa Ja bazen uplne nezavrhuju, az bude mit po operaci, kdyz bude vse OK, sama plavani miluju, ale nechci chodit v tak malem veku, pravidelne, do chlorovane vody, navic u nas je problem s nahradama, takze ve finale kamosky z toho maji spis stres, kdy to nahradit, je v tom hodne penez...Moje deti jsou od ledna furt nemocne, sice jen ryma, obcas teplota, ale na bazen bych je takhle nevzala 😝 Bazen nemame, ale 5 min od baraku prehradu 🙂 U nas se ta nemocnost zvysila s tim, jak jsem zacli jezdit po doktorech s Vendy, ted mame patrne prazskej motolskej bacil...

lucisa
12. bře 2012

@kozlenka to měli, ale nikdy není na škodu to připomínat. My měli kdysi ve školce paní učitelku ze staré školy, už tam teda není, je v důchodu a když tam byla Noemi, tak měla takové tendence, že čurat se chodí hromadně na povel, to stejné s pitím apod. Teď už to mají naštěstí jinak, pití mají celou dobu ve třídě, každý se může kdykoli napít a zapomněnkám to připomínají, čurat se chodí děti ptát jen proto, aby paní učitelka měla přehled, že dítko je na wc atd.....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru