Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kozlenka
10. čer 2011

@jasekd Díky za vysvětlení! Takže se to po operaci aspoň trošku dorovnalo 🙂 Já jenom vím, že mi dr. před operací říkala, že když je to pod 45 % procent, tak je to právě na operaci.. No snad je to všechno za námi!

jasekd
10. čer 2011

@kozlenka Neni zac. Je videt. ze to trapeni k necemu bylo, ze se Adamek zlepsil a snad je skutecne vse za vami. Kontroly na mistni nefrologii a nic vic, to uz musi bejt pro vas pohoda, vid? At to tak zustane 🙂

kozlenka
10. čer 2011

Holky, mi už asi hrabe, pořád všechno stáčím na ledviny, teď třeba malý začal chodit a pořád se škrábe na zádech v místě ledvin a říká "auva", má zádíčka už rozškrábané, mažu to sudocremem, třeba má jenom potničky 😖 Moč má v pořádku, vyšetřovali jí kvůli těm izotopům, to by asi prokázalo nějaký začínající zánět ledvin, co? Jinak žádné příznaky nemá, teplotka žádná, čůrá normálně, asi jsem fakt přecitlivělá 😅

petrakm
10. čer 2011

ahoj holky, prosim o info..ted v nedeli mame nastupovat, dnes vysledky z moce - E coli 10 na 3, pediatricka to neresila ( pry norma)a odeslala k zakroku..a kdyz jsem volala k prijmu, tak mi samo ta sestricka rikala,ze moc ma byt sterilni ( zadna norma E coli) a ze teda mame prijit, ale taky nas muzou poslat samozrejme domu, ale tim ze bereme zajistovacku je mozna nejaka sance..leukocyty v poradku, teplota neni..jsem z toho na nervy, hlavne taky tim,ze jestli nas nevezmou,tak samo termin v nedohlednu a navic takhle budu nekomu blokovat misto 😢 diky

saruspec
10. čer 2011

čauky,petrakm,ja si myslím,že to rozhodne až operater a ne nějaká sestra když ti doktorka řekla že to je v normě tak se tím ohaněj,ale ja si myslím,že tě vemou když leukocyty jsou v pořádku,nás brali na zakrok a malej měl leukocitu 70.ted jedem v ponděli na kontrolu do olmíku tak jsem zvědavá,měli jsme jet na 3dny na sono,cistografii a izotopy,ale volala jsem tam,že mám po operaci kolene a chodím na rehabky tak jestli by to nešlo za jeden den.že to nejde,že nemužou dělat najednou cisto a izotopy tak na izotopy nás objednaji na jindy.

petrakm
10. čer 2011

@saruspec
dekuju moc za podporu 😉 hlavne matovi a vam drzim palce,at ma vse v norme..obcas koukam na jeho fotky, je to statecnej klucik..

jasekd
10. čer 2011

@petrakm 10 na 3 bude spis kontaminace, z predkozky apod., spatnej odber. Infekce se bere tusim od 10 na 5,ale jista si uplne nejsem. Protoze jinak skutecne ma byt moc sterilni, snad vas vezmou 😉
@kozlenka Ve vasi situaci je normalni ho furt sledovat, ale urcite to nic nebude. Nas M. jeste nemluvi, ale kamosek decka, to je furt samy auau, uplne bez duvodu, treba drobek z housky za trickem a je z toho hysterickej zachvat... podle me zanet ledvin, ktery by ho bolel, by se projevil vysokou teplotou a celkove spatnym stavem, ale my to nastesti jeste nezazili...

jasekd
10. čer 2011

@saruspec At jsou vysledky co nejlepsi!

petrakm
10. čer 2011

@jasekd
diky 🙂 😉 doufam,dam urco info
koukam, ze Vendi uz je skoro 2mesicni, toto leti 😀 jeste jsem se ani neotrepala z porodu a za chvili uz to nejsou mimca..

kozlenka
11. čer 2011

@saruspec Šárko, hlavně až ti příjde pozvánka na izotopy, tak si do Olmiku zavolej, jestli ta hodina odpovídá. Nám totiž přišla pozvánka na sedm hodin ráno, jak blbci jsme v pět vyráželi z Opavy a když jsme dorazili do fakultky na dospávací pokoj, tak nám sestra oznámila, že jsme na řadě až v půl jedné a že jsme si měli zavolat jestli ta hodina na pozvánce je pravdivá 🙄 Manžel málem vyletěl z kůže, venku lilo jak z konve a nevím, jak bychom na půl dne Adámka zabavili v nemocnici 😖 Naštěstí se sestra slitovala, všechno obvolala a místo poslední jsme šli na řadu jako první.. Adik to celé prospal, jen se nám po tom vyšetření poblil, ale to je moje vina, protože sestra furt ať je zavodněný, zavodňujte a já do něj lila čaj horem dolem, tak to božatko moje všechno vyhodil, ale i tak byl statečný a tatínek taky 😀 Držím vám moc palce a dej pak vědět!!

valmarvm
12. čer 2011

@jasekd Zdravím, Kočvara neříkal v čem je rozdíl, bylo to po telefonu a fakt se jen tak jako zděsil, že proč mě to DMSA vůbec nabídly. Ale třeba je to fakt tím věkem, malýmu bylo 6. měsíců. A nebo by se tím vyšetření neprokázalo, to co by se ukázalo na MAg 3. NO fakt nevím. Nechci nikoho děsit, určitě by vám nedávali nějáký radiační vyšetření zbytečně.

damaska
12. čer 2011

Ahojky, tak vás všechny zase zdravím. Včera jsem volala na výsledky moči, co jsme dávali při kontrole. A stále není ta moč čistá, ne zánět, ale prý spegma. Podle doktorky, má Šimůnek fimozu. Jdeme na kontrolu za 14 dní a když prý ani nebude moč čistá, tak malému uvolní předkožku, aby se dala přetáhnout a pořádně umýt a byla by moč čistá. Přijde mi to hrozné, takhle malému dítěti. Jsou nám 4.5 měsíce. Vždyt se mu do močové trubice,pak dostane snadno bakterie třeba ze stoličky. Co si o tom myslíte?

damaska
12. čer 2011

Tak teď jsem našla tento článek a jsem z toho úplně zmatená. http://www.rodina.cz/clanek5274.htm

To co píšou, že se nemá. Mě naopak doporučovali, snažit se přetáhnout a při koupání 😠

petrakm
12. čer 2011

Ahoj zdravím z Urolog kliniky ke Karlovu,zatím tu jsme,tak snad uz ho zítra přes ty nálezy vezmou,je to tu docela příjemny,akorát mimi určitě vycitilo tu zmenu aporad křičí..pozitivni je ,ze jde jako 1. A kojit ho muzu az do 4..tak se mějte,
@damaska ja jsem nakonec rada,ze mu predkozku uvolnej,chtěla jsem to absolvovat sice az v roce,ale tohle ho aspoň nebude bolet při akci(udělají to zitra naráz),resej to kvůli te hygieně,Smegma je v tomto pripade nebezpečné(vede to az ke karcinomu,v USA( nejake staty)je dokonce kvůli tomuto problemu obrezavaj-informoval mne můj kamarad urolog,oba své syny v roce takto nechal uvolnit sondou),můj starší měl ve 3letech těžký zánět předložky a co se dělo potom,to raději uz nikdy..přetahovat mu neslo skoro vůbec..bez analgetik mu to objeli sondou..sila

damaska
13. čer 2011

@petrakm no, vidím, že názory se fakt všude různí. Já nevím, jen když si vzpomenu, jak býváme zadělaní všude po kadění, tak bude mít Šimča zánět močových cest raz dva. Takhle má ta předkožka funkci ochranou.
K tomu všemu naše dětská to také nechce dovolit, prý je všechno ve vývoji. Ona by to dělala nejdřív v roce. A hlavně nejdřív to lze řešit mastí

jasekd
13. čer 2011

@petrakm Drz se a pak jsme zvedavi na zpravy od Karlova, at to vsechno probehne bez problemu.
@valmarvm DMSA je hlavne na zjisteni zjizveni po zanetech, myslim, ze i ten funkcni pomer, na kolik ktera ledvina pracuje, na ulozeni ledvin... MAG3 ten pomer a polohu ukaze taky a kdyz se da Furosemid k tomu (to je diuretikum, mocopudnej lek), tak to prokaze i pripadnou prekazku, cili zda operovat nebo ne. Tak zhruba laicky bych to rekla, ty jemnejsi rozdily v tech metodach samo neznam, my to na skole az tak nebrali, spis ted to zjistuju kvuli Martinovi, co ajak, clovek si nepamatuje ze skoly vsechno.
@damaska Tobe bych asi poradila se tomu nebranit a verit jim, zkusenost Petry, jak pise vys, neni nic moc pak s tou infekci. My pretahujem jen lehoucce, spis jen umyvame a tim se to uvolnuje, rozhodne nepretahujem nasilim a Kocvara to chvalil, ze dobry, ale M. je starsi o dost a meli jsme vic casu na to nez vy a kazdou moc krome jedne kontaminace cistou, takze ja muzu bejt v klidu.
Jinak co poradit tem, co se tak bojite te infekce, asi jedine bezplenkovou komunikacni metodu... My to praktikujem od te doby, co ma M. zjistenej ten VUR, pokakana plina je u nas od cca 4 mesicu vyjimka. Poznat kakani neni takovy problem, da se to natrenovat. Takze ja jsem fakt rada, ze nam to jde, nemusim se tak bat.
@damaska Nevim, zda plne kojis, s takovym deckem nemam zkusenost, Martin byl v tom veku castecne na Nutrilonu, a jeste AR, cili kakal tak jednou dvakrat denne, ne jako ted moje plne kojena dcerka, tak nevim, jak je to u vas, zda jeste kaka ty hrozny vajicka a jak casto, ale fakt to zkus vypozorovat, dite se to i rychle nauci, nas M. hodne casto ceka na rozbaleni a kaka az pak. BKM jsme omezili spis na kakani, chytani curani je spis nahoda, ale ucel prevence infekce nam splnila. Jinak to, ze mu uvolni predkozku, neznamena, ze bude odhrnuta, ze bude usti te trubice nejak vic videt, neboj, stale to bude zakryte, ale tobe se to bude lip myt, i odbery moci budou jednodussi a bez kontaminace, ja v tom nevyhodu moc nevidim, a takhle male dite o tom zakroku za chvili nevi, vsak oni placou, i kdyz je nic neboli. Martin ma za sebou pruplach ocicka, gastro sondu, MCUG s cevkovanim, ockovani jako kazd ejine dite a doktoru se zatim neboji a Simon je vubec malej.

damaska
13. čer 2011

@jasekd radíte mi asi dobře, ale já tehle doktorce prostě nevěřím. Už se mi kolikrát stalo, že doporučuje něco, co není tak dobré, jak ona vysvětluje. Už jsme to probrali s manželem. Na začátku července dojedeme do Prahy a pokud bude názor stejný, ráda se podvolím. 😉

petrakm
14. čer 2011

Ahoj,zdravím z kliniky,malej ok,ted si ho vezmu z jipu na pokoj(po24hod),bude mít ještě kanilu(tlumej ho),ma vývod z močáku a uvolněnou predkozku,neplakal kdyz mu to ted kontrolovali,takže super!včera před zákrokem ani neplakal hlady,jen kdyz mu dávali kanilu(do rucicky),pak uz byl ok.bála jsem se,ze bude mít hlad,ale úplne v poho,v 8 kanila,pak atropin,v 8:30 odjezd na sal,navrat pred 10,pak Prospal 20 hodin s krátkým bdenim,kojení chtěl jen malinko,mohl uz 2hodiny po navratu,ale zádný z Deti pit stejne nechtělo,kdyz jdou na plastiku laparo,tak zákrok trva kolem 4hodin.je tu super přístup,Deti netrapej,raději je lehce tlumej,což mi přijde opravdu super nez aby plakaly bolesti nebo stresem z privazani (malej přivazanej je,ale kdykoliv ho muzu odvazat a pomazlit,ale je to lepší,opravdu s sebou to miminko hodne mlátí a s kanilou bojuje,privazani je jen pružným obinadlem s manzetkou proti otlakum).personál zde vybornej,milej.pokoje se soc zařízením,tv,po 2,nadstandart není potreba..jinak cevku na 48hod ,pak 24 hod kontrola a domu..smysl zákroku ukáže az Cas,dulezity je,ze by mělo byt potlačeno riziko infekce(a to i uvolněním předložky),znovu všechna vyšetření(izotopy,rentgen-je tam možnost získání refluxu),do budoucna by se měl pomalu začít zmenšovat nález na ureteru..ale ATB do roku zivota,zatim 😒

petrakm
14. čer 2011

@damaska
Ještě dodatek k predkozce 🙂 mast(kortikoidy)jsme taky měli -na 6tydnu a teda ze by se to extra uvolnilo to teda ne,Maxim trosku u usti..ale toho zase ladujes dalsima lekama a efekt u nás teda tak 30%,možna u starších to vyznam ma..tady musejí vědet ,co dělají,kdyz jsem slysela,jak udelaj plastiku laparoskopicky(jen pry Praha operuje dětem do 3let věku),tak temhle teda věřím..zdravim,jak jste na tom s vysledkama?

saruspec
14. čer 2011

čauky,tak jsme včera byli na cistokopii,jen jsme vešli do nemocnice tak malej začal plakat,nálev do zadečku mu dali ale nemohli ho uspat ještě že tam byl manžel a držel ho ja bych ho neudržela,bulal se vztekal ani ležet ani stát hrozne je divat se na malého co to sním děla,brečela jsem jak malé děcko tak mu museli dát ještě jednu dávku tak pak usnul,tak reflux na neoperované straně je prýč normálně doktorka tomu nemohla věřit že reflux 3stupně tam není,ja si myslím,že je to tím davám mu každý den 3kapky sangrie to jsou homeopata nikdy jsem nato nevěřila,ale po včerejšku ano je to na posilení imuniti tělo si udělalo obranné látky a zničilo ten reflux a na operované straně taky není takže to je dobrá zpráva,ale zase ma zvětšené od minula panvičky tak ve čtvrtek jedem znovu do olmíku na izotopy chcou vědět jestli funguje ta levá ledvina která je malo funkční jestli to nepřevzala ta pravá ledvina a funguje i za ni.tak zase nervy.

saruspec
14. čer 2011

petrakm moc držíme palečky at je vše ok . 😉 🙂

jasekd
14. čer 2011

@petrakm Super, a mam radost, ze chvalis i kliniku a pristup personalu, je to povzbuzeni pro ty, ktery to teprve ceka! Ale kdyz ctu @saruspec , jak jim zmizel reflux III, treba nam zmizi i IV 😀 Kdyz si ctu ty zvesti o Olomouci (neodbornost, ale pritup personalu), muzem bejt rady, ze jsme pod Prahou...
@saruspec Gratuluju k tomu zmizeni refluxu a doufam, ze i ty izotopy budou v ramci moznosti OK 🙂

kozlenka
14. čer 2011

@saruspec Šárko, taky jsem brečela, jak jsem viděla malého oblbnutého, lámal se a měl takový "tupý" pohled, no já těhotná, tak hormóny řádily, taky bych to bez manžela nedala 😖 Nechápu, jak může reflux zmizet, to je naprostý zázrak, mám z toho velkou radost! To by nemusel na další operaci a už by to bylo vše za vámi! Držím palce ve čtvrtek!!!

jasekd
14. čer 2011

@kozlenka Reflux muze zmizet rustem ditete, kdyz pominou priciny, ktery ho zpusobily apod. Martinovi se takhle upravila sire pyloru (prechod zaludek tenke strevo), mel to na dolni hranici, i proto mel GER a zvracel hodne, a vyrostl z toho 🙂 Ted doufame v zazrak, ze se mu spravi i ten mocovej reflux, i kdyz to bejva spis u nizsich stupnu, i ta trojka u Sarcina Matyska uz je docela vzacne, natoz nase ctyrka, ale stava se to 🙂 Martinovi se treba, aniz by byl operovanej, zmensuje ta dilatace... Takze nekdy si priroda umi poradit 🙂

saruspec
14. čer 2011

kozlenko,tebe je mi moc líto,těhotná a proživat takové věci,je to hrozné.ja věřím na zazraky když mi řekli u apolináře ve 22týdnu těhotenství,že mám dvě možnosti,buď ukončit těhotenství nebo děj se vule boží,že malej to nepřežije a nebo že bude pořád na dialize a vidite je to šikula všechno to zvládl.kdyby byli izotopy v pořádku tak by operace nebyla a chodili by jsme do Haviřova k nefroložce a pak jednou za pul roku k šmakalovi.

damaska
18. čer 2011

@petrakm Ahoj, zrovna dočítám, no teda maličkej je šikovnej, že to takhle zvládnul. No my zatím čekáme, za 14 dní kontrola na nefrologii. Uvidíme podle nálezu, co bude dál. No a s tou předkožkou. Naše dětská mi zase řekla úplně jiný názor než před měsícem. Prý uvolnění určitě doporučuje, tak uvidíme. Každopádně pojedeme nejdřív na konzultaci do větší nemocnice, tady u nás je to s odborností na draka. Tak se držte 😉

comra
22. čer 2011

ahoj holky, omlouvám se, že jsem se dlouho neozvala, ale nestíhám, nestíhám..Ted postupně dočítám a reaguju, takže to možná bude už mimo mísu..tak se omlouvám..

@kozlenka ad procenta..nám říkali, že i u zdravého člověka se funkčnost jedné ledviny pohybuje od 45 do 55%. Takže máte super zprávy..

@jasekd jsem zvědavá, jak dopadnete na dalším vyšetření..Vy jste ještě na dynamické scientografii nebyli?

@petrakm také nám říkali, že nasazují atb až při 10 na 6(myslím). do té doby je to kontaminace(jak psala Jasekd). Naše dr říká, at doneseme znovu moč..

@saruspec moc gratuluju ke zlepšení nálezu. a myslíš, že opravdu zabrala homeopatika? je to každopádně super..

comra
22. čer 2011

a jinak, byli jsme na nefrologii v Jihlavě-po 4měsících. Vúnoru v Ji byla dilatace 18mm(zlepšení od minule), v březnu v Praze u Langera 17mm a nyní opět v Ji a dilatace 14,5mm. každopádně se to nehorší! Což je pro mne skvělá zpráva..
Moč prý ted máme nosit ne každý měsíc, ale při potížích. Pak ještě říkala, že je lepší i pro můj klid, když jí jednou za 2-3 měsíce doneseme na kontrolu. ATb máme vysazeny už dlouho a říkala, že po roce věku už se většinou nedávají (Dany má hydronefrozu, ne reflux).
takže jsem byla moc ráda, přišlo mi to jako výborné zprávy. Jo, operaci se stejně asi nevyhneme, ale snad se to nezhorší a půjde to laparoskopicky...
další kontrola koncem září v Ji, v listopadu v Praze..

jo, a taky jsem se ptala na jídlo. Tak ne příliš ostré, přesolené, a pozor na hodně kyselé(okurky by ted určo nedávala). Pak se vyvarovat kiwi a citrusů (jako trochu jo, ale ne moc). A nepít neředěné šťávy..

jasekd
22. čer 2011

@comra Super, ze se to i u vas zlepsuje 😉 Na MAG3 jsme nebyli (ani na DMSA), protoze vzhledem k nalezu se predpoklada, ze ledvinka funguje normalne, u M. je problem ten reflux, takze MCUG v zari a az pak se rozhodne, co dal. Ja bych to tipla takhle: pokud se reflux zmensi ze IV. st. treba na III., tak se jeste pocka a ATB stale brat. Pokud se reflux nezlepsi, tak asi MAG3 s Furosemidem, aby se zkontrolovala funkce a zda je tam ta obstrukce (protoze maji podezreni, ze tam je, kdyz ma ten megaureter) a podle toho pak druh operace. Kdyby nebyla obstrukce, tak treba i endoskopicky by sla, no ajinak klasika (zda laparo nebo otevrena to uz je mi asi i jedno). Toz takhle jsem si to laicky predstavila, jak se bude postupovat, uvidime, jaka bude realita 😀

petrakm
22. čer 2011

ahoj vsem, tak jsem se konecne dostala do nasi diskuze, trosku jsem si odskocila vedle 😒 samozrejme se mi stalo, ze se mu ten uvolnenej pindik u uzdicky prilepil, jsem z toho uplne na nervy jak jsem neschopna, podotykam, ze jsem dvakrat denne od navratu koupala (protizanetliva lazen)a pretahovala a proste jsem to neudelala tak jak asi ti doktori zatlacili..porad ma zalud obnazenej, jde to dobre umyvat, ale slepuje se to pred ocima, takze musim hodne bojovat..manzel mi nepomohl,ptz ho tim chudacka malyho trapili 🙄 takze fajn ted budem trapit kvuli tomu opetovne naseho malyho 😢 ja to proste nechapu, nemuzu se na nej ( myslim manzela) ani podivat 😖 prijde mi to sobecky..ted jen zjistuju, kdyz uz to bylo uvolneny ,jestli se to zase nekdy vrati, abych ho netrapila tou sondou( jako prvniho), nejhorsi je,ze se mu to slepilo u uzdicky, moc. trubici mu zvetsili,takze kdyz chci zabrat,tak se ta dirka fakt hodne rozsiruje a ja mam proste stres ,abych mu to jeste neponicila..je to fakt des, opravdu si pripadam jako neschopa..prosim maminky s chlapeckama, jestli neco podobnyho zazili nebo jakoukoli radu..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru