Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

hancas
26. bře 2010

saruspec----jedeme na ostrov Rab

saruspec
26. bře 2010

aha my byli minulej rok v Bigrad na Moru moc hezké a teď jedem blíž.

sisip
27. bře 2010

No to nevím co je to za kravina ale naše dr . nám to takhle řekla

saruspec
27. bře 2010

sisip schválně se ti zeptám naši doktorky,přiští týden tam jdu zase s moči.

jenny20061
27. bře 2010

Ahoj holky, tak my bereme 1,5 ml Sumetrolinu na noc. Doktorka nás úplně normálně očkuje hexa vakcínou i pneumokokem. Vůbec se nad tím nepozastavuje, ale je možné, že v případě Sisip třeba má doktorka k tomu své důvody 🙂

hancas
28. bře 2010

to je zajimavé že tady všichni berete 1,5 ml sumetrolinu a mi bereme 3 ml podle čeho se to určuje??

andelina
28. bře 2010

Ahoj holky, tak se přidávám. V těhu jsem žila v mlžném oparu, že jsme zdraví jako řípy a v den odchodu z porodnice (který se nekonal nakonec) mně pan dr. oznámil, že má malý na levé ledvince "dilataci jako prase"... byli jsme ještě 3 dny v porodce, a pak nás pustili domů s diagnózou Hydronefróza II. stupně. Měl pět týdnů, když se nám objevil zánět - 40 st. horečky, křeč, bolesti, nikdy už to nechci zažít 😢 Teď bereme antibiotika a v pondělí máme kontrolu u naší dr. Jsem zvědavá, kolik bude CRP (měl 160). Byli jsme teď ve čt na kontrolním sonu, protože na nefro máme jít až 7.5. a dr. mi oznámil, že se to zhoršuje ☹ Snaží se nás vecpat na nefrologii dříve a uvidíme, co nás čeká. Prý nějaké to izotopové vyšetření nejdříve, nevíte některá, jestli se to dělá i ve fakultce v Porubě? Na stránkách to mají, ale co čtu, všichni jezdí do Olomouce...
Tak Vás zdavím mamky, už jsem na tom dobře, už nebulím jak koza každý den, ale třesu se každé zvýšené teploty, kýchnutí a podobně, dyť to znáte 😖

sisip
28. bře 2010

Ahojky vím , že když jsou časté nálezi v moči tak se zvyšuje dávka, ale třba to tak není. Vím , že jen kamarádka co čekají z malou také na operci měla nález v moči a předepsali jí furantoin takže bere uplně něco jiného na noc . No malá je teď stejnak po narkoze takže očkování nehrozí ještě měsíc a pak se uvidí, pujdu zase s močem tak se ještě zeptám

sisip
28. bře 2010

Ahoj Andeli, jj to tě chápu já se taky děcím každé horečky nebo jen když malá řve jinak než vždycky. Mi jsme z Poruby a dělají to tam , ale nám to dělali v Olomouci, myslím že je to lepší když ti dělají raději všechny vyšetření tam, protože u nás v Ostravě ti udělaj vyšetření ale stejnak tě pošlou nakonec do Olomouce .

andelina
28. bře 2010

Aha a tak to taky chodíte k paní dr. Šulákové? No já se bojím :( A pustili Vás z OL domů po těch vyšetřeních, nebo jste tam museli zůstat? Jo a díky za odpověď 🙂

jenny20061
28. bře 2010

Ahoj, my jsme taky z Poruby,ale malý se narodil na Fifejdách, tak chodíme také tam na nefrologii, ale to izotopové vyšetření nám dělali v Porubě na fakultce, ale pak se všechny výsledky odesílají do Olomouce. Rozhodně je, ale lepší, když se všechny vyšetření dělají prý v Olomouci, protože jsem slyšela, že se provede stejné vyšetření a výsledky jsou rozdílné podle toho, kde se dělají, tak nevím asi záleží jak moderní diagnostické přístroje mají. No a ten Sumetrolin se prý upravuje podle váhy. Malý má 6,5 kila, ale tuto dávku měl myslím, když měl jestě kolem 5 kg - 5,5 kg, tak mu to asi teď po kontrole zvednou nevím. Zatím zánět neměl co bere Sumetrolin,ale některé děti prý mají záněty, i když berou Sumetrolin. A ptala jsem se doktorky jestli to je antibiotikum. Prý není je šetrnější k orgasnismu než antibiotikum, ale používá se to prý místo antibiotik.
Andelino my jsme jeli do Olomouc na cystoskopii a museli jsme tam2 noci zůstat, ale provádí se v narkóze, tak malý musel být pak hlídaný.

sisip
28. bře 2010

ahojky , mi byli v Olomouci na magnet, a izotopy to jsme tam byli 4 dny a tedka jsme byli na cystoskopii a vylučovací urografii a byli jsme tam 8 dní . malá má 6,5 kila bere 1,5ml

sisip
28. bře 2010

Jo jinak chodíme k dr. šulákové ale , že bychom s ní byli nějak spokojení se říct nedá

andelina
28. bře 2010

Dr. Šuláková nás vlastně pouze propouštěla z porodky, takže nic nevím... ach jo, říká se hlavně zdraví a kolikrát jen tak do vzduchu co...?

sisip
28. bře 2010

andelin: to jo, tmáš pravdu, nás právě měla nastarost dr.šuláková taky v porodnici i na dětské jak jsme leželi a to jsem zezačátku byla vyhukaná, nikdo mi nic ke stavu malé neřekl a ani se za námi nestavila nám třeba říct jak jsme na tom a co se bude dál dít, vše jsem musela páčit z doktorky co nás chodila kontrolovat .Zatím jsem u ní byli od porodu jedenkrát ale zdála se mi fakt důležitá mi byli u ní v ordinaci a ona si tam vyřizovala telefonát snad 10minut a nezájem .Takže jsem si na ni udělal svůj názor.V Olomouci je to teda zlaté, doktorka perfektní, vše nám vystvětlila ..no upně jiné chování prostě , jde fakt vidět , že se tam těmi dětmi fakt specializují.

andelina
28. bře 2010

☹ Ajéje... to se pak nedivím, že tam nemají místo a čas na nutné případy... no já v té porodce 3 dny brečela, byla jsem na nervy a musím říct, že pan dr. Chovančík se mi snažil vše vysvětlit (poté co jsem je honila, protože mi nikdo nic neřek pořádně), ale já hleděla jak tele, protože jsem do té doby neměla vůbec šajna co to je např. ledvinová pánvička a dilataci jsem věděla jen, že je mezera... tu dr. Šulákovou jsem viděla vlastně 5 min. i z cestou, musela se vyjádřit, jestli můžem domů. Teď sama uvidím no... bojím se co bude dál, nemocnice špatně nesu sama, týrám se tam steskem, natož s maličkým, kterému budou dělat nějaké hnusoty... no bude to boj, doufám, že si udržím mlíčko, protože po těch ATB a vyšetřeních to bude asi třeba. Nejhorší je, že malý nechce cumel, snažím se mu ho vecpat, protože nevím, co nás čeká a celé noci jsme zvyklí ležet spolu... ale to nejsem sama, to je mi jasné, že i jiní tohle museli zvládnout.

sisip
28. bře 2010

No to jsme na tom stejně taky při každém pobytu v nemocnici bulím ale už jsem se trochu obrnila, no ještě přečkat ty dny operace a snad už bude líp. A s toho si nic nedělej, moje malá taky nechce dudu , mám doma 5 druhů ale nejlepší je paleček ten dudá furt. Takže to už neřeším, taky jsem chtěla aby měla dudu protože u těch hrozných vyšetření by ho potřebovala ale zvládli jsme to i bez dudu a bez čajíka , protože plně kojím. Takže to taky zvládnete . A to v nemocnici byli maminky které už měli děti operované dvakrát a taky to zvládly, to jsem je obdivovala. 😉 . Jo jinak Chovančík byl taky jedinej , který mi trochu vysvětlil problém malé a taky primář pískovský z dětské byl moc hodnej chlap

andelina
28. bře 2010

Tak já Vám sisip moc držím pěsti, ať to máte hladce za sebou a už máte napořád pokoj ☹ škoda, že tu není smajlík kdytička 🙂

saruspec
29. bře 2010

čauky ja jsem z Bohumína a už nikdy nechci mít s Porubou nic společného,když jsem šla na geneticky ultrazvuk v těhotenství byli jsme u nějakého mladého doktora jestli měl 23roku tak to je moc řikal že tam je zanět ledvin ale že to nic není a že to se řeší až po porodu.ale manželovi to nedalo máme znamou v Praze a ta nás objednala k apolinaři tak jsme tam jeli a ti doktoři kroutili hlavou jak je možné že ten doktor to nepoznal doporučili mi at ukončím těhotenství,že malému nefunguji ledvini že tam je těžka diletace,my jsme to zamitli a jeli domu a znovu jme jeli do Poruby ale chtěli jsme toho doktora co děla odběr plodové vody ten měl zrovna dovolenou a opět jsme šli k tomu mladému tak manžel tam udělal kravál a že už tam nikdy nevlezem a vite co ten doktor aby se omluvil tak řikal,že si stojí za svojím co řekl,že to nic není.tak manžel napsal dopis na genetiku profesorovi Šantavému a ten se nás ujal a dělali malému punkci ledvin mi přes břiško aby mu ulevili pořád jsme byli hlidaní uplně jinej přistup.už jsme po druhé operaci ledvin,ale leva funguje jen na 20procent a že mu ji časem vemou.zitra jedem k dr.šmakal.na ultrazvuk a přiští uterý na 2dny na velké vyšetření a hned mi řeknou kdy pujde malej na 3operaci močovodu.Takže jestli mužu radit Porubu ne !!!!!!!

andelina
30. bře 2010

No jo když já si nemůžu vybírat a zas s Porubou mám hrozně dobré zkušenosti z gynekologie... ☹ Máš to těžké, hodně štěstí saruspec...

ralelo
30. bře 2010

ahojky hlásím že jsme konečně doma!!!!! Bylo to hooodně náročné hlavně na psichyku ale zvládli jsme to a Maty to zvládl na velkou jedničku. Do pátku jen ležel, ale zvykl si přes víkend už mohl sedět a včera odpoledne začal chodit. Ze začátku jsem ho držela, ale rozchodil se velmi rychle a dneska už lítal. Jinak operace trvala 3 hodiny, urolog mi řekl že se na něm opět nadřel, má hodně špatný a široký močovod a neměl vůbec antirefluxní záklopku na moč. měchýři. Ale snad to bude dobré stejně jako na levé straně.

sisip
30. bře 2010

ahojky, Ralelo: to je moc dobře, myslela jsem na vás i na kozlenku jak to tam zvládáte . Nás už pustili mynulé uterý .Takže malý je už v pohodě a má ještě nějakou zajišťovací léčbu? Tak když jste to zvláli vy tak mi snad taky 🙂 Dr. Šmakal nám taky říkala že je ta operace tak na 2 a pul hodiny .. bojim bojim

kozlenka
30. bře 2010

Konečně doma!! Teda byla to fakt síla, ještě ta karanténa tam, samozřejmě jsem to chytla, tak mě musel na pár dní vystřídat tatínek, přestože jsem byla plně kojící, no užili jsme si fakt svoje. Ještěže už je po všem. Teď ještě nervy co nám řekne dr. Šmakal za tři měsíce na kontrole.
Ral, nestihli jsme se rozloučit, tak dodatečně - ať už se nesetkáme tam, ale radši někde na zahrádce v létě v klídečku 😉
Andelina, jak píšeš, že ti dr. oznámil "dilataci jako prase" tak jsem si uplně dr. Chovančíka vybavila, přesně táto slova použil u nás a sama ti doporučuji dojíždět raději do Olomouce, dr. Šmakal je jednička ve svém oboru!

hancas
30. bře 2010

kozlenko a ralelo...myslela jsem na vás,vidíte jak jste to zvládli.
Kozlenko...opět karanténa to je tam snad 365 dní v roce nebo opravdu nevím ☹ je to tam pořád a to i myslím že e to blbost

jenny20061
31. bře 2010

Kozlenko a Ralelo moc jsem na Vas myslela. Jsem moc ráda, že Vám to dobře dopadlo 🙂 Je to takové povzbuzení i pro nás, kteří to mají před sebou ☹

hancas
31. bře 2010

jenny....neboj vše bude ok i když vím že ta psychika je hrozná,ale zase to děláme pro naše zlatčka kteří to potřebují 🙂

saruspec
31. bře 2010

čauky tak to jste šikovné holky ja už teď mám nervy,z uterka z děckého.včera jsme byli u šmakala na ultrazvuku malej řval jak tur tak že to jde špatně vidět,asi si myslí,že 6měsiční děcko bude ležet v klidu když jsme hodinu čekali v nevětratelné čekarně plno lidi hruza ale řikal že ta prava je dobrá ta levá je pořád stejna a že máme vysadit sumitrilon a že mame si najit někde u nás nefroložku a kněmu,že pojedem jednou za čas,a ja jsem mu řekla,že 6.4. jedem na děcké na dvou denní vyšetření a že ma ten reflux 5stupně tak koukal na nás,a řikal tak to zahodím tu zprávu a uvidíme po vyšetření.ja to nechápu jak to tam vedou nevím na co mají ten počitač asi na H...o.Holky nevíte jestli maji na děckém nastandart? nevím jak to mám řešit malej ma trauma z té nemocnice,když k nám někdo přijde na navštěvu malej začne plakat a je k neutišení strašně se leká jak odejdou je klid.To tam je hrozné na tom děckém kravál,nevyspi se člověk,žadné soukromí a děcko z toho v šoku. 😀

saruspec
31. bře 2010

Hancas,zapoměla jsem ti řict včera jsme byli v cestovce Vitkovice turs a máme objednanou dovolenou na Biograd na Moru.

kozlenka
31. bře 2010

Saru, nadstandart pochybuji že tam mají, když tam nemají ani standart 😖 Budeš to muset vydržet, říkej si, že jde jen o dva dny! A s tím lekáním jsi mi připoměla, že malý jak nás přeložili z JIPky, tak sebou vnoci tak házel, chudák vystresovaný, bylo mi ho tak líto!!

sisip
31. bře 2010

Ahojky , taky nevím, že by tam byl nějaký nadstandard . A to ty pokoje na té Jipce jsou prý ještě horší. Kozlenko a pustili vás domů bez hadice? myslím vývod

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru