Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

comra
1. črc 2012

@tyrisa ahoj, chodíme spolu do diskuze červnových miminek.. 😉
Já sem chodím, protože můj druhorozený syn má také hydronefrozu. Zjištěna byla ve 20tt na UTZ, po porodu potvrzena. Prý je hodně velká, a tak nás z Jihlavy hnali bleskem do Prahy (dr. zařídila termín brzy) na Kliniku Ke Karlovu. tam nás dr uklidnoval, že to není tak strašné, jak strašili. Objednali nas na izotopy(vyšetření, které ukáže, jak ledvinky pracují). Ukázalo se, že jsou jako u zdravého člověka. tak malýmu dr Langer(odborník v Praze) vysadil ATB a dávali jsme moč každý měsíc a co 3 měsíce na sono. Ted je malýmu 2r+3m a chtějí nás vidět co 1/2roku, moč jsem ted nedávala,protože jsem prostě nebyla schopna ji odebrat.
O tom, jaké nervy jsem zažívala, když to zjistili, snad ani nemusím psát..A s každým vyšetřením také...

určitě budeš moct být u každého vyšetření-teda aspon v Ji a v Praze jo. Ničeho se neboj. Čas a vyšetření ukáží, jak moc je to vážné. Ale doufám, že dopadnete aspon jako my - zatím bez operace, bez ATB, bez zánětů,... U nás se přiklonili k tomu, že to je asi rodové zvětšení...

Moc držím palce!

comra
1. črc 2012

@petrakm chtěla bys také holčičku! Já si ji také přála! 🙂 Takže za mne: Štěstí přeje odvážným! a Do třetice všeho růžového! 🙂 🙂 🙂

petrakm
1. črc 2012

@tyrisa
Olomouc?tam myslim ti nejvíc poradej @kozlenka a @saruspec?ja si destinace holek trosku pletu,ale myslim,ze je tam dr .Šmakal ,každopádně,pokud by se vám to nezdálo,i přesto ze je to do Prahy na vás opravdu dálka,tak doporučuji nefrologa dr. langer(kapacita pres novorozence a deti vůbec) a ten tady spolupracuje s urologickou klinikou (je to vlastne propojené pracoviste),kde je zase vybornej dr. Kocvara @jasekd.
Ty můžeš nechat vyšetřit díte,kde chces v ČR,tahle klinika je vyhlášena.Od všech lékařů,genetiku před porodem jsem dostala jméno Langer (nefrolog) a Odkaz na detskou Urolog. Klinika ke Karlovu,tam mi prcka operovali v 5. Mes,jasekd tam
Jde za par dni..kazdopadne zase vim,ze pokud je nalez problematicky,tak prcky holek u vas operovali dost zahy,tady se bohuzel dost ceka..takze pokud budete u Dr.Šmakala,tak to bude urcite nastejno jako u nás u dr. Kočvary.. dulezite budou vysledky tech testu,co budete absolvovat..do te doby se u nas nalezem desili a pak se zjistilo,ze ledvina funguje dobre..a pak uz to nebyla takova panika..asi jak budete v nemocnici,tak půjde malickej na ty testy jako jsme chodili tady vsichni,v praze je to ambulantne ..u všeho můžeš byt..vem si s sebou manzela,bude reagovat..hodne sily a pevne nervy..

petrakm
1. črc 2012

@comra
Mam 3 kamarádky a všechny maji 3 chlapecky.. 😀 Já si myslela,ze mam
Holčičku u 2..jasna holka a byl
To od 10.t tutovej pindik😉ale ted jsem
Zjistila nove skutecnosti,ze ta urologicka anomálie,co ma muj prcek,se vyskytuje pouze u holcicek 😅 Tak doufam,ze je to prvni kluk a ne ze budeme mít ještě nejaky jiny trable 😕 Holčičku mas opravdu nadhernou 🙂 At krasne přibývá..urcite je moc hodna a porad spinka..

lucisa
1. črc 2012

@tyrisa Jak u čeho, mě třeba pravidelně vyhazují od zavádění kanylek, různých injekcí apod. uvidíš, já byla dkysi blbá, nechala jsem s evyhodit, protože mi to řekli. Ale myslím, že když si některá maminka dupne, tak jí to umožní.
Samotné vyšetření na přístrojích je pak v pohodě, u toho jsem byla vždycky. Kde nemůžeš logicky být, je při operaci na sále, ale jinak si myslím, že se to dá vyřvat.
Nesmíš ustoupit. A v Olmíku se připrav na chaos, levá ruka neví, co dělá pravá, většinou nikdo nic neví, sestry odkazují na lékaře, kteří tam často nejsou - vizity, konzilia, porady apod., takže běh na dlouhou trať. A taky se vybav trvanlivým jídlem, jinak budeš hladovět.

jasekd
1. črc 2012

@tyrisa Zatim fakt neplas, oni teprve zjisti, zda ma reflux, patrne budou zjistovat funkci ledvin atd atd. U vsech vysetreni, co malemu delali (MCUG, to je rentgen s kontrastni latkou, zjistuje se tim reflux, a DMSA, to je vysetreni na nuklearni medicine a meri funkci ledvin) byl s klukem manzel, protoze ja byla jednou tehotna a podruhy jsem mela plnekojeny malinky miminko, proste vzdy tam s nim nekdo byl, ty vysetreni sice vypadaji pro laika trochu hrozive, ale da se to zvladnout, celkem nic to neni a spis je vyhoda, ze se to dela u maleho miminka, muj byl na prvnim cca v 5ti mesicich a zvkadal s usmevem a dokonce usnul, kdezto ted kolem 2 let to byl boj, proste furt vriskal a bojoval, ne ze by to az tak bolelo, proste se jen boji a nechce tam byt, ale jsou daleko horsi veci. Ja to tady necetla, dokud se nam nezhorsila diagnoza, zatim se nestrachuj, necti to tady a spis nas pouzivej na dotazy, kdyz ti nebude neco jasny, nebo na pokec, kazdopadne bez diagnozy bych zatim nic negooglila. Mozna by sis zpusobila zbytecny stres. Naopak kdyz uz diagnozu clovek vi, je lepsi neco nastudovat, at vis, na co se kde ptat 🙂 Jak velkou ma tu dilataci? Protoze kolem nas v porodnici takovej kolotoc zdaleka nebyl, proste se udelalo sono a pozvali nas na dalsi kontrolu do nefro poradny, ty dalsi vysetreni prisly az pozdeji...

jasekd
1. črc 2012

@tyrisa je pravda, ze nekde maji tendenci matku posilat pryc, treba u cevkovani, napichovani kanyly, ale kdyz klidne pozadas, ze u toho chces byt, ze maly bude klidnejsi, tak te nechaji, jen nemaji radi hystericke matky, co se samy hrouti a dite spis znervoznuji. sama z prace takove typy znam, ale v naproste vetsine je pritomnost rodice pro personal spis prinosem 🙂 Na sal se samozrejme nesmi, to bych ani nechtela byt u operace sveho decka a tam potrebuji klid na praci, ale jinde nevidim duvod, proc tam nebyt, spis jim nekoukat moc pod ruce a venovat se naplno diteti, mluvit na nej, drzet, pohladit... A kdyz se me snazili nekde vyhodit, byla jsem durazna a priznam se, ze pak se ohanim svym titulem (jsem MUDr.) , stejne tak pokud bych byla zdr. sestra, a hned je dobre, ale jasne, ze to jde i bez toho, ja si tim jen usnadnuju situaci 😀

katschka
2. črc 2012

Všechny moc zdravím! A mam dotaz. 🙂 Jsem teď v 40+3tt a malé zjistili dilataci KPS pravé ledviny, pánvičku do 14mm a kalichy do 10mm. Tuším, že je problematičtější vyčůrání, nicméně jinak vůbec netuším, o co jde. Nemáte některá, prosím, zkušenosti? Jinak mi chtějí porod kvůli tomu vyvolávat. A netuším, jestli je to akutní, když se malá hýbe a druhou ledvinku má v pořádku, takže se nakonec vždy vyčůrá. Nevím, jestli a jak moc jí to může ohrozit jako ještě nenarozenou... Tak kdybyste někdo věděl, budu moc ráda za každou radu. 🙂

jasekd
2. črc 2012

@katschka Holky, co mely kvuli vade vyvolavany porod, tu jsou, snad si to nektera precte. Ja drzim palce, at to vyvolani probehne v pohode, tydny uz na to mate krasny, snad mas aspon priznivy nalez a pujde to hladce,a pak se uvidi. Kolikrat to neni tak horky, jak to vypada. Ted mozna kecam, ale mam pocit, ze @petrakm mela vyvolavany porod? Co Petro? jestli se pletu, tak sorry, mam zmatek 😉

Mam dotaz, uz opakovany, ale nikdo se neozval. je tu nekdo, kdo absolvoval (resp. dite) endoskopicky zakrok - podstriknuti usti mocovodu do mechyre materialem Urodex, pripadne Deflux z duvodu vysokeho stupne VUR? Ceka nas to v cervenci na klinice Ke Karlovu. Cystoskopie v CA a pokud pujde udelat, ten Urodex, pripadne i odstraneni chlopne zadni uretry, pokud by byla, a uvolneni predkozky, aby sla uplne stahnout, sice to ma dobry, ale kdyz uz bude v narkoze a vzhledem k riziku infekce... Zajima me, jak dlouho se dite nemohlo koupat v prirode, pripadne jina omezeni. Planujem dovolenou, v zri snad klapne more, ale v srpnu bysme chteli aspon par dni tady v CR, sice dovolena je vec nepodstatna ve srovnani s jinymi vecmi, ale mam pocit, ze si ji fakt uz zaslouzime 🙂
Zajimaji me iomezeni po proste cystoskopii (muze se stat, ze zakrok nebude mozny a budem muset dorazit znova na zakrok vetsi 😝 )

katschka
2. črc 2012

@jasekd Moc děkuju. 🙂 Moje gyndařka mi právě, respektive holčičce, ty ledvinky sledovala, protože se jí taky nezdálo to její nečůrání. Nicméně měla ty pánvičky v normě. Tak je to právě určitě čerstvé. Uvidím, jestli mi třeba neudělají ještě kontrolní utz, aby zjistili, jestli se to spravuje nebo naopak. Právě každý porod mi vyhrožují vyvoláním. U prvního to tak dopadlo a já bych fakt nerada další... A děkuju. 🙂

petrakm
2. črc 2012

@katschka ahoj,jojo mne vyvolavali,ale muj prcek měl dilataci 34,narodil se uz ve 39t,coz bylo děsný..já myslim,ze tady nechali holky s opravdu velkou dilataci rodit bez vyvolání..záleží na tve gyndre..asi tak..porodnik mi řekl,ze neni dobre přenášet..ale v 39+0 mi to přišlo dost brzo..i kdyz uz to byl peknej burtik😉))3600😉hodne štěstí..a hladký průběh
@jasekd
Jo nemáš v tom zmatek🙂

petrakm
2. črc 2012

@jasekd
Jo a ohledne té cystoskopie,vy mate samo náročnější variantu,ale po nasem zákroku jsme mohli vlastne odjet skoro hned k moři ..snad to bude u vás taky tak🙂

jasekd
2. črc 2012

@katschka ja mela vyvolavanou holku (druhe dite) 9 dnu po terminu (zadna indikace jako vy, jen proste prenaseni) z nuloveho nalezu, zabral hned prvni Prostin, sice to trvalo 12 hodin dost drsnych kontrakci, dyl nez prvni porod, ale mohlo byt daleko hur, takhle zpetne to povazuju za dobry porod, i kdyz mi tak nepripadal 😀 A treti dite uz snad pujde fofrem, no a nebo nez se rozhodnou, odrodis sama 🙂 a pak se uvidi, treba to fakt nebude nakonec tak zly, aspon ze jedna strana je v poradku, tim se vzdycky uklidnuju ja u naseho kluka.
@petrakm ja doufam. Vis, ted se nejvic bojim toho, ze to nepujde udelat 😔 Se na to upiname, ze bude konecne OK, prestane brat ATB a ono to tak byt nemusi, nebo to udelaji a bude to k nicemu. Bohuzel Kocvara se netvaril uplne jiste, ze to pujde, proste dokud se tam nepodivaji, nevedi presne, ale snad jo... Co vy, nejaky novy info?

petrakm
2. črc 2012

@jasekd
urcite to vyjde!ja vim, ze je to strasny..kouknou dovnitr a urcite to pujde..Uz jste si vyzrali toho fakt dost, tak uz se to vsechno hne k lepsimu!!!!!jeste me napadla diskuze na dama.cz..tam mne v prenatalu ta zakladatelka nepustila, jako ze at se nestresuju..nesnasim takovyhle kecy..zkus tam, jestli nekdo nebyl na vasem zakroku..

jasekd
2. črc 2012

@petrakm Mne se nechce koukat jinam, ale tady asi nikdo na tom nebyl, kdysi tu psala tusim jedna, ze to absolvovali mam pocit v UK, ale to je treba vic jak rok zpet, ja si to zjistuju od doby , co vim, ze M. ma reflux, cili od 5ti mesicu, tak nejak jsem tusila, ze na to dojde. Bezva rada, ja to taky novym holkam pisu, at moc nectou, spis z toho duvodu, ze spouste lidem se to samo zlepsilo, ale pokud nekdo o info stoji... Kor ve vasem pripade, ja si jeste pamatuju, jak jsi sem psala o tom vyvolavani atd. To ja byla zrovna tehotna a resila jsem, co delat, kdyby M. hnali na operaci kolem roka, kdy jsem mela rodit, no a nakonec jde az ted 😅 Jak se postavili k vam po te nuklearce?
Jinak Vendy samozrejme jeste vysledky z genetiky nema 😠

katschka
2. črc 2012

@petrakm Jsem blbá, tak se zeptám. 🙂 To měl 34mm tu pánvičku?? To je šílený. Ale kusanec to byl teda slušnej. 😵 Mě právě hlídala gyndařka tu dilataci, ale ještě nějak kolem 35tt to bylo v pořádku. Tak to musí být fakt čerstvé. Nechtěla bych mimčo nějak ohrozit tím, že nechci za každou cenu vyvolávání, ale na druhou stranu, kdyby mi nedělali utz kvůli váhovému odhadu (druhý dítě mělo 4340), tak by ani nic nezjistili. No, zkusím je přesvědčit třeba na další utz, jestli se to zhoršuje nebo ne a podle toho se rozhodneme. Tomu doktorovi v porodce se totiž do toho vyvolávání kvůli dilataci vůbec nechtělo. Trošku mě uklidnil tím, že to má spoustu dětí a ve velké většině se to po porodu spraví. A kdyby to byl nějaký průšvih, tak by to snad řešil radikálně. A děkuju moc za odpověď!!!! 😵 Ať se vám daří a jste zdraví!!! 😵

@jasekd Já právě měla vyvolávaný první porod. Taky po termínu nějakých deset dní. Jako nebylo to nejhorší, ale znám i lepší průběh porodu. A když to může být přirozeně, což si myslím, že by do pár dní stejně mohlo být, tak mi přijde fakt škoda to nějak hrotit. A tvůj syn to má taky na jedné straně? A můžu se zeptat, jak velkou tu pánvičku po porodu měl?

jasekd
2. črc 2012

@katschka a neni nejvetsi duvod vyvolavani u vas ten, ze se to objevilo az ke konci? treba se boji, ze se to zhorsuje rychle, nicmene to by snad mel vyresit dalsi UZ. Delala bych vse proto, aby se to rozjelo samo. Ja na to teda u dcery nemela, byla jsem nemocna, pred porodem uplne KO, do toho doma rocni mimino s ruznymi problemy... Takze nejakej sex nebo ricinovy koktejl jsem odpiskala rovnou a vyvoalavacka me neminula... Jo, Martin to ma nastesti jednostranne. My jsme ale trochu jinej pripad, on mel dilataci objevenou uz ve 20.tt, nejakych 5 mm, a pak se to trochu zvetsilo na 7, rodit jsem sla tak s 9mm, max 11 mm, nevim presne. Celkem nezavazny nalez, takze po porodu nas jen sledovali, jenze pak se docentovi Kocvarovi (jezdi k nam do nemocnice jednou za cas konzultovat ) neco nezdalo, poslal nas na vysetreni dalsi a objevil se VUR (reflux moci z mechyre do ledviny, nevim, jak jsi v tomhle uz zbehla 😉 ) IV. -V. stupne, cili temer nejhorsi, takze antibiotika, sledovani... Funkci ledviny ma snizenou, ne vylozene dramaticky, ale uplne OK to neni, reflux se vubec nelepsi, takze pujde ted na operaci, pritom ta ledvina na UZ vypada dobre, intrarenalne je cca 10 mm ted, extrarenalne (ma panvicku vyhrezlou ven ) taky 10 mm, cili celkove 20 mm, ale to vne nejak nevadi a 10 mm je dobry. Je to trochu zvlastni, vysokej VUR, pritom ledvina temer normalni, ale dle te funkce je videt, ze ji to prece jen neprospiva. Kazdej pripad je jinej a asi nema moc cenu porovnavat si cisla, i kdyz hodnoty synka od @petrakm jsou fakt hrozivy a je jasny, ze kazdej kolem nich plasil...

katschka
3. črc 2012

@jasekd Tak to jsi měla taky docela mazec. Člověk asi fakt zvládne nakonec uplně všechno. Ona mi doktorka tu dilataci sledovala už taky dřív. Holčina měla trošku zvětšené ty pánvičky, ale nijak dramaticky. Ještě se vlezla do normy. Kontrolovala ji ještě ve 37tt, kdy mě předávala do porodnice a právě taky nic dramatickýho. Tak zítra na kontrole budu trvat na kontrolním uz, aby zjistili, jestli to postupuje nebo stagnuje nebo co. No, v nejhorším půjdu na vyvolání. Jednou jsme to zvládli, zvládneme to i teď. 🙂 Já jsem v těchhle problémech s ledvinkama ještě docela laik. Už mam od prvního zmáknutý eqinováry - křivé nožičky. Tohle je další novinka. Ten reflux má kámošky holčička. Taky to měla od miminka ten nejhorší stupeň. Teď je jí 7 (?) a pořád dochází na kontroly. Nesmí se koupat v bazénu a tak, ale jinak je to holčina uplně v pohodě. Ty děti by měly být zdraví... tohle je šílený. Moc držím palce, aby vše dopadlo co nejlíp! 😵 Ono je šílený to zjištění, ale zaplať Bůh, že to docent poznal a můžete s tím něco dělat.

petrakm
3. črc 2012

@katschka ahoj, jo to byla dilatace ledv, panvicky..ale po narozeni mel asi 27, myslim, ze to bylo zkreslene tim prenatalnim UZ..a taky neni UZ jako UZ..mne to zjistili az v 31.tt, v Gennetu,( u nas v mistni porodnici by to vubec asi neodhalili a muj gyn nema tak dobry UZ) , v Genettu jsem byla i ve 20t a tam zadny nalez nebyl, to bylo prave divny..Myslim,ze tva dr. je opravdu precizni..memu prckovi delali uz hned po narozeni, zadne cekani na 3. den, behali tam kolem nej , najednou..jejich genetici( rodila jsem u vyhlaseneho Apolinare 😒 )byli dost drsni pred porodem, jako ze v poho a pak jsem si pro dite ani nemohla k sestram jit , protoze tam vubec nebylo..taky leva ruka nevi co ta prava..docela jsem koukala a byt to moje prvni dite, tak asi mlcim, ale ja tam delala docela humbuk..podepisovala jsem papiry, aby mne vubec pustili k nefrologovi(jina budova, pres dvur)..fakt nepustit dite z ruky, mit treti, tak uz jsem nevidane ostra..myslim,ze je to v dnesni dobe dost dulezity..Preju ti, aby nalez mimca byl uplne ok..Jinak kde rodis?Jinak dilatace se opravdu po narozeni vysokemu procentu miminek ztrati..Hlavne at ti mimco (holcicka? 🙂 )zkontroluji, ja jsem to snad vsem o te dilataci rikala..Drz se a rychly porod,3. bude rychlovka,urco..

katschka
3. črc 2012

@petrakm Já doufám, že by na to přišla. Dělá v Motole v porodnici a má hodně zkušeností. A ty pánvičky fakt kontrolovala xkrát. A UZ má právě uplně super. Dokonce tam má i ten 4D nebo co to je. 🙂 Tak předpokládám, že by to fakt viděla a zjistila. Naposledy to kontrolovala v 36+5 tak snad to bude dobrý. 🙂 Doufám. Ale je dobře, že tvému prďouskovi dělali ten UZ hned po narození, nebo? Teda s tím Apolinářem jsi mě dost vyděsila. Budu tam totiž rodit taky. Rodila jsem tam oba kluky a byla jsem tam strašně spokojená. Navíc mi doporučili - kvůli synovo nožičkám - ortopeda na Bulovce, kde jsou fakt kapacity - sama bych šla asi jinam. Tak jsem k nim měla fakt velkou důvěru, že ví, co dělají. Každopádně děkuju za informaci. Malou nedám z ruky. 🙂 Neuvěřitelný přístup tohle. Nejhorší je, že ty prvorodičky prostě neví a nechají je dělat všechno v dobré víře, že to je tak správný a pak se trápí. A porod už bych brala. V noci tu byly asi tři bouřky, kroupy, blesky lítaly, před tím prochááázka a prostaglandiny a nic... 🙄 Zítra jdu na kontrolu, tak je zkusím poprosit o hamiltona. Chci zkusit všechno před tím případným vyvoláním.

market79
4. črc 2012

@katschka Ahoj, mám taky chlapečka s dilatací ledvinové pánvičky a vyvolávali mi porod v 36+4 tt, ale u mě to bylo rizikové těhotenství od začátku až do porodu a porod vyvolávali i kvůli jiným věcem, než byla ledvinka prcka. Držím palečky, aby všechno proběhlo hladce a bez problémů.

market79
4. črc 2012

Holky, je možné,že náš prcek může mít zánět močových cest, když jsme ho nechali včera vykoupat v bazénku na zahradě? Dneska ráno horečky přes 38°C a moč úplně zakalená?? Udivuje mě, že by se to projevilo tak až rychle?

jasekd
4. črc 2012

@market79 Zanet mit muze, ale podle me to je souhra nahod, taky se mi to zda trochu rychle 😕 ale priznam se, ze ink. dobu nevim, kor kdyz ten zanet muze zpusobit vice bakterii. Preju, at to neni od ledvin. U nasich deti clovek zpozorni u kazde teploty.

petrakm
4. črc 2012

@market79
Ahoj,taky mi to přijde dost rychly..Nefrolog mi tvrdil,ze mam pri teplotě nad 38,5 začít sledovat,pokud to neni spojeno se zuby,nachlazenim,tak raději sebrat moc..ale záněty tady holky popisovaly , deti strašně plakaly bolesti a mely vysoke horečky..Držím palce,aby to Nebylo nic s ledvinami..jinak soukromý bazén údajně nevadi..
@jasekd budu držet palce Martinkovi,kdyz to půjde s wifi ,proctu tve dojmy..moc vám preji,aby měl Martinek uz klid ..
@katschka
Ahoj tak co dnešní UZ?mozna uz mas mimco😉))jestli jeste ne,tak Držím palce,porodnice u apo super,měla jsem epidural a byl to zázrak!!no a Detsky sestry ble..ale třeba ty budes mít uzasny personál..hodne štěstí..

jasekd
4. črc 2012

@petrakm Peto, neni k cemu 😔 Dnes odpo mi volala Muselova, ze nejedem 😠 mam si zavolat zacatkem srpna. Nejsou lidi, pak se maluje. Obrecela jsem to, uz nemuzu. Prej mi psala mail, ja zadny nemam!!! Prej proc jsem se neozyvala, ze mi vola. Meli jsme volat ted 9.7. pro pevny termin. Ted to vypada bud od 13.8. nebo 20.8. zas nevi, jak budou lidi. Sbohem , dovolena... Za jak dlouho po endoskopii jste jeli? To byla ta ureterokela?

market79
4. črc 2012

@petrakm, @jasekd Nejvíc mě štve, že to trefilo tak blbě před svátky, takže výsledky moči budou nejdřív v pondělí, kdyby to opravdu byl zánět, tak už mohl mít 4 dny antibiotika a v pondělí třeba už klid. Teď večer teplota 38,9 °C, ach jo ☹(

lucisa
4. črc 2012

@market79 mě překvapuje, že když je takové podezření, že vám nevzali i kapičku krve z prstíku na CRP, to zjistí sestra v ordinaci během pár minut a dr. může ihned nasadit ATB.....
Ale z bazénu by to bylo fakt dost rychle, taky se mi to nezdá......

market79
4. črc 2012

@lucisa Já taky nevím, možná je to tím, že naše dr. má dovolenou, byli jsme u jiné ☹ Moč byla fakt hnusná, to jsem ještě neviděla. Kdyby teplota neustupovala, stejně budeme muset do nemocnice

petrakm
4. črc 2012

@jasekd jezis, to je mi moc lito..sakra 😒 to uz bude ale urcite finalni termin..bych se taky po..nastesti snad malej nesel jeste na odbery..tak ho nebudou trapit znova,broucka..ohledne toho zakroku, ozval se ti nekdo?jinak u nas po 14dnech (max 3tydny) jsme jeli k mori, byl miminko, do more nesel,ale nefrolog mi rekl, ze v poho, kdyz bude more teple, jen at se vykoupe..no, my byli na Baltu, takze ani prsticek jsem mu do vody nestrcila..ted jedem znova, mame vybaveni pro prcka, komplet neopren,tak jsem zvedava..jak ho budu vyhanet, on je vodomil- alespon na brehu..urcite v zari budete moct nekam vypadnout, uz to potrebujes vid..Ale muzes zkusit mail na Zdenek Dite, to je takovej fesak, co operuje s Kocvarou, ten urcite na mailu je a mohl by ti dat odpoved,zda je po tomto zakroku realna dovolena..Ja si takhle dopisuju se svam nefrologem 😀 on je uzasnej..taky fesak 🙂 U tebe staci, ze se podepises jako Mudra a mas odpoved zahy..To uz jsem psala, ze se mnou na pokoji byla maminka revmatolozka, takze taky mimo obor a byli k ni velmi vstricni..ale oni jsou tam prijemni vubec..

jasekd
4. črc 2012

@petrakm malyho asi bude operovat nejaka doktorka, ci co, co jsem vyrozumela z rozhovoru s Muselovou... Dite k nam do JBC jezdi, ale my jsme u Kocvary, cili ho neznam... Ten srpen dle jejiho tonu vubec neni jistej 😅
@lucisa
@market79 kazdej to CRPcko nema... snad to nebude od ledvin.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru