Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jasekd
25. únor 2013

@lenka40 Vis co, na to jsou ruzny nazory. Nekdo je strasne radikalni, nekdo v pohode. Muj tata je praktik pro dospele, a rikal, ze to nemam nijak hrotit, proste vynechat ty citrusy a jinak dobry. Tak si to tak neber. Ona ta zajistovaci davka neni jako terapeuticka, je o dost nizsi 😉 Plus by se nemelo chodit na slunicko, to je kvuli reakci, malej se mi jednou osypal, ale striktne ve stinu jsem ho drzela jen jako malyho nechodiciho, pak uz to neslo, takze jsem mazala a lital po slunicku jako jine deti. To kysely je proto, ze se mohou delat krystaly, co poskozuji ledviny, tak hlavne aby dost pil. Ale neboj, urcite jsi mu neublizila a dost mozna ma ta nefrolozka pravdu, ze nejaka ta mandarinka nevadi 🙂 Zeleninu jsem neomezovala vubec, jen to kysany zeli bych nedala a on mi to stejne neji, cili to neji ani ted, stejne tak kiwi 😝

lenka40
25. únor 2013

@jasekd Jee,tak to jsi me uklidnila..Jj,slunicko jsme tez dodrzovali,ale to byl lezici prcek,ale pokud to budeme jeste brat v lete,tak jak rikas neuhlidam ho.Super,ze to nemusim hrotit...prave,jsem si na to vzpomela a rikam manzelovi:myslis,ze se mu nic nestane,kdyz ji zeleninu co obsahuje C?Tak prave proto se ptam🙂...diky moc za info🙂...

kozlenka
26. únor 2013

@hardlove Po delší době jsem nakoukla do diskuze, velice se mě dotkl Váš příběh, moc držím palečky, aby kluci statečně bojovali a Vám pevné nervy a hodně hodně sil!!!

hardlove
1. bře 2013

Ahoj devcata tak peta ma za sebou vymenu epicistostomie v tejdnu chytil horecky tak se strachem k doktoroj crp negativni a moc dle ph papirku v poradku. Pro jistotu kontrolni odber a opet pozitivni na candidu. Crp negativni tak se v pondeli dozvim jestli tam zas musim. No asi bych se doma nudila.

market79
4. bře 2013

Zdravím vás všechny po delší době, ve středu nás čeká opět velké vyšetření ledvin, UZ a scintigrafie, tak už se zas klepu jak ratlík, aby to nebylo horší než posledně. Jen se chci zeptat, řešily jste některá, jak se léčí porucha drenáže?

market79
4. bře 2013

@hardlove Ahoj, nakoukla jsem po delší době na diskuzi a proletěla jsem příspěvky jen tak v rychlosti, ale Tvůj jsem přečetla. Přeji moc zdravíčka oboum klukům a Tobě pevné nervy !!! A pak ať mi nikdo nevypráví, že hydronefroza není dědičná a že u druhého dítěte to být nemusí ☹

tiburcia
4. bře 2013

@lenka40 nedávala jsem jen citrusy, jinak jedl všechno 😉

@hardlove snad už je líp a jste doma!

@market79 s náma na pokoji ležela holčička s tou poruchou, řešili to operativně.

no holky a já se jdu pochlubit. Kontrola dopadla výborně, ledvina se vzpamatovává 😵 😵 a už nemusí brát ATB!!!!!!!!!! 😵 😵 😵

lenka40
4. bře 2013

@tiburcia díky za info🙂...Jinak se chci zeptat,vim,ze maly nesmi na slunicko,kdyz bere sumetrolim..myslis,ze vadi i to ,,jarni"?neni tak silne jako v lete,ne?Nebo i tak se muze projevit nejaka reakce?

jasekd
4. bře 2013

@hardlove drz se holka, mas toho moc 😝
@market79 nemusi byt dedicna, moje mladsi ji nema. Ledviny se nam uplne nevyhly, ma zvysene riziko na tumor, ale to souvisi s jinym jejim problemem. Kontroluji ji kazdy 3-6 mesicu a ledviny ma ukazkovy, snad to tak zustane. Hydronefroza ma navic mnoho ruznych pricin a ne kazda bude geneticky podminena, ze by ji melo mit i dalsi dite. Na kontrolu drzim moc palce.
@tiburcia moc gratuluju 😵
@lenka40 ja to s tim sluncem az tak nehrotila, jen jsem poradne mazala, ono se to dite uhlidat neda. Navic ta zajistovaci lecba ma nizsi davky, kdyby bral plnou davku treba na infekci, hlidala bych to jinak, ale takhle, to neslo. Jednou se mi osypal a podezrivam slunce, ale to jsme nemeli sebou krem, a treba to bylo i z jidla.

lenka40
4. bře 2013

@jasekd no prave,uz se to neda uhlidat,chci jit na prochazku,tak mu namazu oblicej a budu doufat,ze to bude ok🙂..diky

lenka40
4. bře 2013

@hardlove Chudacek malej,drzte se...

tiburcia
4. bře 2013

@lenka40 já bych se možná toho jarního bála víc, přece jen po zimě kdy svítilo není na to pokožka zvyklá, takže bych ho raději když bude mít slunci vystavenou např. tvář něčím natřela. 😉

tiburcia
4. bře 2013

@jasekd děkuju...doufám, že se blýská na lepší časy 🙂

hardlove
4. bře 2013

@market79 moji kluci nemaj jen hydronefrozu ale i veziko-ureteralni reflux V.stupne oboustrane a oba meli podezreni na vrozenou zadni uretralni chlopen. Jak mi rekla nefrolozka mi jsme takova rarita je jen desetrodin v republce co maj dve deti se stejnou vadou. A proto to vypada ze u nas je to nejspis geneticky.

hardlove
4. bře 2013

@tiburcia no jsme zatim doma, bakterka tam je porad, ale jde to snad lecit sirupem tak jsem jasala ze nemusim do spitalu. Lepsi sok byl kdyz jsem si sla vyzvednout recept a v lekarne mi s usmevem na rtech reknou ze ten sirup se uz nevyrabi no tak cekat do zejtrka jak do doktori vymyslej. Delaj se jen tablety a ty snad nesmej deti mladsi 3 let

hardlove
4. bře 2013

@lenka40
@jasekd mi meli s radou taky sumetrolim a to v lete malej byl silene osipatej trpi na atopickej exem a udrzet ho ve stinu nejde ac jsem se snazila tak jsem mu to pri prvni prilezitosti nechala zmenit na furantoin cipky. A kolikrat se mi stalo ze nase bakterie byli na sumetrolim rezistentni..

lenka40
5. bře 2013

@hardlove no,snad nam ted na kontrole reknou,ze ho muzem vysadit...Nam uz sumetrolim neucinkuje na E.coli:(...

hardlove
5. bře 2013

@lenka40 nam prave taky prestál zabirat rada ma atb uz 3 roky a ze by jsme meli vysazovat to v brzky dobe nevidim

lenka40
5. bře 2013

@hardlove taky verim,ze je to otazka casu,kdyz uz to prestane zabirat:(...Tak dlouho je bere???Chudak,to snad uz vysadi,i kdyz vy to mate horsi,ale snad nemuzou ty deti byt na tom tak dlouho,nebo snad nez vyrostou.Jako ja v to doufam,ze nam je vysadi,ale je pravda clovek nikdy nevi...

market79
6. bře 2013

Tak jsme z nemocnice doma a zprávy nic moc - progrese dilatace ☹ kontrola za 2 měsíce

market79
6. bře 2013

@jasekd Já vím, že nemusí být, ale při našem štěstí ji bude určitě i druhý prcek ☹

jasekd
6. bře 2013

@market79 tak to me moc mrzi, rikali vam neco krome toho, ze mate prijit na kontrolu? To druhe dite, to si ted nemuzes pripoustet, jasne ze jsou pripady jako @hardlove nebo @lucisa ale je hodne tech, co to ma jen u jednoho decka 🙂 I kdyz Vendulciny problemy bych se zacatku mozna za tu dilataci vymenila, ted uz to s ni vypada optimisticteji a verim, ze to sledovani na onkologii je ciste prevence, protoze holt zapada do blbe statistiky 🙂

market79
6. bře 2013

@jasekd Dost blbě se měřil, když mu dělal dr. UZ, jen opakoval, že to není dobré ☹ Půjdeme na kontrolní UZ za těch 8 týdnů a pak mám poslat výsledky na mail a on si malého objedná na dovyšetření, znovu Scintigrafie a MCUG :(

jasekd
6. bře 2013

@market79 VY jste po operaci, ze? To je blby, ze to nepomohlo nebo nestacilo. Martinek po operaci vysetrenej na MCUG a scinti neni, udelaji to az za 1-2 roky, mel jen UZ, ktery vypada dobre. Ale on mel dobry ultrazvuky i pri refluxu V. stupne, cili zaruku, ze reflux zmizel nebo se aspon zmensil, nemame.

market79
6. bře 2013

@jasekd Marka operovali hned v 5-ti týdnech, takže už je 2 roky po operaci, na scinti jsme byli už 4x a MCUG nás čeká poprvé, to bude dílo ☹ Stačil dnešní UZ, řval jak tur a mrskal sebou jak kapr na suchu ☹

lucisa
6. bře 2013

@jasekd čirou náhodou jsme po dlouhé době nakukla asi před 10 minutami a chtěla jsem přidat příspěvek, ale pak jsem si to rozmyslela, abych @market79 nevyděsila, že já to mám u všech třech holek a tys mě zmínila - asi telepatie či co.

@market79 ale opravdu nemá cenu stresovat předem, navíc já to měla nejhorší u nejstarší, další dvě jsou jen sledované, žádná operace, žádný problém 😉

market79
6. bře 2013

@lucisa Jsem trošičku v obraze, takže vím ☹ Tak držím palečky, aby byly všechny v pořádku aspoň v rámci možností 😉

jasekd
6. bře 2013

@market79 a co mel za operaci jako malinkej? Martin mel to endoskopicky podstriknuti usti mocovodu Urodexem, coz neni tak narocne jako pyeloplastiky apod. Ovsem musime pocitat s tim, ze to nemuselo stacit. Ale pry nema cenu to vysetrovat driv nez po roce.

market79
6. bře 2013

@jasekd Pyleoplastiku pánvičky

jasekd
6. bře 2013

@market79 Hm, tak to je blby, takova velka operace 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru