Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kozlenka
14. led 2011

@esicko a nemáš možnost si půjčit elektrickou odsávačku? Nebudeš kojit v den operace, pak další den na JIP a třetí den na IMP, alespoň tak to bylo u nás a já tenkrát taky měla ruční odsávačku a už tak jsem byla dost unavená a tři dny odsávat ručně co tři hodiny i vnoci, měla jsem svaly na rukou jak Rambo 😒 Na druhou operaci jsem si půjčila od kamarádky elektrickou a bylo to stokrát lepší a hlavně rychlejší, nemusela jsem se bát, že si neodsaji všechno a ještě abych tam tak chytla zánět. Možná si to odsávání doma zkus, jakou sílu musíš vynaložit na odsátí celého prsa, možná máš lepší odsávačku a není to taková makačka 😀

sisip
14. led 2011

@esicko Taky myslím že je blbost odstavovat je to zbytečné, dá se to zvládnout, malá jak byla na operaci tak měla taky 7m. Myslím , že nesmíš kojit od 2 hodin v noci a od 4 čaj. Jinak odsávačku jsem narychlo koupila přes net medelu harmony a super, určitě jí využiješ ,když bude malý na jipce a budeš muset odstříkávat a oni mu budou dávat aspon tvé mlíko, ikdyž mě normálně pouštěli kojit i v noci tak se neboj🙂

esicko
14. led 2011

@kozlenka určitě to zkusím, jestli něco odsaju...kdyby to nešlo, tak se zkusím poptat na tu elektrickou. Já mám avent isis a použila jsem ji asi dvakrát u Leontýnky, u Kubíčka právě vůbec,nebylo to zatím třeba....Kéž by to už bylo za náma...A jak jste na tom po těch operacích? Pomohlo to Adámkovi? Chodíte na kontrolní scinti? My právě byli na druhých izotopech v Praze a před námi byl chlapeček po operaci. Měl operované obě ledviny a za půl hodiny po snímkování mu ledviny vyloučily 70% a druhá 80% procent té látky. Pro srovnání- našemu Kubíkovi ta špatná ledvina vyloučila procenta 3...
@sisip díky za info i za to uklidnění 🙂 už mi tu někdo psal, že mohl na jip kojit, ale já se bojím, že to bude o nervy..Snad to zvládnem jako vy..

marilena
14. led 2011

ahoj holky, vstupuji do vasi diskuze, ktera je i pro me aktualni. mam syna, problizne 2,5 roku. Ziji v zahranici, takze se nebudu odvolavat na konkretni jmena mudr. a nemocnic.jiz ve 20tt zjistena dilatace, nastesti jen jednostranna. po scinti dmsa ve 2.mesicich diagnostikovana PUJ-obstrukce. v 10mes. zanet ledvin -prokazan po mikci take reflux 4st.. takze diagnoza je reflux 4st, obstrukce a rotovana ledvina. funkce ledvin prozatim ok. profylaxi bereme pouze vzdy 3 mes. po zanetu, jinak jsme bez antibiotik. nastesti zanety- vzdy teda silne se rozsahlou sepsi ale jen 2x. nedavno jsme prodelali endoskopickou operaci defluxem.
Rada se dozvedela vase zkusenosti s uspesnosti tohoto zakroku, nam totiz nechteji delat opet mikci kvuli radiacni zatezi (prednost ma scinti kvuli funkci), takze vlastne mame cekat na vysledek v podobe dalsiho zanetu. vim, ze uspesnost je kolem 60%-tak to tedy rekli nam.
Maminek, kt. maji zkusenosti s obstrukci, bych se rada zeptala, jaky je postup v tomto pripade, u nas tedy pri funkcni ledvine s malym ubytkem parenchymu. obstrukci pravdepodobne zpusobuji cevy, ale neni to stopro jiste. jake vysetreni jste prodelali vy na potvrzeni priciny-vylucovaci urografii ci neco jineho?

jinak po precteni prispevku me prekvapuje, ze hodne z vas bere neustale zajistovaci lecbu-nebo alespon tak jsem to pochopila ja.. nam ji kvuli vur nefrolog doporucil vysadit po 3mes. po zanetu s tim, ze anglicke studie prokazuji priblizne podobnou recidivu zanetu jak u deti se zajistovacimi antibiotiky, tak i bez nich. a musim rict, ze jsme skutecne byli rok bez zajistovaci lecby i zanetu. (tim nechci nikoho navadet , asi to taky zalezi pripad od pripadu). sice jsem se na zacatku citila ja sama jistejsi s antibiotiky,ale argument, ze je mozno mit zanet i s nimi, rozhodl ve prospech "risku".

a docela podruzny dotaz: taky se vam stalo, ze dite po hospitalizaci zacalo odmitat curani do "lahvicek" a castecne i nocnik? U nas totiz nabrat vzorek moci je momentalne tezsi nez u novorozenete. a to syn sverace ovlada, jen proste nechce,

rada se dozvim nejake konkretni info od vas.

preji vsem pevne nervy a hlavne at vse smeruje jen k lepsimu

kozlenka
15. led 2011

@esicko Byli jsme na UTZ kontrole v místní nefro a výsledky nic moc, parenchym nedorůstá ☹ V červnu máme jít na izotopy, tak se dozvíme víc, pořád doufáme..

eviczka10
15. led 2011

@esicko Ahoj, rozhodně kojení nepřerušuj, byla by to škoda. Malá byla na operaci ve třech měsících a naposledy jsem ji mohla nakojit ve čtyři hod. ráno a v deset měla jít na operaci. O půl desáté přišel lékař, že se operace odkládá kvůli akutnímu případu, takže dostala ještě trošičku čaje, aby nebyla dehydratovaná a na operaci jsme se dostaly až ve čtvrt na jednu. Ona je takový pohodář od narození, takže jsme to v klidu zvládly. Dost jsem ji nosila, chodily jsme po chodbě, taky pořád pospávala. Malé jsem pak vozila odstříkané mléko, protože jsem dva dny kojit nemohla ( ARO, JIP ).

eviczka10
15. led 2011

@kozlenka Držím pěsti, ať se Vám všechno obrátí k lepšímu. My jdeme 3. 2. na urologii, tak jsem taky dost zvědavá. Na minulé kontrole jsme neměli moc dobré výsledky.

jasekd
16. led 2011

@marilena Ahoj, my mame taky reflux IV. stupne a na pripadnou operaci zatim cekame, protoze kluk je jeste malej a ledvinku ma funkcni, u nas to vypada, ze reflux ac veliky, ledvinu neposkozuje 🙂 Ten Deflux by se mi taky libil, kvuli kratke dobe v CA a mensi zatezi, uspesnost jsem myslim cetla vyssi? Ted nevim... Ale jak pisu, zatim je Martin moc malej. Na zajistovaci lecbe je cca od 4,5 mesicu a to jen proto, ze se reflux neodhalil drive, prave proto, ze tu ledvinku ma celkem OK, tak na to nic nenasvedcovalo. Ale hned jak vyslovili podezreni, tak nam ty ATB dali, a treba jinejm tady z diskuse je sebrali (stejna klinika), takze se to asi zvazuje pripad od pripadu. Malej nastesti nemel ani jednu, ani banalni, natoz nejakej spatnej prubeh, infekci.

jasekd
16. led 2011

@marilena Jinak mam pocit, ze u nas se po takove operaci mikcni dela, ale nevim jiste. My mame za sebou mikcni v zari a asi pujdem na druhou opet v zari, jestli se nahodou ten reflux nelepsi. Scinti nas casem taky ceka. Nasla jsem si tu studii z nasi kliniky a tam pisou zlepseni u cca 75-80% deti a 68-75% plne vylecenych, to se mi zda slusne 🙂 A k tomu curani do sklenicky, nas je jeste malej, cili si nic nepamatuje a u Dr je vzdy v pohode, ale tvuj se mozna boji, ze pujde zase do nemocnice? Chudak to ma asi spojene s ruznejma vysetrenima, nevim.
@kozlenka Jaj, to me mrzi ☹ A rekli vam k tomu neco vic, nebo proste jen cekat do cervna?

esicko
16. led 2011

@kozlenka moc Vám přeju, aby se to ještě zlepšilo...mají to ti naši bobci trápení...
@eviczka10 ahoj, děkuju, snad to taky zvládneme 🙂
@marilena vítej, můj Kubík má hydronefrozu levé ledviny s velkým úbytkem parenchymu a v únoru jde na operaci. Obstrukce se potvrdila na scinti, ale přesnou příčinu zjistí až operací, na scinti mi doktorka řekla, že příčin může být několik: zúžený močovod, pólové cévy, které ho utiskují(taky možná náš případ, ale při utz se doktorovi nezobrazovaly) a nebo chlopeň, která brání odtoku moče. Sama jsem zvědavá, co nám po operaci řeknou. A taky myslím, že atb posuzují případ od případu. My bereme 2ml na noc.

saruspec
17. led 2011

čauky dlouho jsem tady nebyla prostě není čas.Kozlenko my už začináme chodit sice je to ještě vachrlate ale je haha.v pátek jsme skončili s antibiotika na zanět močáku a teď zase berem Nutrof.10mg na noc.a čekam na telefon z olomouce.petrakm.neboj se určitě to bude dobrý po porodu mu stejně jen budou dělat sono,brát moč a krev to miminko ma ještě hodnoty ledvin od maminky tak čekaji až bude mit měsíc a bude silnější pak ho pošlou na veškeré vyšetření a všude u toho mužeš ýt sním ikdyž je to dost naročné pro maminku ale musiš být silná musiš si řikát že mu pomahaji.po první operaci jsem myslela,že to nezvládnu a my už jdem na třetí.

comra
17. led 2011

ahoj holky..
tak jsem se ptala naší pediatričky na 10m kontrole, jak je to s těmi ATB. Četla totiž zprávu z poslední nefrologické poradny(zač. prosince) a tam ještě bylo, že brát ATB (po infekci v moči v říjnu). A tak se divila, že je ještě bereme! A já na to, že už ne, že nefroložka mi před Vánoci psala, že doporučují (I dr. Langer, Ke Karlovu) vysadit. Tak jsem se ptala. A ona, že Daník nemá reflux, to se většinou berou. Pak prospívá, ledviny mu pracují a vylučují(na izotopech ve 3m to bylo 40%), moc se to nezhoršuje, časté záněty nejsou, takže v tomto případě zajišťovací léčba nemusí být...

@esicko moc jsem na vás ve čtvrtek myslela..jak to dopadlo? Jak jste to zvládli? A čtu tu tedy, že operace je potvrzena, že?
a určo to zkuš s odsávačkou. Zkuš se třeba poptat v porodnici, vím, že některé porodnice půjčují..


@marilena vítám tě tu..I Když raději bych byla, kdybychom se potkaly v jiné diskuzi..ale co už..
Daník má hydronefrozu s úbytkem parenchymu. Mikčním vyšetřením vyloučili reflux, a pak jsme byli na Izotopech(Mag3 - dynamická scientografie). Ted chodíme co 3m na kontrolní UTZ ledvin.

@kozlenka paranchym nedorůstá? Ale už neubývá, ne? Tak to chce čas..držím palečky at se to lepší...

esicko
17. led 2011

@comra Romi, ahoj 🙂 Dalo se to zvládnout, Kubíka napíchli do hlavinky hned na poprvé, pak jsem chvíli čekali na nukleárce, byli tam před náma dva klučíci a doktorka a sestřičky byly výborné, moc milé a ochotné, doktorka nám vše vysvětlila. Levá ledvina funguje na 41% , ale ta obstrukce tam prostě je. Já jsem z toho pořád taková nešťastná, protože Kubík nemá záněty, krásně prospívá, všechny moče měl čisté, ale prostě musím věřit doktorům, že se to musí operovat 😒 Je to prostě takové divné...Jsem ráda, že Daníček je ok 🙂 alespoň nějaké pozitiv.zprávy 🙂

marilena
17. led 2011

@jasekd Ahoj, je fajn, ze zatim nemate zanety i pri refluxu. Nam reflux objevili az po zanetu, celou dobu se myslelo ze ta diltace je dana obstrukci. Prekvapilo me, ze se vsichni v nemocnici divili, ze ma zanet kdyz ma teda jen tu obstrukci- u toho pry casto zanety nebyvaji. Pak se k tomu jeste teda mikci potvrdil ten reflux. Podotykam, ze chodil i na plavani kojencu a v po cele 3 mesice plavani zanet nedostal a to byl celou dobu bez zajistovaci lecby.Taze nekdy mam pocit, ze zda ho to dite dostane zavisi na imunite ci jinych nahodach- mozna prochladnuti, kdyz pije min. Fakt nevim. Ta endoskopie je fakt dobra, i kdyz s mensi uspesnosti, jak pises. Nam tu rekli 60procent, nevim, proc je to min, nez se uvadi u nas. Mozna jinak tvorene statistiky 🙂 a to pry zkusenost s defluxem tu maji, delaji to uz pres 10 let. pPokud se nemylim, u nas se dela deflux jen v praze, ne? Zakrok je to fakt pohodovy, trva asi pul hodky a po odezneni z narkozy by clovek nepoznal, ze se dite podrobilo nejake operaci.uz na druhy den jsme sli domu. takze doporucuji, i kdyz teda nevim, zda jsme v tech 60 procentech 🙂 ale co vis, treba budete mit stesti a zlepsi se to samo, martinek je fakt jeste maly.
@kozlenka nam k tomu jen rekli, ze mikce se delat nebude, ze se bude jen cekat, zda se objevi dalsi zanet ci ne. taky me to prekvapilo, neb se mi zdalo, ze mikce se v cr dela. jak jsem pochopila, tak vy s refluxem chodite i na kontrolni mikcni vysetreni, aby se sledovalo pripadne samovolne zlepseni refluxu. To my jsme na tom byli jen 1x. na druhou stranu, pokud by se i na te mikci potvrdilo, ze reflux se treba jen snizil na 1.-2st. a nechteli by mu udelat opetovnou endoskopii nebo by se delat nedala, tak by jak rikali, dostal fakt jen radiaci navic a efekt by to nemelo zadny. MOzna by to bylo jednodussi pro nas, ze clovek by vedel, co ma pri dalsi teplote cekat..v cervnu bude scinti mga kvuli funkci, tam se teda ten reflux nikdy nezobrazil, jen ta obstrukce. scinti nema smysl delat driv, pry je dobre cekat aspon 5 mesicu po zanetu.

jasekd
17. led 2011

@marilena Ja nevim, jestli to delaji jen v Praze. My jsme z Jablonce nad Nisou a jednou za cas sem jezdi ordinovat prave doc. Kocvara z kliniky Ke Karlovu v Praze, takze jsem se koukala na tu jejich studii. Oni tam prave i pisou, ze pokud se to plne nevyleci, neni takovy problem to zopakovat, sama pises, ze to bylo proti klasicke operaci daleko mene zatezujici. Ja budu doufat, ze bysme na to byli vhodny, protoze prece jen rikali, ze ta IVka nezmizi, no uvidime na dalsi mikcni. Jinak kdyz byl manzel s malym na te mikcni (ja uz byla tehotna, tak jsem cekala venku), tak mu rikali, ze dneska uz je ta davka co nejmensi, i v mem oboru (zubni) uz se ty davky hodne snizily, kor co se neosvecujou klasicky filmy, ale vsechno jde pres senzor do pocitace, takze toho ja se nebojim a radsi budu, kdyz se to udela a budem vedet, na cem jsme. A i oni, aby mohli zvazit, zda davat ty ATB nebo ne. Sama nevim, co si myslet, malej byl ze zacatku bez nich, protoze s refluxwm nepocitali, a nastesti zadnej problem. Ted uz je ma od cervence a taky zadnej problem. Ja si proste necham poradit , navic kdyz tu holky pisou, ze jim stejne pracoviste ATB sebralo, tak si rikam, ze uvazujou nad kazdym pripadem a ne ze to strilej od boku 🙂

marilena
17. led 2011

@esicko ahoj, tak at vam ta operace v unoru dobre dopadne. my nastesti-nebo bohuzel obstrukci zatim neresime nebo resit nemusime. taky jsem z toho nekdy zmatena, co je lepsi. ale asi to zavisi na vysledcich tech ultrazvuku ci scinti. Mudr. snad vedi co delaji. Porad lepsi jit na operaci, i kdyz je to narocne pro takove mimco, nez prijit o ledvinu. tak hodne stesti

marilena
17. led 2011

@jasekd ahoj, tak to my tady asi mame zastaraly rtg pristroje 🙂 ja u toho vysetreni byla a vim, ze prubezne davali do rtg pristroje takovety desky se snimky. ale zase v komurce mel rtg asistent pocitac. tak nevim, jak vypada novy pristroj, ale tenhle moc nove nevypadal.. napada me jeste, ze mozna nechteji zbytecne plytvat financemi?? clovek nevi. ale uvedomuji si, ze oproti cr je tech vysetreni o neco min, treba jen ta scinti kvulil funkci, ale mikci nikdo neresi. Pravy duvod nemuzu znat, ale vsichni mluvi o zbytecne radiaci.
co se tyka tech antibiotik, tak jsem se setkala s tim, ze i v ramci jednoho nefrooddeleni se vyskytuji ruzne nazory. nebo treba i nazor na koupani- v bazene ne, v mori ano- tam kde neni pisek, teda na kamenitych plazich a jiny mudr. pak rekne, ze lepsi si k mori donest svoji vanicku 🙂 takze to zalezi asi i na osobnim nazoru mudr., kazdy se priklani asi k jinym studiim.

jasekd
17. led 2011

@marilena Ja ti nepovim, jak to vypadalo na te mikcni, ale ja jsem to mela driv v praci tak, ze se do pusy dal klasickej rtg snimek, ten se osvitil a pak se v temne komore musel vyvolavat, to trvalo podle teploty v komore i 10 minut. Ted mame ten samy pristroj, ale misto rtg filmu se osviti senzor velikosti toho filmu, proste takova desticka, a ten senzor je napojeny na pocitac, kde je spec. program. Snimek se mi zobrazi v pocitaci hned po osviceni, takze hned vim, zda je dobrej nebo jsem se netrefila, navic se s nim da ruzne pracovat (kontrast, jas atd.), nic se nemusi vyvolavat... Rtg pristroj mam furt stejny, ale davka zareni je nastavena tak , aby odpovidala pozadavkum toho senzoru a muze byt o dost mensi nez u klasickeho filmu, i kdyz ani ta nebyla nejak velika... Samozrejme u snimkovani bricha budou ty davky jine nez u zubu.Jiste, ze je to zatez, ale bude to take i o financich. My, kdyz ted pouzivame ten pocitac, tak naklady na porizeni snimku jsou v podstate nulove, ale zas ten program, senzory atd, staly pres 100 tisic (pro maly zubni rtg), tudiz pocatecni investice vysoka, ale pak uz naklady nejsou, setri to cas, davku ozareni, nakup ustalovace, vyvojky, jejich likvidaci jako nebezpecneho odpadu... Takze spokojenost. Vas opravdu fotili na klasickej film, co se musi vyvolavat a kouka sena nej na negatoskopu? To bych se pak nedivila, ze se jim do toho nechce, i kdyz urcite maji ve spitale aspon vyvolavaci automaty, ktere jsou presnejsi a rychlejsi nez ruco vyvolani...

marilena
17. led 2011

@jasekd ahoj, ted jsem si uvedomila. neni to mozna o pristrojich, ale o kontrastni latce. u scinti dmsa se dava jina kontrastni latka, ktera je pry o hodne setrnejsi a i nevyvolava alergie. u mikcniho je to zase jina kontrastni latka, ale zase je fakt, ze se nedava do krve ale pouze pres kapacku do mocoveho mechyre, tak zas to asi neni takova naloz. jeste k tem ANT. ja bych si nikdy nedovolila je sama vysadit. ale na druhou stranu jsem byla rada, kdyz to mudr.navrhl.
musim priznat, ze jsem taky zustala oparena odpovedi, ze proste jen pockame. mysiim si, ze u nas v cr by tu kontrolni mikci proste udelali znova, cetla jsem,ze se to dela myslim do 2 mesicu po defluxu, pokud se nemylim. asi jiny kraj, jiny mrav. mejte se vsechny pekne papa

lucisa
18. led 2011

Ahoj, dlouho jsem tu nebyla, tak jsem vás dočetla. U nás nic nového, další ko až v březnu, malá nemá žádný problém, takže zatím pohoda.
Já kojit na JIP mohla, ale bylo to dost komplikované, Nelka byla přivázaná za ruce i nohy a já se musela do těch vysokých prosklených postýlek na špičkách nahýbat. Prsa jsem tahala až z paty. Jenže u nás byl ten problém, že ona v těch 8 měs. byla plně kojená a totálně závislá. Neměla ani dudlík a neuměla pít z flašky, takže nám by nepomohlo ani odsávání a pití z láhve.
A nakojit jsem mohla naposledy o půlnoci, nad ránem mohlo být trochu čaje, ale to u nás vzhledem k bojkotu flašky stejně bylo bezpředmětné a na operaci šla hned ráno, snad kolem 8-9 h., už si přesně nevzpomínám, je to dlouho.
Držím palečky všem čekatelkám na operaci, ať to dopadne dobře a žádné další je už nečekají. Ostatním aspoň pozitivní zprávičky. 😉

kamik4411
18. led 2011

Ahoj holky, trochu mě děsíte, esíčku jste řekly, že bude ještě potřebovat odsávačku, ale já ji už prodala, protože jsem ji vůbec nepotřebovala a hlavně mě to s ní bolelo. Kojím už jenom těsně před spaním a to je tak na 5 minut a potom jednou v noci (to si jen tak cucne a usne) a trochu ráno a hned mu potom dávám chlebík s máslem (už asi taky nemám moc mléka). Také mám pocit, že bych ho měla odstavit, aby nebrečel na JIPce. Ach jo ... tak teď babo raď. Vůbec nemám představu jak to bude probíhat, to mi ho vůbec nedají do náruče, to bude na JIPce stále ukurtovaný? to mi rozerve srdce ☹

esicko
20. led 2011

Ahoj holky, tak já hlásím, že jsem to s tím dobrým prospíváním u Kubíčka asi zakřikla 😔 Dva dny měl horečky přes 39, nesla jsem hned moč na kontrolu a doktorka když ho prohlížela, tak řekla, že to můžou být uši, takže máme za sebou i ušní. Moč čistá, uši ok, takže asi nějaká viroza, ale byly to zase nervy...A aby toho nebylo málo, tak nás chce doktorka poslat na sono hlavičky, protože má velkou fontanelu, už se mě na to ptal Langer v Praze jestli nám to dělali..Všude píšou, že se má uzavřít sama do dvou let, tak bych radši ještě vyčkala než ho vystavovat dalšímu vyšetření..Ach ju...

eviczka10
20. led 2011

Ahoj holky, tak dneska jsme si šli pro výsledky moče a Ellí má po dlouhé době zase nález. Za týden znova kontrola. Prý přestávají fungovat antibiotika, které tak dlouho bere nebo nestačí udržovací dávka. Ach jo, zrovna teď před všema kontrolama ☹ . Už jsem si myslela, že bude bez léků. Hrozím se toho, co ukáže ultrazvuk.

@kamik4411 Ahoj, prcka neodstavuj, je to škoda. Bohužel na JIPce bude přikurtovaný, aby si nevytrhal všechny ty hadičky a drátky - moniturují srdíčko a dech, bude dostávat léky nitrožilně a taky bude mít vývod. Je to nezbytné. Já jsem malou pochovat nemohla, ale celou dobu jsem ji držívala za ruku, hodně hladila po hlavičce. Děsilo mě hlavně uspávání, protože jsem ji vždycky chovala, ale zvládlo se i bez toho a odbrkávání - tříměsíční miminko jsem musela posazovat, jinak to nešlo 😒. Všechno jsme zvládli a Vy to zvládnete taky 😉 .

eviczka10
20. led 2011

@esicko Jako by nestačila jedna věc, že!?

esicko
20. led 2011

@eviczka10 vy máte taky trápení...snad ten utz dopadne dobře...a já myslela, že po operaci už to je lepší a lepší...

kamik4411
21. led 2011

@eviczka10 Ahoj, díky za podporu jsi hodná, musíme to zvládnout nic jiného nám nezbývá ☹ Termín operace se blíží a začíná mi z toho trochu hrabat. Malej je příšernej závislák, přes den je v pohodě, ale jakmile se blíží večer a jde spát tak jedině usíná během večerního kojení na prsu a to mě hodně děsí, protože pokud ho chci nechat vybrečet tak řve dokud prostě nedosáhne svého. A ještě ho vidět jak je přikurtovaný no prostě šílenost. Závidím, že to máte už za sebou.

petrakm
21. led 2011

Ahoj všem,včera jsem
Porodila v 39tt plánovane broucka Tobiaska,nakonec v pze u Apolináře,musím říct,ze zatim s peci pediatru jsem moc spokojena,kontrolní UZ udelali jiz dnes,dilatace tam
Je,ale hodnoty jsou nižší nez stresujicich 31 z prenatalu,zítra mu dělají testy z moce a v pondělí jde na ko uz na oddeleni dr Langera sem Na detskou urologickou kliniku,dle v diskuzi ohledne vystreni jsou u kazdeho broucka dost rozdilna,melo by to byt u vsech tak,jak to resej u Tobiho a to tady vetsina mela daleko horsi hodnoty!jen doufám,ze to bude VŠE v mezích..

lucisa
21. led 2011

@petrakm Veliká gratulace, nestresuj se tím.
Nám dělali kontrolní UZV taky hned po narození (u nejmladší), ale bylo mi řečeno, že se to někdy neobjeví hned, ale až tak za 3 dny, a u nás to tak bylo, nejdřív nic a za 3 dny jo. Ale ty buď v klidu a užívej si prcka. A odpočívej 😉

jasekd
22. led 2011

@petrakm Velka gratulace k Tobiskovi 🙂 A dobre, ze jste se dostali hned pod kontrolu, to bylo nejdulezitejsi. Na urologii to mas kousicek, ja jsem si delala srandu, takovej cernej humor, ze kdyby Martinek potreboval operaci akutne uz ted nekdy kolem 1 roku, ze tam budu s nim a kdyztak si odskocim naproti rodit 😀 Ale zatim akutne nemusime. Tak at se vam dari a vysetreni vyjdou co nejlepe a dej sem pak zpravu, co vam rekli....

comra
24. led 2011

@petrakm Gratuluji moc moc k Tobískovi! At je z něj krásný a zdravý chlapák. A super, že ho takhle pohlídali.. Ted budete chodit častěji na sono a třeba se to zlepší.. A Langer je skvělý (doufám, že nedal výpověd! 😉 ), také tam chodíme...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru