Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

mm31
24. črc 2016

@mrazila Děkuji za informaci. Kolik tehdy bylo dceři. Jak jste to zvládli v nemocnici na lůžku takovou dobu?

mrazila
24. črc 2016

@mm31 bylo jí 7 let prakticky nás zachránil tablet a pohádky. Víc jí vadila ta hadička na odvod moči (je na to hodně háklivá) ostatní menší děti tam s tím v pohodě běhaly.
Čekala jsem jak se pak bude pohybovat s tou jizvou přes podbřišek a jakmile vyndali hadičku tak si sedla, začala si ořezávat pastelky a že jde do školy. Dr. mi říkal, že nějak dokážou moc nenarušit ty svaly tak proto je to pak nebolí.

anzet
24. črc 2016

@mm31 Se mnou byla na pokoji maminka 5ti leté holčičky. Jizvu měla krásnou, rovnou, schovanou pod lemem kalhotek. Vůbec jí nevadila, naopak byla na ni strašně hrdá. Zabavila se pohádkama na dvd, prohlížením knížek, nějakou tou hrou. V pohodě zvládla 10 dní hospitalizace.

mm31
24. črc 2016

@mrazila @anzet Holky, moc děkuji za pozitivní zprávy. Takže není pravda, že syn bude celou dobu přivázaný k posteli?

@mrazila vy jste byli kde na operaci? My jdeme do olmíku k dr. Šmakalovi.

anzet
24. črc 2016

@mm31 V Praze. Syn nebyl přivázaný skoro vůbec. Nechal si vysvětlit, že si nesmí nic trhat. Byla jsem s ním, takže se to dalo uhlídat. Jen na noc na jipu, kde jsem nemohla být přes noc s ním, jsem mu raději zabezpečila nohy, aby se ve spánku náhodou netočil.

mrazila
24. črc 2016

@mm31 chodíme na Karlov v Praze. Dcera nebyla přivázaná vůbec. Teď po 2 letech je jizva už bílá hladká, jak po císaři schovaná v kalhotkách

kaaaczenka7
25. črc 2016

@mm31 Děkuji, tak nějak jsem si to myslela... držím palce, ať Vám to dobře dopadne 🙂 My jsme zatím 2v1, tak se uvidí po porodu...

mm31
15. srp 2016

@anzet Ahoj, jak se máte? Už jste byli na to vyndání stentu?

anzet
15. srp 2016

@mm31 ahoj. Jdeme až v pátek.
Neví někdo, jak to probíhá?

mm31
15. srp 2016

@anzet Budu držet pěsti. Já bohužel vůbec netuším, jak to probíhá.

barumat
21. srp 2016

Ahoj holky, dceři zjistili v porodnici rozšíření až dilataci ledvinové pánvičky, resp. hydronefrózu I. stupně. Teď jsou jí čtyři měsíce a v úterý jdeme na dynamickou scintigrafii. Nevíte co můžu čekat? Vím, že jí budou muset dvakrát napíchnout žílu, už z toho mám hrůzu. Budu u vyšetření? Jdeme do Ústí nad Labem... A v jakém stavu mi dítě vrátí? Dávají jim nějaké oblbovací čípky, nebo se s nimi rvou při jejich řevu a plném vědomí?

xaxanka
21. srp 2016

@barumat my byli...jednou nas napichli 5krat pojazdy nam zilka praskla...byl hotovej....(a dali jinej termin..pak se podarilo pichnout na potreti.....pak dotoho daly kontrastni latku....40minut jsme tam museli llezet...bylo nam v te dobe rok a porad pobrekaval...(byli jsme v cb

mm31
21. srp 2016

@barumat Ahoj, naše zkušenost. Taky žádná sláva, ale doporučím Ti dítě pořádně zavodnit, před napíchnutím kanyly. To nám nikdo neřekl a byl to zásadní problém. Kdyby byl syn zavodněný, tak to zvládneme v pohodě - si myslím. Proběhlo to následovně:

My jsme měli scinti pod narkozou a to znamená dvoudenní hospitalizaci (u nás to jinak dětem nedělají, právě kvůli toho, že musí v klidu ležet a nehýbat se)

1. den - nástup do nemocnice. Odběr krve, vč. zavedení kanyly (tady byl kámen úrazu, protože jak psala xaxanka, tak nám také žíly praskaly a to jen díky tomu, že jsme nebyly zavodněni a nikdo nám to neřekl!!!!) Povedlo se pošesté, kdy jsem synovi celé odpoledne dávala pít sladký čaj. V noci dostal kanylou fízák na zavodnění (před narkozou se nesmí jíst pít, ale musí být dítě zavodněno)

2. den - ráno byla scintigrafii - to už bylo vše v poho, uspaly ho a 20 minut spinkal a dr. sledoval kontrastní látku...Odpoledne kolem 15h., jsme byli propuštěni.

Takže - hodně dítě zavodni, at mu žílky nepraskají!!!!!!!!! Jo, a já jsem všude se synem, máš na to právo. Byli jsme i na MCUG (hadička přes pindíka) - to přišla sestřička a chtěla syna vzít. Já na ni koukám a říkám, že tam syn beze mne nejde....Musela jsem podepsat dalších x papíru, ale byla jsem tam s ním...

mm31
21. srp 2016

@anzet Tak co? Jak jste to zvládli?

xaxanka
22. srp 2016

Jj hodne pit...no my to meli bez narkozy mohli jsme s pritelem byt porad s malym tak sem na nej porad povidala...nejhorsi bylo ze se celiu dobu vysetreni nemohl hybat byl tam zapasovanej..(

barumat
22. srp 2016

Hm, díky za rady... Dám ráno mléko a budu dávat čaj... Já pořád doufala, že takhle malé děti nějak oblbnou ☹

xaxanka
22. srp 2016

Nas tedy neoblbly.(kolik vam je...a kdy tam jdete.....

barumat
22. srp 2016

Čtyři měsíce a zítra. No jsem tedy zvědavá. Chudák malá, taky si už od narození užila. Nejdřív nechtěla jíst ani polykat, sotva jsme to překonali, nevyšel jí test na ouška (OAE), doteď nevíme na jak a jestli vůbec slyší, a do toho nervy s ledvinou, ultrazvuky a teď tohle. Jo a ještě se nám začala kroutit je straně, takže vojtovka. Závidím těm, co jen koukají jak miminko roste a je čím dál šikovnější. Na druhou stranu, pořád můžu být ráda, že to je jen tohle, jsou mnohem horší diagnózy... Ale je toho prostě pořád nějak moc ☹

xaxanka
22. srp 2016

@barumat drzte se...drzim palecky

anzet
22. srp 2016

@mm31 Ahoj. Už jsme doma. V pátek nás přijímali, v sobotu domů.
Syn to celé snášel hůře než operaci, ale dalo se to. Na sále byl asi 35 minut, z toho zákrok byl asi na 5-10 minut. Nejhorší zase napíchnutí kanyly. Kromě prvotního pálení při curani nic netrápí.

mm31
22. srp 2016

@barumat držím pěsti. Bude to dobré.

mm31
22. srp 2016

@anzet Tak to je super, že to máte za sebou. Myslím si, že to hůře snášel, protože už si pamatoval to, co bylo před měsícem 😒

My jsme ted měli ještě další zkušenost s dr. a syn má jeden steh na hlavičce. V pátek jdeme steh vytáhnout 😒 Bohužel chtěl zvednout míček ze země, vítr mu jej odvál a syn se zabořil hlavičkou do země a zaryl se mu kamínek do hlavičky...takže pohotovost a jeden steh 😒

barumat
22. srp 2016

@xaxanka @mm31 Díky, je to samozřejmě jen vyšetření, ale u těch malých cvrčků to prostě člověk bere jinak.

anzet
22. srp 2016

@mm31 jee, Chudinka. Tak už žádné doktory.

barumat
23. srp 2016

Tak máme za sebou tu dynamickou scintigrafii. Na začátku napíchli žílu, z toho jsem měla největší strach. Ale holka byla super a šikovná, dala to krásně napoprvé, do žilky na hřbetu ruky. Pája pak samozřejmě řvala jako tur, a já jí musela držet, aby se nehýbala v průběhu snímkování. Po dvaceti minutách, zrovna když Pája skoro spala, jí píchli do stehna diuretikum a koukali, jak se ty ledviny vyprazdňují. Takže zase řev a deset minut bez hnutí. Držela jsem jí celou dobu já. Ještě že máme tak hodné a klidné dítě. Docela se to dalo. Odpoledne dala skoro celou skleničku dýně a u kamarádky prospala tři hodiny a pak se culila jako sluníčko. Zaplať pánbůh, zase jedna věc úspěšně za námi...

mm31
25. srp 2016

@barumat Tak to je super, že je to za Vámi. Zvláštní jak někde to dělají bez narkozy a jindě jedině s narkozou. Jaký je výsledek scintigrafie?

barumat
25. srp 2016

@mm31 To nevím, posílají to přímo doktorce, tam jdeme prvního.

xaxanka
25. srp 2016

@barumat tak taky bez narkozy jako nam.....vysledky sme meli asi do tydne u nefrologa......tak at to dobre dopadne

barumat
25. srp 2016

Díky moc za podporu! 🙂

mm31
26. srp 2016

Tak dnes nám přišli papíry k hospitalizaci. 3.10. mezi 9-11h. máme nástup do nemocnice.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru