Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

lill1
8. kvě 2016

@anzet Děkuju, tak držím pěsti...

lill1
8. kvě 2016

@anitkaj moc se omlouvám, že Vás zase otravuji, ale dnes jsem dostala zprávu -email, že 1.6. máme nastoupit do FN Olomouc na operaci, jsem z toho uplně nešťastná. Chtla bych Vás moc poprosit, zda byste mi napsala jaké to bylo(co a kdy ) co můžu čekat co byste doporučovala vzít sebou...moc děkuji a ať Vám ten poslední den utíká a jste už jen zdraví

socool
9. kvě 2016

Zdravím. My nastupujeme do nemocnice příští úterý a v plánu je laparoskopie - Motol. zítra máme předoperační vyšetření, tak snad to projde a bude to už za námi. Doktor z Motola říkal, že do týdne snad budeme doma...

anitkaj
10. kvě 2016

Dobrý den, včera jsme se vrátili z operace v Ol po 12 dnech. byl to teda záhul, ale malej to naštěstí snášel dobře, je to ještě 3m prcek, ale jak jsem tam viděla ležet přivázané ty půl roční a větší děti bylo mi jich líto vč. maminek :( Ale je to holt nutné zlo. Přeji všem úspěšnou operaci a rychlou rekonvalescenci...

rottentocore
10. čer 2016

@stumfova mohu se zeptat, jak jste dopadli z dilataci? Mě ji diagnostikovali jednostrannou u holčičky dnes na velkém utz

stumfova
11. čer 2016

@rottentocore ve čtvrtek jsem byla na kontrolo a pánvičky jsou stále stejné 5cm a 4,5 cm, tím pádem už na to prý nemám myslet, že tím jak malá roste se srovnává. Navíc mi řekl, že to bylo jenom lehce zvýšené a já se nervuji zbytečně, takže si to dělám vše sama. Že kdyby to bylo vážné, tak by mi to řekl narovinu, že vše říká narovinu. Nevím , jak to máte zvýšené vy, ale opravdu se nenervujte. On mi i řekl, že stejně se s tím nic nedá dělat. kontroloval průtok moči, velikost ledvin a vše prý tak jak má být

rottentocore
11. čer 2016

@stumfova my máme jednu pánvičku normální a druhou 8mm. Dr.rikal že 5mm je normální takže o 3 mm máme víc.

xaxanka
11. čer 2016

Nam ve 20tydnu na uz rikaly ze je 10mm..pokud vic uz se to hlida

rottentocore
11. čer 2016

@xaxanka mě chtějí vidět ještě za 14 dní. My máme jednu normální a druhou pánvičkou 8mm prý je normální 5mm takže o 3vetsi

xaxanka
11. čer 2016

Tak kazdej rika neco jineho.....ja mela 12mm ve 38tydnu poslali me na genetiku a rekli ze doporucujou rodit v terminu.....

rottentocore
11. čer 2016

@xaxanka no právě...tak zase lepší když mě budou sledovat..

xaxanka
11. čer 2016

@rottentocore jj.me taky pri kazde kontrole delal uz a sledoval to....vic to byva u chlapecku...my ted podstoupily vysetreni a 23 jdeme na kontrolu....nezvetsuje se to

rottentocore
11. čer 2016

@xaxanka toho se právě bojím, aby se to nezhorsovalo nebo to malá neměla i na druhé, ale doufám, že to bude dobré. Hrozně ráda bych jí nějak pomohla, ale bohužel já to neovlivnim

socool
11. čer 2016

Tak my už jsme doma. Operace dopadla dobře. Úterý 17.5. nástup do nemocnice. Středa ráno operace, 3,5 hodiny na sále (podařila se šetrnější operace - bez zavedení stentu) ... do druhého dne na JIP.. pak na dětské oddělení... v pátek vytáhli cévku, v sobotu odpoledne nám vytáhly drén a v neděli jsme mašírovali domů. Do pátku na antibiotikách... teď už jsou i rány skoro zahojené - stehy odpadly... malý je překvapivě OK. Při větší námaze ho sice bříško bolí, ale jinak žádné omezení... spíš já mám problém ho omezovat aby byl v klidu. Všem držíme palečky ať vše dobře dopadne.

rottentocore
11. čer 2016

@socool jsem ráda, že jste v pořádku 🙂

anzet
14. čer 2016

Informace od nás. Operace podruhé odložená, tentokrát kvůli rýmě. I předoperační vyšetření měl malý za sebou ☹
Je to děs. Už jsem na to byla psychicky připravená.

rottentocore
14. čer 2016

@anzet držím pěsti ať vám to dobře dopadne a matepo operaci co nejdřív. Samozřejmě ať jste v pořádku a dejte vědět

socool
15. čer 2016

to je škoda.. držíme palečky, aby to dopadlo dobře

kaaaczenka7
16. čer 2016

Holky, řeším dilema - zvažuji skrz hydronefrózu porod ve FN Olomouc, jelikož jsem četla, že se specializují na nefrologické vady, prozatím jsme ve sledování ve FN Ostrava. Za sebe jsem, tak na 80% přesvědčená, že by byl porod lepší v Olomouci, že by nás tam od prvopočátku sledovali atd. Manželovi se do toho moc nechce, protože to je pro nás trochu z ruky, a doma už máme 3-letou dcerku, tak že by nás pak nemohli tak často navštěvovat apod. Co myslíte Vy?

xaxanka
19. čer 2016

Tak ve ctvrtek nas ceka kontrola u dr...byli jsme na vysetreni tou kontr.latkou...petkrat nas napichovaly nez se trefily a zilka vydrzela(

socool
19. čer 2016

Nam se podarila kanyla na sesty pokus. .. U deti je to tezke. Musi byt dobre zavodneny a i tak je to loterie...

socool
19. čer 2016

@kaaaczenka7 hned po porodu s ledvinamu nic nenadelaji.. A na sledovani jdete stejne na specializovane vysetreni. Myslim, ze kde rodis neni tak dulezite, kdyz nemusis zahajovat lecbu hned. My meli nutny zakrok (ortopedicky) a stejne nas propustili z porodnice a v zapeti prijali na detskem.. Takze dle mne, pokud nemas jiny duvod rodiv v Olomouci, tak se neboj rodit u vas doma. Tato nemoc nema tak dynamicky prubeh, aby par dni zhatilo lecbu.. Nam na to prislu az v peti letech a bylo to resitelne.. V klidu si odrodte tam kde to vyhovuje vam a domluvte si v Omolouci urologa a dalsi lecbu. Klidne si tam zavolejte nebo zajedte na konzultaci co, jak a kdy po porodu.

anitkaj
22. čer 2016

@lill1 Dobrý dne, omluvám se, že odpovídám až teď, nějak jsem to nestíhala sem chodit. Jak proběhla operace? Jak dlouho jste tam leželi?

mm31
1. črc 2016

Dobrý den, na podzim nás čeká operace kvůli diletace ledvinové pánvičky v Olomouci u dr. Šmakala. Prosím, můžete mi napsat jak probíhá rekonvalescence po operaci? V tu dobu bude synovi 25 měsíců. Někde jsem vyčetla, že ty děti jsou přivázané k posteli cca 12 dní, než jim vytáhnou ty drény či co. Vůbec si neumím představit, jak tam syn bude tak dlouho ležet. Moc děkuji všem za odpovědi.
Syn nemá žádné záněty, ani nic jiného. Jen na UTZ jsou špatné hodnoty a máme stanovenu hydronefrozu 3. stupně. Slyšela jsem, že někdy se to dokonce samo upraví, takže vůbec ani nevím, zda do operace jít. Dr. Šmakal si je nutností operace jistý 😒

heduska82
1. črc 2016

@mm31 Ja sice neporadim, mladsi ma hydronefrozu ted uz jen hranicni, ve 4 mesicich teda mel tezky zanet ledvin, ale teda neumim si predstavit, jak bych ho 12 dnu udrzela nekde privazanehi, aniz bych se ja I on nezblaznila.

mm31
1. črc 2016

@heduska82 No to já si to právě taky neumím představit a děsí mě to šíleně.

lill1
3. črc 2016

@mm31, @heduska82, holky nebojte, mám to se synem teď čerstvě za sebou a zvládnete to🙂 Já jsem třeba u něj přes den pořád seděla, aby nemusel být přivázaný....

anzet
3. črc 2016

@lill1 také nás to stále čeká☹

mm31
3. črc 2016

@anzet a kdy Vás to čeká?

mm31
3. črc 2016

@lill1 Bojím, bojím....My stále nevíme, zda na to jít:( Syn nemá žádné problémy a prý je i možnost, že se to upraví samo. Šmakal si to ale nemyslí, a proto chce operovat:(

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru