Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kackark
29. črc 2009

Holky, jste hodňoučké, díky moc za uklidnění 😵
Bála jsem se, protože v minulém těhu nám na velkém utz diagnostikovali hypoplasii pravého srdce a bohužel to znamenalo přerušení těhotenství 😔

ralelo
30. črc 2009

kackarku to je mi líto. Se ti vůbec nedivím že máš strach.Ale opravdu ho mít nemusíš 🙂 😉

kozlenka
28. srp 2009

Tak holky, v pondělí jedeme rodit do Ostravy. Nepřišlo to na mě samovolně, tak nám budou porod vyvolávat, abychom s těma ledvinkama nepřenášeli.. Porodu se nebojím, jen mám hrozné obavy co se bude dít poté. Budou malého zřejmě všemožně vyšetřovat a s nejvyšší pravděpodobností operovat. Držte moc palečky, potom vás budu informovat jak vše probíhalo. Pravou ledvinnou pánvičku má rozšířenou na 17 mm a levou na 32 mm - podle posledního sona před 14ti dny - což je III. stupeň hydronefrozy ☹

wsmoulinkaa
28. srp 2009

kozlenka moooooc držím palečky a pak se ozvi 😵 neboj bude to ok 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😵

ralelo
3. zář 2009

Kozlenka, už jsi asi porodila, tak snad je to v nejlepším pořádku. Myslím na vás 😉 . Až budeš doma, tak se ozvi 😵

kozlenka
9. zář 2009

Ahoj holky. Tak porod už mám za sebou, rodila jsem v FN Ostrava a musím říct, že porodnímu dávám jedničku s hvězdičkou (pan doktor Špaček - člověk nejen se zlatýma rukama, ale i se zlatýma nervama 😀 ), ale 6tinedělka teda děs a hrůza 🤐 Každopádně dilatace je hodně vážná, jsme objednání na plastiku do Olomouce, tak se modlím, ať to našemu drobečkovi zachrání obě ledvinky ☹

ralelo
9. zář 2009

Kozlenka tak držím palce aby vše dopadlo co nejlépe.Je šance že se zachrání i ta druhá ledvina? Už máte termín operace? Nebo vám budou v Olomouci nejprve dělat nějaké vyšetření?jinak v Olomouci jsou velmi dobří, určitě bude malého operovat dr. Šmakal a je to opravdová špička. Budu na vás myslet. Jo a napsala jsem ti SZ 😉

kozlenka
10. zář 2009

Termín operace máme až 9.listopadu. Ale v pondělí jdeme na kontrolní sono do Ostravy a chci se poptat, jestli by nebyl možný dřívější termín, připadá mi zbytečné tak dlouho čekat, aby se něco "nezanedbalo" ☹

ralelo
10. zář 2009

Kozlenka neboj, nic se nezanedbá, oni ví co je třeba. Ostravští dr se nejspíš spojili s Olomoucí telefonicky a dr Šmakal bude určitě vědět jak ty ledvinky vypadají. Kdyby to bylo nutné operovat dřív, určitě by vám dali dřívější termín. Operace kterou měl Maty se běžně dělá od 6. měsíce a dr mi řekl že kdyby to bylo akutní, tak ho jsou schopni operovat i dřív. Nakonec ho operovali až v 9 měsících. Opravdu nemusíš mít strach.
Jo a vy chodíte na UZ do Ostravy? Chodíte tam k nějakému nefrologovi, nebo do nemocnice? V Opavě je nefroložka dr. Malá, je skvělá.

kozlenka
11. zář 2009

Ano, jezdíme do Ov, do fakultky, nefrolog dr. Chovančík. A máš pravdu, řešili to po telefonu a to mě právě znepokojuje, copak se to dá řešit telefonicky? Byla bych klidnější, kdyby ho v té Olomouci viděli a zhodnotili situaci ☹ Mám o prďoku takový strach ☹

ralelo
11. zář 2009

Tak se zkus zeptat jestli by nebylo dobré aby se na něj v Olomouci podívali ještě před operací.Tvůj strach plně chápu. Já měla původně taky rodit v Ostravě, ale měli tam moc plno tak mě nakonec převezli do Olomouce za což jsem byla i ráda. A strach jsem měla taky (a mám i teď, šílím z každé zvýšené teploty, vždy si představuji že musí mít zánět ledvin 😖 . A Maty mívá teplotu u zubů, takže poměrně často, teď měl zrovna přes víkend, hned jsem volala na nefro jestli mám přijít s močí. Naštěstí to byly jen ty zuby).

ralelo
14. zář 2009

Kozlenko, tak jak dopadlo sono?

kozlenka
14. zář 2009

Ahoj Ralelo, jsem ráda, že tvůj mrňousek má horečky jen ze zoubků, chápu jaké to musí být nervy a mám z toho taky do budoucna velký strach! Sono dopadlo špatně, hodnoty dilatace jsou podstatně vyšší a doktor nám dal kontakt do Olomouce, ať tu operaci pomocí jeho zprávy urgujeme, že se do listopadu čekat nemá. Zítra jdu k obvodní, tak se s ní domluvím na odběrech, které sebou potřebujeme..

wsmoulinkaa
14. zář 2009

kozlenka je mi to líto, že vás to potkalo, ale určitě vše dobře dopadne...uvidíš a malej je krásnej, bude to bojovník!!! držím ti moc moc palce 😵 😵 😵 😵 😵

ralelo
15. zář 2009

Kozlenko to je mi líto, ale aspoň ho odoperují dřív. Operace se neboj, malý to zvládne určitě na jedničku. Pak napiš kdy to teda bude, budu na vás myslet 😉

kozlenka
17. zář 2009

Tak už v pondělí jedeme do Olomouce!! Konečně nás vyšetří odborník na slovo vzatý - dr. Šmakala.

ralelo
17. zář 2009

Kozlenko tak super, držím palce ať to vyšetření dopadne co nejlépe 😉 😉

wsmoulinkaa
23. zář 2009

kozlenko...je něco nového??? myslím na vás 😵

ralelo
24. zář 2009

Taky na Kozlenku myslím. Ale co mám zprávy z jiné diskuze, tak má mít tento týden dr. Šmakal dovolenou 😖 , tak nevím jak je tam vlastně vyšetří.

kozlenka
26. zář 2009

Ahoj ralelo, máš pravdu, dr. Šmakal měl dovolenou a já děkuji FN v Olomouci za totální psychické zdeptání, podeptání a vyčerpání. Divím se, že jsem neztratila mlíko! Ležela jsem tam s malým od pondělka do čtvrtka, malého podrobovali příšerným a podle mě zbytečným vyšetřením a výsledek?? .. ten mi prý pošlou poštou!!! Dělá se mi zle při vzpomínce na tamější podmínky diagnostického oddělení dětské kliniky! ☹

ralelo
27. zář 2009

Ty podmínky tam jsou čimdál tím horší. V únoru tam byla ještě kuchyňka pro maminky, tu prý zrušili a mamky si tam prý nemají ani kde uvařik kafe či čaj.(no nevím jaké to je teď, jsou to zprávy z května).¨No hlavně že jste doma. Takže nevíš vůbec nic co malému je a co plánují dělat? No to je děs.

wsmoulinkaa
10. říj 2009

kozlenka 😲 😲 jak to myslíš zbytečným vyšetřením 😲 nakonec to bylo v pořádku??? stále držím palce!!!

wsmoulinkaa
10. říj 2009

holky...mě teda řekli v 7měs že už to máme dobrý...ale jiný dr.
takže jsem se rozhodla, abych něco nezanedbala, nebo dr...tak za 14dní jdeme na sono ledvin, nebudu mít jinak klid!!
pa a dobrou všem

ralelo
11. říj 2009

wsmoulinkaa určo to bude dobré, uvidíš 😉 😉
u nás je to horší. Maty právě prodělal zánět ledvin, byli jsme týden v nemocnici, dostával ATB v injekcích, má bobek modřinky na zadečku. Takže podle zánětu je jasné že něco není v pořádku (a taky na UZ šlo vidět dost zvětšený pravý močovod) a bude nejspíš nutné Matymu operovat i pravou stranu. Za dva týdny jedeme do Olomouce na cystografické vyšetření a pak se všechno rozhodne.

saruspec
18. říj 2009

Ahojky,došla jsem na tyto stránky a po pčečtení vidím,že nejsme sami kteři maji problemy s ledvinamy.Trošku se představime,jmenuji se šárka je mi 40let a po dlouholetém snažení jsem konečně otěhotněla jak jsme byli štastní s manželem to se nedá ani popsat,ale jak už to bývá naše štěstí překazila zprava na genetickém ultrazvuku v ostravě že malej ma něco s ledvinama ale nic to prej není řikal takovej mladej doktor,ale manželovi to nedalo a zavolal známe do Prahy a ta nas objednala do Prahy k Apolinaři,tam mi řekli že mám ukončit těhotenství nebo děj se vule boží,to jsme zamitli,z ostravy nas přeřadili do Olomouce na genetiku,chodila jsem tam na kontrlolu a pan profesor nam dělal punkci ledvin ještě jak byl matěj v břišku.Před měsicem jsem porodila cisařským řezem v 36týdnu,Matěj neměl vyvinutou plici tak musel být na jipce vypadalo to dost špatně a ja jsem psychický na tom byla zle, takže jsem žadné mléko neměla,pak mě pustili domu a my s manželem jsme dojižděli za matýskem každý den a bylo nam jedno že je to 120km.Po 14dnech Matěje dali na děcké a ja jsem si tam šla lehnout sním.Musím souhlasit s maminkama,že je to tam hruza,Po tydnu manžel nas vzal na reverz domu,protože ja už bych to tam nevydržela celý tyden Matysek plakal svijel se v křečich a nikoho to nezajimalo a ja jako prvorodička jsem nevěděla co mám dělat jak mu pomoct celé noci jsem ho nosila na rukou a žadná sestra se nepřišla zeptat jestli nepotřebuji pomoct.a teď v uterý nas čeka operace,plastika ledvinové panvičky,zitra ho vezem do olomouce opět na děcké a v uterý ho bude Mudr.šmakal operovat,věřím,že vše dobře dopadne.Matěj ma 6týdnu už si toho dost zažil doufám že už bude vše jen k lepšímu.

klara.t
19. říj 2009

Sarupec, držím Matějovi palce a vám oběma taky. Určitě je to silný kluk a vše zvládne. Hodně štěstí!

wsmoulinkaa
19. říj 2009

taky přeji všem mimískům a metýskovi hodně štěstí a síly!!

my jdeme za 14dní...musela jsem se přeobjednat, taky mám stejně strach, a nevím jestli dělám dobře ža tam jdu, ikdyž dr řekl, že to je už dobrý. Já bych si to potom hrozně vyčítala, kdyby se něco stalo ☹

ralelo
19. říj 2009

saruspec, už jste asi v Olomouci, ale držím palce aby operace dopadla na výbornou!!! Budu na vás zítra myslet. No a ve čtvrtek by jsme se mohli potkat, jedeme do Ol. na vyšetření 😉

saruspec
19. říj 2009

Zdravím,Matyska jsme tam nechali hned ráno jde na operaci,a pak bude 4dny na jip tak je to zbytečné abych tam na jeden den byla,až mně ho daji na pokoj tak tam budu,ale řeknu Vám něco otřeného na tom dětském byli jsme tam od 9.30h a odjižděli jsme v 15h tam maji na všechno čas,vi že tam bude matějiček ležet a oni neměli pro něj dupačky dali mu dupačky na roční děcko tak manžel tam udělal kraval že nebude jak ciganské děcko tak hned pani doktorka letěla na novorozenecké a sehnala menší věci.Moc děkuji všem za podporu,je to dost bolestivé bez matyska doma ale musíme to vydržet a zitra pojedem za nim na jipku na chvilku. ☹ ☹

ralelo
19. říj 2009

saruspec s těma dupačkama se nedivím a ani s tím že jim tam vše trvá. Máme tam být ve čtvrtek do 8 hod,tak jsem zvědavá jak dlouho jim bude trvat než nás přijmou... Ale dr Šmakal je jednička, je to vynikající operatér. Přeji pevné nervy a neboj, Matýsek to zvládne, oni děti to zvládají lépe než my matky. Tak nevím jestli se tam potkáme, když bude tvůj Maty 4 dny na JIP.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru