Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

lenka40
13. led 2013

@tiburcia koukala jsem na nastenku a obrazek je tam🙂

tiburcia
13. led 2013

@jasekd to buď ráda, já tam měla cikánku a ta hubu nezavřela a její dítě taky ne 😀 😠 to byl kámen úrazu, bylo jedenáct večer a ještě řádily, malý už úplně uřvaný jak chtěl spát 😔

lenka40
14. led 2013

@tiburcia to si delas srandu,tak to bych ji neco asi rekla...oni neberou vubec ohled na jiny.Tak dnes rano mu nechtely dat kapacku,ze malo pije a nechtely ani prepichavat.Rekla jsem,ze ho proste nedonutim a za chvilku hned donesla kapacku.Jenze malymu se ucpala a mel uplne modre prsty a oteklou ruku.Byla jsem nastvana.Sestra jedna porad ma reci,tak ji to vracim stejnym stylem.Proste znam sve dite a on proste nevypije 1300ml za den.Zacala ze nas nepusti domu,rikam..hmm,tak to tady budem dlouho...Nakonec mu to uz dnes nebudou pichat znova.ach jo,uz chci domu.

katschka
14. led 2013

@jasekd Já nevím, u týny viděli ten reflux na utz. Nevěděli stupeň, ale reflux viděli uplně jasně. Bohužel, nebo možná bohudík, že to viděli. 🙂 A přírodní koupaliště teda nevadí? Vadí "jen" bazeny? To je docela zvláštní. To čekání na MCUG je šílený. Doktorka mi taky říkala, že ho dělá minimálně po roce, radši později, že prý ať má to tělo víc času na to upravení refluxu. Jsou to divný věci.. s tím stupněm i s tou funkčností...

@lenka40 Co tak čtu.. jste fakt statečný.. Musí to být šílený. Ty nemocnice dají záhul... Přeju vám, ať jste čim dřív v pohodě.

lenka40
14. led 2013

@katschka diky...Jj,ty nemocnice jsou sileny,ale kdyz musim,tak mi nic jineho nezbyde.Hrozne se tesim domu,to sezeni u postylky je dlouhy a vubec neutika:(

tiburcia
14. led 2013

@lenka40 nepomohlo nic jí říkat, dělala si co chtěla. pak už jsem nebyla nepříjemná ale sprostá a taky to nepomohlo 😀 neboj, mě malý taky nechtěl pít, nevím jak bych do kojeného dítěte narvala ještě litr vody denně 😉 ručičky je mi líto, taky se nám to stalo, ale přišli na to pozdě tak se mu dost odkrvila a měl tam šílenou modřinu..asi týden vůbec nepohnul prstíkama 😔

katschka
14. led 2013

@lenka40 A jak dlouho tam musíte ještě být? Já byla s prvním synem nejdýl tři dny, když byl na menším zákroku s nožičkama a bylo to relativně v pohodě. Mohla jsem ho chovat a tak. Hlavně byl teprva tří měsíční, tak o to to bylo "jednodušší". Ale i tak mi to lezlo na mozek. Moje spolubydlící měla neuvěřitelně rozcapenou dceru, kterou strašně rozmazlovala a která byla středobodem celého světa. Myslela si, že kolem ní budu lítat i já. A pořád fňukala a fňukala...
A až vás pustí, tak už bude zase líp. 🙂 Ono to dohadování s personálem taky teda nic moc. 🙄

katschka
14. led 2013

@tiburcia Teď koukám na příspěvek, že po operaci se malý zlepšil téměř o tři stupně? To je fantastický.. fakt paráda. 🙂 A můžu se zeptat, vám nabídli operaci? Mě totiž doktorka říkala, že operují až po roce života, když se to nezlepšuje. Tak jen zjišťuju, že jaké jsou kde praktiky. 🙂 Naše malá má totiž taky pětku.

tiburcia
14. led 2013

@katschka jj zlepšilo se mu to moc. My jsme byli v srpnu na vyšetření na nukleárce a pak už Šmakal vybral termín operace. Za mě čím dřív operace tím líp 😉

katschka
14. led 2013

@tiburcia My byli právě na té nukleárce teď v prosinci. To vyšlo velmi dobře, ale teda o operaci ani slovo. Tak budu doufat, že se to obejde i bez operace. Páč s víc jak ročním dítětem si nedovedu představit tu rekonvalescenci.. kor po tom, co tady popisujete. Doktorka je právě proti tomu operovat před tím jedním rokem, že se to může zlepšit samo. Na jednu stranu jsem za to ráda, na druhou stranu to ty prťata snáší líp.... A teď babo raď.. 🙄

lenka40
14. led 2013

@tiburcia nooo a taky jste sli v poho domu.To bych byla tez sprosta,neslo se prestehovat?Ja jsem rada,ze se mu to stalo dopoledne,protoze v noci nevim,jak by to dopadlo..ja usnula a nikdo ho nechodil kontrolovat,az to dokapalo.Ale uz to ma lepsi,ale neumim se predstavit,kdyby mel na ruce tu jmenovku,kterou zrejme utrhly pri prevozu z JIP.Zitra nam budou 7den vytahovat hadicku,takze snad uz bude lip.Tento tyden ma Smakal dovolenou,tak ho zastupuje nekdo jiny,tak jsem zvedava.

lenka40
14. led 2013

@katschka Presne,cim je to mimco lepsi tim lepe..To chovani mi hodne chybi,sice ho chytnu jako mimco a par minut,ale on pak porad natahuje ruce,takze ho moc neprovokuju. Jj,dela to hodne na koho natrefis a pak te kor nebavi ten pobyt.Nastesti jsme si s pani zaridily,aby nas dali k sobe,protoze dnes 12prijmu a nevim koho bych chytla.Taky tam byl chlapecek stejne stary jako muj,ale odrzly a normalne prastil natvrdo holcicku,kopl te a hazel hrackama v herne.Jako matka za nim litala,ale to dite nikdy nedostalo po ruce,jen mu rika to se nesmi.Pocitam,ze ve ct ci v patek nas pusti.

tiburcia
14. led 2013

@katschka nám všechny vyšetření dopadly dobře, neměl ani VUR, ale dle dr by se to samo těžko zpravilo v takové těžké fázi, takže zrovna naplánovali operaci 😉

tiburcia
14. led 2013

@lenka40 přestěhovat nešlo kde, měli plno 😖

lenka40
14. led 2013

@tiburcia ted maji sice taky,ale o vikendu bylo par lidi prupusteno,takze jsme toho vyuzily🙂...

katschka
17. led 2013

@lenka40 AHoj, tak co, jak vám je? Už ho můžeš vzít do náruče? Snad je vše ok. 🙂

@tiburcia Fakt neměl ani VUR? Tak to je zase ale super. 🙂 To jste neměli ani atb, nebo?

tiburcia
17. led 2013

@katschka ne neměl, ale rozšíření měl veliké takže atb bere od 12 dnů a má je zatím pořád.

maskacka
17. led 2013

@lenka40 ahoj, to mě mrzí, že jsem nebyla na Koníku a neodpověděla, hlavně, že vám to dobře dopadlo 🙂.

Jinak, holky, dneska jsme byli 3 měsíce od heminefrektomie na kontrole - doktor řekl JE TO DOBRÉ, dilatace tam není, další kontrola za 9 měsíců a jestli bude výsledek stejný, přecházíme na rutinní kontroly jednou za rok (?) někam do místa bydliště.
V propouštěcí zprávě bylo,že podle UTZ ještě půjdeme na MCUG, ale tomu už jsme se vyhnuli. Sumetrolim nebereme od listopadu a klep klep, vůbec žádné problémy.
Akorát mi nechce moc pít, takže na víkend odjíždím a utínám kojení, aby si slečna definitivně odvykla zahánět pocit žízně dvěma cucy z kozy místo pořádného napití čaje.

Doufám, že to u nás po roce a půl strachu už definitivně skončilo. Asi budu celý život při každé zvýšené teplotě podezřívat nejdřív ledvinu, ale snad si časem zvyknu, že už je zdravá, chcu věřit, že se nic nezhorší, snad jsem to nezakřikla. Panebože, včera jsem měla nejšťastnější den, moc vám všem přeju, aby jste se taky co nejdříve dočkaly, moc!
Děkuju za vaši podporu a rady!

maskacka
17. led 2013

vysvětlivky ke včera-dnes-zítra 😀 : včera jsme tam byli, ale v noci se mi nepodařilo odeslat zprávu, neboť mi klekla baterka v laptopu a dopisovala jsem to ráno ;).

katschka
17. led 2013

@tiburcia Aha.. to je takovejch věcí, co může být na atb.. člověk vůbec netuší. Tak snad bude jen líp a nebude potřebovat brzo ani ty atb.
@maskacka Tak to jsou úžasný zprávy!!! ťukám a trošku i (v dobrém) závidím. 🙂

lenka40
17. led 2013

@katschka Ahojky,tak od vcerejska chovam a dnes jdeme domu,huraaa...Jinak jeho chuze je nejista,ale nemuzu se mu divit,kdyz nechodil 10dnu.

@maskacka Super vysledky a taky pevne doufam,ze je taky budeme mit.Zatim klasika sumetrolim,v breznu jdeme na kontrolu a je mozne,ze nas pak ceka MCUG,ale nebudeme predbihat. Presne,porad se budeme bat pri kazde teptote a doufat,ze se zanety nikdy nevrati.Budeme hlidani i u druhe strany sice tam ma II-III.stupen a pevne doufam,jak poroste,ze se vytrati a nebude nas v budoucnu cekat stejna operace,ale pry se to bezne stava,ze byvaji operovane obe strany...Ted zacneme poctive trenovat nocnik a doufam,ze pres leto se zbavime plinek a bude lip.Je to tady hrozne,kolik deti ma urologicke problemy a cloveku to dojde,az tady a vse vidi.Je mi jich tak lito,co si musi vytrpet,ale nebyt toho,ze byl opravdu hodny a zvladal to perfektne,jinak by me asi hrablo.On mi dodal silu,ze to zvlada a me to pomohlo a uklidnovalo.

jasekd
17. led 2013

@lenka40 Parada, zvladli jste to bravurne!
@maskacka uzasne zpravy, ze by se tady blyskalo na lepsi casy? My po operaci taky na MCUG nebyli, puvodne jsme meli jit, ale odlozeno nejdriv za rok. Sum. uz taky neberem, tak jsme na tom ted podobne 🙂 Uz to musi byt dobry!

lenka40
17. led 2013

@jasekd To by bylo super,aby jsme uz vsechny mely klid a psaly o tom,jak nase deti jsou zdrave a vse se jim lepsi.🙂

jasekd
17. led 2013

@lenka40 on zas nekdo pribude, bohuzel, jako ted @denikulh jak jste dopadly na nuklearce? Ale snad je to aspon povzbudi, kdyz si tu ctou o nas 🙂 Mne moc pomohlo, kdyz jsem si cetla treba od maminky @andelina (ted fakt nevim, zda mam dobre nick 😅 ), ze jsou po operaci a OK, my byli tenkrat uplne na zacatku...

maskacka
17. led 2013

@lenka40 je super, že to dítě zvládá, ony asi vždycky lépe, než maminky. Já teda jako životní pesimista nečekala, že z úst doktora uslyším jednoznačně pozitivní verdikt, pořád jsem čekala nějaký dovětek, nějaké ale... My nikdy žádný problém neměli, ani jeden zánět, rozbory moči vždycky dobré, prostě jenom ultrazvuk v těhotenství ukázal rozdvojenou ledvinu, hydronefrozu a čert ví, co ještě, ale reálně to pro nás nebyl žádný problém. Akorát jsem byla furt vyplašená s vědomím toho, co by se mohlo stát, a furt jsem čekala ty záněty, které chválabohu nedorazily. Takže jsem tu operaci vnímala spíš jenom jako preventivní a zlou, ne jako pomoc od potíží ☹. No, věřím, že se kolektiv Dr. Šmákala nenudí a jenom tak z prdele by děcko neoperovali. Jak říkáš, člověk tam vidí, co se děje a bohužel, je toho kvantum ☹

@jasekd hurááá, tak to je super 🙂

lenka40
17. led 2013

@jasekd jj,to pribude,ale dame nejake rady a budem je stale podporovat,tak jako my doted,kdyz jsme mely s detma pred operaci a ruznyma vysetreni.Hodne mi tako diskuze pomohla a jsem za to rada,vedela jsem co nas ceka na ruznych vysetreni a drzi palecku od Vas taky povzbudi🙂

lenka40
17. led 2013

@maskacka Dr.Šmakal je opravdu vyborny a opravdu vi co dela,pevne doufam,ze to pomohlo🙂. Je pravda,ze jsem taky takova, porad jsem se pripravovala,ze hrozi operace a vubec si nenalhavala to bude dobry:jenze timto stylem mi to rikali pri kazdem zanetu,to se stava:(,ale jak vse zacal resit Smakal,tak se ukazal problem a za to jsem rada.Stejne je ve me porad zlost,ze to nezjistili v tehotenstvi ci poporodu a cele to nemuselo probihat timto stylem(zanety 3,febrilni krece a dalsi nemoci chycene v nemocnici).Musim hodit za hlavu tuhle etapu zivota a opravdu to byl narocny rok a skoda,ze jeho prvni rok takto narocny:(.Sice to nepujde tak lehko a stale se budu bat,ale nebude to stresuji jako tohle vse kolem co bylo.

renda1710
17. led 2013

ahoj, dnes jsem dočetla všechny vaše příspěvky. Mám 15 dceru a vtěhotenství mi bylo zjištěno , že má dilataci pánvičky v levé ledvině. Po porodu se přišlo na příčinu byl to zúžený močovod v 10m byla na operacvi a vše je ok nikdy žádný zánět a ledvina jí pracuje na 90 procent. Ted máme malého Tomíka 15měsíců, při propouštění z porodnice a kontrolním ultrazvku mi bylo také zjištěno , že má rozšířené pánvičky v obouch ledvinách, včera jsme byli na nefro kontrole pravá ledvina se srovnala, ale levá pánvička byla rozšířžená více,ted jedem do čb na vyšetření/paní doktroka si myslí, že je to způsobené nějakou překážkou při odtoku moče z ledviny/ doufám, že nás nečeká taky operace/

denikulh
18. led 2013

ahoj holky konečně jsem vás dočetla 🙂

@lenka40 leni mámz vás radost...je to hrozný čím si člověk musí projít hlavně at už ty naše lásky nic netrápí ale je fakt že furt někdo přibývá...:/

@jasekd díky že na nás myslíte....takže na nuklerce jsme dopadly s klasic.nálezem jen co mi sdělil urolog...papíry se posílají k dr do nefra...malá to zvádla byla jsem na ní fakt pyšná...v HK jsou fakt úžasní...měla jsem strach už i z napíchnutí kanylky pač malá se už bojí po tom co si vytrpěla....a jak jí nemohly napíchnout kanylu...zvládla to jen fnukla a dobrý a za odměnu dostala lízátko...pak na nuklearku a tam teda klobouk dolu statečně ležela tu půl hdinu be hnutí statečná....sestřičky jí chválilyže tohle ještě nezažily aby na poprvé to dalo takhle malé dítě bez hnutí.no a druhý den teda v HK návštěva primáře v HK na urologii a ten rozhodl že 1.3 jdeme na zákrok.protože měla už 4x pyonefrit.takže prý není na co čekat.hrozně se bojím narkoza...a vůbec to že budu bez ní....jak dlouho to asi trvá holky?oni se tam musí prý podívat aby zjistili zda je tam nějaké zjizvení na ledvinách a popřípadně udělají zúžení nebo rozšíření.neví zda to píšu a popisuju dobře....každopádně vím že nejsem jediná vím že jste si zažily i horší zákroky....a vím že každá z nás jsme díky našim drobečkům silná....

lenka40
19. led 2013

@denikulh Je nas hodne,ale muze byt rady,ze jde medicina dopredu a je reseni,aby mely nase deti klid a uzdravily se.Tak je super,jak to mala vydrzela a nemusela byt uspana.Taky jsem se hrozne bala narkozy a mel ji 2x,ale vzdy me anesteziolog ujistoval,ze tam musi psat ty rizika.Maly mel pri operaci pichnute znecitliveni a delaji to do kostrce,aby nemel bolesti briska.Sice nektere deti po narkoze placou a jsou zmatena a jina to pak dospavaji.Neboj to zvladne a ty taky,potrebuje aby jsi byla silna.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru