Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

saruspec
7. led 2010

omlouvám se za pravopis ale ještě se celá tepu.

kozlenka
8. led 2010

Saru, čtu si to tady a brečím s tebou, všechno se mi to živě vybavilo a děsím se toho, že to prožiju znovu. Moc ti držím palečky, ať už je to za tebou, přeji hodně hodně sil a hodně hodně štěstí malému!! Víc nejsem schopná napsat. ☹

bramburka
8. led 2010

AHoj holky, ted mi zjistili u prcka dilataci KPS - prý hraniční - levá snad v normě 5,8 mm a druhá 6,5 mm, rikali, ze se nemam vubec znepokojovat, ze je to uplne normalni u kluku, tak nevim, kdyz vas ctu, jestli je to tak OK. Jakou jste meli diagnozu v těhu, mam kontrolu za 4 tydny.

wsmoulinkaa
8. led 2010

ahoj my měli dilatavi 4mm a 7mm a za 2měs tam dr neviděl nic!! 🙂
už jsme na světě teda půl roku a stejně chci mít 100% jistotu a půjdu s malou na sono ledvin, abych měla klid!! 🙂

bramburka
8. led 2010

taky jeste jen rukam, ze to bl UZ v 21. tydnu

saruspec
8. led 2010

tak dneska jsme volali se šmakalem že to byla naročná operace,že jim dal matýsek zabrat ale zvladli to.a na jipku jsme taky volali tak museli malému dát silnější léky od bolesti byl neklidnej a dostal horečky a infekci tak mu brali krev a nasadili antibiotika.Kozlenko my mamky to musíme zvládnout,je to těžké ale ti prckové nás potřebuji,ja jsem se celou dobu držela abych před matyskem neplakala ale doma už jsem to nevydržela a muselo to jit ze mně ven.

mili84
8. led 2010

bramburka: ahojky, nám zjisili dilataci levé pánvičky ve 30. týdnu. Měli jsme odchylku 0,02mm (!!)...všichni říkali pořád pohoda, pohoda, nic to není a stejně nás teď čeká operace 😢 Tím Tě nechci znepokojit, říkám pouze jak to bylo u nás...u každého se to vyvíjí jinak, tak třeba to budete mít ok 😵 Držím palečky, papa 😵

mili84
8. led 2010

saru: drž se, je to hrozný, jak to tady čti a nedovedu si představit, že nás to čeká taky....je mi z toho uplně špatně 😒 Buď silná a drž se 😕

lucisa
9. led 2010

saru, koukám, že je to tam pořád stejné. a dobře jsi udělala, když sis na sestry postěžovala, já když držela pusu, tak jsem jen zírala, pak se naštval manža a už to lítalo.
bramburko, nevím, jestli tě uklidním, můj prcek má dilataci taky, na jedné straně je to 4 mm, na druhé jsme měli kolem 10 mm, a teď v pondělí jsme byli na dalším kontrolním sonu, kde nás sledují a ještě se to trošku zvětšilo na 11,7 mm. ale taky mi pořád říkají, že se to ještě může do porodu nebo po porodu upravit. zatím si z toho těžkou hlavu nedělám, i když jedno mi to není, ale vzhledem k tomu, že to měly obě starší dcerky, tak už vím, do čeho jdu.
nikdo bohužel neví, co všechno se ještě může s ledvinkou stát a během těhu s tím stejně nejde nic dělat. tak se tím zatím nenervuj, ať sobě nebo prckovi neublížíš.... 😖
saru, a kdy tam za ním můžeš jet, kdy ti ho přeloží na dětské? ty už asi matýska nekojíš, že?

kozlenka
9. led 2010

Saru, předpokládám, že dneska už jsi s prckem na dětském..Přeji pevné nervy s tamějšíma sestrama a hlavně neztrácej víru, že vše dobře dopadne!!

saruspec
9. led 2010

ahoj nejsem maléj je pořád na jipce,právě jsme od něho přijeli museli mu změnit antibiotika pořád má vysoké horečky a infekce se už dostala do krve.jak nás viděl tak se strašně rozplakal,a ja sním to se nedá zvládnout rve mi to srdce,jsem ztoho na nervy.lucio nekojím ani sem nekojila rodila jsem v 36týdnu cisařem a malej byl v inkubatoru na jipce měl plicní ventilator a ja jsem z těch nervu ztratila mléko.

kozlenka
10. led 2010

Saru, to je mi moc líto ☹ Taky jsme měli komplikace, Adámek tenkrát musel dostat dokonce transfuzi. Je to hrozný nápor na nervy, vůbec se nestyď za to, že brečíš, já tam prořvala celých 14 dní, jsem hrozná citlivka ☹ A taky ti řeknu, že dokud je na JIPce, tak je o něj 100 % postaráno, já tam byla s těma sestřičkama hodně spokojená, bylo vidět, že o malého opravdu pečují a s citem, ne jako na dětském 🤐

bramburka
10. led 2010

Saru, no to musí být opravdu strašné. Je mi to líto, snad už budete mít broučka brzy doma a nebude si to pamatovat a bude mít pokoj.

saruspec
10. led 2010

ja vím,že na jipce je v dobrých rukou stará se o něho seštřička co se starala před dvěma měsici jak byl na operaci té levé ledviny nás si hned pamatovala a Matyska nemohla poznat jak vyrostl sestřička je strašně fajn,právě chci aby byl co nejdele na jipce.chtěli jsme že pojedem ráno lyžovát ale volali jsme na jipku a matýsek má pořád horečky tak mu vzali moč na kontrolu,tak musíme jed za Matýskem sice nevím jaka bude cesta u nás sněží jako hrom a silničaři nevím jestli to budou zvladát.ale my se tam dostanem ikdyby trakaře padali.

lucisa
10. led 2010

saru, hodně sil! bobek má co dělat, ale neboj, on se s tím popere, bohužel někdy se nějaká komplikace stát může. mě tehdy dr. říkal, že čím menší pacient, tím hůře se operuje a můžou být větší komplikace.
nevím, jestli mě tím chtěl uklidnit, ale něco na tom bude, protože naši noemi operovali v 8 měs. a jizvu má dlouhou asi 5-6 cm a kámošce operovali asi před půlrokem dcerku v jejich 4 letech a jizvičku má sotva třícentimetrovou. 😉

mili84
10. led 2010

saru neboj se, matýsek se s tím popere, je to kus chlapa 😉 a věřím, že se o něj dobře starají...všsk to si taky pohlídáte co... no, už abyste ho měli doma a mohli na vše zapomenout, moc vám to přeju, ať tohle horzný období je rychle za váma 😉

lucisa: a ty i ta kamarádka jsem byly na iperaci v olomouci?? pořád sháním někoho, kdo na tom byl v Hradci... 😕

mili84
10. led 2010

promiň, překlep - na operaci 😉

lucisa
10. led 2010

mili, ano, obě v Olmíku u šmakala, vím, že ses tady pídila po někom z hradce, ale je tady hodně moravaček a ta má spád v Olmíku, bohužel. Možná je ten Hradec lepší. i když co se týče odbornosti, to bych jim křivdila, jen ten přístup, informovanost a to člověku na psychice fakt nepřidá.

kozlenka
10. led 2010

Luciso, věřím, že čím menší človíček, tím těžší operace, když si představím jak malinkatý je ten vývod z ledvinky, tak se klaním doktorovi, který to vůbec umí operovat! Můj Adámek má jizvu 6cm - zkus si na svém dospělém těle změřit 6cm - myslím že to je to nejmenší co bych řešila.. Důležité je, ať má operace dobrý výsledek a v tomhle ohledu bych řekla, že čím menší človíček, tím rychleší regenerace 😉
Saru, myslela jsem na tebe ohledně toho cestování v tomhle nečase a říkala jsem to same: "i kdyby trakaře padaly.." Saru a není ta sestřička taková mladá, dlouhé tmavě hnědé vlasy? Ta byla bezvadná!

lucisa
10. led 2010

kozlenko, však já tu jizvu taky neřeším, přijde mi to pošetilé, vzhledem k tomu, že dceři zachránili ledvinu a funguje. spíš se mě ptali známí, jestli to nešlo laparoskopicky, tak jsem vysvětlovala, že to asi těžko, když si člověk laicky představí velikost těch orgánů.
chtěla jsem jen říct, že to maty od saru určo zvládne, jen je bohužel to malé tělíčko asi náchylnější k nějakým komplikacím, ale zase se s tím lépe vyrovná, bez následků.

saruspec
10. led 2010

ta sestra co byla včera odpoledne ma takové vlnité vlasy a střihnuté do mikáda a je trošku silnější ne moc,a muže mit tak po 30.dneska tam byla taka blondýna dlouhé vlasy a to je hruza Matysek už se smál na nás i plakal,bylo to trošku lepší sestra se ptala jestli mu dám papat tak jsem řeklaže samozřejmně a ona donesla mléko studené a v jejich flašce my jsme tam dali malému antikolikovou lahvičku manžel ji řika,že je to studené a ona,že ne že to dala pod studenou vodu tak jsem to vzala napila jsem se a opravdu studené tak manžel to vzal a šel za ni kde seděla se setrama udělál tam kraval jakto,že to má v jejich hnusné flašce a studené to jste měli vidět jak litala pak za náma přišla a jestli ještě něco nepotřebujem dostala bobky aby jsme si na ni nestěžovali.to je hruza fakt už si nejsem jistá ani na te jipce.Vubec ty antibiotika nezabiraji pořád ma horečku,dostal zanět ledvin,že ten zanět se dělal už před operaci tak nevím na co bere malej ten Vercef.A cesta od nás Bohumín,Ostrava Klimkovice hruza nevim naco platíme dalníční známku vubec to nebylo protahle pluh jsme neviděli ani jeden,ale před olomoucem a v olomouci nadhera,uplně na asfalt protahle a pořád jezdili pluhy tak někde to jde a jinde ne.A pak jak jsme byli před barakem tak mladej kluk s opavy s autem neuměl vyjet tak jsem řekla manželovy ať ho vytahne byl bezradnej tak nám děkoval ja si myslím,že je to samozřejmost pomoct ale každy jezdil a jen čuměl.

lucisa
10. led 2010

kurník, saru, vy jste toho tedy zvládli za jednu neděli.
jak jsme si tady pochvalovali JiPku, tak je vidět, že to je všechno zase jen o lidech. ale že ji to nebylo blbé, když vám nabídne krmení, vy tam jste a ještě to dá studené, tak to je síla.
a dík za pomoc Opavákovi, to víš, rodák, musíme držet při sobě, i když ho určo vůbec neznám 😉 to já ti bohužel musím důvěrně zašpitat, že u nás se vykládá, že nejhůře z moravy jezdí karviňáci, ale nic osobně, jen jsem to slyšela od "zkušených matadorů", já tu zkušenost nemám. 🙂

saruspec
10. led 2010

no to maš jedno karvinaci,ostravaci.manžel jezdil kdysi zavodně autem a teď má autoservis takže si umí poradit v každé chvíli,to viš jak jede on tak to nadavá na ženské za volantem ja se vždycky naštvu protože jak potřebuje pomoct od někuď odtanout auto tak ne jednou jsem mu pomahala tak to je dobrá ženská za autem.haha

janinka78
11. led 2010

Ahoj všem, minulý týden jsem byla na ultrazvuku ve 20. týdnu, zjistili malému dilataci 5mm, Mám z toho obrovský strach, protože máme v rodině vážné onemocnění ledvin a poslední tři těhotenství jsme museli v cca 20 - 24. týdnu přerušit - miminka měla abnormálně zvětšené ledviny, velkou dilataci, spoustu cystiček, malý močový měchýř, málo plodové vody - pokud bychom já i ti prckové přežili porod, nedožili by se více jak půl roku, nebylo jiného řešení. Děsí mě představa, že bych něco podobného měla zažít znova, lékařka říkala, že je to normální, že jsou jinak ledviny naprosto ok (díky Bože), ale mám stejně husí kůži a nevím, co bude dál... Na kontrolu jdeme ještě před 24. týdnem, aby se dalo ještě něco dělat, kdyby něco... ☹ Ach jo, přeju tady všem broučkům, aby se hodně rychle uzdravili...

kozlenka
11. led 2010

Jani, můj syn měl ve 20 tt dilataci podstatně větší než ten tvůj a navíc dilataci do 10 mm bych snad ani neřešila vůbec, ta se většinou po porodu upraví sama. Důležité je, že jinak jsou ledviny v pořádku! Dovedu si představit jak se bojíš, zvlášť poté, co sis už zažila, já taky stresovala a stresuji dodnes, ale jak se podívám na Adámka a vidím veselé mimčo, které prospívá, tak si říkám, že není Boha, aby se s tím nepopral 😉
Dneska jsme byli na kontrole na nefro u Dr. Malé, tak ta neoperovaná ledvina se za poslední měsíc nezhoršila, tak se moc moc modlíme, aby už další operace nebyla nutná 🤐

lucisa
11. led 2010

jani, 5 mm to je myslím ještě norma, náš mrňous má na jedné straně 4-5 mm a na druhé 11,5 mm, a taky je to prý ještě v pohodě, i když ta jedna strana zvětšená, která bývá v těhu, ale do porodu se ještě může upravit. zatím buď v klidu. 😉
hlavně by měl fungovat celý ten močový systém, což ti na spešl UZV zjistí, naše mimi polyká plodovku, prochází celým systémem a zase ji vyčurá, takže tohle mě uklidnilo.

saruspec
11. led 2010

tak malej už měl dnes jen 37 horečky tak jsem zvědavá kdy ho daji na dětské.
🙂

lucisa
11. led 2010

super, saru, držím palečky, aby to bylo den ode dne lepší 😉

saruspec
11. led 2010

moooooooc díky

kozlenka
12. led 2010

Saru, tak to je super, určitě Matýska už dneska přeloží na dětské a můžeš být s ním. Tak s bobíškem úspěšně bojujte 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru