Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

hancas
14. bře 2010

a může taky papat a pít,váš jak já aby jsme něco nudělau špatně apka nás nevzali

sisip
14. bře 2010

Jo muže taky papat. A co vubec malé je|?

hancas
14. bře 2010

měla akut.zánět moč.cest hodnotu zánětu v těle měla 210 min.je 5 ☹ 5 fní na kapačkách 40 teploty prý to může být reflux,ta dr,mlela mlela a mlela samí od.názvy a já nic z toho nevím jen co jsem ci přečetla v papírech nevo našla na natu ☹

sisip
14. bře 2010

Ale ledvinky má v pořádku?Tak sand to bude dobrý. A aby toho ještě nebylo málo tak malé ještě zjistili ureterokélu a to je na netu taky minimalné a když chci o tomhle najít nějakou diskuzi tak nikde nic není☹

ralelo
14. bře 2010

ahojky, tady se teda kecááá 😉

sisip tak se asi v Olomouci potkáme, my ve středu nastupujeme k operaci(ta bude ve čtvrtek), no i když vlastně, malý pak bude na JIP, takže nebudu na oddělení, tak jedině kdyby byl moc OK tak by nás snad už v sobotu dali dolů. Každopádně ať cystoskopie dopadne dobře 😉

Hancas a vám ať dopadne dobře ta cystografie 😉

jenny20061
14. bře 2010

Holky moc Vám držím palečky ať Vám ta vyšetření dopadnou dobře. A Ralelo moc moc držím palečky ať zvládnete operaci. Určitě bude vše v pořádku. No nás budou operovat až na konci dubna,ale už teď mám z toho hrůzu. ☹

sisip
15. bře 2010

Ahojky, Ralelo: jo to by bylo fajn kdyby jsme se tam potkali🙂. Mi budeme lažet na dětském . Tak Vám přeju ať to všecko dobře dopadne a ať jste brzo doma. 🙂

kozlenka
16. bře 2010

Ral,zítra nastupuješ,myslím na vás a držím palečky,ať to má hlavně hladký a rychlý průběh bez komplikací!!! A pevné nervy ☹

hancas
16. bře 2010

aojky zdravím.....tak jsme konečně dorazili z nemocnice byli jsme tam od8-12:30 dávali ji 3 tlumící uspávací injekce které jí nezabrali takže cítila při vyšetření vše jak ju cévkují,pouští kontrastní látku a rengenuji řvala řvala .když jí spodkem pouštěli tu látku tak vždy vše vyčůralaa to bylo špatně takže 4x a znova.ted spinká a snad bude ok.
Máme reflux ale úplně minimum takže se to jen léčí sirupkem tak jsme dopadli dobře ťuky ťuk

ralelo
16. bře 2010

Ahoj holky, mám zprávu od Kozlenky. Potkáme se v Olomouci, dnes jim volali jestli můžou okamžitě přijet, a zítra jdou k operaci. Jsou až čtvrtí na řadě 😕 tak bude Adámek muset vydržet dlouho hladový 🤐 . Jo a ještě mi psala že je tam karanténá, je tam opět průjem ☹ 😒 😢

Takže já se taky loučím, jsem nervozní jak... a teď ještě když je tam ten průjem tak dvojnásob ☹

ralelo
16. bře 2010

Hancas chuďatko si to teda vybrala ☹ ale hlavně že to vyšlo dobře!!! 😵

hancas
16. bře 2010

ralelo---jj byl to jnus,vím o těch návštěvách tam je to pořád a taky tam bylo hodně děti s ledvinama tak se ani nedivím že jste až tak pozdě ☹ držím pěstičky at vše dopadne ok a jste brzy doma

morlen
19. bře 2010

Zdravím všechny maminky 🙂.Tak jsem tu dlouho nebyla,tak si pročítám co je tady nového.Ohledně ant.Sumetrolim,pokud se bere už jen na noc a to poloviční dávka 1,5ml tak neublíží a muže se brát i pul roku.Informovala jsem se na to dětské lékařky.Mám 4.měsíčni dcerku po operaci pyloplastiky ledvinky a rozšíření močové trubice,a po vytažení nefra nám byl nasazen Sumetrolim.20.4 jedeme na kontrolu k doktorovi Šmakalovi.do té doby to musí užívat,pak se uvidí jestli ji to už nebudu muset dávat.Jinak malá mi bere antibiotika už od 1týdne po narozeni,takže jsem z toho nebyla moc nadšená,ale doktorka mě ujistila,že ji to nemuže ublížit.Tak vám všem přeji pevné nervy,vše bude dobre. 😉

hancas
20. bře 2010

mi bereme Sumetroluni 3ml je večer

sisip
24. bře 2010

Ahoj holky, tak už máme cystoskopii a vylučovací urografii za sebou, byla to opět hrůza, hlvně ta vylučovačka, to malou celou zafixovali hlavu, ruce, nohy, byla přivázaná k takovýmu dřevu aby se nemohla hnout a trvalo to asi hodinu a pul a celou dobu mi řvala jak tur, to už bych nechtěla zažít☹ . Takže půjdeme taky na operaci , budou malé odstraňovat kus špatné ledvinky . Jo a holky z Olomouce co jste tam leželi v tom termínu jako já, jak dlouho Vám trvalo než vám poslai zprávu o termínu operace?

hancas
24. bře 2010

sisip---nás tohle vyšetření čeká v červnu 😠 mám strach už ted,jinak dr.v nemocnici říkala když se mi nebude zdát moč tak jít dr.dětské takže já ke každé plínce čuchám jak de.il aby moč nějak nesmrděla aby jsme něco nezanedbali,ale pokaždé má jinej zápach tak nevím,ale asi bych to poznala protože když měla ten zánět tak to bylo takový zatuchlý nevím jak to posat,prostě pořád čuchám k plínce fakt magor

lucisa
24. bře 2010

sisip, to znám, obě holky si tím prošly, ta oblbovačka uspávačka vůbec nezabrala, já jim pak strkala prso, abych je trochu zklidnila, ale z obou úplně stříkal pot, jak byly řevem zpocené 😒

hancas, jak ty jako laik poznáš, že je moč divná? to po mě nikdy nechtěli. spíš bych poznala, že se něco děje, kdyby malá u čurání plakala, byla abnormálně opruzená nebo tak, ale pozorovat a čichat moč, to slyším poprvé....

holky, hodně štěstí a pevné nervíky u vyšetření i operacích 😉

sisip
25. bře 2010

hncas: jj to znám taky jak malé tak divně jde cítit moč tak tam má většinou vždycky nález, je to takový pach , že to cítím i když je oblečená a pod peřinou. Jinak bereme Sumetrolim až do operace , jsem z toho docela nanervy jak jsem si přečetla příbalový letáček a nežádoucí učinky. Malá má totiž nějaký průjemek a strašně zarudlé očička tak se bojím jestli to není z toho, musíme to do soboty brát 2xdenně a pak 1,5ml na noc . ach jo . Jo a k tomu vyšetření -malou ničím neoblbovali, prý se to u toho vyšetření nedělá a ta dr. říkala , že děti většinou po pul hodině řvaní usnou ale u nás bohužel nic nezabralo, malá ještě nepije čajík ani nedudlá dudlík takže jsem jí neměla čím uklidnit no horor

hancas
25. bře 2010

lucisa-.....jj máš prvadu jsem laik ale nikdy jí tak moč nesmrděla jak když měla zánět a tak ten pach poznát je to prostě zatuchlina nebo tak něco

sisip....máš pravdu byl to pach že to smrdělo pes vše,ale prostě radši ke každé plínce čuchám abych něco nezanedbala.A když jste měli zánět tak jste leželi v nemocnici nebo brali antibiotika???
mi bereme na noc 3ml sumetrolim až do dalšího vyšetření a pak se uvidí.Mi když byli na to vyšetření ted tak prostě konec tal říkala dr.že se bude muset poradit s doktorem jak na malou aby vydržela pak ležet,ona když řvala vztěkala se...prostě neusla nic nepomohla byla to hrůza ta bezmoc malinkého tělíčka je strašná nechtěla bych být v její kůži

sisip
25. bře 2010

no měla dvakrát zánět jednou u něho měla vysoké teploty a bolesti tak to jsem byli v nemocnici . A podruhé měla jen vysoké hodnoty zánětlivé v moči ale naštěstí CRP krve měla v pořádku tak jsme byli doma na atb , to brala zinnat. A u vás všechno v pohodě po tom sumetrolinu? malá nemá žádné nežádoucí učinky , třeba prujem nebo tak něco? No počkám ještě až to budem brát jen na tu noc, a pokud bude mít stále prujem a zarudlé ty očička tak volám do Olomouce jestli to nemuže být z toho sumetrolimu

lucisa
25. bře 2010

sisip: na průjem ze sumetrolimu si nevzpomínám, ale stopro vím, že taky měla alergickou reakci na očích, měla je nateklé a červené a dětská mi řekla, že je to z toho, tak to konzultovala s naší nefroložkou a daly ji jiné léky - v tabletkách, ty jsem ji rozmačkala a byl klid, ale název si asi nevzpomenu, je to už 7 let..... 😒

hancas
25. bře 2010

sisip.....nepozorovala jsem žádné účinky na malé,jak tady píší zarudlé očí,průjem ne vše bylo ok.myslíš si že se toho už asi nezbavíme že to bude na celý život????kdosi říkal že se to léčí snad do konce života,že jsou pravidelné půlroční kontroly a braní léku na furt,akorát že mi už máme zaplacenou dovolenou u moře a nevím jesli tam vůbec budeme moct jet,protože malá se nemůže kooupat jen sprchovat.....přinejhorším se prostě koupat nebude no,ale zase moře léčí,no budeme to muset probrat s dr v tom červnu jak tam jdeme a tím se zjištuje co??

sisip
25. bře 2010

lucisa: to mi ani neříkej sakra , zatím jí kapu opthalmo septonex a na noc framikoin ale zatím je má furt červené, akorát jí už neslzí a neteči jí z nich hnisek ale fakt se bojím, že je to z tohpo, no počkám týden a uvidím. ale malá má 4m takže jsem zvědavá za co jiného by jí to vyměnili 😒

lucisa
25. bře 2010

sisip, já tě nechci strašit, jen vím, že Noemi to taky tak udělalo, měla po operaci (bylo jí v té době 8 měs.), ale bylo léto a já si v první chvíli myslela, že jsem ji nechtěně nechala svítit chvíli sluníčko do očí nebo tak něco, ale pak mi to nedalo a jakmile se změnili léky, bylo po problému.
jinak tuhle "udržovací" dávku léku jako prevenci malá brala nepřetržitě asi do 3 let, pak se postupně snižovala. jenže po necelém roce jsme stále měly problémy s nočním počuráváním a denními nehodami, kdy z vteřiny na vteřiny chtěla čurat a my nestíhaly ani vysvléct a zjistil se u nás ještě hyperaktivní močák. což má doteď, jen utlumený dalšími léky, takže jsme se jich od operace prakticky nezbavily. vždycky jsme zkoušely snižovat dávku až jsme přestaly, ale problém se zhoršil, takže jsme zase najely na léky, což máme doteď (7,5 let).

hancas: my jsme nikdy žádné omezení neměli. ať už se jednalo o plavání, cvičení nebo dietní režim. chodila jsem s ní na normální plavání kojenců, venku v bazénu na zahradě v pohodě, jen ji nenechávám v mokrém prádle, hned po vylezení z vody oblékám do suchého. stejně tak u moře. loni jsme také byli, a na pláži jsem ji dala normální suché spodní kalhotky a pak zase do vody dala plavky.

nechci vás našímpřípadem vyděsit, al emy jsme k tomu měly ten močák, vaše holky nemusí léky brát tak dlouho, když budou mít lepší nález.

mmch, kontroly jsou doteď co půl roku na nefro, a do Olmíku jedeme k dr. Šmakalovi letos na kontrolu po 3 letech. ze začátku to bylo tuším 1x ročně, pak se ty intervaly prodlužovaly.....

hancas
26. bře 2010

nám právě zakázala koupání jak ve vaně tak v bazénu kvůli infekci tak nevím no

sisip
26. bře 2010

ahojky , vím , že dr. mi také říkala , že si musím dávat pozor na bazény obzvlášť chlorované, že je tam plno bakterí ikdyž je voda chlorovaná. No já nastoprocent malou teďka do bazénků vubec nebudu dávat .Uvidím jak po operaci a pak snad

hancas
26. bře 2010

jak jdeme v tom červnu na to duhé vyšetření tak se jí rovnou zeptám at vím lepší zeptání než pak v chorvatsku někde lítat po špitálech a zeptám se jí kdyby měla třeba teploty.....co dávat a co dělat

saruspec
26. bře 2010

čauky tak mi jedem v uterý do olomouce na ultrazvuk už teď mám nervy.hancas kam jedete do chorvatska?taky jedem v červnu do chorvatska ve středu už bude mít malej svuj pas tak mužem už jezdit za hranice. 😀

sisip
26. bře 2010

Holky jak o máte u dětí s očkováním? malá nemůže být očkována , kvůli sumetrolimu a také že ještě neznáme datum operace . Takže u nás se začne asi až po roce. 😖 takže jí nemůžem ani píchnout naušničky, protože se prý píchají až po prvním očkování

saruspec
26. bře 2010

co to je za kravina my berem sumetrolín a byla jsem na 2očkovaní,a při prvním očkovaní bral antibiotika a pichla ho.akurát před operaci nemuže být očkován byl by oslaben. :-

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru