Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

veronik77
9. srp 2012

@katschka jéje, tak to mě mrzí... budeme držet palce, ať vám to brzo zmizí... kontrolu na rentgenu máte za rok?

katschka
9. srp 2012

@jasekd S těma termínama operací je to na pytel uplně všude. ☹ Když jsem ležela s prvním na ortopedii na bulovce, tak tam taky přeobjednávali maminky - teda jejich děti - třeba třikrát a víckrát. Jedna mamina, která tam už ležela s dcerou připravená na operaci, měla jít v den operace domů, že neměli čas. Páč měli prostě hodně úrazů. Ale mamina se tam už složila, že už to prostě nejde, že už se na to připravují asi dva roky. Tak jí nakonec vměstnali mezi plánované i neplánované operace. Stres z operace, stres z toho, jestli vás vůbec vezmou.. Moc držím palce, aby to klaplo čim dřív. Tohle je fakt nemožný. Nejhorší je, že oni za to ve velký většině případů nemůžou. Teda doktoři... Je to celý na pytel. 😔

katschka
9. srp 2012

@veronik77 No. je to na pytel. ☹ Teď v listopadu utz, v půl roce ten izotop a v roce rentgen, přesně jak píšeš. Na říjen už mam domluvenou konzultaci s homeopatičkou, tak snad to pomůže. I když synátorovi tenkrát hodně pomohla. Aspoň kdyby jí to trošku pomohlo s těmi atb. Jinak doktorka Doležalová je fakt super. Snažila se nás utěšit, jak to šlo. Že jsou horší věci a je fajn, že se na to přišlo takhle brzo a snad ty ledvinky nejsou zasažený. Jen je to teda šok, když řekne, že možná ledvinka bude pracovat tak málo, že se jí nebudou ani snažit zachraňovat. To je dost šílená představa. Ale spoléhám na to, že to bude dobrý... kámošky dcera má taky pátý stupeň a ledvinky jí pracují 47 na 53. Takže to jde. No jo... tak mám znalosti od prvního synátora o equinovárech, tak teď se vzdělám v oblasti VUR. 😅

kiwicek69
9. srp 2012

Ahoj všichni tak malý má už po operaci, nejhorší ho bylo ráno předat sestře k operaci a pak ho vidět s těma hadičkama :( ale je bojovníček 🙂

kiwicek69
9. srp 2012

@jasekd ditě ještě nemá ale je chytrá jak .... nechci být vulgární 😀 nechápe proč už dávám příkrmy, proč nekojím, atak dááále 😀

veronik77
9. srp 2012

@katschka náš stupeň si už nepamatuju, jen, že měl vysoký.... A ledviny, jak jsou párový orán, tak jednu až tak neřeší. Syn má funkci 25 a 75 procent (jednu ledvinu má poloviční), tak nás dr. připravoval i na možnost, že ledvina i úplně zanikne, ale zatím se drží.... 🙂 A homeo budou určitě fajn, my ještě dlabali probiotika. A holčičky nesou všechno líp 😀

jasekd
9. srp 2012

@katschka ach jo, jste na tom podobne jako my, pristi tyden jedem na operaci. Na druhou stranu ledvinu ma na to, jaky ma stupen VUR, v dobrem stavu, funkce sice snizena (pomer 59 : 41 ), ale ne az tak strasne aparenchym ledviny je ve slusnem stavu, a to je mu uz 2,5 roku, VUR ma od narozeni. Te nuklearky se neboj, jsou to minimalni davky, nefrolog mi rikal cca jako davka z vesmiru za 1 mesic zivota. Nevim , jestli jsi to ty, komu jsem psala, ze na UZ se VUR nepozna... Bohuzel vase spatne vysledky mi to potvrdily, coz me mrzi 😔 Ja ti jen muzu rict, ze Martin je naprosto spokojenej kluk, ta vada ho neboli a neomezuje a ta operace bude lehci nez u deti, co maji poskozenou ledvinu, jen musim doufat, ze se to povede, ze ten jednodussi zakrok bude stacit, jinak bysme museli na vetsi 😝

jasekd
9. srp 2012

@kiwicek69 ona to pozna... Ne ze bych ji to prala! Zavidim, ze to mate za sebou, bojujte a drzte se! Jo, kdyz jsem odvazela v Motole na sal dceru, nebylo mi dobre, a kdyz mi ji privezli, byla jak panenka, takova nadherna bezbranna, a to ji byl rok, co teprv taklovy maly mimco. Tak at se dobre hoji a jdete co nejdriv domu. Co presne mu delali? Nejak si to nepamatuju, zda jsi to psala...

renca85
9. srp 2012

@kiwicek69 tak to je dobre ze uz to ma za sebou! Prejeme hodne zdravicka!!
Holky do kdy se to muze upravit? My mame rok za sebou a dr rikala ze se to resi v predskolnim veku. Beatka ma jeste defekt.komoroveho septa a jestli se to neupravi tak kolem 3 rocku bude muset na opetaci tak bych nechtela zazit vsechno najednou.

jasekd
9. srp 2012

@katschka jeste jsem prehlidla jeden tvuj prispevek... Nas pomer 59:41 jsem ti napsala, zadna hitparada, zadny horor. Ledvinku ma vzhledem k zavaznosti VUR dobrou. Pomer te tve kamosky je v mezich normy. Jinak te nechci strasit, dite od @veronik77 je vyjimkou, ale v naproste vetsine VUR Vka proste nezmizi, my to mame od narozeni stejny, jen aby sis nedelala moc plane nadeje... Ja mela nastudovano, tak jsem to ani necekala, ale stejne pri opakovane MCUG clovek doufal a stav opet IV.-V. me samozrejme rozbrecel. Jinak treba v Motole na ocnim problem s terminem nebyl, i kdyz maji i akutni stavy, to same mela znama v Motole na chire,ale mozna jsme meli jen kliku. Ze se ta matka na Bulovce zhroutila, to chapu, ja mela co delat, abych se nerozbrecela Muselovy do telefonu, kdyz mi volala, ze nas odsunuli. ted mame termin 15.8., dnes udelane predoperacni, ale v pondeli si mame jeste volat, jestli nam to odlozi, uz budu na prasky, bylo by to potreti.
@renca85 sorry, ale zas si nepamatuju vasi vadu, je nas tu moc 😝 Dokdy se to muze upravit , nevim, ale asi by resili nejdriv to, co vic hori, tak mozna to srdicko?
Si to teda tady vsechny dost vyzirame, co?

petrakm
9. srp 2012

@katschka
Ahoj,je mi moc líto,ze je to takhle vysoký!presne jako ty bych vůbec nečekala takovy zvrat:-/

petrakm
9. srp 2012

@jasekd
To moc drzim palce,aby už jste nastoupili!!!Na kolik dni to ma byt?

petrakm
9. srp 2012

@kiwicek69
Ahoj,to je fajn,ze uz mate po..muj prcek prvni dny Prospal,ale pak byl plny elánu🙂

kiwicek69
10. srp 2012

@petrakm jo prcek taky včera spal, večer byl vzhůru ale vůbec mě nepoznával, byl úplně zlblý z te narkozy a ani ho nic nebolelo...

kiwicek69
10. srp 2012

@jasekd odoperovali malému tu ledvinovou pánvičku,už jsem měla čas zjistit že se mu moc dobře rány hojí tak snad brzy pojedeme domů...

petrakm
10. srp 2012

@kiwicek69
Na mne vůbec nereagoval,porad chudák chrcel,bylo to děsný,ale kdyz mi ho stáhli z JIP,tak
Úplne ok,bylo
Mu taky 5mes,drzte se,to nejhorší uz mate za sebou..

petrakm
10. srp 2012

@jasekd
Jsem ti ještě neposlala stav jizvy..nestíhám nějak..promin..mam pocit,ze mu to ted vylezlo lehce,asi pigmentace 😖 :-/ted jsme byli par dni prYc,tak se aklimatizuji zase doma😉prosim té,kolik ma M parenchym?mne právě přijde,ze s tím VUR obecne u deti vůbec nechvataj..třeba ze neudelaj izotopy pro ko hned,jako u hydronefrozy,resp u nás.5.t--)17mes..Parenchym ma zase 3,ale ta fce je porad dobra 45:55..já nějak porad nechápu,co se upřednostňuje k operacím?resp fce ledviny to nebude,kdyz malej byl při 46:54

kiwicek69
10. srp 2012

@petrakm byla jsem ted za ním, taky chrčel, ale už jedl, smál se, zítra mu vytáhnout dreny, a půjdeme spolu na pokoj 🙂

jasekd
10. srp 2012

@petrakm ja hodnoty nevim... Akorat ze dilatace je 10 mm intra a 10mm extrarenalne, parenchym nevim. Funkce 59:41. Pravda, ze s nami nespechali, ale M. se vubec nezlepsuje, ale pravdepodobne ani nejak nehorsi... asi jsou akutnejsi prubehy. Pri pomysleni, ze nam to muzou jeste zrusit, je mi zle. Martin uz ma vcera udelany odbery, tak by me to nastvalo. Vendy to ma taky tmavy, pritom mazu 50kou, klobouk nosi, u more jsme nebyli...

jasekd
11. srp 2012

@petrakm Peto, nebo i ostatni, je neco, co mam urcite vzit na Karlov? Neco nad ramec obvyklych veci jako je karticka pojistovny, ockovak, zpravy, pyzamo atd.? Neco, co vam tam ulehcilo zivot... Nocniky tam predpokladam maji? Jak je to s varenim mlicka (Martin stale vyzaduje 2x denne, Vendy jsem v Motole po dohode se sestrami varila vlastni v jejich kuchynce, kam se jinak nesmi)? Kdyby vas neco napadlo, budu rada za rady 😉

petrakm
11. srp 2012

@jasekd
Ahoj,mne řekli jen oblečeni a prso🙂a hracku-tu berou s sebou malymu na sal..vem UM,je tam
Kuchynka pro rodiče,takze mliko manžel udělá,jak bude potreba,kafe si taky muže udělat,lednice tam
Je ..nočník si ted vubec nevybavuji,socialka je na kazdem pokoji..oblečeni-bude mít kanylu,takze ve finále byl nahý i na JIP,bylo vedro,tak jsem neresila,ale jinak si ho muzes oblect..později uz jsem si ho oblekla taky,body,triko,bude mít vývod..měl plinku,aby se nepo..na JIP u nej může byt manžel nonstop,nevadi jim to,dobry je mu vzít asi nejaky DVD přehrávač,aby byl v klidu,hlavne na JIP ,kdyz uz tem větším dětem bylo hej a nemohli ještě na pokoj,tak koukali..je tam
Hernicka,ale hraček zas extra moc ne-možna byly ale schovane,my nepotřebovali..Snad mne neco ještě napadne,co tam mely maminky pro větší deti,muj byl 5mes,tak jsme skoro nic nepotřebovali..

petrakm
11. srp 2012

@jasekd
Predoperacni vyslo
Ok?malej měl docela hodne zvyseny jaterni hodnoty -tuky?pry to děla sumetrolim a pak měl samo kontaminaci 10na 4,ale to bylo ok,ale spis ty jine hodnoty dost řešila jejich pediatricka..a glykemii,ale to se mne zeptala,jestli jim na nervy čokoládu ,takze tím se to uzavřelo..jak dlouho ma ta endoskopie trvat?resp kolik dni tam budete?nesmi mít prcek průjem,to by ho nevzali kvůli znečištění přístrojů:-/těsně před operaci bude vyšetřen znovu pediatrem,1holcicku rano v den operace odvolali kvůli prujmu:-/jinak ji nic nebylo,asi ze zubu..je to stres az do propuštěni:-/

jasekd
12. srp 2012

@petrakm Diky moc, pro vysledky jdem az zitra, snad budou OK, zitra i potvrzeni, zda nas vubec vezmou 😅 M. vezme notebook, tak snad nejaka pohadka bude. Muselova rikala, ze tak 3-4 dny, docent, kdyz jsem s nim mluvila v listopadu, mluvil minimalne o 5ti, tak nevim 😅

petrakm
12. srp 2012

@jasekd
Drzim
Palce,at uz je to za vami..mne taky říkali 5dni po operaci a pak 4. Den byl
Propuštěn ,byla stávka a nevedelo se jak to bude s lékaři..drzim peste hlavne taky s Vendy!snad uz budete mít klid

jasekd
14. srp 2012

@petrakm Peti, oni nam to zase zrusili ☹ Ted mame zas dojet v nedeli, vse mam zarizene, tasky sbalene, odbery hotovy, Vendy objednana na genetiku, paragraf vystavenej, bydleni mam domluveny, manzel pruser v praci, ze tam ten dalsi tejden nebude, on nam nikdo Venynku nepohlida, ona beze me furt breci, nikdo si na ni netroufne, kolikrat jeste to budu muset vydrzet? Aby nevolali v sobotu, ze nemame jezdit nikam, manzel rikal, ze uz proste pak nemuze! A tezko me prijmou i s vendy 😠 Nasi konci dovolenou, i kdyby skousli ten rev a sceny, nemuzou proste. Copak jsem jedina na svete, co ma dve deti, nema hlidani, nebydli vPraze a je to pro ni celkem problem, ze 1 den pred prijmem nam to zrusi?!!! 😠 😅

petrakm
14. srp 2012

@jasekd
Jezis,to snad neni mozny!nechapu!to ti to je tak oznamej po xty jako by se nic nedelo?to je neuvěřitelny,je mi to moc líto ..

jasekd
14. srp 2012

@petrakm Akutni prijem ☹ Jako na jednu stranu chapu, Apolinar pres ulici, jak se narodi akutni decko, jde tam. I tady jsou deti, co sly akutne, na druhou stranu mam to pres 100 km, druhy dite nemocny, se kterym uz podruhy budu menit konzultaci na jinem spickovem oddeleni, kde na to taky nejsou zvedavi, i kdyz zatim mi vzdycky vysli vstric. Manzel ma v praci fofr, takze drzky i tam, Vendy nikdo nepohlida... Slibili nam to v utery, ve ctvrtek odbery, v pondeli m. jeste volal pro potvrzeni, oni mu to potvrdili, tak jsem zaridila paragraf, a dneska 1 den pred prijmem, ve 3 odpoledne, mi zavolaji... Tasky sbaleny, m. v praci fofry, abysme hned jeli, a k prdu. Malem uz jsme byli na ceste. Rikala mi, ze i kdybysme prijeli, ze by nas museli vyhodit! Odbery nam nastesti uznaji, takze pokud to klapne v nedeli, nemusime chudaka trapit znova. Uprimne mam toho plny zuby, nechci uz s nima nic mit, doufam, ze to bude prvni a posledni operace, i kdyz to vubec neni jisty 😔

hardlove
15. srp 2012

@jasekd Tak to je fakt nářez já bych se asi už zbláznila.No musím říct že na motol si stěžovat nemůžu sice jsme trčeli na přijmu 3 hodiny, ale i kůli tomu že musís vyplnit 40 papírů a hlavně tam musíte bejt oba kůli té super vyhlášce. A hlavně netuším na co to pořád tak odkládaj, když vyděj, že se to vůbec nezlepšuje sice se to ani nezhoršuje, ale ještě ti řeknou že se ten zákrok nemusí vůbec povíst to budeš zas rok čekat na termín. Nám se sice posunul čas operace kůli komplikacím u jinýho případu, ale zvládli to.Jako chápu akutní příjem, ale ten může bejt každej den to snad není důvod ke zrušení podle nich banálního zákroku.Nejvíc mě i zaraží že naše děti maj podobnou anamnézu všechno nejhorší stupeň a u každáho je postup jinej.Sice to nebylo lehký, ale veřím že ty to taky nemáš žádnou pohodu s malým furt čekáš co bude a pořád se nic neděje.Musím říct, že jsem ráda za Morávka, že rozhodl tak jak rozhodl. A jsme snad bez refluxu sice teť chytám paranoju jestli je vše o.k. jelikož jsme už uplně bez plen a to mi přijde až moc idilický no musím vydržet do řijna na opakovanou mikci.Držím palce at se konečně dostanete na ten zákrok.... já už bych se asi neudržela ...

jasekd
15. srp 2012

@hardlove Dik za podporu. Jo, to je to nejhorsi, ze to nemusi byt posledni operace 😔 My jsme byli v Motole na ocnim s holkou a termin platil, sice sla na sal o 3 hodiny pozdeji, coz bylo drsny, kdyz od 2 rano nejedla, mela jit v 11 a sla skoro ve 14, ale termin dodrzeli, to same moje znama, co byli na chire. Na tom Karlove je tohle pry bezny, bohuzel. Celkem by me zajimalo, jak to maji v Olomouci? Ne ze bych tam chtela jet, je to pro nas hodne z ruky... Podle me to, ze u vas jednali rychleji a bylo to komplikovanejsi, bylo tim, ze Radecek mel asi horsi ledvinu, ne, horsi reakci na ten VUR? Protoze Martinek to ma celkem OK, i kdyz funkci na te strane jen 41, ale byva hur... Protoze teda skutecne s nim nijak nechvataji. Gratuluju , ze je Rada bez plin, to je uleva, co, po tom vyvodu atd. 🙂 To je i na noc? Martin naprosto spolehlive pres den, ale na spani ani nahodou a a ani nevidim zadny pokrok ani pri odpo spani, natoz v noci... Mozna natvrdo mu ji odpoledne sebrat.

hardlove
15. srp 2012

@jasekd On měl vysokou diletaci ledvin a k tomu ten oboustranej reflux. Reflux mu zjistili HK a na motol poslali záznam na cd oni si udělali akorát svoje sono a odběry a čekali jsme na vyjádření urologa a ten mi přišel v den příjmu v 11 hodin večer oznámit, že jdem za dva dny na sál.Že se to sice může samo spravit, ale taky se mu můžou ledviny trvale poškodit a on nechce nic riskovat sice musel v sedmi měsících na sál kůli opakujícím se imc a nález na sonu nebyl dostačující( doktor na sonu mi to řek jasně, že je sice vidět zlepšení, ale stejně to nestačí odtok moči i přez drenáž je malej, že bude za potřebí jiný řešen)í sice se ledviny trochu stáhly, ale i tak se jim to nelíbilo furt tam byl ten šílenej megaureter. No a do dvou dnů, kdy mi i ruply nervy, že nikoho extra netíží, že co odběr moči tak pozitivní na klepsielu. Mu udělali tu vesikostomii tu jsme měli 1,5 žádnej zánět a reflux vymizel i s tím megaureterem.
Jo jsme upně bez plen i přez noc. Od července jí nemá přez den na spaní já jsem mu jí dávala, ale vydžel to. Tak jsem mu jí už nedávala měl jí jen na noc a poslední tejden jí měl i suchou v noci tak jsme jí taky zrušili semtam si cvrkce do trenek, ale to je tím, že se mu nechce, když se ho ptám a pak přijde mami čii do trenek. U vás je to horší v tom, že je tam pořád ten vysokej reflux tak to asi moc neovlivníš.Hlavně mi nejde do hlavy, že na to nijak nespěchaj až se na vás usměje štěstí tak pude na zákrok a pak se bude čekat jestli se to zlepší nebo bude za potřebí další zákrok.Fakt bych skusila nějakou konzultaci i s jiným odborníkem jestli to je normální do 2,5 let nijak neřešit reflux IV-V.stupně jen se na to koukat sice máte náplanovanej zákrok, ale na ten mám pocit, že čekáte někdy od listopadu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru