Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

ralelo
31. bře 2010

Saru nadstandart určitě ne ☹ ale jdete tam jen na dva dny, to nějak zvládnete. S tím lekáním jsi mi taky připomněla. Malý na JIP druhý den vůbec nespal vždy když usnul tak se do dvou minut šíleně leknul a začal řvát a volat "bam, bam" měl pocit že padá. Já z něj byla úplně vystresovaná, vždy jsem ho uklidnila usnul a nanovo. Večer jsem ho takhle uspávala 4 hodiny. Ještě teď se mu stane když usne že se najednou lekne, ale už nepláče a okamžitě usne

kozlenka
31. bře 2010

Sisip, vývod nám vyndali den před odchodem domů, 12. den od operace. Ale prý se vyndává běžně 9. den od operace, to určuje dr. Šmakal po zákroku. Smůla je, když to výjde na víkend, o víkendu není na oddělení nikdo z doktorů, kdo by to uměl vyndat, takže musíte čekat do pondělí a tím se ten pobyt prodlouží 😖

kozlenka
31. bře 2010

Jo holky, ještě vám musím popsat jeden zážitek. Dávejte si bacha na jednu sestru je taková starší, vysoká, blond mikádo, jmenuje se Hana Ženčáková!! Den po přeložení z JIPky na dětské měl Adámek vývod z ledvinky a kanylu a kapačku a dívám se, že má pod hlavičkou mokro, tak říkám té sestře, že má asi ucpanou žílu a ona se na to dívá a že prý mu to přelepí náplastí. Tak jsem ji zopakovala, že si myslím, že má ucpanou žílu a ať to zkontroluje! Tak ona že ho vezme na sesternu a vytáhla ho z postýlky a ZAPOMNĚLA ŽE MÁ VÝVOD a ten vývod mu vyrvala!!! Chápete, jak může zapomenout na vývod, když ho tam má každé druhé dítě?? Malý začal úplně brečet, já se začala klepat a řvala jsem na ní jestli je normální a že si na ní budu stěžovat a že k mému dítěti už se nepřiblíží! Naštěstí se ten vývod urval v místě spoje, ne přímo z ledviny, ale já byla úplně v šoku tak přišla jiná sestra, dala všechno do pořádku a kanylu vyndala, protože žíla ucpaná byla.. Za chvíli přišla doktorka na vizitu a říká mi, že ji sestra popsala co se stalo a že abych to nerozmázavala, že se to mohlo stát i mi a že nejsem na soukromé klinice abych si vybírala sestry! 😠 😠 😠

hancas
31. bře 2010

kozlenko-..-....myslíš v olomouci???

kozlenka
31. bře 2010

Hancas, jj na dětském v Olmiku.

hancas
31. bře 2010

kozle...možná mi to právě něco říká ale tam těch blondýnek byl hafol a jedna sestra tam vypadala jak ta čarodějnice z rumburaka

kozlenka
31. bře 2010

😀 😀 😀 jo, přesně vím kterou myslíš, to je trefné, fakt jsem se pobavila!!

sisip
31. bře 2010

kozlenko: tak to je maras , jo vím kterou máš na mysli. Jak ty některé sestry můžou být tak nezodpovědné a to jich je tam víc, mi měli taky problém s jednou setrou, která nepoznala , že má malá kanylu už dávno vtáhnutou z hlavy a vesele jí to proplachovala a házela u toho ksichty.A to měl Adámek celou dobu kanylu nebo jen pár dnů po operaci?

kozlenka
31. bře 2010

Sisip, jak měl tu žílu ucpanou, tak už jsem si s doktorkou domluvila, ať mu další kanylu nenapíchavají, ale podmínkou bylo, že bude hodně pít a taky měl ještě dostat kanylou antibiotika, ale dr. napsala Sumetrolim, tak jsem byla ráda, protože Adámkovi ji vždycky píchali do hlavičky ☹

saruspec
31. bře 2010

kozlenko ja vím která to je ja už jsem taky mněla s ní vystup.Dobře jsi udělala že jsi řvala,a to není pravda,že si nemužeš vybirát,ty máš právo když jsi nespokojená s práci setrou si na ni stěžovat a žadát jinou.to tě doktorka jen postrašila ja když jsem na infekčním řvala,že beru děcko na reverz domu a jdu si stěžovat k řediteli tak to jsi měla vidět tu změnu.Ty sestry tam prd dělaji jedině ráno tam maji frmol,ale odpoledne a večer veget a ne jednou kdýž jsem šla at mi ohřejou vodu tak tam dřimali na sesterně.Nebude tam někdo v utery a ve středu ležet?

sisip
31. bře 2010

Kozlenko:Mi také zatím bereme do operace sumetrolim ale zdá se mi, že jí to nějak nesedí, má pořád takovej průjem a chrčí, jak kdyby měla ucpaný nos ale nic jí nevysaju tak už mám podezření, jestli to není s toho. A vy po operaci berete dál zajištovací léčbu? Holky , proč vám mizí fotky v profilu?

hancas
31. bře 2010

maminky kde máme Zuzíka??????nějak mrtvo ☹

kozlenka
1. dub 2010

Sisip, taky jsme brali do operace Sumetrolim, teď po operaci ho máme brát jen 14 dní a jestli pak budou testy moči negativní, tak uplně vysadit, tak jsem ráda!! Ten průjem z toho je normální, ale Adámek bere ještě železo a to zatuhuje, takže ten průjem nemá tak hrozný.

saruspec
1. dub 2010

nevím proč nám zmizly ty fotky,maty taky trpěl prujmem z sumetrolimu ale davám mu ráno a večer do mléka nebo kaše laktobacilku a máme klid.

sisip
1. dub 2010

ahojky, no mi taky dáváme lactobacili ale 😒 nějak to nezabírá , hm asi budu muset zkusit jiné už měla nutrolin , pak od swistu a ted má bifiform

saruspec
1. dub 2010

a mi mame od swistu,zkus enterol je to proti prujmu ale i na střevní mikro floru taky se to vsype do mléka nebo kaše.

sisip
1. dub 2010

Ty od swistu je blbý pro kojící mamky, protože jsem trochu odstříkala, pak jsem tam vsypala tu kapsli ale zaboha se to nechtělo rozpustit , furt se mi to lepilo na stříkačku kterou jsem to míchala, no horor. Tak to teď dávám starší dceři a sobě . Jo entrol znám ale je to slabé ne? že tam není tolik těch bakterií

kozlenka
1. dub 2010

Taky mám ty laktobacílky od Swissu a vždycky obsah kapsle zamíchám se Sumetrolimem a dám na lžičku. Je to sladké, takže s podáváním nikdy nebyl problém, malý to slupnul a ještě se olizoval 😀

sisip
1. dub 2010

Nám říkala dětská dr. prý , že nemám dávat probiotika společně s antibiotikama , že to tumí účinek. Prý , že má být odstup tak dvě hodky. No možná , že teď to nevadí, když sumetrolim není přímo atb. Už mě to nebaví furt do ní něco cpát. ach jo 😒 Brala hned od narození atb a teď teprv přešla na ty chemoterapeutika

hancas
1. dub 2010

ahojík pěkný večer mi berem sumetrolin a laktobacílky a nikdo neříkal že musí být odstup!!!jinak jsem ted koupila laktobacílky normální kokina s třešnovou příchutí malá to papá jak rohlík samořejmě že jí víc jak 2 za den nedám,ale jít to líp jak když jí kupovala ty kapsle a pak na lžičku to ona ani nechtěla a navíc se to lepilo na lžičku...ted ok

andelina
1. dub 2010

Holky tak jsme dostali na udržování nějaké ATB, které nebyly, tak volali dr. zpět a prý máme večer dávat Zinat dále 2,5 ml - máte to některá tak? Mám strach, aby mu to neublížilo :( JInak dále máme dávat 2x denně Nutrolin B, i když je až od 6 měsíců - moje nervy.............

hancas
1. dub 2010

andelina....mi měli taky po ležení v nemocnici zinat a zdá se mi že taky 2,5ml

sisip
2. dub 2010

Ahojky Adelin: Neboj mi brali taky hned od narození nutrolin a malé to nic nedělalo, taky jsem se bála, když je to až od 6m, ale prý je slabý, tak jsme přešli na bifiform kapky , jsou od jednoho měsíce. A ten zinnat jsme brali taky od narození, měla dvakrát nález v moči tak to brala dvakrát denně 2,5ml a pak na udržování měsíc 2,5ml a přešla na ospamox ten brala dvakrát denně 3 ml a až ted konečně nemáme přímo atb ale ten sumetrolin

andelina
2. dub 2010

Díky holky, já se teda zeptám na ten bifiform. Od včera malého bolí bříško, je celý unavený, zničený a já už zas vidím co v tom není, ach jo ☹ Bobečci naši...

jenny20061
4. dub 2010

Holky přeji Vám všem hezké velikonoční svátky🙂

lucisa
4. dub 2010

Ahoj, holky, omlouvám se, ale nestíhám. V neděli 28.03.2010 od 14.35 hod. přibyla do naší rodiny třetí princezna Amelie Sophie, vážila 3100 g, měřila 47 cm. Ve čtvrtek nás pustily domů a máme doma hektično.
Ještě v porodnici nám potvrdili domněnku z těhu, že máme něco na ledvinkách. To "něco" znamená samozřejmě dilataci, takže za 2 týdny jdeme k dr. Malé a uvidí se co a jak.....
Kdo by se chtěl kouknout na naše miminko, najde ho u mě v albu 🙂
A kdo se chce kouknout hned, tak malá ukázka: 😉

jenny20061
5. dub 2010

Gratuluji Luciso je moc krásná🙂)

sisip
5. dub 2010

Ahojky luciso, taky gratuluji k holčičce, krásně vlasatá 🙂

jenny20061
6. dub 2010

Sisip jak jsi psala, že jsi brata ty probiotika od Swissu, tak oni se fakt špatně rozpouštějí, tak to dělám tak, že do stříkačky odstříkám mléko. a do toho vsypu ten prášek a pěkně se to rozpustí. Máme na stříkačku takový vršek, tak to jde pěkně promíchat,ale v lékarně se nedal sehnat, tak jsem si vzala z nemocnice. A my to střídáme bereme od Swissu, Bifiform kapičky, Biopron to jsou sáčky a malému je vmíchávám do kašičky mohou se od 1 měsíce a potom ještě probiotické kapky od firmy Bio Gaia,ale ty je lepší přivést z Polska tam stojí cca 300 Kč, ale u nás v lékárně kolem 600 Kč anebo levněji přes internet,ale to se mi zase nelíbí, protože ony musí být v ledničce a bůhví jak dlouho putují poštou, tak se bojím, že ty bakterie umřou. Já to hodně střídám, protože každé mají jiné složení těch bakterií.

sisip
6. dub 2010

Ahojky jenny: díky, no já mám stříkačky taky z nemocnice ale žádnej vršek tam není 😒 takže pro nás je lepší ten bifiform kapky , lépe se to dávkuje. No a až malá od 6m začne papat i kašičky tak budu kupovat i ten biopron. Malé se od včera udělali červené fleky na hlavince tak mám zas nervy co to je, včera jsem jedla rohlíčky vanilkové tak jestli tam nevyl něakéj ořech pomletý . No nevím snad se jí to ztratí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru