Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

barumat
26. srp 2016

@mm31 Budu držet všechny palce!

chilli009
30. srp 2016

Zdravím, je zde někdo kdo má chlapečka s oboustrannou dilataci ledvin a prcek byl od narozeni na UM?

kaaaczenka7
31. srp 2016

Tak už jsme narození, v 6 týdnech nás čeká kontrolní sono ledvin, a pak se budeme domlouvat na te scintigrafii, aby se zjistilo, jestli tou jednou zvětšenou ledvinou protéká moč, a nebo je tam obstrukce, a pak se uvidí, co bude dál...každopádně teď máme antibiotikovou clonu, a malou dost bolí bříško, ach jo ☹ Jsem z toho všeho celkem na nervy, myslím, že Vy mě asi pochopíte...

mm31
31. srp 2016

@chilli009 Syn má pouze jednostrannou, ale jsme na UM od narození. 😉
@kaaaczenka7 držím pěsti a pak nás informuj 😉

chilli009
31. srp 2016

@mm31 já zatím mám mlíčko, ale prodělala jsem zánět v prsu a bojím se, že toho už není tolik a jelikož musím odsavat a dávat z láhve, tak mi nejde moc zvednout tvorbu mléka. Nechám to plynout a uvidíme, když mu to nebude stačit dokrmim um.

kaaaczenka7
2. zář 2016

@mm31 určitě budu, jsem ráda za tuto diskuzi 🙂

kaaaczenka7
8. zář 2016

Holky, nějaký fígl, jak chytit moč do sterilní zkumavky? Máme holčičku, a příští týden máme donést naši Dr. moč na vyšetření... už teď si lámu hlavu s tím, jestli se nám to povede...

anzet
8. zář 2016

@kaaaczenka7 U té starší a nebo mladší to máte odebrat?

barumat
8. zář 2016

@kaaaczenka7 jak je stará? Mám 4m holčičku a většinou se počůrá když jí dám napít. Takže položit na podložku a hlídat, případně dát napit a číhat na pramínek 🙂

kaaaczenka7
8. zář 2016

@anzet U mladší, příští týden, ji budou 3 týdny

kaaaczenka7
8. zář 2016

@barumat Naše malá bude mít příští týden, 3 týdny...jsem zvědavá, jak to půjde...

barumat
9. zář 2016

@kaaaczenka7 Tak to je horší, tyhle děti ještě pokaždé při čůrání i kakají... V porodnici na to měli takový pytlík, co se nalepil na pipinku. Zkus se možná zeptat doktorky.

mm31
9. zář 2016

@kaaaczenka7 tak to moc neporadím. Asi rozbalit a čekat🙂 S holčičkou nemám vlastní zkušenost, mám chlapečka a u těch je to asi trošku lehčí.

mm31
9. zář 2016

@barumat pytlík se nesmí používat, když to má být přímo do zkumavky.

barumat
9. zář 2016

@mm31 Aha 😒

kaaaczenka7
9. zář 2016

@mm31
@barumat Díky, holky 🙂 Tak asi nezbývá něž čekat, snad se zadaří 😉

chilli009
11. zář 2016

Prosím radu, syn má oboustrannou dilataci ledvin, při jaké teplotě jet na pohotovost? Normálně má teplotu 36,6 a od včera 37,1 a neklesá,. Tak se ptám, kdyby stoupla výš.

barumat
11. zář 2016

@chilli009 A má nějaké doprovodné příznaky? Pokud má třeba nudli, tak bych to asi neřešila, ale jestli mu jinak zdánlivě nic není, pokusila bych se vzít moč a jela s tím, že mi bylo jasně řečeno, že při teplotě se nesmí nic zanedbat.

chilli009
11. zář 2016

@barumat rýmu nemá, teplota mu teď kolísá mezi 36,8 - 37,1 je možné, že by měl vyšší teplotu i z toho vedra ?doma ho nechavám v body s dl. rukávem a ponožky + přehozena flanelová plena přes nožky. Co myslíte?

barumat
11. zář 2016

@chilli009 Určitě. Pokud to takhle kolísá v tomhle počasí, tak bych to neřešila. Dávej mu trošku víc pít (ne moc, to aby se ledviny nezatěžovaly moc) a třeba tu plenu namoč. Koukej na zatylek, nohy, ruce. Moje třeba měla nohy chladný, ruce teplý a večer se mi z horka totálně poblila. Ty děti to snášejí hůř. Pokud se tu jinak zdá ok tak jen hlídej teplotu, chlaď a dávej dost pít, ale ne nic, jak jsem psala výš.

barumat
11. zář 2016

Ne víc, ne ne nic... Opravy v telefonu 😢

heduska82
11. zář 2016

@chilli009 kdyby mel zanet, vyleti teplota vysoko a rychle a treba nasemu malemu nesla ani srazit. Bylo to strasny. Prvni teplota asi v deset vecer...celou noc se drzela, i dost brecel. Hned rano na sedmou jsme chytli moc do pytliku...ta byla uplne bila od mnozstvi bilkoviny a bylo jasno, rovnou nas poslali do nemocnice, to uz se mu drzela teplota kolem 40. A teda podotykam, ze se mu drzela dalsich sest dnu, musel mit celou dobu antipyretika po 4-6hodinach, bez nich to neslo, tak moc blby to bylo, ze trvalo skoro tyden, nez zabrala antibiotika. Takze tuhle teplotu bych vubec neresila, to ani snad neni, jen kdyby prudce vyletela.

barumat
11. zář 2016

@heduska82 Ono se to asi nedá takhle generalizovat, někomu to takhle vylítnout nemusí. Ale v zásadě máš úplnou pravdu.

heduska82
11. zář 2016

@barumat nejjednodussi je si v lekarne koupit testovaci prouzky a kdyz si clovek neni jisty, tak mrnouse otestovat doma. Ale jinak musim rict, ze zanet ledvin bez horecek jsem nezazila ani jednou u sebe a bylo mi tak zle, ze se to na tech mrnousech musi nejak podepsat, ze to clovek pozna.

barumat
12. zář 2016

@heduska82 Já spíš myslela, že někdo může mít jen třeba 38 a to třeba na mě odmala ano nebylo poznat. Ale je fakt, že oproti zánětu močáku jsou asi ledviny fakt hukot.

heduska82
12. zář 2016

@barumat jo, tak ja nevrdim, ze musi byt vyslovene 40, ale zanet ledvin u me i u maleho byl fakt hukot a doufam, ze ani jeden z nas to uz nikdy nezazije. Jinak u starsiho horecku nepozna nikdo krome me. Zacina byt unavenejsi a pomalejsi az pres 39, to je teprve situace! 😉

barumat
12. zář 2016

@heduska82 Já jako malá a kolegyně dcera jsme naopak s horečkou byly takový zrychlený 😀 Máma to na mě poznala většinou podle lesklých očí 🙂

barumat
12. zář 2016

Jinak teď v těch vedrech je to s touhle diagnózou fakt něco... Nepije moc? Nepije málo? Čůrá dost často? Nečůrá moc často? Člověk se těžko drží v klidu, dítě nic neřekne... Ach jo.

barumat
12. zář 2016

@chilli009 Tak co, dobrý?

chilli009
12. zář 2016

@barumat snad dobrý, byla jsem dnes ráno s močí a v pořádku. Jen jsem teď zase vyjukaná , že má malej zarudlou špičku pindika a nevím, zda je to oprizenim.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru