Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

anitkaj
7. dub 2016

@kaaaczenka7 Buďte v klidu, nechci to zlehčovat, ale máte dvě ledviny. My máme 2 měsíčního chlapečka, kterému diagnostikovali také ve 21tt hydronefrozu, bohužel ale má jen jednu ledvinu :((( Byl to šílený šok, nyní čekáme na operaci v jeho třech měsících, protože má jen jednu eldvinu a ta nepracuje jak má. Věřím, že vše zdárně dopadne, protože jiná možnost není. Sama dr nám řekla, že kdyby měl ledviny dvě, tak se ta hydronefroza bude jen sledovat, jestli se lepší nebo horší. My bohužel nemáme jinou možnost. Buďte hlavně v klidu a nestresujte se, protože to je ještě horší pro vás, miminko i okolí...Přeji klidné dny a rychlý porod! Hodně zdraví. Anna

kaaaczenka7
8. dub 2016

@socool Mockrát děkuji za povzbudivá slova, něco takového jsem potřebovala slyšet 🙂 Jak už jsem psala - snažím se to brát pozitivně a s rezervou, ale byl to pro mě šok, a navíc to je ještě čerstvé, tak to asi musím vstřebat... + jsem zdravotník, takže většinou vidím to horší než lepší, trošku diagnóza 😀
Jinak Vám přeji bezproblémový průběh operace, i pohodovou pooperační péči, držím palce 🙂

kaaaczenka7
8. dub 2016

@anitkaj Děkuji 🙂 Snažím se nestresovat, jen to pro mě byl velký šok, a ještě jsem to úplně nevstřebala... Přeji Vám bezproblémovou operaci, a hladký pooperační průběh, držím Vám palce 🙂

lucisa
8. dub 2016

@kaaaczenka7 ač to zní divně, fakt nemá cenu se stresovat.
Dobře se mi to kecá, u první dcery jsem z toho byla totálně vyplašená, u druhé smířená a u třetí jsem se nedivila vůbec.
Na nefrologii nás vedou jako raritu, všechny mé tři dcery mají hydronefrózu, jsme snad republikový unikát. A opravdu se není čeho bát.
Za nás bylo určitě také hodně případů, ale nedělala se diagnostika, takže spousta lidí ani teď v dospělosti netuší, že má hydronefrózu (dokud třeba neprodělá nějaký zánět apod.).
U třetí dcery mi kvůli rodinné anamnéze dělali UZV ledvin a taky jsem jezdila až do porodu do ostravské fakultky na kontroly, a do porodu se hodnoty lehce snížily.

Pro uklidnění si říkejte, že jsou mnohem horší vrozené vady, s tímhle se dá dobře poprat. Jasně, je to o hlídání neprochladnutí, dostatečný pitný režim, atd. atd. ale to už je dnes běžné i u zdravých dětí 😉

socool
8. dub 2016

@kaaaczenka7 neni vubec zac... My to berem jako pozitivum, ze se na to prislo a je to tak lehce resitelne. Syn ma navic vrozenou vadu na nozicce a to je pro nas mnohem horsi... Boj od narozeni az do dospelosti a des z kazdeho rustoveho spurtu.. Ale i to nakonec dame.. Takze hkavu vzhuru, usmev na tvar, vsak jsme vlastne zdravi a stastlivci...

kaaaczenka7
10. dub 2016

@lucisa Děkuji, četla jsem myslím Vaše předchozí komentáře, že všechny tři dcerky mají hydronefrózu, dokud se nás to netýkalo, tak mě vůbec nenapadlo, jak rozšířená "vada" to je... Už si myslím, že jsem se s tím vyrovnala, ale prvotně to byl šok - máme už jednu dcerku, zcela zdravou, takže mě ani nenapadlo, že by druhá nebyla... Ale jak tady píšou i ostatní jsou daleko horší věci na světě... Jinak toho prochladnutí, a případného zánětu se maličko obávám, jelikož sama posledních 6 let, alespoň jednou ročně trpím na zánět moč.měchýře, a to už se myslím maximálně hlídám 😖 ...tak snad tohle nepodědí 😒

lucisa
10. dub 2016

@kaaaczenka7 pokud bude mít dcerka i po porodu vyšší nález, tak se to třeba nějakou dobu ještě podchytí léky, udržovací dávka, aby se předešlo zánětům.
Ale nebývá to často, prostřední a mladší neměly nic, nejstarší měla léky asi dva roky, ale hlavně proto, že ona ještě prodělala pyeloplastiku.
Nejmladší má teď léky od ledna, poprvé prodělala akutní zánět ledvin a má udržovací dávku. Zítra jedeme na dovyšetření do Olomouce k dr. Šmakalovi právě na kontrolu po prodělaném zánětu. pokud bude vše Ok, tak naše nefroložka říkala, že by jí už léky asi vysadili....

kaaaczenka7
13. dub 2016

Děkuji 🙂 A držím palce, ať je dcerka brzy fit 🙂

chilli009
20. dub 2016

Prosím někdo zkušenost ? Oboustranná dilatace ledvinových pánviček III. stupně ( 11,4 mm ) u miminka v 24tt..

stumfova
1. kvě 2016

Holky, byla jsem na velkém utz 21tt a zjištěné zvětšené pávničky 4,5 mm a 5,5 mm. Čekáme holčičku. Jsem z toho teda na prášky, dr. mě uklidňoval, že je to mírně zvětšené a nemám se stresovat, že to budeme sledovat, ale potom jsem si začala číst příspěvky na netu a jsem úplně vyřízená. Už se bojím dalšího utz, aby nerostly. Byly jste všechny na odběru plodovky? mě dr řekl, že down nehrozí, že všechno ostatní mám v naprostém pořádku a s tímto se setkává často.

anitkaj
1. kvě 2016

@chilli009 Ahoj holky, právě jsme po operaci hydronefrozy v Olomouci. Syn má jen jednu ledvinu, nyní má vývod z močovodu a moč. trubice a rána už s epěkně hojí. Byla se mnou na pokoji i paní, jejíž syn byl po operaci jedné hydronefrozy a za půl roku jde na druhou ledvinu, kt,byla postižena mín. Jsou tu kapacity. Musíme myslet pozitivně, nic jiného nezbývá!

chilli009
1. kvě 2016

@anitkaj hodně zdravíčka malému a ať se VŠE dobře zahojí a pracuje jak má ❤

socool
2. kvě 2016

Ať se brzy uzdravíte

lill1
3. kvě 2016

nevíte někdo prosím, kde se provádí scintigrafie ledvin miminek ve FN Olomouc? Je to také na dětské klinice? čeká nás to ve čtvrtek a už teď je mi úzko☹

anitkaj
4. kvě 2016

@lill1 ano, vše kolem těchto nemocí se dělá na dětské klinice. Nebojte, vše bude dobré, jsou tu odborníci!

lill1
4. kvě 2016

@anitkaj Děkuji moc. Když ono je to tak těžké, takový malinkatí broučci a taková trápení. Přeju moc moc zdravíčka a ať jste brzo doma.

anitkaj
5. kvě 2016

Jj, je to těžké...ale je to, alespoň pro nás bohužel nutné zlo. Jsem už týden ve FN Olomouc na dětském odd a jsou tu fajn sestřičky, i zařízení je ok. Jen už odpočítávám dny, prot. mě doma ček 2,5 letá dceruška a šíleně se mi po ní stýská. Zítra nám snad vyndají první hadičku po 8 dnech od operace a 9-10 den druhou. Takže ještě víkend :/ Malé dětičky si ale nic moc nepamatují, přijde mi, čím jsou menší, tím je to pro ně lepší. Taková půlroční a roční miminka už jsou na tom hůře, nesmí se moc hýbat, aby si nevytrhli hadičky a pořád jen leží. Espumisan je náš kamarád, protože jsme si nemohli ani brknout! Držím palce, ať jde vše rychle a bez komplikací! 🙂

anzet
5. kvě 2016

@anitkaj Dobrý den, jen se zeptám - v Olomouci se to řeší jak? Normálně operativně řezem a nebo laparoskopicky? Díky.

anitkaj
5. kvě 2016

@anzet co myslíte? diletaci pánvičky? to bude určitě řez, jinak bychom tady nebyli 12 dní

anzet
5. kvě 2016

@anitkaj Jen se ptám. Syn má jít také na operaci, jen laparoskopicky.

anitkaj
5. kvě 2016

@anzet Tak budete třeba dříve doma 🙂 Přeji, ať je to co nejrychlejší!

lill1
5. kvě 2016

@anitkaj jejda, tak to už si neumím vůbec představit. A to nemůžete ani pochovat? a můžu se zeptat, zda kojíte? nebo jak se miminko krmí? Nemyslela jsem, že hospitalizace je tak dlouhá☹My už to vyšetření máme dnes za sebou a teda mám z toho smíšené dojmy. Ztím ani nejsem moudřejší, ledvinka pracuje prý normálně, ale je tam velká obstrukce, tak budeme čekat na vyjádření primáře urologie. Ať Vám to utíká...

lill1
5. kvě 2016

@anzet dnes jsme byly na vyšetření v Olomuci a doktorka nám říkala, že oni to laparoskopicky prý určitě neoperují..., tak teda nevím

anzet
5. kvě 2016

@lill1 já nepsala, že jdeme do Olomouce. Ptala jsem se jen, jak to dělají v Olomouci. 😉 V čr to dělá pouze jedna klinika laparoskopicky.

lill1
5. kvě 2016

@anzet Aha🙂 tak pardon🙂 nás to právě taky zajímalo

lill1
6. kvě 2016

@anzet a mohu se jen zeptat která?🙂 děkuji

hardlove
6. kvě 2016

Ahojte holky dlouho jsem tu nebyla tak ty mí rošťaci se přeci jenom tomu nevyhli oba starší 6 a 3 roky jdou v červnu na laparoskopii operaci deFluxem menší má šanci 50:50 že se to povede no u staršího řekli, že je na to trochu velkej, ale jednou se to přeci zkusit může. Po pokud se to nepovede tak nás čeká otevřená plastika močových cest.

anitkaj
6. kvě 2016

@hardlove Ahoj, jsme nyní 8den po plastice, dnes nám vyndali první hadičku a v neděli druhou, pak jen UTZ a snad už domů...držím pěsti, ať se operace vydaří!

xaxanka
7. kvě 2016

Holky nekdo z cb a okoli

anzet
8. kvě 2016

@lill1 jasně že ano - v Praze Ke Karlovu. Možné je to většinou ale od 1 roku věku. I tak mám obavy asi jako vy všichni.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru