Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petrakm
30. črc 2012

@tyrisa
Ahoj,pokud nema prcek VUR ,tak půjdete na MAG3,muj malej byl 2x,zjišťuji tim funkci ledvin..je to trosku náročné na psycho rodičů:-/prcek totiz musi byt v klidu 30min a ještě asi 5min..naštěstí je zabalen v takove zavinovacce,kt ho zafixuje..nejdriv ale dostane kanylu vetsinou do ruky a do té mu vstriknou spec látku,radioakt ..diky kt lze zkoumat ledv. system..ale neboj,neni to nebezpečnější nez obyčejný rentgen..asi 2dny pote nesmis vyhazovat pleny do komunálního odpadu..

tyrisa
30. črc 2012

@katschka já vůbec nevím....asi jo,byli jsme na prvním vyšetření,kde se zjištovalo co a jak tam vůbec má a těsně před tím nám říkali dvě možnosti, s tím,že vur je ta horší....vysvětlili nám,že má nad močovým měchýřem zůženou močovou trubici(prý se nedovyvinula v prenatálním věku) a nevíme jak dlouhý kus je zúžený.Moč odkapává do močáku a tak vzniká ta dilatace.

tyrisa
30. črc 2012

@petrakm nám řekli,že ho utlumí,páč by půl hodky v klidu nevydržel......ach joooooo☹
a kam ty pleny budu jako vyhazovat?

petrakm
30. črc 2012

@tyrisa
No koukám.ze té pekne vystresovali,muj malej byl v 5tydnech a to teda usnul,nechápu proc by mu měli dat dormicum nebo tak..tvůj bude taky ještě úplne mimi..každopádně ta zavinovacka je vlastne takova pevná obepínájici deka,kt oni nafouknou(obdoba jestli jsi někdy viděla fixaci třeba celého tela záchranářem..),tvůj prcek se do ni úplne schová,takze se ani nebude moct pohnout a pak urcite usne..po druhé byl ted muj syn nedávno.taky jsme to zvládli bez oblbovaku ..taky později usnul..i kdyz jsem si myslela,ze o dormicum si řeknu,zacal v nemocnicích děsně vyvaDet:-/jinak pokud kojis.tak úplne nej.budes mu dávat hodne často pit,jinak vezmi UM..ty pleny .nemela bys je mít doma,pokud mate RDomek,tak můžeš dat do popelnice.ale ta se nesmi ty 2dny vyvážet..oni ti vse vysvětli,zvlášť pokud bys bydlela na sídlišti..vezmi sebou oporu,je to tam dost nuda a docela nadlouho ..

jasekd
30. črc 2012

@tyrisa pripojuju se k @petrakm neni to tak hrozne, my to teda absolvovali az v necelych dvou letech s ditetem hysterickym z doktoru, pichli mu plegomazin a nezabral vubec, takze ho drzeli asi 3 lidi (ja tam nebyla, mela jsem doma male kojene dite, byl manzel), ve veku 5ti mesicu jsme absolvovali jine vysetreni podobneho typu a spinkal... jako novorozenec si myslim, ze to vuuuubec nebude prozivat! Bude brecet pri napichovani kanyly (nejspis do hlavicky u tak malych deti) a pak urcite odpadne a probehne to v klidu 🙂 Co se tyka plenek, nam nerekli v LBC nic, zadne skladovani a vyhazovani za dva dny. I postup byl malinko jiny nez tu popisovaly holky, nas M. byl s tatinkem na pul dne hospitalizovan, vysetreni probehlo dopoledne a ten den navecer sli domu, ne ambulantne jako jinde.

kiwicek69
31. črc 2012

Holky ještě dotaz...jak jste to dělaly v Olmíku když jste měli vlastní UM?Dali jste ho personálu, at ho připraví,nebo jste ho na pokoji míchaly samy?A jak to je s oblečením, pro mimčo, dostaly jste jejich, nebo jste si braly svoje? Díky moc za reakce 🙂

market79
5. srp 2012

@kiwicek69 Ahoj, UM jsem nechala sestrám, daly ho do mléčné banky a vozily mi hotové v lahvích, ale po zkušenostech bych si nechala svou ohřívačku a trochu UM a kojeneckou vodu na pokoji, náš prcek řval hlady a stávalo se, že mlíko prostě nebylo. Oblečení nám dávali, ale bylo hnusné a malému se dělal kontaktní ekzém, tak jsem mu dávala vlastní oblečení.

kiwicek69
6. srp 2012

Díky za odpověd, aspon vím na co se připravit.Nechápu jen jak sestry nemůžou udělat toho UM víc aby bylo když má prcek hlad...no bude to mazec, ve středu snad jedem, malému dopadli špatně výsledky z předoperačního vyšetření, tak nevím jestli se to neodloží...no zítra se rozhodne...

tyrisa
6. srp 2012

@kiwicek69 mě se ptaly kolik chci udělat.....je pravda,že jen na příkrm...páč kojím,ale malej z té šílené dávky ATB dostal průjmy jak blázen a v noci nespal,tak byl furt u prsa a já ráno neměla nic,nevyspaná a vystresovaná....olečení určo svoje.....

kiwicek69
6. srp 2012

už mám vše sbaleno, doufám že to rychle uteče a budem zpátky doma...vůbec se tam netěším....

jasekd
6. srp 2012

@kiwicek69
@market79 My jsme v Olomouci nebyli. Byla jsem s dcerou na ocnim v Motole ve 13 mesicich a od roka jsem nekojila, takze jsem mela svoje UM, proto, aby mela svoji znacku a cerstvou, ne ty jejich flasky udelany hromadne rano apod. Musela jsem se dovolit a varit v kuchynce sester, kam se jinak nesmi. Problem s tim nemeli, byli v pohode. Pisu proto, ze v Motole netoleruji na pokoji rychlovar. konvici a podobne spotrebice, ohrivacky apod. Mohla jsem mit jen mobil a notebook, resp. nabijecky na ne, jinak nic, kvuli bezpecnosti. Tak abyste nenarazily s ohrivackama, jinak je to ale nejpraktictejsi reseni.

Nam termin s Martinkem na uro Ke Karlovu opet odlozili, ani 13.8. to neklapne 😠 Na to, ze slibovali pulku cervence puvodne... Proste se nevejdeme, zitra snad budem vedet vic, nervy v prdeli, more v prdeli, zadna dovolena, furt jen cekani, mam toho plny zuby. Navic mame na 13.8. v Motole konzultaci s dcerou, tak tu zkusim prelozit, abysme nejezdili na x krat. I na tu konzultaci uz cekam v nervech nekolik mesicu a ted se to zas posune 😠 To je leto, nejdriv operace s Vendulkou v Motole, ted to cekani a koncem srpna doufam manzel s klukem na Karlov a ja s Venys do Motola, tam jen ambulantne nastesti. Prazdniny naprd. Jsem se musela vypsat, uz jsem fakt unavena a vyrizena 😔

jasekd
6. srp 2012

@kiwicek69 kdo by se tesil... I kdyz ja uz jo, mam toho cekani plne zuby, cekame od jeho narozeni, co bude, to, ze bude operace, vim od listopadu 2011 a dockame se kdovi kdy. Ani jsme nejeli v cervnu k mori a klidne jsme mohli... Kdy jdete, uz zitra? Moc drzim palce!

kiwicek69
6. srp 2012

@jasekd pokud výsledky z moče dopadnou dobře, tak do Olomouce jedem ve středu ráno a ve čtvrtek bude operace...malý vůbec netuší co ho čeká, ale já se už asi týden klepu jak ratlík...

jasekd
6. srp 2012

@kiwicek69 ja mam vredy cely leto 😝 Musi to dopadnout dobre, a to, ze je tak malej, je jen vyhoda. I ta rocni Vendulka se dala, z Martinka uz mam vetsi strach,a kdyz jsem na ocnim slysela fnukat a stresovat 5ti lety deti, jak se baly chudinky, tak fakt to miminko je nejjednodussi 🙂 Dej pak vedet.

kiwicek69
6. srp 2012

@jasekd jasné pak napíšu, hlavně at těch celých 14 dní nebo jak dlouho tam budem uteče jak voda... 😖

jasekd
6. srp 2012

@kiwicek69 hm, to je nadlouho 😝 pevne nervy!

market79
6. srp 2012

@kiwicek69 Držím palečky, aby to dobře dopadlo a Tobě přeji pevné nervy.

renca85
6. srp 2012

@kiwicek69 taky moc drzim pesticky!! Ja mam holcicku ted ji byl 1 rocek a uz davame 7 mesicu sumetrolin, mala ma od narozeni megaureter nastesti zadny reflux ale uz mela 2 krat zanet moc☹ ja byla na vysetreni v Olomouci jak fungujou ledvinky a musim rict ze sestry byly ochotne a celkove to tam bylo ok🙂

kiwicek69
7. srp 2012

@renca85 Taky bereme Sumetrolim už nějakou dobu, asi 3 měsíce, a to mi ještě chytrá kamarádka říkala jak to není pro malého dobré a že mu půjde imunita do háje.....chytračky já ráda

tiburcia
7. srp 2012

Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla...malý se narodil s hydronefrozou III-IV. stupně. Byli jsme na vyšetření na VUR, to se nepotvrdilo, asi 3 měsíce bere ATB Cefzil. Za 14 dní jdeme na vyšetření MAG3 do Olomouce... ale nevypadá to dobře, asi bude muset na operaci 😒

renca85
7. srp 2012

@kiwicek69 no tak to dobre znam, to jsou chytracky ktere nejsou kamaradky!

@tiburcia nam dnes na nefro rekla dr ze se to trosku upravilo tak jsem rada, ale dnes jsem cetla ve zprave ze ma uretehydronefro I-II ST A VZDYCKY TAM BYLO PSANE MEGAURETER.

tiburcia
8. srp 2012

@renca85 malý má to samé, ale horší stupeň 😒

jasekd
8. srp 2012

Holky, konecne mame snad termin do Prahy! 15.8. prijem, 16.8. na sal, tak jsem rada, ze se to konecne pohnulo. Mame jeste volat v pondeli pro potvrzeni, ale snad to klapne, zitra jdem totiz na predoperacni a fakt by me nastvalo, kdyby malymu delali odbery zbytecne 😠 V Motole mi vysli vstric a Vendulcinu konzultaci bez problemu posunuli na 17.8. 🙂 s klukem pujde do nem. manzel, ja budu s Vendy. Nejak mam pocit, ze s Motolem (jina oddeleni, ne urologie) je o dost lepsi dohoda nez s Karlovem, i co se terminu operaci tyka.
@kiwicek69 tohle znam, jasne, antibiotika nejsou dobry, ale zajistovaci davka je mala a kdyz mam volit mezi opakovanymi zanety a tim zhorsenou funkci ledvin, a preventivnimi ATB, jdu holt do ATB. Kamoska ma trochu pravdu, ale tohle fakt slyset nepotrebujem, ze 😠 Kolik z nas se tady trapilo, ze jim to musime davat, a pak nam to lidi rikaji tonem, jako kdyz cpeme deti leky pro srandu kralikum 😠 Bud ma stesti a zdravy dite a tohle si neumi predstavit, nebo je hloupa...
@tiburcia drzime palce!

renca85
8. srp 2012

@tiburcia Mala na tom byla v Olomouci vysetrovala ji Dr. Flogelova strasne hodna pani doktorka a pristup sestricek taky super. Ja se porad modim aby na operaci nemusela a samo se to upravilo. V rijnu ma vysadit sumetrolin tak se bojim aby se zanety neopakovaly☹

tiburcia
9. srp 2012

@renca85 jdeme taky k té doktorce, tak jsi mě uklidnila, že je hodná 🙂 🙂 můžu se zeptat jak to probíhalo? měli jste to ambulantně nebo s hospitalizací?

renca85
9. srp 2012

@tiburcia ambulantne. Rano jsme prijeli museli jsme se zapsat a pak jsme sli do 5 patra tam nam dali pokoj i s tv pro tatinky🙂 malou si vzali na napichnuti kanyly, u prcku to pichaji do hlavicky tak se nelekni jak ja. Potom musela na ultrazvuk a pak jji dali do zadecku tekutinu ktera ji pomalu uspala a pak nasledoval prevoz sanitkou na nuklearku tam byli vsichni suprovni se setrou jsem si povidala celou dobu co snimali Beatku ke konci se probouzea
La tak jsem ji kojila primo na tom kde lezela v tom prisel Dr. SMAKAL a rekl takhle se me to libi😀 no a pak jsme jeli zase sanitkou na dospavaci pokoj a pak prisla Flogelova rekla ze to neni zatim na operaci a jeli jsme domu tak 80 km to mala cele prospala.

tiburcia
9. srp 2012

@renca85 děkuju, pomohlo mi to se vnitřně uklidnit... kéž by to malý taky prospal, my jsme byli na VUR a to celé hystericky proplakal 😒 takže jste přijeli ráno a odpo už šli domů jo? my to tam máme daleko, ale klidně vstanu ve 2 ráno, abych tam dojela 😀

renca85
9. srp 2012

@tiburcia na tom VUR to taky cele prorvala i kdyz ji dali nejaky uklidnovak do nosu. A kolik km to mate? Jo jo rano prijeli a odpo jsme sli domu. Vubec se nemusis bat!! A Kdy tam jedete?

katschka
9. srp 2012

@veronik77
@petrakm
@jasekd Ahoj holky, tak jsme byli včera na tom vyšetření.. tom MCUG nebo co to je. Paní doktorka zjistila pátý stupeň VUR. 😖 Takže uplně na prd. Říkala teda, že ledvina vypadá zatím dobře. že by teoreticky nemusela být vůbec poškozená, ale už tomu moc nevěřím. Ze začátku mi tvrdili, že to VUR bude fakt jen lehký. Tak máme předepsaná atb na dobu po druhém měsíci věku a v listopadu jdeme na kontrolní utz. V půlroce pak na ten izotop. Z čehož mam fakt ohromnou radost. Jako kdyby nestačilo zatěžovat to tělíčko antibiotikama. Ještě do ní rvát nějaký radioaktivní srágory. 😔 Moč má prý v pořádku, tak aspoň, že se můžeme vrátit k zajišťovací dávce atb. Prostě ach jo..

katschka
9. srp 2012

@tyrisa Koukám, že to máte taky veselé.. ☹ na druhou stranu zaplať bůh, že se o tom ví a dá se s tím něco dělat. Teda snad. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru