Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

ralelo
10. bře 2010

tak držím palce aby to od vás nechytil. Já taky myslela že na druhou operaci nepůjdem, podle UZ vše vypadalo OK, no vidíš a jdem... Třeba se v Olomouci potkáme 😉 (jen doufám že to vypadlé dítě nebude Maty, zatím se drží i doma jsme zdraví, tak snad už to vydrží 🤐 )

kozlenka
10. bře 2010

Ral a ty myslíš, že budeš moci být v nemocnici i když bude Maty na JIPce? Já jsem měla za to, že tam zůstavají jenom kojící!? Saru tam nebyla přece ☹

ralelo
10. bře 2010

jo můžeš tam být ale platí se to(tuším něco přes 300?)Loni se mnou byla na pokoji mamka 5-ti letého kloučka. Byli až ze Vsetína, tak to by byla fakt dálka na dojíždění. Já tam tedy rozhodně zůstávám, i kdybych si musela najít nějaké ubytování mimo Olomouc, chci být u Matyho co nejvíc...

kozlenka
10. bře 2010

Tři stovky??? Za lůžko na tom ubohém pokoji maminek??? V tom případě ti přeji, aby nebyl Matýsek na JIPce dýl jak dva dny, pokud je klidný průběh, tak se jde na dětské brzy, to mě docela mile překvapilo. Já na to pořád musím myslet, pořád se mi promítá, co jsme tam zažili a že to teď budeme muset zažít znovu ☹

ralelo
10. bře 2010

jo cena je šílená,jak ten pokoj vypadá netuším, před rokem byl pokoj na patře jak je oddělení naproti výtahům, teď prý je na patře jak je JIP...Taky se toho všeho hrozím, už se nám to neskutečně blíží, nejhorší to bude na té JIP jak bude třeba sám, loni mě tam pouštěli až po 10 hodině ☹ ☹ ☹

kozlenka
10. bře 2010

Ral, když jsem byla na tom pokoji maminek já, tak ani nefungovala sprcha, ale nejvíc mě štvalo, že jsou dveře na kouli a nedají ti klíč (musíš pořád zvonit na JIPku, ať ti odemknou)!! A navíc jsem si vybrala postel na kraji, kde jsem slyšela jak Adámek brečí, tak to bylo fakt na palici, právě proto, že tam můžeš až po desáté hodině a po šesté večerní už zas musíš odejít ☹

saruspec
10. bře 2010

kozlenko z toho si nic nedělej šmakal nám po první operaci řekl,že prava ledvina je dobra že se nebude operovat pak po ult.přišli a že je třeba operace ale že to nic není a po operaci nám řekl,že kdyby jsme přišli o měsic později tak by ji museli vzít tu ledvinu,že byla ve velmi špatném stavu a že museli tam udělat vic zakroku,že jim dala zabrat.a že reflux se vstřebá to nic není,no a teď máme jit na operaci takže ja už jim nevěřím ani slovo.Ten pokoj to je pořádna pálka nic bych jim nedala za taky hnus raděj bych šla někde na hotel ale ja jezdila za malým ob den.Malej byl na jipce 7dnu tak to by byly pěkná palka.ralelo mužeš zustát na dětském mně se ptali jestli tam chci zustát ja jsem řikala,že se potřebuji vyspat a nabrát sílu.Hlavně se nedejte!!!! 😀

hancas
10. bře 2010

maminka zdravím všechny v úterý jdem na ten ultrazvuk ledvin bojím bojím jinak taky bereme sumetrolin prej je to atb říkala v lékárně tak nevím ale v příbaláku jsem se to nedočetla ☹ musíme to brát do úterka než tam půljdem a pak se uvidí malá už si zvykla a vždy večer chce koko 🙂 dávám jí to se stříkačky takže to nemůže vyplivnout což je super aspon spapá vše.snad bude fit a ledvinky budou v poho v úterý se iozvu držte pěsti štěstí.
A maminkám a miminkům hodně zdraví

sisip
13. bře 2010

:Ahojky holky, tak teda to je hruza co tady všechno čtu. Naše malá má 3měsíce a taky bere skoro od narození atb , měla už dvakrát zánět moč. a měla diagnozu multicistická dyplázie ale ted se to změnilo a právě vyšetřují co malé přesně je, chodíme taky do Olomouce,už jsme tam leželi před měsícem, byli jsme také na scintigrafii a magnet.resonanci ale tedka po měsíci musíme ještě na IVU a cystoskopii, holky jaké to je? plakali pak vaše dětli u čurání? Tak mi leželi na dětském pro staší děti (přitom malá měla 2m) a sestřišky byly v pohodě snad krom jedné.ta si tam strašně vymýšlela , nikdo jí tam neměl rád.Takže teď mám nervy zase se díva na malou jak bobek bude trpět, já tam vždycky řvu s ní 😒

hancas
13. bře 2010

sisip...malou jen cávnkovali při příjmu do nemocnice a plakala a pak si nenechala ani na pipinu šáhnout ani přebalit a nejorší bylo že jsmemuseli chytti na druhý den moč a já u ní seděla 3 hodiny než se vyčůrala a to jen díky tomu že jsme jí pak mačkala močák,byl úplně tvrdej a ona měla prostě strach,vypila půl litra a pořád nic,ale mi to potřebovali do určité hodiny a sestřičky chodili každých 10 min jestli už,mě taky nasí.ali jěště jsem měla větší nervy.ted v úterý jdeme na tu cystoskopii tak ti pak napíšu co a jak má strach za ní a hlavně jsem nervozní chuděrka malinká ☹

kozlenka
14. bře 2010

Hancas, to je přesné, taky mě vždycky mohlo urvat, když ráno vtrhla sestra do pokoje, že do pul hodiny mám odchytit moč a pak mi furt stála za zadkem, byla jsem vzteky bez sebe, to mi tu zkumavku nemohli dát večer, abych se podle toho ráno zařídila??
Sisip, já myslím, že i kdyby to mimčo nebolelo, tak řve protože ho tak pevně drží a věř mi, že bych chtěla poznat maminku, která se svým dítětem nepláče, já tam vždycky vzlykám po celé chodbě a to už máme za sebou jednu operaci a čeká nás druhá, tak si to představ, naronila jsem minimalně moře slz ☹

hancas
14. bře 2010

kozlenka....vždy přišli v 6 ráno a chceme do 7 moč tak jim říkam tak to asi nebude prototže ona nechce čůrat po tom cévkování a ona že to potřebují tím mě vždy vytočili a klárinka jak na truc nechtěla.tak prostě museli čekat.mě stačilo když brali malé krev a byli tam 4 sestry a ani jedna nebyla schopna jí napíchnoiut žílu jsem na ně čuměla na dětském a neumí to jsme jim něco chtěla říct,malá dopíchaná všude chuderka plakala jak svina já ne nervy a sestry bych zabila

saruspec
14. bře 2010

Holky nedejte se,ja jsem tam udělala kraval a hned se jinač chovaji.Malého chodil pichat takový šedivej strarší doktor prej je vedoucí celého dětského a infekčního nikdo si netroufnul ho pichnout.chtějte ať daji malej dětem proti bolesti,Matymu davali jak mu vytahli cévku tak poprvé jak čural tak vubec nevěděl nic,a než to vyprchalo tak byl klid.Nebo si vemte čipek paralen ten je taky dobrý,ale nedejte se normalně si otevřte pusu nebojte se,oni tam jsou pro nás ne mi pro ně.no nás to čeká 6 a 7.4 jedem tam na 2dny.

sisip
14. bře 2010

ahojky , no mi jdeme na tu cystoskopii v pátek a v uterý nás už budou příjmat tak už se nedostanu na net, takže se nedozvím jak jste to prožili vy v to uterý. 😒 . Mala už cévkovali asi třikrát a nikdy jsem si nevšimla , že by pak měla nějakej problém, jako že by se nechtěla vyčurat nebo tak něco. No malou mynule napichovali dole na ambulanci nefrologii a to se jim taky nedařilo, tak museli přizvat na pomoc nějakou dr. takže byla napíchnutá až na potřetí. ☹ to je pro mě nejhorší jak jí vždycky trápí než jí napíchnou, to řvu na chodbě , já u toho vubec nemužu být nejrači bych jim ji totiž vytrhla z ruk . A zase se bojím toho dne jak bude ta cystoskopiie, má to pod narkozou a to zase nesmí jíst 4hodiny před a 3 po to mi bobek bude zas plakat a já se na ní dívat a nedat jí prso to je hroznej pocit 😔 .Už jsme to jednou prožívali u té magnet. ☹ Tak snad to tam nějak vydržíme, držte se

hancas
14. bře 2010

sisip...nám ale neříkali že nemůžeme jíst před tím???

sisip
14. bře 2010

Hancas... no nám tu cystoskopii budou dělat v narkoze takže proto nesmíme jít 4 hodky před a po výkonu . Vám to v narkoze dělat nebudou? to je možná podle věku dítěte , malá má 3m a nesmí se u toho pohnout tak nevím no . to víš že se toho děsím ☹

hancas
14. bře 2010

oni mi řekli že ju nějak uspí a dr dětská že jí píchnou uklidnující injekci a to tam musíš být i po tom ty 3hod???jak dlouho to trvá???ježiš já mám z toho nervy už ted jěště nejíst nepít to malá nevydrží ☹

sisip
14. bře 2010

a kolik má tvoje malá? No taky jsem se bála že to malá nevydrží protože jí kojím po dvou hodinách ale vydržela ale byl to nejhorší den co jsme tam zažili, dohromady totiž nejedla 9 hodin(to jsem byla nehorázně nas....). No oni ještě uspávají že zavedou hodičkou nějakou látku do zadečku, to malé dělali u scintigrafie a u toho IVu ji to budou dělat ale prý u cystoskopie musí být uspaná . Ale pokud je tvá malá starší tak možná stačí je to do toho zadečku víš.

sisip
14. bře 2010

Jo ještě jsem zapoměla napsat , že u toho uspání v tom zadekčku muže papkat

hancas
14. bře 2010

mi jdeme na MCUG já nevím jsem z toho zmatená malá má 2 roky

sisip
14. bře 2010

Aha tak to není ale cystoskopie, tak to se neboj uspávat vás nebudou 😉 mě se zdá že se to vyšetření jmenuje mikční cystografie to měla malá hned po narození

hancas
14. bře 2010

dr.dětská říkala že jí vycévkují,daji ukl.injekce a budou jí spodkem postět kontrstní látku aby zjistili co ajak

sisip
14. bře 2010

J to je tak , přesně jak píšeš, tak to jsme se asi nepochopili , protože jsi mi psala že jsdete na cystoskopii, tak to je něco jiného. Nám budou zavádět spodkem kamerku do moč. měchýře a až k ledvinám. Malá už měla snad všecky vyšetření krom té cystoskopie a pořád se přesně neví co má u té ledvinky, tak snad už jí pak dají pokoj , pokud to nebude na operaci☹

hancas
14. bře 2010

a co nám teda budou dělat???nevíš díky 😉

hancas
14. bře 2010

a o taky nemůžeme jíst???

sisip
14. bře 2010

No jak jsi psala, budou jí spodkem zavádět hadičkou tu kontrastní látku a budou to u toho snímat rengenem . Uplně přesně nevím jak to vypadá , protože jsem u toho s malou nebyla. Musela jsem čekat na chodbě, kvuli toho , že kojím. Ale slyšela jsem, že u chlapečku je to horší, protože to musí zavádět přes pindíka a pak je to dost bolí když čurají ale u holčiček je to prý jednodušší. Malé tehdy byl týden takže jsem fakt ani nepoznala jestli pláče bolestí při čurání a nebo prdíky. Ale toho cévkování bych se nebála to nic není, mě cévkovali taky a ani cítit to nejde. Tak snad to bude ok🙂

hancas
14. bře 2010

a papt může

sisip
14. bře 2010

Jo papat může 😉

hancas
14. bře 2010

děkuji jsi zlato 😀 vůbec prostě nevím máme víc termínu a vyšetření a co je to UZ je ultrazvuk a DMSA???nevíš

sisip
14. bře 2010

Jo na DMSA byla před měsicem to je scintigrafie, to jí budou pouštět do žíli radioaktivní látku a budou zjištovat jak pracují ledvinky. To taky nemusí být uspána narkozou ale jen tím oblbovákem v tom zadečku, tam se pak leží asi 40minut a snímá jí takovej přístroj , to jsem tam byla celou dobu s malou u toho

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru