Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jasekd
3. únor 2012

@lucisa jak malo staci k radosti 😀 Me zas potesilo, ze kontrolni moc ted staci 1x za 2 mesice, takze mi ubyl jeden stres mesicne 😀
@lavalleta nema cenu se dopredu bat, muj syn je spis ufnukanej, lituje se a dost se boji (nebyl vzdy takovej), jine deti jsou daleko odvaznejsi a prubojnejsi 🙂

denousek
3. únor 2012

@lavalleta máš to u me v pase 😀 12.dubna ...to uz snad nejak dobojujem ted me zase trapi tehu cukrovka ☹(

lavalleta
3. únor 2012

Jo už jukám,že je to tady psané 🙂 jé tak cukrovku mám dobrou..ale zase mám vysoký tlak,štítnou ☹ takže jsem skoro furt u dr.. ☹ tak nějak dobojujem!

petasa
8. únor 2012

Ahoj holky,tak jsme dobre nedopadli.Naplanovali nam vysetreni kontrastni latkou do zily,ambulantne nastesti,ze nemusime byt ve spitale.Boji se ze to malou zacne bolej,dle lekaru to ma oprvadu velke,ve srvonani s zdravou ledvinou to muzu potvrdit.Dalsi vysetreni bude potom pres dutinu ustni,v celkove narkoze,s hospitalizaci.kde se snad uz konecne zjisti kde je obstrukce a prekazka k odtoku moci.Taky se me ptali jestli pozoruju ze by malou bolelo brisko,tak jsem rikala ze jen v noci mi nedky vstane a place a je neklidna,tak to uvedli do zpravy ze to ma mozna nejaky vyznam.Dnes nas zaznamenali tak do konce tydne nam poslou pozvanku kdy mame na to prvni vysetreni prijet.Tak operovali nas a ted jsme na tom jeste hur nez predtim.Pry to je vse co muzou pro zachranu te ledviny co nam funguje naplno na padesat procent udelat.V nejhorsim pripade o ni prijde a moc bude svedena k odotoku do te druhe.Jsem z toho nejak na nervy,ale to je normaln asi

jasekd
8. únor 2012

@petasa to me moc mrzi. Jinak tomu ale nejak nerozumim... To vysetreni v narkoze, to je co?

comra
9. únor 2012

@petasa to je mi líto..drž se..takže ted máte jít na izotopy? a pak nějaké vyšetření přes dutinu ústní?? a jak tím zjistí překážku v močovém měchýři? To nějak nechápu...
a co vám operovali? Já myslela, že vše "opravili" ...

renca85
9. únor 2012

Ahojky holky, ted jsem narazila na vasi diskuzi, male od narozeni take nasli hydronofrozu- megaureter, spatne ji odteka moc , nema prekazku jedno vysetreni mela u nas ve Frydku-Misku, dalsi uz v Ol, zatim se to jen sleduje, v pul roce mela zanet mocovych cest a pak jeste jednou tak dostala anti. Ledvinky ji jdou kazda na 50%50% tak ze na 100 % , ale bojim se aby ji ta panvicka neutlacila ledvinku. Ja jsem v Olomoci byla hodne spokojena, ale nelezeli jsme tam. Muze se to samo upravit? Detem preji hodne zdravicka

renca85
9. únor 2012

Jo a my musim chytat moc jen do skumavek a nosime to nefrolozce co 14 dnu, nemuze to byt ani do pytliku. Moji Beatce je 7 m tak ze nevydrzi jen tak lezet.

renca85
9. únor 2012

Kozlenko nebyla jsi 15.12 na vysetreni v Olomouci? Podle fotky mi pripominas jednu maminku.

petrakm
9. únor 2012

@petasa
Ahoj,to je mi líto ,ze mate takove trápení,taky jsem myslela,ze uz jste ok..jen doufám,ze se to tady zase nějak obrátí k lepšímu,občas tu pročítám pekny jobovky..

lucisa
9. únor 2012

@petasa to je mi líto..... 😒

My dnes absolvovali statickou scinti v Olmíku, máme dobré zprávy, dopadlo to super, měření u nás v Opavě asi nebylo přesné z důvodu snad moc naplněného močáku, nebo tak něco, takže v Olmíku už nás vidět nechtějí a operace nehrozí ani náhodou. A tady dnešní den....

Hned po příchodu UZV a pak na přípravu na izotopy, malou chudáka zmordovaly sestry a doktorka, protože jim nešla napíchnout kanylka, takže máme opět rozpíchané obě ručičky, obě nožičky, nakonec ji to trefily do hlavičky nad čelem, byla jak bojovník, polepené vlasy, smířila jsem se s tím, že ji to pak budou muset odstřihnout i s ofinkou, nějak jsem si nedokázala představit, jak to jinak sundají (ale převezly mě, mají na to spešl tamponky s takovou vodičkou, která bezbolestně odlepí to lepidlo na náplasti a jde to dolů krásně), celá rozhicovaná rudá.
Já u toho píchání nebyla, vystrčily mě ven, ale jak jim ta Mia nadávala, to jsme s dědou slyšeli oba. Furt jenom Neftovóó, Necííí, Auvajs auvajs, Mámííí, momóóc (to jsem teda za těmi dveřmi fakt trpěla a bylo mi jasné, že jim to nejde). No desetiminutovka, možná i 15min. dost hororová....
pak jí nasadily čepici, ať si to nesundá a chvilku jsem měly čas, než nás zavolají na vyšetření, pak dali vědět, že předchozí holčička vyvádí, že tlumící látka nezabrala, tak mají poslat další, takže malé napustili zadeček tlumičkou (měli jsme štěstí, chvilku před kanylkou se vykadila, takže klystýr se nekonal).
U toho tlumení už jsem byla a jak jí to začali dávat do dupky, tak ona jen Necíí, boze, boze, Bez pic... Sestry z ní byly hotové, prý je to živé stříbro.....
Ale za odměnu dostala od paní dr. aršík nálepek.
Jenomže.... sotva jí to zavedly, volali z izotopů, že to dítko nakonec usnulo, takže ještě nemáme jezdit. No, tak prý se mám snažit ji udržet co nejdýl vzhůru, haha, brzy vstávala, bylo půl jedenácté, oni ji zmordovaly kanylkou a ještě měla v sobě chloralhydrát, takže asi 10 minut jsem měla veeelmi srandovní dítě, převracela oči, jak když se dítě brání usnutí, furt chtěla capat, ale vyvracela se, hlava ji bimbala ze strany na stranu, u toho kecala o všem možném jak opilec ze IV. cenové....
....a najednou šlus, usnula jak podťatá emoticon
Vezli nás tam až za hodinu, naštěstí byla malá fakt hotová, všechny ty procedury, navíc doba spaní....
Tak zvládla ve spánku úplně v pohodě i hodinové vyšetření, převoz zpět, sundání kanyly i hafa náplastí, dr. ji trochu poštípala, jestli má adekvátní reakce, aby jí nemusely budit a my mohli jet.
Malá se nakonec stejně probrala, zrovna když dr. řekla, že je to dobrý, Mia na ni, Jo, dobý... Dr. tak nashle, malá Ajóój....
Oblíknout, výtah, dole v autě si řekla o čajík, já nachystala plínu kvůli zvracení, to mi říkala i dr. že se může po cestě stát, Sofča v ty paty zalomila, na konci Olmíku se probrala, poblila a zase spokojeně usnula. Probudila se doma u našich v ložnici, když jsme šly pro Aňu ve 3 hodiny, takže prospala v zátahu 4,5 hodiny.
Asi před hodinou se přestala motat a dokáže jít rovně, ale už si tře oči, tak ji jdu uložit.....

renca85
9. únor 2012

Tak to je skvela zprava, taky porad doufam ze na operaci nepujdeme a samo se to upravi, protoze mame toho vice od narozeni ma jeste defekt na srdicku a pupecni kylu, ale muze se to samo upravit a nemusi,vsechno se zacne resit v predskolnim veku. Jo a ja si na ty tamponky v Ol vzpominam jak mi pak Beatka vonela po citronku
@lucisa

tiburcia
10. únor 2012

Ahoj holky...chtěla jsem se zeptat, byl jste někdo na vyvolání porodu dřív kvůli té dilataci? 😕

comra
10. únor 2012

@renca85 nám říkali, že do 2let se to může upravit. Že stále ledvinky rostou a vyvíjí se..
a jak velkou má Beatka dilataci? Nám říkali, že když je to chlapec, tak se na operaci spěchat nebude. U děvčátka na to možná koukají trošku jinak, kvůli těhotenství v dospělosti..

@lucisa gratuluji k dobrým zprávám!! 🙂 Skvělé...a u popisu vyšetření jsem se docela nasmála, i když vím, že v té chvíli bych byla na nervy. Ale asi jsem věděla, že je to s dobrým koncem, tak se mi to smálo 🙂 🙂 🙂

@tiburcia já jsem na vyvolání nebyla. Ani mi to dr nenapsal do průkazky. Ve 20tt zjistil dilataci, v 24tt na to ještě kouknul a bylo to dobrý..Takže jsem to neřešila, až po narození...

jasekd
10. únor 2012

@tiburcia Ja taky nebyla, ale u nas byla dilatace mirna, na dalsi problemy se prislo az po porodu. Ja mela akorat casteji UZ a mimino po porodu taky UZ (nektere porodnice je delaji vsem mimnum, nase ne), jinak normalni rezim, porod mozny v jakekoli porodnici bez omezeni.
@renca85 jakou ma dilataci? Jinak funcni pomer ukazkovej, funguje to dobre, takze u vas se asi muze pockat 🙂 Beatka ma VUR (reflux)?

lucisa
10. únor 2012

@tiburcia u prvního jsem to předem nevěděla, u druhého a třetího ano a nešla jsem předčasně vyvolávat, vše v termínu, poslední jsem dokonce přenášela.

lucisa
10. únor 2012

@comra teď už se taky řehním 😉 Ale jak včera hulákala Máámíí, momóóóc a Nééécííí...tak jsem za těmi dveřmi teda trpěla.

tiburcia
10. únor 2012

@comra
@jasekd
@lucisa

děkuju holky... malý má na pravé ledvině dilataci 18mm a řekli mi, že budou porod vyvolávat dřív, v pondělí se jdeme víc domluvit, tak vůbec nevím proč, protože jsem našla i větší čísla a nikdo to vůbec neřešil 😒

jasekd
10. únor 2012

@lucisa koukala jsem ti do profilu, to je blondyna z Londyna, ta Mia 🙂 Krasna a vyrecna 🙂 To Martin jen rve 😀 Zmakli jste to a hlavne ze dobre zpravy 🙂 Ja jsem vzdy u vsech odbreu apod, ale m. se nechal vystrcit a pak taky trpel. On s nim ted hodne chodil on, kdyz ja byla tehotna nebo kojici porad.

jasekd
10. únor 2012

@tiburcia To nevim, tak hlavne at to jde dobre, pokud budete vyvolavat 😉 My meli min, do 10 mm.

lucisa
10. únor 2012

@tiburcia no mě hlavně řekli, že v těhu mívají miminka tu dilataci větší a po porodu je menší, snad vlivem hormonů nebo čeho od matky.

@jasekd no to teda je. Byl se mnou můj taťka, manžel nemohl kvůli práce, byl mimo, a jak slyšel malou, jak jim tam držkuje, tak jen řekl, nebylo by lepší, kdybys ji neučila mluvit? Takhle jim tam nadává a ještě tě zpucnou, co ji to učíš? 😅
A ona mi bobina dnes ráno u oblíkání zase tak hééérecky ukazovala, jak má auva na nožičce a ručičce že to bouííí a paní pichypichy a ty ksichty. Kdyby neměla 22 měsíců, tak si myslím, že to dělá z vypočítavosti a po mě chce něco za odměnu, jaká byla hrdinka. Takhle jen doufám, že to má v čerstvé paměti, tak mi to musí opět říct, abych třeba náhodou nezapomněla....

tiburcia
10. únor 2012

@jasekd
@lucisa no holky my jdeme ještě i na jedno měření, protože celou dobu měl 7mm a jdeme k jiné doktorce a ta naměřila 18mm ( a to bylo 17 dní od poslední kontroly) tak nevím jestli se to tááák změnilo, když to měl víc jak 5 měsíců na mm stejně, nebo jestli to blbě změřila 😠

jasekd
10. únor 2012

@tiburcia no, kazdej doktor jiny oko, jinej pristroj, navic dilatace je trojrozmerna a klasickej UZ jen dvoj,pokud jsi nebyla na 3D, ja chodila jen na klasickej... Kazdopadne by to melo jeste premerit vic lidi, aby se indukce nedelala zbytecne. Jinak asi neni tak dulezita ta velikost, ale prave ta zmena, pokud by skutecne prisla ted takova zmena k horsimu, asi je lepe vyvolat, ale predtim zkontrolovat znova. I u narozeneho ditete se ty mereni muzou lisit, ledvina je na UZ citelna i podle toho, jak je decko napite, kdyz malo pije, jak ten muj, je videt prd 😝 7mm je hodnota, kterou budou sledovat, ale neni nijak dramaticka, kez by jste to meli jen tak 🙂
@lucisa krasne mluvi, Martin se ted v reci pohorsil, kratke vety prakticky nedela a jak umi uz hodne slov, tak jeden vyraz znamena 4 veci a jeste to komoli, kdyz umel 10 slov, tak je rikal krasne, ted to patla jak ho napadne 😝 Jinak kdyz prijel z izotopu z LBC, tak mi ukazova taky auau, 3 na ruce a 1 na zadku 😀 furt si to foukal a hladil.

tiburcia
10. únor 2012

@jasekd proto jsem chtěla to nové přeměření, pro jistotu 🙂 🙂 🙂 kéž by naměřili zase těch 7 mm 😅

market79
10. únor 2012

@tiburcia Ahoj, já měla u malého zjištěnou dilataci hodně velkou někdy v 25 tt, chodila jsem pravidelně na UZ do Fakultky a vyvolávali mi porod taky tam a kromě jiného i kvůli té dilataci. Po porodu byla zjištěná ještě větší než před porodem, malého za 6 týdnů rovnou operovali v Olomouci.

market79
10. únor 2012

@tiburcia Ale jak píše Jasekd, každý doktor má jiné přístroje a hlavně jiné oko. Malému dělal UZ pokaždé někdo jiný a pokaždé tam bylo jiné číslo 🙂

tiburcia
10. únor 2012

@market79 můžu se zeptat v kterém týdnu ti porod vyvolávali? a rodila jsi normálně nebo císařským řezem?

market79
10. únor 2012

@tiburcia Mi vyvolávali porod v 35tt, porodila jsem císařem

renca85
10. únor 2012

@jasekd Beatka nema reflux a ani prekazku. Panvicku mame rozsirenou v APIR 5;5, v APE 13,11 bez redukce parenchymu. Jinak nechapu moji nefrolozku ktera mi porad pise ze ma ureterehydronefrozis a v Olomouci ze ma megaureter, kdyz jsem psala na webky nadace ledvin kde odpovida dr tak u ureterhydronef. napsal ze se nema na nic cekat a rychle jednat. A u toho megaureter ze se to muze upravit. Az budu s nefrolozkou tak se ji musim zeptat.

renca85
10. únor 2012

@comra vidis to jsem ani nevedela, my nemame moc dobrou nefrolozku,porad mame nejake sni problemy.Jen ji nemuzu zmenit protoze chodime primo do nemocnice tady u nas.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru