Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kiwicek69
10. črc 2012

@lucisa kurec, ještě že máš takového chlapa, co má dobrou vyřidilku, bohužel pokud tam skončíme, budu to muset vzít do svých rukou, jinak mě odvezou do blázince

lucisa
10. črc 2012

@kiwicek69 Šlo o to, že jsem byla s malou na dětském jeden den, druhý ji vzali na operaci a po ní na JIPku a mě v tu chvíli řekli, že nyní má celodenní odbornou péči, já teda o ni nepečuju a nemám nárok na lůžko a že mám jet domů a můžu jezdit na návštěvy!!!
Já v té době plně kojila, Nela měla 8 měs., z flašky neuměla a odmítala tak pít, jsme z Opavy, takže jsem měla denně dojíždět cca 80 km.
Když jsem to řekla, že je plně kojená a že z flašky neumí, tak mi řekli, že si můžu platit nadstandard a že nemám být hysterická, že když bude mít hlad, tak si vezme i flašku. odmítala jsem to s tím, že si nepřeju UM, když kojím, no moje nervy. manželovi jsem brečela do telefonu, ten se tak nas...l, že okamžitě volal na naší pojišťovnu, tak mu řekli, že nemám v žádném případě nic platit, že na to mám nárok a ať se nenechám odbýt. Manžel znovu volal mi, já jim to řekla, na to mi řekli, že jim to poj. nechtějí platit, tak manžel zavolal na kraj na zdravotnictví, spojili ho s radou, řekl mu, co se děje, ten se rozčílil a okamžitě volal řediteli nemocnice, jak si to představují a že to neexistuje, ať mě okamžitě ubytují a zadarmo.
Oni oponovali, že mě na dětském nemůžou nechat, jen vedle dětského (chodba s výtahy, pokoj má jeden klíč, který se věší za radiátor, ať se tam dostane uklízečka, tak jsem vždycky jak magor čekala, ať na chodbě nikdo není a nevidí, kam ten klíč dávám, aby mě někdo nevykradl). Na tom pokoji byla postel a záchod. Tomu říkali nadstandard, že mám vlastní záchod, ale veškeré věci mi doporučili dát do skříňky na oddělení. takž když jsem chtěla mobil, peníze, oblečení, musela jsem si zazvonit na sestru a čekat, kdy bude mít čas, aby mi bzučákem otevřela. Věř, že někdy jsem zvonila i 5x a čekala třeba hodinu, načež mě ještě zprdly, že nemají čas jen na mě.
A z aten pokoj chtěli už tehdy 500 na den, v té době byl roičák 2800!!!!
takže to mi manžel vytelefonoval, že mě tam nechali. Malá byla na JIPce 5 dnů, pak zpět na dětské.
Ale taky se mi stávalo, že mě z JIPky volali, ať přijdu nakojit, že malá pláče hlady a sestry na dětském mi to řekli třeba až za hodinu. na JIPce jsem se snažila být co nejdéle šlo, ale často mě vyhazovali, když měli případ, to tam nemůžeš být, protože je to prakticky otevřené odd.
Odcházela jsem až malá usnula, jinak to celou dobu proplakala, já s ní, byla tam přivázaná za ručičky i nožičky, aby si nevytrhla všechny vývody a sondy. Můžu říct, že horší pohled a bezmoc už nechci zažít. Měla 8 měsíců, byla velmi živé dítko, o čemž svědčí to, že v 9 m chodila, tak si dovedeš představit, jaké to pro ni a mě bylo.
naštěstí další dvě dcerky mají dilataci jen na sledování a žádnou jinou vadu k tomu, takže operace jen u nejstarší.

lucisa
10. črc 2012

@kiwicek69 jak máš staré dítko?
Já byla poprvé vyhukaná, dělala jsem slepě vše, co mi sestry řekli, bylo mě 26, s každou další jsem už byla držka. A to jsem tam byla tehdy 3 týdny, peklo.
Dnes tam jsou maminky nanejvýš 14 dní, aspoň tak, je vidět, že se všude šetří....

kiwicek69
10. črc 2012

@lucisa malý má 4. měsíce a pár dní, ale jak to čtu, tak už si brousím jazyk, nemám problém se pohádat s kdekým 😀 , musí to být ale hrozný záhul na nervy...

lucisa
10. črc 2012

@kiwicek69 to uděláš nejlíp, doporučuju. 😵 Já nechci nikoho strašit, jen připravit, pro mě to byl šok, pořád doufám, že to bude časem lepší, ale bohužel mi dost maminek, co se vrátí, dává za pravdu.
Pozor ale! Co se týče odborné péče nemám jedinou výtku, dr. Šmakal je kapacita!!!

kiwicek69
10. črc 2012

myslím že dr. Šmakal bude opravdu kapacita, ale co se týče personálu na dětském, respektivě sester, tak na to opravdu nebudu mít žaludek, jsem názoru pokud je to nebaví a jsou arogantní ať jdou někam jinam, akorat to klinice kazí pověst...si aspoň myslím 😠

jasekd
11. črc 2012

Teda holky, celkem cumim. My teda jeste s ledvinou nebyli, az v srpnu snad a v Praze ve VFN, asi pujde manzel, ale ted jsem byla s vendy na ocnim 3 dny v Motole, a teda neco uplne jinyho. Je pravda, ze operace byla lehciho charakteru, takze dite privezli hned na pokoj a ja si ji ty dve hodiny hlidala, byla na kapacce a merili saturaci, ale jak se vzbudila, mela jsem ji na kline, cili zadny velky horor... Krome toho , ze mi taky odnesli jidlo, protoze jsem ji zrovna vezla na sal, nemam jedinou vyhradu. Teda to jidlo bylo neskutecne hnusne a pro dite (i kdyz zdrave) naprosto nevhodne, neumim si predstavit nejakou dietu 😲 Na pokoji jsem byly dve plus nase deti. Lecktera pravidla se dala po dohode porusit, treba pres prisny zakaz vstupu mi dovolili si varit UM sama, protoze jejich jsem nechtela, presne jak pise @lucisa pochybuju o cerstvosti 😅 Navic je zvykla na to nase, i kdyz nema zadne speci. Bylo ji 13 mesicu a ja asi mesic nekojila, neslo to, brala jsem leky. Chtela jsem kojit do hospiotalizace, protoze jsme se bala ofuku s delanim UM, ale v naprosty pohode! Tak doufam,z e v Praze je podobny pristup i na urologii, @petrakm je chvalila, tak snad ano 🙂

jasekd
11. črc 2012

@maskacka Cumim jak puk, dle meho je to optimisticky zaver!? Ale oni snad chteji odstranit ten nefcni segment, ne? Ne celou ledvinu. Podle me se asi boji, kdyz ta ledvina tak pekne pracuje, aby ji ten segment nejak neposkodil , zanet atd? Nevim... I kdyz regreduje sam... Kazdopadne bych si z toho vzala to dobre, funkci ledvin mate lepsi nez my 😅 Nepsala jsi tedy cisla, ale prakticky symetricka chapu tak, ze se blizi 50 : 50, ne? My mame 59 : 41.

maskacka
11. črc 2012

@jasekd ahoj, jsi moc hodná, na Tebe jsem spoléhala 😀. JJ, chcou vzít ten nefunkční segment. Záněty žádné, ani jednou problém s čůráním, s močí, prostě nic. Právě si říkám, že když regreduje a nemáme problémy, třeba by za dalšího půlroku i doregredoval, ne? 😀. Funkce ledvin zdravá 51:49 vadná. Nechci podstupovat zbytečnou operaci, na druhou stranu Šmákal asi nemá zapotřebí přidávat si zbytečně práci. Problém je, že nám to bylo vlastně jenom telefonicky oznámeno, bez diskuze, takže jako dva laici víme prdlajz. Asi si poprosíme o osobní konzultaci a zdůvodnění nutnosti tak závažného zákroku, jako je operace ledviny. Byť je to jenom odstranění její části!

K hospitalizaci na dětském v Olomouci - byly jsme tam s malou týden a nic strašného se nedělo, dokonce mi sestry nabízely, že si můžu zajít tam a tam a pohlídají mi děcko (nevyužila jsem), donesly vánoční punč na pokoj... Informace jsem si tedy musela sama vytřískávat a Šmákala pomalu chytnout za rukáv, aby nestihl dřív zdrhnout za dalším případem. I teď nemám pocit, že jsem dostatečně informovaná. Ale jinak nemám problém s ničím. Kdybych věděla, že zase dostanu jednolůžák, budu naprosto spokojená.

jasekd
11. črc 2012

@maskacka Ta funkce je paradni 😵 Naprosto v norme. Chapu, ze te stve, ze jste malo informovani. To je asi nejvetsi problem. V Motole jsem se taky dozvedela vse az druhy den, ale protoze bylo vse v poradku a vedeli jsme, o co jde, nejak jsem nepatrala... Ovsem ted to bude jine, nebudem ani vedet, zda slo operovat, takze ty informace samo budu chtit hned 😅 Asi ta operace nutna je. Mala se narodila pred Vanoci, ze? Neni moc stara, kdyby to nebylo nutne, tak ji to asi nedelaji. Podle me se fakt boji, aby se to nezhorsilo, byla by to skoda. Taky bych se rada operaci vyhla, na druhou stranu my cekame od jeho cca 5 mesicu, zda se neco zlepsi, a nezlepsilo se nic a uz to mohl mit za sebou, treba uz bez leku... Kazdy ma svy pro a proti... A podle zkusenosti s Vendy ted, byla operovana ve 14 mesicich zhruba a snasela to krasne, o Martinka se bojim, bude to daleko horsi 😝

maskacka
11. črc 2012

@jasekd jestli si dobře pamatuju, čekáte na operaci laparoskopicky? To je dobře, že Vendulka to krásně zvládla, je šikulka. Třeba Tě Martinek překvapí a proběhne to krásně. My se teď projely i rychlou, spadla ze stoje naznak na hlavu a oči v sloup... no, už v sanitce chňapala po všem v dosahu a při vyšetření si to užívala. Nemocnici a všechno kolem bere jako příjemné zpestření a řve fakt jenom při zavádění flexily. Jsem zvědavá, jak to bude u nás probíhat příště. Protože doma je naprosto šílená a navíc nechce spát.
Zase, pokud operace urychlí vysazení ATB, bude to jenom dobře. Dávat jí denně léky mě ubíjí. Jj, narodila se v listopadu, takže do roka stihneme už druhou operaci. Snad už pak bude klid. Moc děkuju a taky držím palce, ať už to máte v pořádku za sebou

jasekd
11. črc 2012

@maskacka Ne, pokud to dopadne dobre, bude to endoskopicky, materialem Urodex/Deflux, podstriknuti usti mocovodu do moc. mechyre, pripadne pokud by nasli napr. chlopen zadni uretry, tak ji zrusej, plus udelaji uvolenni predkozky. POkud by to provest neslo, pak klascka operace, nevim, zda laparo nebo otevrit...

market79
11. črc 2012

@lucisa V Olomouci dovezli třeba 3 dávky s večeří, tzn. měl mlíko třeba v sedm, pak někdy kolem desáté, jedno v noci a do snídaně měl smolíka, byl o hladu, protože další mlíka se vozily až se snídaní. Chlap musel dovézt další mlíko a naši ohřívačku. Moje nervy.

lucisa
11. črc 2012

@market79 no, tak to jsi měla ještě fajn, že ráno byly další. já si vzpomínám, že se mnou před těmi 9 lety byl maminka, která z toho byla úplně špatná, v ledničce narovnaných 10 flašek (střílím, přesný počet nevím, prostě řada flašek) a bylo to i na další den. A její syn pak měl v jednom kuse průjem, bolesti bříška, no mazec......

market79
11. črc 2012

@lucisa Já se nejvíc hádala se sestrami, kolik dávek se z jedné 900 g Beby udělá mlíka, dovezli jsme 2 balení a tuším po týdnu už nebylo mlíko. No celkově to byla komedie, jídlo pro mě to samé, byli jsme přes oběd na UZ a dojeli jsme zpátky a jídlo nikde, když byla večeře, tak na mě nezůstalo pečivo, protože jsem zrovna krmila malého. Radši nevzpomínat

lucisa
11. črc 2012

@market79 no mě třeba točilo to, že jsem musela na JIPku dodat plíny. Já tam dala kvalitní pampersky a huggiesky, které v tu dobu přišly na skoro 6 kč na kus a když jsem tam byla za malou a náhodou jsem ji odkryla, zjistila jsem, že je v obyčejných igeliťácích, co se v makru prodávaly za pár kaček. Jenže NN se mi po nich osypávala (taky jsem to ze začátku koupila, abych ušetřila), tak jsem se rozčílila a oni, že už došliy.
Den předtím jsem tam dala 30 plínek (počítala jsem tak 6 plín na den, měla tam být 5 dní) a druhý den došly, taky jsem dělala kravál.... 😝

market79
11. črc 2012

@lucisa Jo jo, já taky dělala kravál, připadala jsem si tam jak totální debil. Nechala jsem na ARO celý balík plínek, jak ho převezli třetí den na JIP, tak už bylo jen 5 plínek, tak jsem šla koupit, přijedu druhý den a náš prcek měl nějakou mrchu asi taky z Makra nebo z čeho, plína byla asi tak pro 10 kg dítě, na našem 3 kilovém drobkovi to vypadalo hodně divně. A z balíku dobrá polovina pryč...

comra
11. črc 2012

@maskacka já teda té zprávě nerozumím..ale tak mne napadlo. Když jsme byli poprvé v Praze u Langera(Dany má hydronefrozu), tak říkal, že zkusíme konzervativní léčbu (sledování,...) a že se do operace takhle malého (byli mu 2 měsíce) nikdo moc nehrne, jestliže to není akutní. Lepší počkat do 2-3 let. A taky to není nutné, když není holka. takže se mu těhotenství vyhne.
tak mne napadlo, jeslti to nechtějí vyřešit dříve, protože se jedná o holčičku..

jasekd
11. črc 2012

To je teda krize s tim UM 😖 Nejjednodussi je, kdyz zadny jidlo neni treba, kdyz se plne koji. To jidlo, co mala dostala v Motole, bylo hrozny, ona toho teda moc nedostala, protoze vecer jsme prijeli pozdeji, vecere uz byly objednane, druhy den byla operace, cili o hladu cely den, pak piskotky a caj a k veceri kolac!!! stejny pro me i pro ni, se spolubydlici jsem se musely fakt jen smat. Ona plne kojila, tak to mely holky jednodussi. No a varila jsem ji sama nase UM v jejich kuchynce, kam mi udelili vyjimku, ze muzu lezt, jeste ze tak, ja delam doma zasadne cerstve, zarucene by se podelala 😝 To by radeji mely umoznit, aby si kazda varila to svoje sama.

jasekd
11. črc 2012

@comra @maskacka ja v te zprave nevidim jedinou negativni vec, a urcite maji duvod, proc to chteji udelat. Ja mam znamou, jeji syn ma na jedne ledvine cystu, cekali, jak se to bude vyvijet, zda ma vubec cenu tu nemocnou ledvinu zachranovat, no a vyvinulo se to tak, ze v podstate ledvina neni, je to cele cysta a naprosto nefunkcni, nedalo se delat nic, zbytecne by ho zatezovali. Takze ted cekaji, az bude o neco starsi, resp. ted je mu asi 15 mesicu a zaradili je do poradniku, takze tak za pul roku jdou do Phy. Nebylo to u vas taky tak? Nejdriv hodne spatne prognozy? Takze to, ze pristupuji k ablaci nefcniho segmentu je vlastne dobre znameni? Mozna se ani necekalo tak pekne skore 51:49 🙂 Mala ma zdvojenou ledvinu i dva mocovody?

jasekd
11. črc 2012

@lucisa a Lucinka ma zas nove foto, jsem koukala, kdo je tu novy 😲 😀

lucisa
11. črc 2012

@jasekd no, hele, měli jsme s manžou výročí, tak jsme si nechali udělat pár rodinných fotek, moc se nám líbí, tak se trochu chlubím 😉
( http://www.beremese.cz/fotoblog/lucisa/album/10... )

jasekd
11. črc 2012

@lucisa Mne se to nechce zobrazit, ja nejsem na BRMS registrovana 😝 Skoda.

lucisa
11. črc 2012

@jasekd a FB máš? Že bych ti poslala odkaz tam?

lucisa
11. črc 2012

@jasekd http://www.facebook.com/media/set/?set=a.256699...
Pokud nemáš FB, abych to hodila přes přátelé, zkusím to prozkoumat a změnit na chvilku na veřejné 😉

jasekd
11. črc 2012

@lucisa FB nemam 😀

lucisa
11. črc 2012

@jasekd ty mě zlobíš 😅 😵 , tak extra pro tebe pár ukázek, nechci to tady zahltit:

maskacka
11. črc 2012

@comra ničehož neříkali, že by to mělo souvislost s pohlavím. Celkově toho moc neřekli ☹
@jasekd moc držím palce s Martinkem, fakt Ti přeju co nejpohodovější průběh a ať to dopadne jak nejlíp může! Jj, máme prakticky ledviny tři, ta třetí je nefunkční. S celkovým příslušenstvím... Prognoza nebyla žádná, po discizi nastalo obrovské zlepšení, ale už v těhotenství mi odborník řekl, ať počítám se dvěma zákroky - jeden v močáku a jeden na ledvině. Buď rekonstrukci nebo odstranění segmentu. Tož měl pravdu, synek. Jak tak čtu vaše příběhy z hospitalizace, měla bych s kojením vydržet, hádat se se sestrami kvůli UM, to není na moje chatrné nervy

jasekd
11. črc 2012

Moc diky, vsak i ostatni se rady podivaji, ne? Me fascinuji starsi holky, jak jsou tnmave, a mala je blondyna, nebo starsi byly taky svetle jako male? U nas Martin je cernej a Vendy svetla, on ma hnede oci, ona modre, ja a manzel jsme spis tmavi... Krasny napad, vyfotit se slavnostne na vyroci, my mame jen obyc fotky, jezdime vzdy na vyroci svatby na Valdstejn, kde jsme se brali.

lucisa
11. črc 2012

@jasekd 😀 😀 no to už jsme si dělali srandu, že každé další naše dítě je světlejší a světlejší, další už bude albínek 😀 NN byla odmala jak cigán, obočí srostlé jak Brežněv, snědá, Anina byla jako malinká tmavá a pak zesvětlala, kolem 1-2 roku byla taky blondýnka a pak opět ztmavla, obě mají zelenohnědé oči, spíš víc do hněda a jen Mia bya už od narození blondýnka a modré oči má doteď.
uvidím, jak se ještě změní. A holkyjsou i víc venku, Miu přece jen víc chráníme, takže zatím ani neměla moc šance pochytat bronz, jsem zvědavá, jak se bude jednou opalovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru