Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

sisip
7. led 2011

@jasekd Tak asi v každým městě mají jiné metody asi 😒 Neříkám že by doktoři nebyli příjemní to jo , ale prostě to vyšetření byl horor doufám , že ho už nikdy nezažijem.

jasekd
7. led 2011

@sisip A v kolika mesicich na tom byla? Martinovi bylo 5,5 mesicu. Ale je fakt, ze on je klidas a navic porad u doktora nebo mezi doktorama, tak je zvyklej, kazde dite je jine a verim, ze az bude vetsi, bude to taky horsi, zatim spolupracuje dobre. Dalsi kontrolu na nefrologii mame ted v pondeli jen u naseho doktora, tak snad se ta dilatace nehorsi....

sisip
7. led 2011

@jasekd jé to už přesně neví v kolika měsících ale v 7 byla na operaci tak to mohlo být asi taky v 5

comra
7. led 2011

@jasekd Vy máte Atb Přímo od Kočvary..hmm..ale vy zase máte reflux, že? Tak že by to bylo tím..
No, v únoru se na to nefroložky zeptám, ..

a zoubky..děkuji za osvětlení..přesně tak to říkala zubařka, jak to píšeš. Jsem ráda, že jsi mi to lépe osvětlila..
@eviczka10 taky berete ATB stále..
a na Mag3 jsme si taky užili..Poprvé(jeli jsme z Jihlavy do Prahy) bohužel Daníka nenapíchli(byli mu 2 měsíce). Teda napíchli na dětské klinice do hlavinky, pak se přecházelo na nukleárku asi 1km a tam, že je to píchlé špatně. Tak to zkoušela dr na nukleárce, nepodařilo se. tak zase zpátky na dětské..tam napíchli znova..já už ho ne v sedačce, ale na rukou nesla, aby se nepohnul zase ten kilometr...a zase to nešlo..Celý den lítání, Daník řval nevyspáním(vždy, když usnul, tak jsme ho něčímprobudili..)Takže nás objednali za měsíc. A to se podařilo napoprvé..

comra
7. led 2011

a jak jsem se včera ptala na ten Uroval, že v českém a slovenském návodu je jiný věk..tak mi to vysvětlila jedna kamarádka asi takto..Kopíruju sem, co mi napsala..tak pro info:

jak je nekde rozpor v uzivani (od x mesicu) znamea to pouze, ze slovaci nemeli penize na to udelat studie pro deti 6mesicu, tak to frkli az od tri let.
Toto se tyka i treba kapek biogaia, u nas se smi od mesice, deti sou na to testovany, proto zde stoji o polovinu vice. Na slovensku studie nedelali (a usetrili) tudiz mohou prodat o polovinu levneji ale napsano je tam ze az od 3mesicu.
Dle meho mu to muzes davat🙂

@jasekd a s pitím jste se teda docela vytáhli..Já do Daníka nemůžu moc dostat..Jak jsem psala..tak 80ml + 4 koja(ale tomu moc nedá)..Ty ještě kojíš?

jasekd
7. led 2011

@comra Ahoj, jsem rada, ze jsem ti to vysvetlila. Jen jsem chtela upozornit, ze uzivani ATB v ranem detsvi ma vliv i na stale zuby, bohuzel. Jde asi spis o uzivani ve vetsich davkach nez to mame my, na caste infekce, taky mi nekdo rikal, ze Sumetrolim prece jen je chemoterapeutikum, ne klas. ATB, ze by nemel tak vadit, nicmene je to dobre vedet a detem venovat obzvlast dukladnou peci, co se tyka cisteni a opravdu dodrzovat preventivni prohlidky po pul roce, pripadne dojit na kontrolu s jakymkoli podezrenim. Rodice vetsinou prijdou s cernymi teckami, ty jsou dobre videt, ale zdaleka ne vsechno je kaz, vetsinou to byva pigment usazeny v ryhach zubu. Pokud se jedna o kaz, tak ty tmave kazy nebyvaji tak agresivni, nejhorsi jsou ty svetle nebo lehce nahnedle. Takze pozor zejmena, kdyz objevite na zoubku, ktery byl predtim krasne leskly, matnou skvrnu, byva kridove bila nebo nazloutla, nahnedla, bez lesku, kolem ryhy na zubu... Jit se ukazat. Ja kdyz se mi neco nezda u malych deti a neni to vylozene k vrtani, reknu rodicum, aby prisli s ditetem se ukazat treba po 3 mesicich, nekdy je to dobre, nekdy se vrta. Pulrok muze byt dost dlouha doba, za kterou se kaz u ditete muze hodne rozvinout, a kdyz na to rodice kaslou, prijkde mi dite, ktere pred rokem melo krasne zoubky, s uplne zdevastovanym chrupem 😖 Tak a dost osvety 😉
Jinak ano, Martin ma reflux IV.stupne., Kocvarovi se naopak nezdalo, ze neni zajistenej uz od zacatku, jenze na ten reflux nic moc neukazovalo, akorat on na to kapnul, letita zkusenost s temahle detma, no 🙂
Nekojim. Kojila jsem plne cca 5 tydnu, pak dokrm Nutrilonem AR. Mliko jsem ztratila uplne, kdyz bylo Martinovi 4 mesice, to jsem treba z obou prsou nakojila za 45 minut 10-20 ml (vazili jsme), tak jsem to vzdala 😅 To uz jsem byla tehotna, tak mozna i proto, telo by to neutahlo. Piti caje z flasky uz bojkotuje uplne, hazim to do nej lzici a to uz i otvira celkem ochotne. Pritom UM pije hezky, nekdy si i sam drzi flasku. Vy prece jen mate to kojeni, tak to je na zizen lepsi nez UM. Kdyztak zkus tu lzicku behem jidla, my uz si fakt nevedeli rady...

jasekd
7. led 2011

@anakonyes Dik za odpoved. Nam to taky koliduje s terminem porodu, prave na roce Martinka by meli rozhodnout, co dal s nim.

andelina
7. led 2011

@saruspec tak to čtu dnes, 7. a máte to už za sebou... snad vše dopadlo skvěle!!! Hodně štěstí!!!!

saruspec
8. led 2011

čauky zdraví a děkujem všem za podporu ale nás asi někdo proklel,nevzali nás na operaci.u dětské ale zastupu za naši doktorku při před operačním vyšetření jsme měli nález ale dětská řekla,že to nic není a že to mohla byt nesterilní zkumavka a přijedem v uterý tam a melej ma zanět močovodu leukocity 275 tak operace nepřicházi v uvahu antibiotika do žil dostaval a v čera v 6.30h večer jsme byli doma a další týden berem antibiotika v prašcích a k tomu brusinkový sirup který je teď nový a stojí 360kč ale to je jedno.tak operace už prý musí nutně být tak do měsíce že nás vemou nějaké ditě které to nema tak moc akutní tak daji malého misto něho.kozlenko chodila za Váma na pokoj psycholožka? teď tam chodí je to fajn ženská je po mateřské a dá se sní pokecat.už jsme to mohli mít za sebou a zase nás to čeká.malej je uplně vytřepaný,vzteklý ta nemocnice mu dava zabrat.zase jsem se tam musela ozvát tak včera malej měl na oběd kaši s nějakou štavou a masem ale to bylo tak slané že se to nedalo jíst tak jsem šla za vrchní kdo je odpovědný za dětské jidla,jestli to někdo zkouší a ja že má ditě nemocné na ledviny ja mu nic nesolím a oni nám tu davaji taky hnus.a vubec malej nedostaval svačinky tak jsem se zase ozvala,a vrchní mi řekla,že oni počitaji že rodiče jim z domu nosí těm dětem tak to mi neměla řikát ja jsem jim dala.pak mi řikali jak budu něco potřebovat at si řeknu to brzo,že?? jsou to parchanti moje děcko nebudou okrádat.

sisip
8. led 2011

@saruspec Tak to je mi fakt líto. 😒 Ale je dobře , že ses ozvala v té nemocnici já bych malé taky nemohla dát slané jídlo, ikdyž tď má už reltivně ledvinky v pořádku ale i tak. Jo a ta psycholožka to musí být fakt super, to by měli zařídit ve všech nemocnicích , kde musí maminky ležet s dětmi. A jakto, že tvůj malý má pořád ty záněty, kvůli toho právě jdete na tu operaci? Ten brusinkový sirup taky kupuju od Valosun ale stojí kolem 180kč. No malá ho stejak nechce, takže jí ho dávám semtam, spíš každý den ty pobiotika. Akorát nevím jak dlouho to dávat, Šmakal nám říkal že ty probiotika má brát dlouhodobě ale jak dlouho to jako je ?

lucisa
8. led 2011

@saruspec no tak to je neuvěřitelné, jako v tom Olmíku mají dr., kteří jou kapacity, ale člověka pak úplně zhnusí a otráví ten vedlejší přístup - ať už na dětském sestry nebo třeba to jídlo.
My když měli takové problémy, manžel se nejdříve v podstatě bezúspěšně rozčiloval a pak se naštval a volal až na Zdravotního radu Moravskoslezského kraje (je to něco jako ombudsman přes zdravotnictví). Vysvětlil mu problém, přístup, atd. a ten o tom podiskutoval údajně přímo s ředitelem a ředitel už si podal primáře a tak to šlo až dolů na lékaře a sestry a za 20 minut to kolem nás kmitalo.
Fakt, dokud si neotevřeš hubu (s prominutím), tak z tebe dělají naprostého blbce a myslí si, že si můžou všechno dovolit a ty si to necháš líbit.

saruspec
8. led 2011

sisip nevím jakto,že ma malej pořád ty zaněty,prej to jeho tělo už je odolné proti těm antibiotikum když to bere od narození a ikdyž zniči ty bakterie které dělaji ty zaněty tak někde jedna se schová a po čase zase vyleze.to ja se hned ozvu,ať si to davaji svojim dětem také slané.šmakal myslel,že uděla aspoň obřízku ale byl se na malého podivat a zkoušel mu předkožku a řikal,že to je zbytečne mu dělat že mu to jde krásně stahovat,to se dělá jen dětem které to maji strašně uzké a drží se v předkožce bakterie.a probiotika davám ráno a večer jak bere antibiotika to se musí brát při antibiotikach.a ten sirup ti napišu jak se jmenuje možná jak to předepiše doktorka tak to je levnější ale ja jsem nechtěla čekat do pondělka musí to malej taky brát ráno a večer 5ml.

sisip
8. led 2011

@saruspec Jáj bobek, to si taky pěkně užíváte s těma atb, 😒 fakt hruza A nejhorší je jak mají s toho pak uplně zničenou imunitu a chytnou každý bacil co se kolem ochomýtne, malá se teď dostávala dva měsíce z kašle a rýmy, jak to není močák tak zas něco jiného. Nasadila jsem jí marťánka sirup ale z toho po třech dnech zas měla průjem ,takže zas nic. Ten sirup u nás zatím jen stojí, protože malá mi vypije za den tak 10ml čaje víc asi ne takže jí to nemám ani ja přimíchat do pití a dyž jí to dám stíkačkou tak to je konec všichni zabarvení a pokypaní od toho sirupu no hruza 😒

kozlenka
9. led 2011

@saruspec To snad není možné s těma zánětama, tolik jsem na vás myslela, ať už to máte za sebou. To je super, že tam zavedli psycholožku, já ji tenkrát potřebovala jako sůl. S tím jídlem to je fakt síla, dobře že ses ozvala! Saru a malému už jde úplně dolů předkožka? My už zkoušíme od roku stahovat, ale zatím to moc nejde 😒 Super, že se obřízce vyhne! Držím palečky i nadále a špuntovi hodně sil, dovedu si živě představit, jak je z nemocnice vystresovaný ☹

kamik4411
9. led 2011

Ahojky holky, přečetla jsem si tady spoustu užitečných informací, ale chtěla jsem se ještě přeci zeptat, v dubnu jde náš prcek na operaci, bohužel budeme v nemocnici na jeho první narozeniny, když ho budou uspávat budu u něj a nebo ho prostě odnesou?, protože jestli ho odnesou bude řvát on a já taky... to si ani nedokážu představit. Díky za odpověď.

kozlenka
9. led 2011

@kamik4411 Bohužel v Olomouci to bylo tak, že si malého převzala anestezioložka před sálem a uspali ho až tam. Bylo to přesně jak říkáš, řval prcek a já tím tuplem ☹

sisip
9. led 2011

@kamik4411 Ano u nás to samé jak píše Kozlenka, tky si mlou vzali a uspali ji až na sále a mi čekali před sálem ☹

sisip
9. led 2011

Jinka holky mám zase po náladě dnes jsme byli ze starší dcerou na pohotovosti , čurá krev a od rána sedí furt na nočníku jak jí to štípe a bolí. Takže má zánět močáku a bere sumetrolim hrůza fakt snad jí brzo zabere, dr nás zas strašila nemocnicí.-úúúú

esicko
9. led 2011

@saruspec to je mi líto, co Vás zase potkalo 😒 hlavně, ať je malý brzo zdravý!!! Myslím na Vás...

@kamik4411 vítej, holky už ti odpověděly, nás čeká operace v únoru, tak se potom podělím o další zkušenosti, ale s tím uspávám před operací to bude asi stejné. Jdeme na Karlov. Můžu se zeptat, co má tvůj malý za vadu a kolik mu je?

@sisip přeju brzké uzdravení! Chůdě malý, snad nebudete do té nemocnice muset, ale ta krev by mě teda vyděsila 😔 snad už je líp..

anakonyes
9. led 2011

@kamik4411 Ahoj, Mates šel na zákrok 2x, jednou v Praze na Karláku v 1,5 roce, jednou v Jablonci ve 2,5 a vždy to bylo tak, že na pokoji dostal tlumení po kterém byl úžasně "sjetej" (nic nejí a nepije od noci, tak to zabírá hned) na sál si ho tak brali úplně v pohodě. Takže kdo jede na Karlov, tak se stresit v tomhle ohledu nemusí. 😉

anakonyes
9. led 2011

@sisip to je síla jak málo pije, v tom mám kliku, že Mates pije jak houba, spíš ho musím krotit. Ten Uroval by se vám hodil, nevezme to ani naředěný v tom čaji? nebo sušený brusinky do kaše? Snad bude brzo líp. Jinak probiotika je dobrý dávat pořád, když jak poroste a bude jíst normální jídlo,tak už zas taky nebudou potřeba, přijme to v jogurtech. (pokud je bude jíst) Ona je ta zajišťovací dávka opravdu minimální, to je mnohem menší, než je jedna dávka při nemoci. Já dávám Matesovi marťany ty cucací s imunactivem a je to jedno z nejzdravějších dětí okolo. Máloco chytne. Chvála Bohu 😉

sisip
9. led 2011

@anakonyes No malá mi skoro nic nepije, je to šílené, ani čaje ,štávy nic nechce...naštěstí mám záchranu... prso ale nedokážu si představit jak bude pít až přestanu kojit. Tak to slyším poprvé sušené brusinky, myslíš jako v prášku? To by se nám hodilo zamíchám do jídla a je to. 🙂 ten sirup Uroval teď aspoň využiju na Sofču, když má teď ten zánět.

anakonyes
9. led 2011

spíš namočit třeba večer ty sušené a nakrájet na kousíčky do jídla. A nebo ten uroval přidat do přesnídávky nebo něčeho.

sisip
9. led 2011

@anakonyes To nemůžu ona mi to pozná a okamžitě přestává jíst. Kdby to byli aspon 2 ml ale píšou 10ml to je dost

kamik4411
10. led 2011

@esicko Ahoj a díky za přivítání, Kryštof (9měs.) má oboustrannou hydronefrózu, vpravo I. stupně a vlevo 4. stupně a právě s tou levou stranou jdeme na operaci, zjistili to ve 20. týdnu těhotenství. Už máme veškerá vyšetření za sebou, důležité bylo že se nám moč nevrací zpět do ledvin ... ufff ... a izotopy nebo jak se to jmenuje ty už 2x a je to v podstatě stále stejné. Takže nás primář objednal na operaci začátkem dubna, a tedy na jeho první narozeniny ☹ . Sice nám dali veškeré materiály ohledně postupu operace, co se může stát apod., ale jsem laik a stejně tomu nerozumím, takže mě právě zajímají tyhle drobnosti, kdy si ho odvezou a kdy mi ho zase ukážou apod. jelikož je to závislák na mamince 😀 a "prsař" (stále ještě kojím ráno, večer a v noci) tak mám obavu, že bude stále brečet a já vlastně taky.
To budu ráda a vděčná jestli mi potom povíš jak vám to probíhalo. I když už jsme v nemocnici skoro jako doma, neustálá vyšetření apod. tak na tohle si člověk stejně nezvykne. Na operaci jdeme do Hradce Králové.

saruspec
10. led 2011

sisip,taky máme ten sirup uroval a máme ho brát ikdyž nebude mit zanět,ten sumetrilin je slabej po antibiotikach co ted malej bere na zanět močovodu tak nám opět dali nutrofolintion nebo tak nějak a zvedli dávku na 10g ráno a 10 večer.Kozlénko jo jde mu to dobře stahovat jo celé ale na až do konce pimprlíka jen na ten otvor co čura.Včera jsme byli v Ostravě v zoo a malej koukal a smál se ale jak jsme vešli do nějakého pavilonu tak řvál jak tur asi si myslel,že to je nemocnice nebo ja nevím,v olomouci s ním chodím po schodech z vytahu ma uplně šoky,ta nemocnice mu dava zabrat to je hruza.

kozlenka
10. led 2011

@kamik4411 také můj Adámek má oboustrannou hydronefr. už má po dvou operacích, taktéž zjištěno již ve 20 tt, reflux také neprokázán. Přesně jak píšeš, my už byli na prvním vyšetření jako třítydenní miminko, je to náročné ☹
@saruspec Tak náš Adámek je vyhukaný z každého cizího člověka, co na něj promluví a u dr. je to doslova souboj, abych ho udržela na vyšetření. Obvodní říkala, že tak do dvou let než se trošku zklidní, no už aby to bylo 😒 Ale po tom všem co zažil se mu ani trošku nedivím ☹

lucisa
10. led 2011

@kamik4411 Tak to máme přibližně stejně staré děti..... 😉
Já byla s první dcerkou na operaci, když měla necelých 8 měsíců - totální závislák, plně kojená a musely jsme to zvládnout, ale byl to horor, nejhorší na JIPce, kde ležela 5 dnů a já kojila ve stoje přes ochranu postýlky, kde ona byla přivázaná za ruce a nohy, aby si nevyškubala hadičky a sondy.
Byla jsem ráda, že další dvě dcery mají hodnoty dilatace jen na hranici sledování a zatím nemusejí na operaci, jinak by mě piclo.
Tím tě nechci strašit, ale někdy to nechodí hladce. Ale my byli v Olmíku, vy asi spadáte jinam, a co tady čtu od holek, tak Olomouc má jednozančně nejhorší reference, co se týká péče kolem, ne samotných dr.

kamik4411
10. led 2011

@lucisa Myslím, že vyděšená už jsem, ale prostě chci vědět do čeho jdu. Ještě jdeme na UZ v březnu a tam se potvrdí termín operace. No právě se bojím toho jak ho uvidím ukurtovaného na Jipce a začnu řvát a zhorším mu to ještě a to že je závislej na prsu mě právě velmi děsí.

jasekd
10. led 2011

Ahoj holky.
@kamik4411 Vitam te, i kdyz tady neni o co stat. At mate co nejhladsi prubeh a je to brzo za vama.
Holky, rekli vam, co je u vasich deti pricinou hydronefrozy, kdyz nemaji reflux? Maji nejakou obstrukci?
Nas Martinek je asi zvlastni pripad, vypada to skutecne, ze ten megaureter, hydronefroza leve ledviny a reflux IV.stupne jsou u nej 3 na sobe nezavisle veci 😅 Byli jsme dnes na kontrole na nefrologii v Jablonci u naseho doktora, a byl spokojenej. Martinovi se ta dilatace zmensila, naposled se to merilo na zac. rijna a to mel 1 cm v ledvince a 1 cm jakoby vyhrezlej z ledviny, takze stesti, ze ne cele v ledvince. No a ted ma v ledvince 5,5 a ven z ledvinky 6 mm. Mocovod taky vypada celkem dobre, na to, jake to bylo predtim. Stupen refluxu se na UZ nepozna a rikal, ze opakovat tak brzo MCUG (byli jsme v zari a to byla ta IVka) nema cenu, takze v kvetnu kontrola u Doc. Kocvary a ten rozhodne, kdy se udela nova MCUG a podle stupne refluxu bud operovat nebo jeste cekat, taky se asi budou delat izotopy, ale to asi az po nove MCUG. Zvysil mu davku Sumetrolimu, protoze uz je malej tezsi, ne ze by se zhorsil. Tak jsem moc rada, protoze i kdyz se treba operovat bude, tak ledvina neni refluxem poskozena, muzeme treba dele vyckavat, i kdyz rikali, ze IVka reflux se vetsinou nespravi. Jedine co mi vadi, ze musi mit furt ty antibiotika, ale proste musi, kdyz je ten reflux. Takze ja jsem po dnesku mirne optimisticka 🙂
@saruspec Drzim palce, at uz vas konecne v poradku odoperujou!
@sisip At je Sofince brzy lepe.
Jdu mrknout na net, co je to ten Uroval.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru