Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kozlenka
27. črc 2010

@andelina dny na Jipce mi malý celé prospinkal, takže se na kojení ani nedostalo, k tomu jsme se v "klidu" vrátili až po přeložení na dětské.. Přesně jak říká Saru, v nemocnici tě naučí ozvat se! Zvlášť když jde o naše broučky, kteří se ještě ozvat neumí ☹ Radši tam ze sebe udělám semetriku, než si sr*t na hlavu 😠 Přála bych ti, abys narazila na ty hodné sestřičky.
@lucisa teď jsi přesně vystihla moje pocity před sálem.. zažila jsem to dvakrát a doufám, že už NIKDY ☹

andelina
28. črc 2010

Holky já myslela jako, že se tak cítím, že prostě mlčím, oči dolů a špičkou nohy si šprtám do země 😀 ale jo asi vypadám mladší, no není to už co bývalo...
Prosímvás jak dlouho budeme na té jipce? :(

saruspec
28. črc 2010

tak 2-3dny když nebude mit teploty a bude vše v pořádku.Malej byl 9dní měl horečky pak na jip rotavíry dostal tak tam mají čisto, a ještě mu museli davát tranfuzi.To buď ráda,že vypadáš mládě ale už jsi jednou maminka tak s tebou nebudou zacházet jak s nějakou hadrou!!!!!!!

kozlenka
28. črc 2010

@andelina ze sálu pojedete rovnou na Jipku, druhý den pokud půjde vše hladce, tak na IMP (to je něco jako JIP, ale už je to klidnější) a další den na dětské. Pokud kojíš, tak budeš po celou tu dobu vedle na pokoji maminek a k prckovi tě pustí nepřetržitě od 10 tak do 18 h. Hlavně se nestyď a na všechno se tam ptej! I když se ti to bude zdát jako blbost, tak se ptej, sester, doktorů, nenech se odbýt 😉

lucisa
28. črc 2010

@kozlenka tak to tedy čučím, že teď to takhle funguje. Já měla malou na JIPce týden a i když mi slíbili, že mě budou volat (já musela zůstat na dětském 😢 ), musela jsem se tam co chvilku doslova vetřít a furt otravovat, ať můžu být s malou a kojit.
Bohužel už měla téměř 8 měsíců, a i když byl plně kojena, řekli mi, že když bude mít hlad, vezme si i flašku, i když jsem proti tomu protestovala, že si nepřeju UM, když ji můžu kojit. navíc ona v té době neuměla ještě pít ani z flašky, naše dětská dr. mi doporučila plné kojení právě kvůli operace, ať ji nestresuju ještě se zaváděním příkrmů....

andelina
28. črc 2010

@lucisa doprčic ☹ a přestáli jste to? Kojilas pak dál?

kozlenka
29. črc 2010

@lucisa to nám se pak stalo, že jsem se tam nakazila střevní chřipkou já a malý ne, tak mě okamžitě PLNĚ KOJÍCÍ propustili a musel tam jít manžel a čuměla jsem, jak se s tím ti dva moji chlapíci poprali, malý se naštěstí popral s flaškou a tatínek s celodenní péčí 🙂 Já jsem doma odstříkávala a pak jsem se tam po pár dnech mohla vrátit a kojila jsem dál.. 😉 Ale holky na ty jejich karantény tam na dětském, co mají tak 300 dní v roce, si dávejte majzla, kupte si probiotika nebo něco, ať posílíte imunitu než tam pojedete.

lucisa
29. črc 2010

@andelina naštěstí jo, kojila jsem ji do 1,5 roku, ale tehdy mě to tedy štvalo pekelně..... 😝

@kozlenka taky jsem to slyšela, Amelii teď naštěstí dělali ambulantně...

zuzule5
29. črc 2010

Ahoj holky!
Čtu vás od minulýho týdne, kdy jsme byli s malým na UZ ledvin a zjistili mu dost velký zhoršení dilatace. Poprvé mu na to přišli na UZ v porodnici, to nám doporučili UZ v jeho 11-ti dnech, tam byl nález cca průměr 15mm dilatace a když jsme byli minulý týden na UZ, tak už průměr 20mm, parenchym jen 4mm. Hned jsme šli do nefrologické ambulance a od tama nás poslali do Brna do dětské nemocnice na urologii. Tam jsme byli teď v úterý. V pondělí 2.8. jedem zas do Brna na nukleárku na scintigrafii ledvin, aby zjistili jak je ta jeho postižená ledvina funkční. 😢 Na urologii nám MUDr. řekl, že to s největší pravděpodobností skončí operací, protože má nejspíš zúžený močovod.
Jsem z toho pěkně na nervy, protože je Kryštůfek plně kojen a jeho dvojčátko Adélka taky, tak nevím, jak to budu dělat až ho vezmou ne operaci. Mám strach, že se budu muset rozhodnout, kterýho z mých broučků budu dál kojit ☹ .

zuzule5
29. črc 2010

Jinak Vám držím pěsti, ať jsou vaši broučci brzo zdraví 😵 a nemusíte lítat po nemocnicích.

lucisa
29. črc 2010

@zuzule5 ☹ to je mi líto, takovou situaci tady myslím ještě nikdo neřešil, snad to půjde udělat tak, že zůstaneš s Kryštůfkem v nemocnici a budeš odstříkávat už teď do zásoby a někdo to bude i vozit i čerstvé Adélce, kterou zkusí manža, babička nebo někdo nějak alternativně krmit, aby nemusela být úplně odstavená a snad se zase chytne, až se vrátíte. Držím palečky, ať to dobře dopadne 😉

andelina
29. črc 2010

@zuzule5 ach jo to mě mrzí ☹ drž se a snad Ti to s dvojčátky pomohou vyřešit... snad Vám to dopadne dobře.

zuzule5
30. črc 2010

Je to na prd, že oba potřebují být kojeni, ale snad nám doktoři poradí, jak to udělat. Už teď odstříkávám mlíko do mražáku. Kdybysme aspoň bydleli v Brně, ale máme to 60km. Hrozně mě mrzí, že už tak malej človíček musí na operaci a podstoupí takový trápení. ☹
Když jsem vás pročítala, tak vám musím napsat, jak jste statečný 🙂 (ono taky nic jinýho nezbývá, že?! 😉 ).

sisip
30. črc 2010

Ahojky Zuzule: Možná je to blbost ale nedovolí ti třeba příjem obou dětí, když jim vysvětlíš jak to je? Ale třeba to nakonec neskončí operací, někdy ty Uz ukazují a ve skutečnosti je to uplně jinak-)) tak bud silná
Holky taky jsem měla strach , že mě v Olomouci na té JiP nebudou chtít pouštět k malé abych jí nakojila a budou dávat raději flašku ale bylo to fakt uplně v pohodě, mohla jsem tam být i v noci na kojení, kdy mě sestry volaly ale strávili jsme tam jen dva dny takže nemůžu moc radit no.Andelin takže se neboj , není to zas tak hrozné 🙂

lucisa
30. črc 2010

@sisip tak to už se fakt situace zlepšila. Já měla smůlu, musela jsem si každou návštěvu doslova vydupat a stát v tom kumbálku chodby na JIPce třeba hodinu, než mě k ní pustili. A o nočním kojení jsem si mohla nechat jen zdát. Já o patro níž odstříkávla jak blb a malou tam nahoře asi mordovali s flaškou....
Jediné, kdy mě zavolali, že už nemá malá plíny, ať ji nějaké přinesu. Já měla do nemocnice koupené ty lepší huggiesky a pampersky, ale kdykoliv jsem za malou na JIP přišla, vždycky měla ty obyčejné igelitové s lepítkama.
A když mi ji po týdnu vrátili na dětské, byla celá opruzená a ještě jak ji furt cévkovali, tak měla celou dupku i kačku podrážděnou od hadiček a různých gelů, aby jim to šlo zastrčit, tak to bylo fakt peklo. Byl červenec, tam hic jak hrom, plínu mít musela a já ji léčila zarudlou dupku.

Ale vypadá to, že se za těch 7 let už možná dost změnil ten přístup, já jsem asi byla jedna z mála tehdejších stěžovatelek na tamější poměry, tak to byl možná z jejich strany druh pomsty, i když dost dětinský vůči malé.... 😖

sisip
30. črc 2010

@lucisa :No asi fakt jo, asi si už uvědomili jak se chovají ,tak už je to docela na dobré urovni 🙂 plínky po mě ani nechtěli,měli tam svoje fixis ale já jí stejnak dala svoje huggiesky na které je zvyklá . Ale záleží taky na směně ,zrovna jak nás stěhovai už na dětské tak měla směnu taková starší sestřička a ta to žrala, ta mi malou furt přivazovala k postýlce ikdyž si hadičky vůbec netahala. A hned jak vylezeš z JiP tak naproti výtahů je pokoj pro matky ten je sice hrozný ale aspoň jsem byla blízko u malé, někdy jsem jí slyšela přes okna jak řve tak jsem tam hned letěla ale je pravda,že někdy jí nechali řvát i pul hodiny a pak až pro mě přišli jak malé už uplně tekly slzy...to mě docela štvalo....pokoj hned vedle a oni ti děcko nechají řvát tak dlouho.

lucisa
30. črc 2010

@sisip no já to právě slyšela už na té chodbě, převlečená do zeleného hábitu, nervozní, prsa mi skoro tekla sama a oni si tam chodili jak na promenádě a nezvoňte na nás pořád, až to bude možné, my vás zavoláme a malá řvala jak na lesy.

tohle už bych nechtěla znovu zažít, když slyšíš, jak tě dítě volá a ty nemůžeš pomoci

andelina
30. črc 2010

☹ ach jo at to uz mame za sebou :(

zuzule5
30. črc 2010

Ach jo, holky ☹ . Co čtu, tak máte zkušenosti jenom s Olomoucí, že? Já si teda myslím, že jestli nás budou operovat, tak v Brně. Byla bych moc ráda, kdybysme se operaci vyhnuli, ale vidím to bledě ☹ .

Luciso, věřím, že to rve srdce, když slyšíš jak tvoje dítě řve a ty k němu nemůžeš ☹ .

esicko
1. srp 2010

@zuzule5 držím moc pěstičky, ať se Vám operace vyhne a pokud ne, tak hlavně hodně sil tobě i maličkému a pevné nervy! Nás by taky asi čekalo Brno,bohužel reference žádné nemám,kdyby se ti podařilo něco zjistit,ráda si to přečtu.

zuzule5
1. srp 2010

@esicko taky máš malýho prďolku, že? ☹ Zítra nás čeká scintigrafie ledvin, tak už jsem připravila manžela, že všude půjde s Kryštůfkem on, bojím se, že bych řvala s malým 😔 . Výsledky pošlou poštou, tak snad jim to nebude moc dlouho trvat.

esicko
1. srp 2010

@zuzule5 no jo,Kubíkovi jsou dva měsíce, má vrozenou hydronefrózu, po porodu měl dilataci levé ledviny 5,6mm, v šesti týdnech už 13,3mm tak teď se klepu jako ratlík před dalším sonem a pak prý nás doktorka pošle na další vyšetření. Takže nás to vše teprve čeká jako vás 😖 Mno, já to teda taky dost špatně snáším, ale budu to muset absolvovat s Kubíčkem sama, Lotynku mi bude muset hlídat babička. Ty to máš horší, že máš malušenká miminka dvě ☹

zuzule5
1. srp 2010

@esicko Jojo, Nellinku taky bude hlídat babi s dědou, Adélku musíme vzít s sebou. Vypadá to, že Kryštůfek a tvůj Kubíček jsou na tom podobně, bobci malý. Jestli vás doktorka pošle na scinti, tak ti aspoň budu moct napsat, jak to probíhalo.

esicko
1. srp 2010

@zuzule5 hlavně ať Vám to dopadne co nejlíp, budu na Vás zítra myslet 😔 ráda bych ti napsala, ať se zbytečně nestresuješ, ale vím, že to asi nejde..

lucisa
1. srp 2010

@zuzule5 držím palečky, ať to dopadne co nejlíp. a neboj, ta scinti není tak hrozná, Kryštůfek je malý, uspí ho, akorát nevím, jestli vydrží spinkat, nám tu oblbovávačku dávali do zadečku a na malou to působilo jako klystýr, za pár minut zatlačila a všechno letělo ven, tak jsem ji pak udržovala v klidu prsem v puse, což tvůj manža asi nedá......

zuzule5
2. srp 2010

Ahoj holky!
Tak jsme dnes absolvovali tu scintigrafii ledvin, naštěstí to proběhlo celkem v pohodě. Nejdřív jsem teda nervačila, protože jsme na 8.00 hod měli být v dětské nemocnici a ráno bylo Brno zas úžasně ucpaný, no dorazili jsme tam asi za 5 minut 8.00 🙂 . Nejdřív na evidenci, pak na urologii, od tama na chirurg. amb., kde Kryštůfkovi zavedli cévku. Tam šel manža s malým, celou dobu neplakal, začal, až vyšli z ambulance. Brečel asi 15 minut. Přejeli jsme do Bohunic, tam jsme byli objednaní na 9.00 hod a byli jsme tam něco málo po půl 9. Když nás tam viděli i s Adélkou, tak nás pustili do jedné vyšetřovny, kterou nepoužívají, abysme tam neseděli s ostatníma pacošema (kvůli záření). Za chvilku si pro nás přišli, šel tam zas manža a za půl hodiny se vrátili, že už je po vyšetření. Kryštůfek zaplakal jen když mu píchli radiofarmakum, pak prý usnul a celý to prospal, brouček 😵 . A asi za 10 minut nám MUDr. donesla výsledek. SIce tam je popis i výsledek vyšetření (jedna levina pracuje na 76%, druhá na 24%), ale nejsme z toho moudří a čekáme, co za verdikt pošlou z dětské (mají to poslat poštou). No ale co jsem pochopila, tak že i ta nemocná ledvina přece jen pracuje 😵 , ale na druhou stranu ta pravá ledvina není zdravá na 100% ☹ .
Moc vám děkuju za držení pěstí 😵.
Na to, jaký jsem z toho měla nervy, tak to proběhlo naprosto v pohodě, laborantky na nukleárce jsou strašně moc hodný 😵 😵 😵 .

lucisa
2. srp 2010

@zuzule5 tak aspoň tak, zatím... držte se 😉

esicko
3. srp 2010

@zuzule5 jsem ráda, že jste to tak dobře zvládli 🙂 a držím pěsti dál..

andelina
4. srp 2010

@zuzule5 tak to znamená, že ta ledvinka, která pracuje na 75% je zdravá, teda jestli dobře chápu, co píšeš - obě totiž mají dávat dohromady 100% takže jupíí ne? 🙂 Nám jedna pracuje na 35%, druhá na 65%. Fajn, že to máte za sebou 🙂

esicko
5. srp 2010

ahoj holky, našla jsem na netu toto http://www.urologieprostudenty.cz/detska-urologie mě to dost pomohlo zorientovat se,tak třeba to některé z Vás taky pomůže 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru