Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

sisip
5. srp 2010

@esicko Ahojky , no určitě to tam je dobře a jasně vysvětleno-)

lucisa
5. srp 2010

@esicko díky, taky jsem si v tom zase udělala trochu jasno, jen mi tam chybělo vysvětlení, u jakého stupně VUR se provádí pyeloplastika, kterou prodělala má nejstarší dcera, ale pochopila bych z toho, že už to musel být III. nebo IV. stupeň (papíry se mi nechce hledat) 😕

esicko
5. srp 2010

@sisip já v tom měla docela zmatek co je co a tohle je celkem srozumitelné i pro laika myslím 🙂 i když bych byla moc ráda, kdybych takové věci hledat a studovat nemusela...

esicko
5. srp 2010

@lucisa já myslím, že se operuje od třetího stupně?

lucisa
5. srp 2010

@esicko až si někdy vzpomenu přes den, najdu si ty lékařské zprávy a prostuduju to, ať tady neházím info od boku a někoho nemystifikuju nebo nestraším 🙂

esicko
5. srp 2010

@lucisa jasně 😉 strašit taky nikoho nechci...každopádně doufám, že to alespoň někomu trošku pomůže...

lucisa
5. srp 2010

@esicko no já to myslela tak, že sem občas přijde někdo nový pro radu a pak jak jí to tady píšeme, každá podle toho, co jí řekl dr. nebo si jen něco zapamatovala, tak je pak nová mamina vyplašená 😉

esicko
5. srp 2010

@lucisa no to byl přesně můj případ 😀 když jsem to tady pročítala, co koho trápí, tak jsem tomu vůbec nerozuměla a děsilo mě to..teď už snad trošku chápu...

lucisa
5. srp 2010

@esicko 😉

saruspec
6. srp 2010

zezule nechci tě strašit ale nevím jestli nepujdete na operaci ta ledvina co pracuje na 24%je nic to jak by nepracovala.Muj malej ma po operaci obou ledvin a taky funguji na 70% a na 20%a že ta co je na 20%to je prej kritycky stav že vubec nefunguje a časem m u ji chcou vzít.však uvidiš co ti řeknou možná se to zlepší.

zuzule5
6. srp 2010

@saruspec No právě čekáme na verdikt z dětské nemocnice, co bude.... Byla bych moc ráda, kdyby se operace nemusela provádět, ale uvidíme no.
@esicko Super odkaz, hned jak nám diagnostikovali dilataci, hledala jsem na netu co a jak, ale na toto jsem nenarazila 😉 .

esicko
6. srp 2010

@zuzule5 myslím na Vás a držím pěsti! 🙂 pak napiš, jak jste s Kryštůfkem dopadli...

saruspec
12. srp 2010

taky vám držím zezule palečky aby jste nemuseli na operaci,není to žadná sranda.ale když by jste museli jit na operaci tak běž co nejdřive miminka ještě nemaji z toho rozum u nás už to bude horší malej ma 3.9.rok a my jdem v řijnu na operaci to už natahuje ručky vola mama nevím jak to zvládnu bude mi to rvát srdce. ☹ Jo holky nevím ským jsem mluvila o tom sumetrolimu,že jak bere večer tak nemá žadné omezení tak mi to řekla dětská doktorka.včera jsem byla pro další várku sumetrolimu a v lekárně mně řekl lekárník že to není pravda co mně řekla dětská doktorka,že ten sirup se drží v těle 24h tak nesmí kyselé že se pak dělaji v moči nějaké krystalky a ty mužou vážně poškodit ledviny,že prej nějak pořezat ,nebo dostat ledvinové kameny a mám mu davát hodně pít nejlepší magnezii nebo Matonku neperlivou aby to všechno šlo z ledvin ven.Tak věřte pak dětské doktorce.

sisip
12. srp 2010

Ahoj holky tady čtu,že ledvina která pracuje na 24 procent je blbý a to je před nebo po operaci? Nám pracovala jedna na 41 procent před operací a prý po operaci se to sníží ještě o pět procent, takže by pracovala na 37 to asi taky není nic moc, no asi určitě budeme muset zas na izotopy, holky vy jste byli po operaci ještě na izotopech?

lucisa
12. srp 2010

@saruspec tak to je mazec 😝 člověk si pak jen domýšlí jak moc a jestli vůbec už ublížil vlastnímu dítěti 😝

lucisa
12. srp 2010

@sisip já tedy nevím..... ☹

jasekd
12. srp 2010

@saruspec Ahoj, mluvila jsi o tom se mnou 😖 No mne taky detska rikala, ze je to mala davka. Ja se na to ptala v souvislosti s kojenim, jestli ja muzu normos ovoce atak. Ted uz je to jedno, protoze uz nekojim, a malej jeste ovoce nepapa. Kdyz se koukas na net, tak kazdej rika neco jineho, a ted nemyslim nejake diskuse maminek, ale i odpovedi doktoru, ale vetsinou jsem nasla odpoved, ze vyvarovat se vylozene kyseleho, ale ze to neni az takove drama. Tak vynech ten rybiz (myslim, ze jsi o tom psala?), citrusy apod a bude to snad dobry... Pokud dostatecne pije, tak si myslim, ze mu to neublizilo. Taky nevim, jestli zrovna mineralky jsou dobre, asi bych to nedavala jako jedine piti... Proste vodu a nekde jsem cetla slabounkej cernej caj...
Mam jeste dotaz, malymu je neco pres 4 mesice, Sum.davame po jidle, tzn. po posledni flasce UM, vypije cca 150 ml, pak dam Sum. Muzu tohle povazovat za tekutinu, nebo i takhle malemu byste dali jeste zapijet? On uz je chuda vecer tak mrtvej, ze striknu strikackou 1 ml Sum., dam do postylky a hned spinka 😵 Pit mi moc nechce ani normalne, musim cajik i prislazovat, coz me sice stve, ale jinak mi to plive, mate nejaky figl, nebo znacku caje, co jim chutna i bez cukru? (js zubar, proto tak resim ten cukr, mozna uz jsem to tu i psala a ptala se, ja si to nepamatuju, uz jsem vyzkousela asi 3 caje a nic moc). Malej ma jeste GER, takze kdyz do nej po jidle budu cpat jeste piti, je velke riziko, ze ten Sum. castecne vyblinka.
Dik.

lucisa
12. srp 2010

@jasekd a nedá se mu dát ten Sumoš během pití UM? Že ho na chvilku "odtrhneš", stříkneš mu Sum. a dopije zbytek? Sice to není pití, ale i v jídle je tekutina, ne?

jasekd
12. srp 2010

@lucisa taky to tak nekdy delam, kdyz mam pocit, ze pri jidle definitivne usne. Ja si myslim, ze by to melo stacit, prece jen je tam 150 ml vody. Nejakej caj do nej vecer proste nenarvu. Dik

lucisa
12. srp 2010

@jasekd to by mělo stačit... Těžko vysvětlíš 4měsíčnímu prckovi, že to musí zapít.Nějaká hladina účinných léků tam určo zůstane i bez zapití 😉

Koukám, že máme stejně staré prcky, kdy se Martínek narodil?

jasekd
12. srp 2010

@lucisa 29.3. 40+0 presnej jak hodinky 😀

lucisa
12. srp 2010

@jasekd šikulka, to bude diplomat, nebo král - je to jejich výsada, ne?

My zase na sebe nechaly čekat - termíny 21.3. a 23.3. - a slečna si vykoukla na svět 28.3. 😀 Takže trvdohlavý beránek 😉

jasekd
12. srp 2010

@lucisa no udelal to uplne jak jsem to naplanovala, narodil se v pondeli, v patek jsme sli domu a na Velikonoce byl s nama manzel doma, takze jsme meli 3 dny, pak musel do prace. Navic to zaclo poradne rano kolem 5 hod, takze manzel ani nesel do prace, ale rovnou me vezl. Pritom jeste v nedeli mi na porodnici na monitoru rikali, ze na termin urcite neporodim, tak jsem rano trochu koukala 😀

zuzule5
13. srp 2010

Ahoj holky,
tak konečně nám přišel dopis z dětské nemocnice, máme přijet na kontrolu 14.10. a zároveň na ultrazvuk. Tak uvidíme, byla bych moc ráda, kdybysme byli jen sledovaní, bez operace. 😉

@saruspec Já vím, že je určitě lepší operaci podstoupit jako miminko než jako batole, který už dokáže "mluvit" 😒 .
Držím pěsti, ať to zvládnete co nejlíp. 😉

sisip
13. srp 2010

Saru. Mi taky brali sumetrolin asi 5měsíců jen na noc 1,5ml a za celou dobu jsem malé nedávala vubec kyselé, takže bez ovoce a taky nesmíš na slunko. Náše dětská dr nám zakázala ovoce ani čaje ovocné a jak jsme byli ted na operaci tak jsme se v nemocnici bavili z nějakou sestrou a ta říkala, že se to nemusí tak žrát,že stačí když nejí přímo citrony a vitamín C tak pak komu věřit ,že? naštěstí jsme už v pondělí vysadili , tak uvidíme jak nám bude vycházet moč🙂)

jasekd
13. srp 2010

@sisip No tak zakazat i ovocny caj, neni uz to trochu moc? Kazdej rika neco jinyho, takze ja bych asi byla obezretna, nedavala to ovoce, hlavne ne to kysele, ten caj taky jde nahradit necim jinym, ale kdyz si neco da, snad se svet nezbori. Jsou na netu nazory do obou extremu, nekdo neresi skoro vubec, nekdo zakaze vsechno...

esicko
13. srp 2010

@sisip přeju Vám, ať už je to nejhorší za Vámi a malou čekají už jen samé pěkné věci 🙂 já se na to kyselé tedy taky zeptám naší doktorky a pak přidám další názor, ale když nám ho předepsala, tak mi neřekla vůbec nic...

jasekd
13. srp 2010

@sisip taky moc drzim palce...
@esicko nam na nefro taky nic nerekli, ale ja jeste kojila trochu a ted je malej na UM, nejaky ovoce zatim u nej nehrozi...

esicko
13. srp 2010

@jasekd tak Kubí má jen mlíčko ode mě a neslazený bylinkový čaj, ale když já sním kyselé, chápala bych to tak, že se mu to přece do mlíka dostane taky...u UM je to jasný, můžu se zeptat proč jsi přestala s kojením? já bych byla v případě toho kyselého pro střídmý přístup...nic moc nehrotit, prostě se některým potravinám raději vyhnout a až začneme s příkrmy, třeba už atb nebudeme brát a pokud ano, tak se ještě přeptám naší dětské doktorky....jinak to čekání na utz a poradnu je tááák dlouhé 😒

jasekd
13. srp 2010

@esicko mi povidej, ja budu 30.8. volat a objednavat malyho na tu mikcni cystouretrografii, to budou nervy jeste... Kojit jsem prestala , protoze nemam mliko, plne jsem kojila prvni mesic a pak dokrmovala Nutrilonem a ted uz nemam. Ale bojovali jsme 4 mesice, tak si myslim, ze jsem udelala dost 😉 Ja se na to ptala kvuli kojeni a sobe, bez ovoce si to moc neumim predstavit, a mne bylo receno, ze normalne muzu jist... Jinak mas dobre, ze ti pije neslazeny caj, ten muj se mi ta muze.... 😠

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru