Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

saruspec
28. led 2010

my doktorka taky řekla stoptusin a potom ten mucosolván ale v lekarně mi řikala ta laborantka že ten mucosolvan je lepši že je to i na suchy kašel a na zahleněny,a pomalu to ustupuje.

janinka78
28. led 2010

Hurá, dneska kontrolní UZ a dilatace je minimální, dost se zmenšila, uuuuf... 😀

ralelo
28. led 2010

Saru no já nevím, mi to právě dr dává naopak. Mucosolvan až když se vykašlává a stoptusin na smíšený kašel.

Jinak Maty kašle, snoplí a má teplotu, takže zítra volám do Olomouce a ruším operaci 😢

kozlenka
29. led 2010

Ahoj ralelo, tak jak ses s Olmikem domluvila? Já nevím, asi bych ještě neházela flintu do žita, je to ještě týden a malý se může zotavit! Adámkovi pořád slzí to očičko, začala jsem mu kapat do očí i mateřské mlíko, prý je to dobré na pročištění slných kanálků 😲 Snad to zabere. Ještě ke všemu se nám rozbilo auto, no když se daří, tak se daří ☹

ralelo
29. led 2010

Kozli operace je zrušená, Maty horečkuje kašle a snoplí. Měl v moči směs bakterii(takže špatný odběr), tak jsme byli u dr Malé na cévkování. On má uzoučkou předkožku,tak tou cévkou je to lepší.V Olomouci mi řekla sestra od dr Šmakala že mi dá co nejdřív nový termín.

Adámkovi to očičko jen slzí nebo i hnisá? Maty měl ucpané kanálky, chodili jsme je čistit na oční do nemocnice. To mateřské mlíko prý fakt pomáhá...

saruspec
29. led 2010

tak to je smula ralelo,už jte to mohli mít za sebou,teď to čekaní to je hruza,že? ja dneska byla konečeně s matym venku po dlouhé době vlastně od 4.1.byl v nemocnici a jak jsme přijeli tak byl jen u doktorky a dneska už bylo fajn venku akurát ty chodníky to abys utahla kočarek tak musiš chodit do posilovny haha 😀 Byla jsem tak vytočená,že zajdu za starostou a dám mu kočárek at si to zkusí vozit po těch chodnikách hlavně že oni maji před rádnici uplně čistej chodnik.

kozlenka
29. led 2010

Ral, to je mi líto, snad vám dají co nejbližší termín. Už jste to mohli mít za sebou, to je fakt k vzteku! Adámkovi to očičko jenom slzí, žádný hnis mu z něj neteče, koupila jsem dneska ještě borovou vodu, tak zkusím.
Saru, koukám že je to všude stejné, my taky dneska vyrazili po týdnu ven a je to boj s těma neuklizenýma chodníkama, Adámek v kočárku skáče vždycky když najedu na zmrzlý hrbol a ani neusne. Škoda že ještě nesedí, jinak bych ho šupla na sáňky 😀

pudlyna
30. led 2010

jééééééééééé koukám že je tady hodně Opavaček tak zdravím 😀

pudlyna
30. led 2010

jen napíšu co jsme měli : Edi se narodila jednou pánvičkou menší a druhou o dost větší chodila jsem s ní na UTZ co měsíc aby se vědělo co to dělá. Nakonec se to časem všechno srovnalo do normálu a to mi doktor řekl jak jsme odcházeli že to má polovina dětí při narození a že je to vlastně normální do vývoj urotraktu .No jsem ráda že to takhle dopadlo a je vše v pořádku ale v pořádku to bylo až 6 měsíci tak holky co máte stejný problém nezoufejte a doufejte 😉

saruspec
30. led 2010

tak to jsi jedna zmala které se to zpravilo buď ráda,protože to není žadná sranda jak pro malého tak i pro nás mamky je to dost na nervy.Ale my mamky musíme všechno vydržet,že holky 😀

ralelo
30. led 2010

pudlynko dobře že se to Edi spravilo, ono fakt hodně dětem se to spraví. A ty jsi přímo z Opavy nebo někde z okolí?

lucisa
30. led 2010

ahoj, ty chodníky mě štvou i když kočár zatím netahám, ale jak chodím s břuškem, mám strach, že s sebou někde chvístnu a zmrzačím drobka. nejhorší je ušlapaný led pod novým sněhem. a ty kamínky v centru jsou na dvě věci, drží se v ďolíku, na hrbolcích sjedou, teď jak povolilo trochu počasí, tak to měli zkusit seškrábnout, lumpi jedni.

pudlyna
30. led 2010

jsem z okolí Opavy 6,5 km od Opavy 😀 a ty jsi odkud přímo z Opavy???A ostatní jsete odkud???
JO holky jsem hrozně ráda, že se jí to dalo dohromady, že nebylo třeba nic dělat 😉

pudlyna
30. led 2010

Luciso já jsem chodila těhotná taky v zimě ale koupila jsem si takové drápky nesmyky se to jmenuje to je na jistotu že nespadneš není to marné 😀 a ani drahé do třech stovek to jde ne

mili84
31. led 2010

pudlyno a jaký stupen hydronedrozy jste měly? my máme IV. stupen, ale nemáme reflux, jen dilataci. jak jste na tom byly vy?

ralelo
1. únor 2010

pudlynko já 10 km směrem na Olomouc 😉

ralelo
1. únor 2010

holky tak začínám být ráda že se operace odložila, odd. v olomouci je "zamořeno" rotaviry, řádí tam zvracení a průjem, teď se z tama vrátila kamarádka z jiné diskuze...prý úplný děs, že možná i operace budou rušit dokud se odd. nevyčistí

pudlyna
1. únor 2010

Mili bych ti kecala mi k tomu doktoři tehda pra málo řekly čekalo se co bude jstli to nebo ono 🙂
jen jeden papír mi tady zůstal :::: v pravo jen štěrbinová panvička Apir Do 2mm v pravo panvička prostornější 8mm tak si to nějak přeber to jí byly ne celé dva měsíce

lucisa
1. únor 2010

ralelo, známá z jiné diskuse čeká dvojčata (35 tt) a už v Olmíku ležela 2 týdny s dalšími maminkami dvojčátek a teď je pustily domů, protože prý budou malovat. chudáci mamky, já bychměla nervy, že zrovna začnu rodit.....

já se těm rotavirům vůbec nedivím, když udělají dětem (oslabeným už tak kvůli věku, zimnímu období, a navíc třeba operací) jedno jídlo a pak to jen ohřívají, víš, kolik se tam musí množit bakterií a bacilů?
blázni 😝

saruspec
6. únor 2010

taky jsem slyšela že se má malovat no to jsem zvědavá jak to tam bude vypadat.

ralelo
10. únor 2010

ahojky tak máme nový termín operace, bude 18.3. Řekla jsem sestřičce že kdyby jim vypadlo nějaké dítko, tak klidně může zavolat že by jsme přijeli i dřív.

saruspec
10. únor 2010

tak to jsou zase nervy,to čekaní.včera jsem se dost naštvala byla mi snižena mateřská o 2015kč a socka se ani neobtěžovala mi napsat nebo telefonovat,že to platí i pro mateřské které byli z minulého roku,takže ja nemám ani to minimum mateřské a kdyby mi kamaradka neřekla,že mám jit na kontaktní misto at mi to dopaltí tak bych to nechala tak,je to hruza co si už ta socialka dovoluje,a když jsem šla jestli by mi nemohli přispět na benzín,že mám syna od narození nemocného a že jezídíme do olomouce a za malého platit hospitalizaci a kde na to máme brát,tak mi řekla,že až od roku ditěte bych mohla mit na něco nárok.tak mě to dožralo a napsala jsem meila do Blesku a v patek v 10h přijde redaktor a udělá se mnou reportaž tak jsem zvědavá.držte palce.

kozlenka
10. únor 2010

Ral, držím palce, aby se vám ozvali dřív a můžete to mít za sebou! My jedeme do Olmiku 9.3., ale jen na kontrolu k Dr. Šmakalovi. V pondělí jsme byli v Opavě u Dr. Malé, podle sona se mu to nezhoršuje, tak uvidíme.
Saru, sebrala jsi mi slova z úst (teda z klávesnice 😀 ) Mi přišla mateřská o dva a půl tisíc nižší, taky bez předchozího upozornění. A s tou Olomoucí je to taky přesné, kdybych nasčítala kolik peněz jsme dali do benzínu když jsme tam byli na operaci a celých 14 dní za mnou partner jezdil každý den, jinak bych se tam psychicky asi zhroutila a pak ti ještě mávají před odchodem fakturou na které je 1700 kč a zdůrazní den splatnosti, to aby člověk ty peníze tiskl ☹ Řekni ve kterém Blesku pak ta reportáž vyjde, máš mou plnou podporu 😀

saruspec
10. únor 2010

díky,budu mluvit za všechny maminky,bude to v deníku blesk pak řeknu kdy,přece to takhle nemužem nechat už se musíme konečně ozvat.a to ja nemluvím kolik jsme zaplatili v olomouci za umělé oplodnění byla jsem hned za sebou 2krát, přes 60000kč a to nepočitám benzín a stejně nic.Kdyby každému poslanci snižili plat o 30000kč tak by bylo peněz dost,proč musí vždy ti chudí doplacet na to.když přijde cikán na socku tak dostanou vše a ja nemám nárok na nic.ja se nedivím,že ta maminka skočila s tou dcerkou z 13patra ikdyž je to kruté ale jestli se rozvaděla neměla peníze asi byla dost v svizelné situaci,a to bude čim dál tim horší.

ralelo
10. únor 2010

Saru jo teď nedostaneš nic, až po roce můžeš požádat o zdravotní příplatek, my dostáváme 1200 měsíčně, což je slušné. Kdysi ho dávali i rok zpětně(brala jsem ho už na holky mají astma, ale měli jen 400), teď už dají jen od doby kdy to požádáš.

hancas
10. únor 2010

ahojky holky,
můžu se taky přidat???
s malou jsme před týdnem v nemocnici zjistili ji akutní zánět močových cest)ledvin)byli jsme na kapačkach,dětská ji totiž zjistila hodnotu zánětu v těle 210 a minimum je 5 ☹ když jsme mluvila s dr,v nemocnici tak mi řekla že to může být ta diletace ale že se vše uvidí podle ultrazvuku v březnu a v červnu,že prej se můžou udělat na ledbině nějaké jiizvičky a podle toho se pak určuje co a jak holky já mám strašný strach aby jí nakonec nevzali ledvinu ve 2 rokách by to bylo blbé.díky za rady

saruspec
10. únor 2010

ja vim,že po roce to si mužou nechat,když malej je teď pořád v nemocnici a platime vše.

ralelo
10. únor 2010

hancas vítej na diskuzi(no lepší by bylo mít zdravé dítě a nediskutovat). Neboj, tak vážné to určitě nebude!!!!!!! Ledvinu ji brát nebudou! Můj Maty má reflux(vrací se mu moč do ledvin), zánět ledvin měl 4x a ledviny mu pracují docela slušně, je fakt žo funkci ledvin vyšetřovali když měl 2 měsíce, ale pracovaly na 46 a 54%(dohromady to musí být těch 100), takže prý pracují úplně normálně a podle UZ jsou ledviny taky OK.Ledvina se bere myslím když pracuje pod 20 % ale to se vás určitě týkat nebude!!!Jinak Maty má rok po operaci levého močovodu a příští měsíc mu budou operovat pravý. Po operaci by už neměl mít reflux a měl by být jako normální zdravé dítě.

kozlenka
11. únor 2010

Hancas, taky si nemyslím, že by to došlo až tak daleko, že by malé vzali ledvinku, na to vůbec nemysli.
Saru, přesně tak, když se dítě narodí s vývojovou vadou, tak přece nebudu čekat rok, abych si mohla dovolit to řešit! Kdyby nás finančně nepodporovali rodiče, tak nevím jak bychom to zvládli, asi bychom si vzali půjčku na ježdění po nemocnicích 😒 Navíc je partner OSVČ a dny, které strávil celé v Olomouci, např. když byl malý na sále, tak mu nikdo nezaplatí. Kdyby jednomu jedinému poslanci vzali desetinu platu, tak můžou dát minimálně třem maminkám měsíční podporu ve výši 1.000,- kč a že by nám to pomohlo! Banda jedna 🤐

hancas
11. únor 2010

doktorka mi řekla že se tam ta moč múže nějak zasavovat nebo co a že má rozšířenou moč.trubici která asi tlačí na ledvinu vůbec nevím nerozumím tomu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru