Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

agenturaberuska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
saruspec
1. led 2011

Holky všem přeji vše nejlepší v novém roce. 😀

lucisa
1. led 2011

Přidávám se s přáním všeho nej, hlavně zdravíčka, což je v naší diskusi opodstatněné. 😉

esicko
3. led 2011

@saruspec držím vám na zítřek pěsti!

Přidávám se s přáním všeho dobrého v tom Novém roce 🙂

saruspec
4. led 2011

čauky,pišu rychle jelikož jedem opět do olomouce,představte si,že včera jsme jeli do olomouce a tam nám řekli že jsme až na zitra objednaní,a že operace až ve středu,že asi sesřička z urologie to spletla tak se nám moc omlouvají,ale že když jsme už tam tak ať tam už zustanem to jsem řekla,že ne že nebudu zbytečně stresovat děcko v nemocnici ještě si tam dost poleži.tak jsme jeli domu a za chvíli jedem opět tam.to je bordel co?a kdo nám proplatí cestu to nikoho nezajíma.tak čauky zitra k večeru se ozvu jak budu doma.

kozlenka
4. led 2011

@saruspec Aach jo, Saru, vlastně mě to ani moc nepřekvapuje ☹ Tak se držte, myslím na vás, ať jste brzy doma!

lucisa
4. led 2011

@saruspec no, bohužel se s povzdechem přidávám ke @kozlenka , taky mě to u Olmíku nepřekvapuje. 😠
Asi si myslí, jaká je to pohodička jezdit s ročním prckem v tomhle počasí přes půl kraje tam a zpátky.

lucisa
4. led 2011

@saruspec a držte se!!!

jasekd
4. led 2011

@saruspec Drzime palce.
Nam se stalo neco podobnyho, kdyz jsem byla v tehot. objednana na UZ do Hradce k prof. Eliasovi kvuli ledvinam maleho. Nekdo nas spatne objednal, bylo to asi pres 3 lidi, tezko rict, kdo udelal chybu. Jeli jsme tam v patek zbytecne, prof. tam vubec nebyl. Cesta od nas z Jablonce do HK trvala v kalamite pres 2 hodiny, cili celkem 4 hodiny na zadku v aute asi v 32 tt. V pondeli jsme tam jeli znova, cili dalsi 4 hodiny... A ty nervy vam nemusim popisovat 😝

eviczka10
4. led 2011

@saruspec Držím palce, ať všechno dobře dopadne a máte to za sebou.

anakonyes
5. led 2011

Zdravím všechny, prosím vás, kdo už jste byl s děťátkem na vyšetření DMSA, napište mi jak to probíhá. Díky! Mě dneska řekli na nefro, že me tam jako těhotnou nebudou chtít pustit a babička plaší že to nezvládne 😒

kozlenka
6. led 2011

@anakonyes Nevím přesně jestli je to to vyšetření které jsme měli my, ale bylo to jediné vyšetření, na které mě jako kojící nedoporučili chodit ☹ Popsali mi to jakože cévkou přes pindíka mu vstříknou do močových cest nějakou látku a pak budou dělat rentgen jestli nemá reflux (jestli se nevrací moč zpátky do ledvin). Je u toho prý ale uvázaný, ať se nehýbe a ty děti u toho hrozně pláčou. Doktorka mi ale vysvětlovala, že nepláčou bolestí, ale tím že jsou prostě napevno uvázané, ale pro maminky je ten pohled strašně stresující. Já ji tenkrát poslechla a brečela jsem na chodbě, protože tam jsem ho samozřejmě brečet slyšela ☹

lucisa
6. led 2011

@anakonyes mě tahle zkratka nic neříká, ale jestli tam nemůžeš těhu, tak to bude souviset s RTG nebo nějakou radioaktivní látkou... 😒

esicko
6. led 2011

Ahoj holky, třeba Vám to některé trošku pomůže zorientovat se v těch zkratkách:

Základní vyšetřovací metody v dětské urologii:

Ultrazvuk = sonografie
Zobrazovací vyšetření založené na zobrazení orgánů a tkání pomocí odražených ultrazvukových vln. Nežádoucí účinky pro děti a dospělé nejsou známy, o eventuálním negativním vlivu (velmi častých vyšetření) na plod se diskutuje.

Vylučovací urografie (IVU)
Vyšetření založené na zobrazení močových cest „nabarvením“ moči kontrastní látkou, aplikovanou do žíly. Nevýhodou je nutnost podání látky injekční formou, možnost vzniku alergické reakce a radiační zátěž pacienta. Používá se zejména před plánovanou operací na močových cestách, jeho náhrada jiným vyšetřením je zatím problematická.

Počítačová tomografie ledvin (CT)
Vyšetření založené na stejném principu jako IVU, podává navíc informace o tkáni ledviny i ostatních orgánech břicha. Radiační zátěž je větší než při IVU.

Mikční cystouretrografie (MCUG)
Rentgenové zobrazení močového měchýře po jeho naplnění kontrastní látkou. Plnění se provádí přes tenkou močovou cévku, zavedenou močovou trubicí. Vyšetření se indikováno při detekci a sledování vezikoureterálního refluxu (viz tam) nebo jiných patologických stavů měchýře včetně podezření na poranění. Nevýhodou je nutnost zavedení cévky a použití rentgenového záření, ve většině případů však není jiným vyšetřením nahraditelné.

Magnetická rezonance (MR)
Vyšetření založené na odrazu a detekci magnetických vln, bez známých vedlejších účinků. Nevýhodou je hlučnost přístroje a časová náročnost vyšetření.

Ascendentní pyelografie (AP)
U dětí méně používané vyšetření. Principem je zavedení tenké cévky přes močový měchýř do ledviny a aplikace kontrastní látky touto cestou do dutého systému ledviny a močovodu. Používá se při nejasnostech o stavu močových cest např. před operací, zejména u špatně fungujících ledvin, kde zobrazení pomocí IVU není možné nebo přínosné.

Fázová (dynamická) scintigrafie ledvin (DTPA, MAG 3)
Mírně radioaktivní látka s krátkým poločasem rozpadu je aplikována do žíly, koncentrována ledvinami a vylučována do moči. Její detekcí speciální kamerou lze stanovit poměrnou funkci ledvin a rychlost odtoku moči z ledvin. Vyšetření je používáno ke zjištění / vyloučení překážky v močových cestách.

Statická scintigrafie (DMSA)
Vyšetření je založeno na podobném principu jako scintigrafie dynamická, použitá látka lépe zobrazí strukturu ledvinné tkáně, méně odtokové parametry. Používá se k zhodnocení poškození ledvinného parenchymu např. po zánětech.

Urodynamická vyšetření
a) Cystometrie : K měření je nutno zavést tenkou cévku močovou trubicí do močového měchýře. Touto cestou se měchýř plní fyziologickým roztokem a sleduje se jeho reakce na náplň, zejména vztah kapacity a tlaku v močovém měchýři. Používá se především u stavů spojených s pomočováním a jinými funkčními poruchami dolních močových cest.
b) Uroflowmetrie : měření rychlosti toku moči při močení. Zejména v kombinaci s měřením aktivity svěrače podává důležité informace o funkci močového měchýře a močové trubice, eventuálně o překážce v močové trubici. Jedná se o vyšetření neinvazívní a zcela nenáročné.
c) Profilometrie : měření tlaku v jednotlivých částech močovém trubice. Provádí se pomocí zavedení tenké cévky do močového měchýře a jejího postupného vytahování směrem ven. U dětí se používá málo.

Uretroskopie, cystoskopie
Endoskopické vyšetření močové trubice a močového měchýře. Cystoskop se zavádí postupně močovou trubicí směrem k měchýři, u dětí vždy v celkové anestesii (uspání). Jedná se o přímé vizuální zhodnocení výše uvedených orgánů s možností provedení drobných diagnostických nebo léčebných zákroků.

@anakonyes s rtg to souvisí, jak píše lucisa, já dostala před vyšetřením zástěru, také se mě ptali, zda nejsem těhotná a u vyšetření jsem byla, kubíčka nepřivazovali, byli mu v té době tři měsíce, držela jsem mu ručičky, sestra nožičky a ukazovali jsme mu hračky, trvalo to cca 20min. Ale jak píše kozlenka, zřejmě je praxe všude jiná, někde dávali i něco na zklidnění, aby se děti moc nehýbali a pokud si dobře pamatuji, tak je potřeba být dostatečně zavodněný, takže pitíčko s sebou...

comra
6. led 2011

ahoj holky,
svátky jsem promarodila, takže jsem vám ani nestihla popřát vše nej do nového roku a hlavně zdraví, a to nejen Vám, ale hlavně našim dětem a všem okolo...

@anakonyes na tomto vyšetření jsme nebyli, my byli na dynamické scintigrafii(MAG3) - ty píšeš podle "taháčku" od Esicka o statické. Daníkovi byli 3měsíce a byli jsme na tom v Praze Ke Karlovu. Daníka nepřivazovali, ale potřebovali, aby se nehýbal, takže ho zapevnili to takové peřinky. Chvilku plakal a pak tam usnul. Do žil mu vstříkli kontrastní látku a pak to asi 30minut snímali(to potřebovali, aby tam byl v klidu). A asi za hodinku tam šel znova, aby bylo videět, kolik té kontrastní látky už vyčůral..ale jak píšu, tak to byla dynamická..

@kozlenka jak to tu popisuješ, tak to je Mikční cystouretrografie (MCUG). Daníkovi to dělali v 7m, já kojila a normálně jsem u toho byla. Měla jsem zástěru a také se mne ptali, jeslti nejsem těhu. Daník ležel, nepřivazovali. Já jsem mu zpívala a zabavovala hračkama, dr ho vycévkovala, pak cévkou vstříkla kontrastní látku a zjistovalo se, jeslti se nevrací. Za cvhilku bylo hotovo..a Daník ani moc neplakal, prostě jsme ho zabavili..

@saruspec Doufám,že to nejhorší jste si vybravi ve formě špatného objednání..a ted už budou jenom krásné a dobré zprávy...

comra
6. led 2011

a co nového u nás. Naše nefroložka konzultovala Atb s dr Langerem (Ke Karlovu) a ten doporučil vysadit. Takže poslední dávku dostal 24.12. a pak už ne. Bohužel 26.12. ráno měl 37,8, takže jsme nabrali moč a valili na pohotovost. ALe asi to bylo nachlazení..CRP méně než 8, moč(sediment) negativní, takže nic nenasvědčovalo , že se jedná o močové cesty..tak jsme si oddychli. 🙂
Je tu ještě někdo s dilatací(dg hydronefroza), kdo nebere ATB? Daník bral od 5-ti týdnů ospamox - v 8-mi týdnech mu je dr. Langer doporučil vysadit.. V 7-mi měsících měl v moči positivní bakterie (jen10x5), ale teploty, tak to dr přeléčila Augmentinem(10dní) a pak bral zajišťovací Sumetrolim, asi 2 měsíce a před Vánoci mi nefroložka říkala, že dr Langer doporučuje vysadit..

esicko
6. led 2011

@comra tobě a klučíkům též moře zdravíčka do Nového roku 🙂 Kdy zase pojedete k Langerovi? My jdeme zítra na utz k naší nefro.

@anakonyes já ti popsala MUCG jak píše comra, ale myslím, že to DMSA bude probíhat podobně jako MAG3 jen je tam myslím rozdíl v té látce, kterou vstřikují...holky, osvětlete to tedy někdo jak to vlastně je 🙂

comra
6. led 2011

a ještě budu reagovat a dávat otázky.. 😉
ad pití(myslím, že to řešila Jasekd) - Už Tomík mi málo pil..tak jsem dělala a dělám to i ted Daníkovi, že mu ředím více jídlo. Takže k obědu má takovu hustčí polévku. Nebo se mi osvědčilo, že mu dám hračku do ruky a on otevírá pusinku, aniž kouká, co tam je..a tím mu tam taky pár kapek dostanu.
a kolik jinak děti vypijí? Daník má denně asi 4x kojo(to nevím, kolik vypije) a pak tak 80ml vody..takže nic moc..

neberete někdo brusinky v sirupu Uroval ? Já našla , že je to pro děti od 6 měsíců..dle českého návodu. ALe dle slovenského je to pro děti od 3let! Nesetkal se s tím také někdo? Mohu bez problémů dávat?

a také jsme byli u zubařky a ptala jsem se na Daníka a zoubky a ATB..A ona říkala,že ted asi bude mít sklon k větší kazivosti MLÉČNÝCH zoubků. Takže hlídat je a když by se na stoličkách objevil jakýkoliv flíček, tak hned naběhnout a že by se to tím dalo docela zachránit...myslím, že říkala něco o Fluorizování...Možná by víc věděla Jasekd...

esicko
6. led 2011

@comra už to čtu, tak držím pěsti, ať jste bez zánětů. A jak to prosím tě Langer zdůvodňoval? Myslím to, proč atb nedávat.

comra
6. led 2011

@esicko ahoooj. Moc jsem na vás myslela, jak se daří! ale jak jsem psala, skolila mne angína a byla jsem totál KO..
K Langerovi se mám objednat ted v lednu a to na březen. Doufám, že nedal výpověd a že tam bude.. Tak budu příští týden objednávat..
a k naší nefroložce jdeme 15.2. tak doufám,že bude vše OK..

tak zítra at vám to dobře dopadne a těším se na dobré zprávy..Kdy vlastně jedete do Prahy?
A jak jste prožili Vánoce?
U nás nádherný(teda jenom moje nemoc a pak ta Daníkova teplota), miluju ty rozzářený očka a napětí a očekávání a ty Vánoce s dětma! To je úžasný! Tomík nadšenej z každého dárečku, i z dárečku pro nás..Daník si šmudlil papíry a taky byl spokojený!..

comra
6. led 2011

@esicko poprvé jsme s Langerem mluvila já sama. a to říkal, že se od té zajištovací léčby ted ustupuje, že to prý snad stejně od zánětu neochrání..
a ted podruhé to s ním konzultovala nefroložka a pak mi psala mail, že Langer doporučuje vysadit..

tak se na to zkuš zítra zeptat! Nebo se zeptej Langera, až tam pojedete. Je pravda, že jsem to možná u něj poprvé nakousla já, páč jsem ještě moc nevěděla a tak jsem se ptala na "každou kravinku"..

esicko
6. led 2011

@comra tak já budu po tom utz volat Sedláčkovi a 13. ledna jdeme na MAG 3 a na tu operaci máme jít na konci února. Mě právě Sedláček říkal, ať pokračujeme v té medikaci 2ml na noc, ale my jsme asi jiný případ, když máme před tou operací.

Vánoce u nás byly taky moc krásné, mě samotnou to už tak neoslovuje, ale s těma dětma ty svátky získávají krásnější rozměr 😵

comra
6. led 2011

@esicko jojo, datum té operace si pamatuju(21.2.že?). a věděla jsem, že někdy v lednu na MAG3, ale nevěděla jsem, kdy. takže příští týden ve čtvrtek?
a s tou medikací je to možná proto,že jste před operací.. Když dělali Daníkovi mikční(MCUG), tak to také pokryli antibiotiky. Nefroložka říkala, že to někdo dělá, někdo ne. ALe že ona si myslí, že je to přecejenom "zákrok" a že i když se snaží, tak se tam něco může dostat, tak to raději takhle pokryjí...

esicko
6. led 2011

@comra Romi, ju, ve čt jdem na to. Prosím tě, kde přesně je ta nukleárka? Vím, že nám to sestra asi popíše, ale chtěla bych se podívat do mapy. A ještě se tě chci zeptat, jestli jste dávali před těma izotopama jodový roztok.My právě před těma prvníma jo a teď v Praze nikdo o jodu nic neříkal.

jasekd
6. led 2011

Teda vy jste se rozkecaly. Tak poporade.
@saruspec Snad je vse bez komplikaci a brzo budete doma.
@anakonyes My zatim nebyli. Kam jdete, do LBC? U nas to Kocbvara zatim nechce. Jinak si myslim, ze na manipulaci s ditetem to nebude tak hrozne, babicka to zvladne. Spis me zajima, jestli ti nedali nejake omezeni jako tehotne potom, prece jen ta latka je radioaktivni a bude ji mit chvili v tele... Diky a at to dobre zvladnete a co nejlepsi vysledky 😉
@kozlenka To jste byli na MCUG. Co pracoviste, to jine metody. U nas to bylo v pohode. zacevkovali, tam jsem byla ja, to bylo samozrejme s revem. Zadna zklidnovacka, akorat premedikace Sumetrolimeme jako kryti (vetsi nez obvykla davka). Na vlastni MCUG se l manzel, ja uz byla tehotna a cekala na chodbe. Mam pocit, ze ho ani nekurtovali, manzel ho drzel, ale nevim. Kazdopadne Dr upozornoval, ze kluk bude plakat, jak se zvysi tlak v mocaku po nastriknuti kontrastu a ze to je znamka toho, ze je tam te latky dost. Manzel mu rek, at si to hlida, ze malej moc neplace, aby ho neprecpali tim kontrastem a skutecne, nebulel, lezel a ke konci vysetreni usnul 🙂 Mam pocit, ze vas dost zbytecne vystresovali 😖 Pravda, ze me jako lekare tyhle veci az tak nestresuji, kor kdyz vim, ze ho to neboli, ale rikat, ze je to strasne stresujici...

jasekd
6. led 2011

@comra My treba ATB mame primo od Kocvary (stejne pracoviste jako ten vas Langer, ze?) a rozhodne zatim nemini vysazovat, takze to bude asi individualni. S pitim jsme se trochu zlepsili, ale hazim to do nej lzickou mezi jidlem, redim jidlo atd, ale dostanu do nej cca 100-200 ml caje denne, coz je proti drivejsku super.
Zoubky. Nemam osobni zkusenosti s detmi na Sumetrolimu, proto jsem to tu taky resila. Mam mezi pacienty hlavne deti po penicilinech, caste anginy apod a je to znat, i kdyz jsou to vetsinou i deti s horsi hygienou, takze tezko rict. Nejhorsi z ATB byly tetracykliny, poskozovaly tvrde zubni tkane, ale detem uz se davno nedavaji, leda jako vitalni indikace. Kazdopadne hlidat, cistit, s kazdym podezrenim bezet na kontrolu, i malym detem lze vetsinou kaz osetrit 😉 Neolizovat jim lzicky, at se nenakazi nasimi bakteriemi. Jsou i fluoridove tablety od jednoho roku, davaji se detem s predpokladanou vyssi kazivosti, cili i na ATB, ale ja je asi davat nebudu, nechci ho cpat dalsima vecma, budu proste peclive cistit a kdyz by se mi nezdalo, event. pak ty tablety dam. Mlecne zuby jsou nachylnejsi ke kazu obecne, i bez atb (horsi hygiena, horsi osetritelnost malych deti, vetsi dutina nervu, cili castejsi komplikace kazu...). Ovsem v dobe narozeni a pote uz jsou vytvoreny i zarodky nekterych stalych zubu, cili celkove brani leku muze ovlivnit i je. To jsou prave ty zmeny na zubech treba po tech tetracyklinech, barva, povrch... takze opatrne i potom 😉 Ja doufam, ze ty preventivni davky jsou male a deti si s nima poradi. Ta Dr. mluvila o fluoridaci, naneseni fluorid. gelu na postizene misto, pocinajici kaz to muze zpomalit nebo i zastavit (kaz ktery je pouze povrchove ve sklovine, kdyz je hlubsi, nic ho nezastavi, musi se spravit), jinak fluor je v zubni paste, ale u takhle malych deti se dopporucuje cistit bez pasty nebo jen malinke mnozstvi, neumeji vyplachovat a poradne plivat, aby nemely fluoru moc. Kor kdyz byste nekdo bral ty tablety, tak pak uz bez pasty. Ja bych cistila bez pasty a pokud bude podezrele misto, budu cistit malinkym kartackem a pastou nebo gelem jen to mistecko, zbytek jen kartacek a voda. My mame zatim jen dva zuby 🙂
@esicko Hlavne at vsechno probiha v klidu a bez komplikaci, a dik za prehled vysetreni, ta se moc hodi 😉
@kozlenka Jo a po MCUG mu na oddeleni dali ATB taky. Jinak jsem taky po chodbe chodila jak lev v kleci, to je jasny, ne ze strachu z prubehu, ale ze strachu z vysledku, a nakonec opravnene 😖 Martinek to opravdu z nas snasel nejlip, manzel taky konecne pochopil, o co jde, kdyz videl, jak se ta ledvina plni tim kotrastem...

sisip
6. led 2011

@kozlenka Tak přesně to vyšetření jsme si zažili a bylo to nejhorší vyšetření co malá zažila, fuj . byla tam přikurtovaná 45minut a řvale jak tur a to mi říkali že většina miminek s toho řevu usne ale u malé to tak teda nebylo a taky jsem tam nemola jít jako kojící. ☹

jasekd
6. led 2011

@kozlenka
@sisip Boze, holky, co tam s vama provadeli? U nas v Jablonci to bylo naprosto v pohode, malyho nekurtovali (mel neco pres 5 mesicu), manzel nafasoval zasteru a drzel Martina sam, doktor prijemnej, Martinek se chvili snazil otacet na brsiko a jinak blbnout a pak usnul, zadnej stres, zadnej rev, zadny uklidnovaky, cekali jsme to stokrat horsi, jedine, co obrecel, bylo to cevkovani, a to je pochopitelne. Ale ja kdyz jsem se na tohle vysetreni ptala i znamejch z fakulty, tak mi kazdej rikal neco jinyho (nekde i hospitalizuji, nekde je predtim nejaka sedace, nekde kurtuji....).

eviczka10
6. led 2011

Ahoj, taky se přidám s našim vyšetřením. Tak mi jsme byli s Ellinkou na FSL MAG3, když jí bylo něco přes měsíc. Plakala, když jí hledali žilku a dodnes obdivuju toho doktora, že vůbec něco na té ručičce našel a napoprvé jí to píchl. Potom usnula, jen jsem jí musela držet ruce a manžel nožky. A podruhé jsme to samé vyšetření absolvovali v šesti měsících, aby se vidělo, jak to vypadá po operaci. Kolem malé nafoukli takový vak, že se nemohla hýbat, držela jsem jí jen ručičky. Tentokrát plakala, jen co jsem ji položila, protože kolem byly samé bílé pláště a čím je starší, tím si to víc uvědomovala. Tentokrát tam byla doktorka a ta jí to píchala na třikrát, takže jsme si to pěkně užili 😒. A pak zase usnula 🙂 . A čtyři dny jsme museli skladovat počúrané plíny na balkoně, aby ta radioaktivita vyprchala a nedostala se do komunálního odpadu 😕 .
@esicko Díky za přehled.
@comra Malá bere ATB nepřetržitě skoro od narození a i po té operaci. Ani jednou nám nefroložka nedoporučila vysadit. A to má z toho pořád nějaké problémy 😒 .

anakonyes
6. led 2011

Ahojda!
@esicko díky za obšírné informace, já mám teorii zmáknutou, ale sháním informace o praxi 😀 😀 😀 Hlavně miminka se neobbují, spíš se nechávají nakojit a usnout. Celkově, pokud je šance, že to dítko 20minut bez pohybu a v tunelu vydrží, tak se nedávají léky. Ale to u Matesa nehrozí. ten není bez pohybu za bdělého stavu ani 20 sekund. Já si zítra zavolám na tu radiologii, aby mě to popsali, jestli ten doprovod shánět mám nebo ne. Já potřebuju vědět, za jak dlouho po tom vstříknutí ho budou uspávat a snímkovat. Jestli by ho nemohli nejdřív uspat a pak vstříknout, má děsný žíly. v Praze před operací se jim nepovedlo na dětském ho napíchnout, dělali to až na sále. A to chudáček držel a brečel a vůbec se nepral, to co mu udělali na rukách i nohách, to by je poslal do .... i dospělej.... pochybuju že by si něco podobnýho nechal jen tak líbit znova, zvlášť když už mu budou tři.

@jasekd no já doufám, že když už jsem v posledním trimestru, tak to že bude svítit už tak neuškodí. Taky mám solidní ochrannou vrstvu sádla na břiše, tak alespoň vím k čemu :D Můj otec chodí na scintigrafii kvůli jiné chorobě a ten teda pak má doporučení aby se další 4dny nepřibližoval k malým dětem blíž než na metr. Ale u něj jde o snímkování celýho těla, předpokládám, že jsou i různý koncentrace. Co nám na to řekne Kočvara, to nevím, protože to DMSA chtěl určovat on, jenže když po mikčním vyšly ty výsledky takový divoký, tak jsem to chtěla už na tu poradnu mít. Takže se na snímky kouknul dr.Dítě (Matesa operoval) a řekl, že jsou ty snímky nedostatečný a ať si to DMSA uděláme del nefrologa. Kočvarovi se omluvím, že jsem prostě těhotná a potřebuju vědět, jak na tom jsme než se rozsypu. Ale Dítě mi říkal, že ač ta ledvina vypadá "bizardně" tak podle Matesova bezproblémovýho stavu soudil, že by to šlo odložit a řešit endoskopicky později. Tak doufám a chci to mít z krku....

u toho mikčního závisí hodně na rodičích a dítěti, jestli jsou schopný ho zvládnout. Proto se chodí na lačno, aby případně mohli utlumit, kdyby to nešlo jinak. Alespoň v Liberci 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru