Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

mili84
12. led 2010

saru myslíme na Tebe, je fajn, že už se vše lepší a budeš brzo moct být s Matýskem - je to šikula, jak to zvládá 😉 Držte se 😉

ralelo
12. led 2010

ahoj holky opět jsem u švagrové a jen nakukuji. Jen jsem to tak zhruba proletěla...

Saru drž se, si teda užijete... Dobře že konečně malému spadly teploty, snad ti ho už dají na oddělení. Nám už se to taky blíží, už jen 3 týdny...

saruspec
12. led 2010

čauky holky no malej ani dnes neměl teploty vytahli mu aji cévku z píndíka ale nasadili mu 3antibiotika a ještě ho nechcou pustít na dětské že čekaji na vysledky z laboratoře.zítra tam jedem manžel ma rýmečku tak úmíra znáte to ne? holky 😀 😀 😀 Možná,že už zitrá tam zustanu,že dají malého na pokoj,ralelo neboj zvládneš to.

mili84
12. led 2010

saru ta to jsou dobré zprávy...hlavně že už je bez teplot a že to vypadá, že budete brzo spolu 😵 no jo, rýmičku známe....měl ji jak manža, tak malej ve stejnou dobu a to bylo něco!!! no, nejhorší nemoc, fakt.... 😀

saruspec
13. led 2010

tak dneska už mi Matýska dali na dětské tak se balim a jedu za ním ležet. 😀 😀 😀

mili84
13. led 2010

saru to je super, tak přeju, at vás brzy pustí 😉

ralelo
14. led 2010

Saru tak super!!! Ať vás brzo pustí domů!!!

janinka78
14. led 2010

Děkuju za uklidnění, snad to bude ok... 😅

kozlenka
20. led 2010

Pořád nakukuji, Saru by se měla už vrátit domů s Matýskem, tak doufám, že dá vědět 😉

ralelo
20. led 2010

taky nakukuju 😉
jsem nachlazená a pěkně mě to štve... doufám že to Matoušek nechytne. Dopuju ho vitamínama a dávám mu trošku echinaceového sirupu. Pořád čekám že konečně zavolají z Olmíku že jim vypadlo dítka, a pořád nic. Tak asi pojedem až na termín, což mě štve, protože moje nejmladší dcera bude mít 4.2. zápis do školy 😖

saruspec
21. led 2010

čauky jsem doma,tak ve zkratce kozlenko nezavidim ti ale nás čeká ještě operace močovodu je tam reflux 5stupně.malej chytnul na jipce rotaviri zvracel a prujem jak šlak,tak jsme se stěhovali do 5patra na infekční malej byl na kapakach a pomalu jsem mu davala co 3h vyvar ryžový,banan rozmixovaný a mléko bez laktosilu.a to jsem se dozvěděla,že dovezou papaní čerstvé v 11h a je to do druhého dne do 11h takže malej který zvracel a prujem s něho uplně střikal dali v 8.30h starej banán z druhého dne a malej začal tak plakat jak ho bolelo břiško tak to ste měli vidět jak jsem vletla na seternu a udělala jsem ta čurbes nadala jsem jim a že beru děcko na reverz domu a jdu za ředitelem jaky tam je bordel tak že se mám chovat slušně ja jim ještě ukažu takhle to nenechám moje děcko je zvyklé na čerstvé papaní ani pes mi nežere z druhého dne jidlo,napišu ředitelovi aji na hygienu,pak jsem to chytla ja tak jsem měla dietu,pak jsem zas rýmu a kašel tam se to jen bacilama hemžilo hruza.a to ještě jsem se dozvěděla že za ditě se platí v nemocnici matýsek 1020kč ja před operaci 180kč a teď 480kč a to jsem musela koupit dvojo plýnek a ubrousky protože malej měl uplně do krve z jipky opruzenej zadeček tak ja jsem ho co chvilku přebalovala.dneska to je přepich ležet v nemocnici.a to jsme si museli po snidani a večeři umývát talíře a hrničky.takže si myslím že by měli setřičkám přidát penize oni se tak udřou.cholky nenchte se manipulovat to je hruza co oni už si dovoluji.

lucisa
22. led 2010

saru, tak to je síla. já byla s holkama s rotaviry loni na konci května, nejdříve jedna, druhý den to chytla druhá, takže jsem s nimi byla týden v opavě na infekčním. a i když jsem měla výhrady, tak proti olmíku to byl luxus, jídlo 3x denně, + děti svačinky dopo a odpo - vše v dietním - tedy nechutném - režimu, což se ovšem nedá nic dělat, když jsou průjmy a zvracení. holky na kapačkách, venku hnusně, vymýšlela jsem jim program.

fakt doufám, že se u mimča ta dilatace do porodu nebo po porodu zlepší a já tam nebudu muset jet potřetí, bo mě klepne 😝

kozlenka
22. led 2010

Saru, tak to je fakt síla! A to půjde mrňousek na třetí operaci? To je hrozná představa ☹ A s těma virama máš svatou pravdu, taky jsme se tam s Adámkem nakazili chřipkou, když jsme leželi po operaci, bylo to hrozné! Hlavně že tam uklízečka straší třikrát denně, ale sterilitu to rozhodně nezaručí!! A ten opruzený zadeček měl Adámek taky i z těch antibiotik, jediné co pomáhá je Sudokrem, ale uplně mě to bolelo za něj ☹ No a k tomu krmení se snad ani nebudu vyjadřovat, na jednu stranu dobře že jsem plně kojící, to je snad jediná jistota, že prcek měl jídlo čerstvé a neohřáté v mikrovlnce! A taky dobře že sis udělala pořádek v sesterně, ony tam potřebují udělat trochu průvan!

saruspec
22. led 2010

asi jo toho 5.4.se to rozhodne ale že máme počitat stím reflux 5stupně se nevstřebá.Dneska jsem si koupila časopis děti a my a tam se ptá maminka jestli je škodlivé přihřivaní papaní malým dětem v mikrovlnce,a odpovidá pediatr že ohřivaní kojencké výživy v mikrovlne troubě není přiliš idealní,z duvodu přemnožení patogenních bakteriiv ohřivaných potravinách.nejlepší je pro ditě podavaní jen čerstvě připravené jidlo.tak to si schovám a ukažu to.

kozlenka
23. led 2010

Saru, my jedeme na kontrolu 9.března, už teď se mi o tom zdá, ale pořád věřím v zázrak 😅 To je jasné, že to mikrovlnění není to nejlepší pro mimčo, kdyby měli v Olmiku aspoň kuchyňku pro maminky, tak věřím, že si tam klidně sami kuchtí pro svoje dítka! Jenže tam mají kuchyňku jenom sestry a ty abys pak somrovala, děs 😒

saruspec
24. led 2010

no to jsem taky řikala ať udělaji kuchyňku pro mamky a že si tam budem vařit to zase nejde z bezpečnostních předpisu protože tam muž přijd ditě a opařit se konvici oni maji furt nějakou vymluvu.ale ja na tom děckým my už dovolili si dělat sama jen na tom infekčním ne.a ikdyby mi to zakazali tak co mi udělaji kdýž si to udělám na pokoji nic.Ja si nemužu stěžovat ani na mudr.Freglovou ta nám těd maximalně vychazí vstřict chodila aji za námi na vizitu na infekční.donesla jsem na dětské plnou tašku dupaček po matymu aby malé miminka nemuseli mít dupačky co jsou na rok tak strašně mi setry děkovali ale ja nepotřebuji aby mi někdo děkoval měla jsem to vyhodit.a ty jdeš na ultrazvuk?nebo na ty 2dny na vyšetření?

ralelo
24. led 2010

Saru tu kuchyňku má prý na svědomí "pan přednosta" kliniky... On z bývalé kuchyňky pro maminky udělal prý nějakou posilovnu či co... Byla tam konvice a sklokeramická deska na vaření.

Jinak jste si to teda pěkně vyžrali 😒 , ale je to za vámi. Reflux 5 se nespraví sám, Matymu teda klesl z 5 na 4, ale to se pořád operuje. Neoperuje se 3°(teda většinou ne).

Já se pořád hrozím aby teď maty neonemocněl, nejstarší dcera kašle jak tubera,nejradši bych byla aby mi v pondělí zavolali ať už přijedem.

saruspec
24. led 2010

no to davej pozor,to je hned nějakej bacil.no to je super posilovnu,na maminkách jim vubec nezaleží to je hnus.dala jsem fotky z nemocnice do alba tak se mrkněte,měla jsem tam plno věci pro malého ale auto to uveze a jak se hodili. 🤐

kozlenka
24. led 2010

Myslím, že jedeme jenom na kontrolu, protože máme být v urologické ambulanci. Máš pravdu, Dr.Fléglová je moc milá, ale nepřišli jsme s ní tak do kontaktu, protože nás ošetřovala Dr. Tkachyk.
Ralelo a jak jsi na tom s kojením, už jsi úplně odstavila? To bych ti přála, aby vám v pondělí zavolali, to čekání je hrozné, že? Já byla taky vděčná, že nás překvapili a zavolali o 14 dní dřív! Ale kdo ví, jak tam má Dr. Šmakal operační termíny, jestli vůbec operuje každý týden?!

ralelo
25. led 2010

Kozlenka odstavila jsem před vánocema, už si na kojení vůbec nevzpomene. Ráno a večer mu dávám jogurtové mléka trochu naředěné horkou vodou, no tak jsem zvědavá jak mi budou ochotní ohřívat trochu vody v olmíku. Fakt nechápu proč tam nenechali aspoň tu konvici pro maminky. Klidně mohla být postavena na ledničce. Jinak nikdo nevolal, tak zas nic ☹ . Myslím že Šmakal operuje každé úterý a čtvrtek. Loni mi volali několikrát a letos nic 😒
Jo dr Fléglová je fajn, oni všichni dr tam jsou celkem fajn, jen jsem nemusela jednu myslím že je to právě ta dr Tkachyk(vím že se jmenovala Oxana).

saruspec
25. led 2010

tak tu neznám ale jedna taká indka je na genetice,jednou mi dělala ultrazvuk ale vubec jsem ji nerozuměla.jo přihřejou v mikrovlnce,normalně si vem konvici sebou a dej to do šupliku a vždycky si ohřeješ.ja jsem si to taky tak dělala nechci ohřatou vodu ale převařenou. 😉

ralelo
27. led 2010

ahojík tak hlásím že máme ohroženou operaci, veprotože Maty začíná trochu kašlat a má zvýšenou teplotu. Počkám do zítřka a když tak se skusím domluvit s dr Fleglovou jestli by nám pak nedali termín dítěte které by šlo míst Matyho. Mě to tak štve.Celý leden se držel a já furt čekala jestli by nezavolali že jim vypadlo dítě a jak naschvál nic

saruspec
27. led 2010

hm tak to je smula ale hlavně at je malej v pořádku.muj malej taky kašle jak hrom a rýmu ma ,naštěstí teplotu ještě nemá spinka po 10minutach nechce ležet,na rukach v kočárku to je k zblaznění nemužem mit chvili klid,ja si myslím,že to je ještě z toho infekčního,doufám,že už se tam nikdy nedostanem.

ralelo
27. led 2010

tak jsem se bavila s nefroložkou a říkala ať ještě počkám, že se to třeba nijak moc nerozjede

kozlenka
27. led 2010

Ahoj holky, abyste v tom nebyly same, tak můj Adámek má pro změnu zřejmě ucpaný slzný kanálek, pořád mu slzí a hnisá očičko, tak jdeme zítra k doktorce, ať se na to kukne, no mě trefí fakt, ten leden je zas radostný a ta nekonečná ladovská zima mě taky pořádně štve ☹

lucisa
27. led 2010

čau, holky, občas sem na vás kuknu....
ten leden už je pro mě taky na palici, drží se mě nějaká viroza, holky na střídačku taky rýmkují a kuckají, mladší jsme byli před 14 dny píchat ouško a do toho nám v pondělí došly léky, psala jsem sestře na nefro email, jestli mi dr. malá vystaví nový recept, nebo už ne, vůbec neodpověděla, 2x denně jsem tam volala, nějak jsem neměla štěstí, ve čt jsem tam byla osobně, protože jsem měla cestu a nikde nikdo a dovolala se až dnes, tak si zítra poklušu pro recept...

saruspec
27. led 2010

ja bych ji řekla a´t mi to donese ty jsi tam byla a nikdo nikde tak at se stara.nemaš hlidaní pro holky a basta.ja mám dobrou dětskou doktorku jak něco potřebuji tak mi to donese,malej jak šel na operaci tak mi poslala sms že nám držy prsty a pak volala na jipku jak se daří malému prostě supr.. 😀

ralelo
27. led 2010

Luciso sestra od dr Malé je na nemocenské je tam nějaký zástup(nevím asi nějaká sestra z oddělení), tak tam možná mají nějaké změny.
Jinak Maty kašle jak tuberák, no ale zatím neplaším, on mívá někdy takové kašle na 2 dny a pak to kolikrát přejde.Tak uvidíme...

saruspec
27. led 2010

kup mu mucosolvan junior sirup je to aji proti zanětu stř.ucha malej taky kašlal jak hrom davám mu ráno a večer a je to lepší.Nevite holky kdo by mněl štěně hladsr.jezevčíka černého s palením jdeme na narozky a těm znamym se libi muj jezevčík ja posloucha na slovo a jak je chytry ale sehnat u nas nejde my ho máme z Polska.

ralelo
27. led 2010

Saru dávám mu stoptusin. Má ten kašel spíš smíšený, chvíli suchý, chvíli vykašlívá. Na noc jsem mu dala dithiaden no a jestli bude opět blbě spát kvůli teploty(má ji jen 37,7) tak dostane i nurofen.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru