Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petrakm
3. kvě 2011

@valmarvm
vecne tema 😉 😒 no mne nejdriv to dal nefrolog na 3 nedele a urolog mi to posunul na 4( resp. ze lze az 6...ukazal mi jak pretahnout, ono to docela jde ( ale ne jako u vetsiho , cely zalud ani omylem,jsem rada ze je videt usti a budou moct provest tu endoskopii, i kdyz jsem mela dojem ze je to obdoba cystoskopie a tu mu v poho udelali ve 14 dnech, kdy to mel uplne skoro zavreny.. a hlavne mi ukazal kde presne mazat ( pri stahnuti kolem na predkozce)..no jsem tragicka a to mam uz 2.syna..s prvnim jsme si totiz uzili ve 3letech zanet predkozky, neslo mu to pred tim taky stahnout,pediatricka ze je to ok,ze se to ted nedela az z toho mel tu paradni polizanici..takze mu to sondou natvrdo protahli, drzelo ho 5lidi, ja omdlevala,hruza,pak nasledovali prevazy..chudacek muj malicky,pamatuji si,ze to bylo 2dny po Vanocich a hned jsem mu bezela koupit novy lego 😀 to by mne zajimalo, co koupim miminku za ujmy v nemocnici..akorat bych se rada zeptala,cim mu to omyvate,nejake mydlo na intimni hygienu?@jasekd?mne totiz docela funguje proud vody,zatim se mi teda vejde do umyvadla..diky

radka1811
3. kvě 2011

Ahoj holky, my jsme měli všechny ultrazvuky v pořádku. Malému na to přišli až po narození u pravé ledviny. Ale v té mírnější formě, myslím 6 mm. Byli jsme ny kontrolu v 6. týdnech, potom v půl roce, v roce a teď půjdeme skoro ve dvou letech.Nezlepšuje se nám to, ale naštěstí se to ani nezhoršuje. Zůstává to stejné, což je celkem dobře. Vyšetření nejsou nijak drastické, pouze dělají dítěti ultrazvuk ledviny, což není vůbec bolestivé :o) Dítě je pouze omezeno tím, že by nemělo prochladnout a hlavně nesmí chodit plavat do veřejných bazénů, kvůli infekci.

Hodně štěstí všem dětem :o*

valmarvm
3. kvě 2011

@petrakm Já to taky dost prožívám. Malej měl teď do 8 mě. Sumetrolim a teď zas ty kortikoidy. Snažím se mu to mazat hodně slabounkou vrstvou. Jenže on sebou hází a tak mám strach, abych mu to nemazala zbytečně někde jinde. Ale musím teda říct, že je to den ode dne lepší. Už ten žalud fakt pěkně vykukuje. Ale podle toho co píšete, to Kočvara asi fakt myslel, mazat max. těch 6 týdnů a v případě, že přetahnu, tak přestat. NO a já teda malýmu něják extra hygienu nedělám. Prostě jak ho večer koupu, tak žínkou a používám teda Nivea baby gel na koupání. Ani mě nikdo neupozorňoval, že bych se tomu měla něják víc věnovat, tak doufám, že něco nezanedbávám. Já už se z toho fakt zblázním. Mám 8. měs. dvojčata a ktomu 2,5 letou dceru, takže fakt někdy nevím co dřív.

jasekd
3. kvě 2011

@petrakm Presne tak, manzel ho sprchuje proudem vody, obcas myjem Sebamedem, a Lactacyd uz jsem taky pouzila, ale ten muze mozna palit? Protoze ted pali i me... Pri prvnim porodu mi nevadil. Martinkovi se to zlepsuje, ale cely to taky nepretahnem, ale to snad ani neni v jeho veku nutne. Za 3 tejdny jdem ke Kocvarovi, tak na to snad zas koukne. My jsme nemzalai, ale M. nebyl na cysto ani endoskopii...

petrakm
3. kvě 2011

@valmarvm
no to mas peknou honku..jeste ze neresis 3 predkozky 😀 to bych lehla 😕 😉 kazdopadne ja to urcite nepretahnu,takze pro mne to znamena mazat jeste par dni, ale pak vim,ze se to muze zase po vysazeni zhorsit,proto porad alespon udrzovat...a prckovi to jde jak pretahnout? je taky jeste malinkej.. z toho jsem taky pekne hotova, mohli mi to naordinovat presne casove k tomu zakroku.. je to strasny takhle ty deti zahlcovat lekama..mam z toho depku, navic mi prislo,ze moje mimi je fakt na svuj vek obrik ( taky jsem obrik 😀 ),ale vsechny deti kamaradek ho z porodky prerostly a to mely vychozi vahu nizsi..tak nevim,zda je ted nejakej velkej skok kolem nas a nebo jsou ty nase deti tlumeny ve vyvoji lekama..to me dost desi..ohledne te hygieny jsem jeste nakoukla do jine diskuze a tam ke koupani doporucovaly holky prirodni olej , nekdo tam pouziva santal v jojobe do koupela, ma to pusobit antibakt. na moc. cesty..nevim, my nastesti zadny zanet ( tuk tuk ) nemeli..@jasekd

valmarvm
4. kvě 2011

@petrakm čau, no malýmu to přetáhnou nejde, ale fakt je to den ode dne lepší, zatím mažu asi 9 dní a fakt je to znát. Ale nevěděla jsem, že by se to mohlo zase zhoršit, když přestanem mazat. Mě z toho fakt šlukne. 😝 No uvidíme, už ať je to za náma. Už me to fakt nebaví, furt nějáký léky a něco přesně dělat. A to jsme na tom fakt ještě dobře, když si představím, jak nemocný děti mají jiný maminy, tak jsem vlastně štastná 🙂

petrakm
4. kvě 2011

@valmarvm
Ahoj,ja uz mazu 20dnu..sila 😒 akorát ta kalciovka,jak
Si psala dřív,to uz jsi někdy zkoušela?to je chápáno taky na uvolnění nebo jen na udržování?ta je bez předpisu,takže to by bylo super pokračování..a taky jen tu predkozku?ja jsem z toho úplne zmatena 😀 Každopádně ono zase u holcicek ta hygiena v plenkách musí byt dost náročná..jinak ten proud vody na to umývání je fakt dobrej..jinak jste uz bez ATB?to je super zprava!takže uz jen kontroly?paráda!!

saruspec
4. kvě 2011

čauky,včera jsme měli 20 měsicu toto letí 😉 ve čtvrtek se nám narodili 3štěnatka jezevčíku takže ve 4 ráno jsem byla u fenky a pomahala ji s prvním štěnatkem šlo zadečkem a hlavičku měla pořád vevnitř tak jsem ho vytahla,vyndala jazyček a masirovala srdíčko začlo kašlat vodu ale přežlo a další dva šli supr.tak se teď ještě starám o štěňátka mám toho málo,zitra jdu k ortopedovi mám jit na operaci kolene tak mamka se k nám bude stěhovat aby se postarala o malého.Holky nemáte někdo proutěnej koš starej který nepouživaté,pro štěnatka máme co jsme koupili v ikei ale fenka jak byla menší tak ho rozkousala,tak drži jen tak tak. 😀

jasekd
4. kvě 2011

@saruspec Teda ty jsi uplne porodni baba , jsi sikovna 🙂 Mas toho hodne, ale tohle je zas hezka starost, ne?
@petrakm Neboj, nejsou utlumeny. Martinek taky nepribejval a to jeste zadny leky nemel, ale mela jsem malo mlika a on ma nejen VUR, ale i GER 😠 Takze to malo, co nakojil, vyblil. Navic je motoricky pozadu o tri mesice pdle neurologa, ale to neni lekama, to je proste tak a byl by i bez nich 😉 Kazdej ma neco... Jinak ten proud vody je fakt dobrej, hezky to uvolnuje, my ted tu predkozku nejak neresime, uvidime, co Kocvara rekne...

valmarvm
5. kvě 2011

@petrakm kalciovku jsem ještě nezkoušela, ale Kočvara říkal, že až domažu triamcinolon, tak mám třeba rok to mazat tou kalciovkou. Určitě na tu předkožku. Jestli, je to na udržení stavu, to teda nevím, ale předpokládám, že jo. Já jsem byla ceklem v šoku z toho, že malej nepůjde na operaci, že jsem byla jako ve snech a už si fakt nevybavuji, jestli říkal, že by mu to mělo udržet ten stav, nebo je to něco jako prevence proti zánětům. fakt nevím. ale rozhodně se tím nic nepokazí. A jemu jako doktorovi teda fakt věřím, takže prostě budu mazat. Třeba né každý den, ale jak si vzpomenu. Jo a vysadil nám ATB, takže teď fakt jen kontroly, ale vyhráno není no. Ale zlepšení tam je, tak uvidíme. Jsem ráda, že už nemá sumetrolim, protože v létě by nemohl ani na sluníčko a hlavně on mě nechce moc pít, takže kvůli tomu jsem taky ráda. Vždyť malej to bral 8. měs a fakt hned od narození, takže celkem zátěž.

jasekd
5. kvě 2011

@valmarvm Je to se mate ze uz nema Sumetrolim. Nas Martin uz na nem jede skoro rok a jen tak nedojede. Nejspis se bude v zari delat opet mikcni a pak bud nadale jen Sumos, nebo operace. Vic budem vedet za 3 tejdny.

valmarvm
6. kvě 2011

@jasekd Jsem fakt šťastná, ale třeba se vám to taky zlepší, já jsem s tím vůbec nepočítala. Spíš jsem na 100 % počítala s operací a divej se. Jsme bez něj. Tak držím pěsti, ať se vám to taky zlepší 😉 😉

anakonyes
13. kvě 2011

ahoj, zatm jen sleduju z povzdálí co se tu děje. Matěj má operaci odloženou o rok, kvůli Týně, za což jsem Kočvarovi moc vděčná. Antibiotika má vysazený od začátku března, zvládl bez nich i neštovice a na ně nasedlou rýmu s kašlem. Jen ten kašel zůstává už několik týdnů 😖 už jsem vyzkoušela kde co, ale přijde mi, že to zhoršuje, pokud byl na písku.
Takže Matěj měl antibiotika necelý tři roky ...

jasekd
13. kvě 2011

@anakonyes Ahoj, tak koukam, ze mas uz taky dve deti 😵 Gratuluju. Doufam, ze se vam dari dobre, my docela zvladame. Nas ceka kontrola u Kocvary za 14 dnu, tak jsem zvedava... ale asi nic prulomoveho nebude, to az zopakuji mikcni, ev. udelaji izotopy a to prej videj na podzim, rok po prvnim vysetreni. ATB mame stale, ale to u refluxu IV.st. je asi normalni (ted si teda nepamatuju, jakou vadu ma Matej? Jen si pamatuju to vase putovani LBC, Hradec, Kocvara...)

damaska
19. kvě 2011

Ahoj tak se zase hlásím. Tak dneska kontrola a výsledek? Operace nás nemine. Dilatace se nezhoršuje, naštěstí, tak hnedtak to asi nebude. I doktorka řekla, že čím dýl tím líp, ale nevím, s větším dítětem to je asi horší ho udržet v klidu, ne? Podle všeho máme zúženou odvodnou močovou trubici a ještě fimózu, tak by to prý vzali při jednom. A pokud prý operace, tak do Prahy do Motole. Teď nás čekají kontroly a uvidí se. Přiznám se, že když už pořádně vím, na čem jsme, jsem docela klidná. Ale nechci se vidět, až přijde termín operace.
Všem vám držím pěsti

petrakm
20. kvě 2011

Ahoj všem,nějak se naše diskuze uklidnila,to je fajn,asi jsou Deti alespoň v relativní pohode🙂za 14dni jdem na všechny ty odběry k predoperacnimu,tak bude křik..jsem zvědavá,jak to zvládne,ted mi ho konečně naockovali 1.hexa a v klidu🙂žádná reakce..@damaska,aspoň ze uz víte,co s tím,,ale zatím jim stačí konzerv léčba,tak to je optimisticky..kdyby vás hnali hned,tak je to jiny kafe..v pze jsme byly tady vsechny Ke Karlovu,je to specialka,i kdyz jsem si taky myslela,ze Motol ma byt spicka..resili jsme,kde mam rodit z duvodu moznosti okamzite operace,takže urologove,genetik mne odkázali rovnou na ta znama jména-langer,Kocvara..to pisu jen abys vedela,nic proti motolske špičce nemam..naopak..jinak s tou fimozou se fakt uz zblaznim,je to pro takovýhle mimiska normální,vy jste prodělali zánět??no my to tady dost s holkama řešily,prcky jsme měli na kortikoidech,da se to kolem Ústí uvolnit,ale víc ne-aspoň u nas,každopádně doufám,ze vám predkozku jen uvolnej a ne odstraněj,to by v případe bezproblemovyho chodu bylo v dnešní době zlých Deti pro kluka dost strašný..moje mimi je ok,hygienu řeším proudem a myslím,ze se to da vychytat..@jasekd jak rostete?

petrakm
20. kvě 2011

@valmarvm ahoj uz jsem zkoušela tu kalciovku,ja uz dávno kortik domazala a fakt se to vrací,musím to furt udrzovat..doufám,ze to do termínu zůstane aspoň jak to ma ted..14dni mi ted nedávno chrchlal ,luxusní zalezitost,kdyz neumí vykaslavat..no uz je fajn a konečně slunce,kt je pro nás stejne pase,ale aspoň uz je to veselejší..měj se krasne

petrakm
20. kvě 2011

@jasekd
@damaska
Nevím,zda vám předešlý text dojde do zmínek,tak pro jistotu,vás adresuji znovu,mějte se

jasekd
20. kvě 2011

@damaska Aspon ze se to nezhorsuje 🙂 I kdyz musi byt operace, aspon neni akutni, mam pocit, ze jste v podobnem stadiu jako my, i kdyz my jeste nemame operaci potvrzenou a stale cekame na ATB. Meli jsme jit 27.5. ke Kocvarovi, ale neprijede a posouva se to na 3.6. Zacinam byt trochu nervozni, naposled videl M. v listopadu a pak jsme byli v lednu na nasi nefro, je to takovej divnej klidek. Pripada mi, ze zas M. nekdy boli curani, snad se mu ta dilatace nezhorsila, kdyz to uz vypadalo naposled tak dobre 🙂
@petrakm No Vendy uz ma pres mesic 🙂 Kojim a pribejva, vsechno jde lip nez s martinkem a tuk tuk,celkove je to takove zdravejsi dite, s M. bylo od narozeni vic problemu, i kdyz zadnej ne nejak vaznej, ale otravny to bylo a je. Celkove to docela zvladam, ty dve deti za sebou nejsou az takova hruza, i kdyz nekdy padam na hubu, kdyz se v noci stridaji v revu (M. spal celou noc a ted to nejak kazi), hlavne ze uz se da chodit na dyl ven a tim, ze Vendy kojim plne, nemusim tahat flasky a UM jako s Martinkem, je to pohoda vetsi 🙂

Holky, co maj deti Sumetrolim, jak striktne dodrzujete to slunce? Ja ho mazu, ma cepici, zatim dlouhy rukav, nikde se neopalujem, jsme ve stinu, ale na kocaru na nej sviti stejne, minimalne nehoy a ruce... Prece pres nej nebudu hazet plinu 😅 Stejne by mi ji vyhodil. Ruce uz ma pekne opaleny 😅

petrakm
20. kvě 2011

@jasekd
ahoj, ptala jsem se na to mudry (pediatr) a rikala,ze kdyz je to na noc,tak odpoledne uz to vlastne z tela vyprcha,takze takovyty prejezdy, odhaleny ruce , nohy v kocaru by nas nemely stresovat..

damaska
23. kvě 2011

@petrakm děkuju za rady, každopádně dám raději na vás a pokud operace tak v nemocnici Ke Karlovu, jo? Nemám s nemocnicí v Motole, žádné zkušenosti, kdoví zda tam právě nepracuje naše nefrologožka. Moc jí osobně nevěřím, zřejmě dělá nábor 😝 Zánět jsme neměli, ale stejně se u nás řeší ta fimoza. Mám prý doma přetahovat, když nebudu, můžeme mít zánět ledvin a nebo se nám může vracet moč zpět do ledvin. Ale maličký čurá normálně, žádné nafukování. Tak trochu přetahuju po koupání, ale nevím, co nám poví dál. Pomalu mám šílený strach z každé návštevy na nefrologii, že nám řeknou, že špatné a pošlou nás na operaci. I když si pořád říkám, že snad by to nemuselo být hned, podle izotopů nám pracuje špatná ledvina na 48% a ta zdravá přebrala funkci a pracuje na 52 %

damaska
23. kvě 2011

@jasekd jé, tak jsme na tom asi podobně. No, my zatím žádné ATB, ani o nich mudra nemluvila, tak jsem asi adepti rovnou na operaci. Máme zúženou odvodnou trubičku z ledvin, tak prý by mu jí rozšířili, ale stejně nevím, i po operaci by byly stejné kontroly a pořád sledování, že? Dilatace se přece neztratí. Jé, závidím, že kojíš. Já mám od začátku, takové problémy s kojením. Malý se narodil a neměl vyvinutý sací reflex, v porodnici nás šíleně ke kojení rvali, já teda kojit chtěla a dělala jsem pro to všechno. Zhruba kolem 3 měsíce jsem to vzdala, maličký vůbec nepřibýval a navíc se horšila ta dilatace, tak jsme přikrmovali UM a začíná být pěkný cvalík a konečně jsou doktoři spokojení. Je ale fakt, že problémem bylo to, že jsem dokrmovala i svým odstříkaným a to lahvičkou a pak už prso vůbec nechtěl jen tu lahvičku. Ted si mlaskáme nad UM a já se ještě stále snažm odstříkávat, ale nevím nevím. 😖 Třeba až bude časem druhé miminko, bude třeba donošené a víc šikovné na kojo 🙂

petrakm
23. kvě 2011

@damaska
Ahoj,od Motola jsem te nechtela odradit,motol je extra trida,detska spicka pro celou republiku!!bydlim 30km od prahy a na pohotovost s detma jezdim tam(i kdyz mam 3km nasi nemocnici)dulezity je,ze zakrok budou provadet v pze a ne nekde u vas v maly nemocnici..operovali tam moc cesty 2 Deti mých znamych,jsou v poho,ale presne neznam jejich nalezy,nemeli zajistovacku..Motol -detsky by mělo byt nove udelany,takže aspon krásný prostředí,dr tam neznam,dala jsem na radu lékařů,s kterymi jsem byla během teho v kontaktu..takže je to spis na tobě a na tvych pocitech..sama jsem nechapala,jak muže byt "lepší "oddělení někde jinde nez v Motole..spis jsem šla za jmenama-Langer..ten nám všechno diagnostikoval a pak našel vydut,kt by mohla VŠE vyřešit..ale na zákrok jdu na urologii(zase jina klinika Ke karlovu,tam jsou zase jm jako Kocvara-jasekd)..sám langer mi vyjednal kontrolu,ptz by
mne objednali za 2mesice a to uz by bylo pozdě..on ma neuvěřitelny dar k dětem a všechno úžasne vysvětli,uklidni..ty uz mas ale nález a operující týmy mají obe nemocnice vynikající..možna te tam odeslala,ptz jste měli víc problemu,dřív se ti mimi narodilo,nepribirali jste..schválně se zeptej na jeji názor ohledně kliniky Ke Karlovu(Klinika dětskeHo a dorostoveho lekarstvi),docela by mne to zajimalo 😉 Držím palce,u nás ledvina pracuje na 46% a je to pry super..ale prcek nemá naštěstí reflux..

jasekd
24. kvě 2011

@damaska Ja mela s Martinkem to samy (kojila jsem a dokromovala Nutrilonem , on mel i GER), i kdyz byl normalne donosenej. Proste holcicka ted je pohodovejsi a proto jde i to kojeni. Martinek zvladal kojeni i flasku, ale ja mela malo mlika a skoncili jsme na 4 mesicich (to uz jsem byla zas tehotna). Protoze po skoro hodine kojeni vypil treba 20 ml dohromady z obou prsu, tak to jsem se na to vykaslala... Nedelej si havu jeste z tohodle, delas co muzes! Jo jeste ted beru homeo Ricinus comunnis 5ch, to jsem loni nebrala, a mam pocit, ze to zabira. Kdybys to jeste chtela zkusit aspon na to odstrikavani... Ty ATB se nejvic asi davaji u deti s refluxem, coz M. ma IV. stupen, ta moc se jim vraci a riziko infekce je vetsi, tvuj ma tu prekazku odtoku, moc z mocaku se mu nevraci, tak tam neni asi duvod to davat, je to jina pricina...
Fimozu maji skoro vsechny takhle male deti, M. taky, dost velkou (ale pri MCUG ho zacevkovali dobre, i kdyz se toho bali), pretahovali jsme jen malinko pri koupani, nemazali nicim, super je proud ze sprchy, krasne to umeje a uvolni, manzel kdyz ho koupe, tak to dela a opravdu se to zlepsilo. Ja jeste napisu pozdeji, rve mi mensi dite, starsi radeji nekontroluji 😀 Drz se.

sisip
25. kvě 2011

Ahojky holky tak už jsem tu teda pěkně dlouho nebyla. Chtěla jsem se vás zeptat, moje starší dcera byla na UZ moč.měchýře a ledvin a na močáku měla nějaký nález, ve zprávě mám napsané: patrná bilat.distální ureterální ústí ..... nevíte co to znamená? Zrovna jak vyšla dr.z papírama tak jsme zrovna byla se Sofčou na WC a vysvětlovala to mému manželovi a víte jak chlapi 😖 Prý to je jen nějaký patrný nález , který nic nemusí znamenat, ale kdyby se zánět pakoval, musí na cystografii. No ale jestli tu máte někdo taky dítko s tímhle nálezem?? díky moc

jasekd
25. kvě 2011

@damaska Dilatace se zlepsi, kdyz se odstrani jeji pricina, resp. tim , ze uz tam neni ten tlak (refluxem nebo prekazkou jako u vas), tak to poskozeni ledviny nepokracuje a jak dite roste, tak se to srovna, leccos se upravi rustem. Martin napriklad mel hranicni siri pyloru (prechod zaludek-tenke strevo), mel GER a byl sledovan na gastru a tam se to rustem upravilo samo. A dilatace panvicky se mu na posledni kontrole taky jakoby zlepsila, protoze zustala stejna, ale on uz je vetsi, takze byl skoro na norme, uvidime, jak to vypada ted. Po operaci urcite kontroly budou, ale uz to bude snad jen pro jistotu 😉
@sisip Nemohla bys to sem hodit cele? Takhle vytrzene z kontextu mi to smysl nedava 😅 Bilateralni znamena, ze je na obou stranach, ureteralni usti je usti mocovodu do moc. mechyre a distalni je oznaceni smeru na tele, pouziva se hlavne na koncetinach, je to cast dale od trupu (prsty jsou vice distalne nez predlokti napriklad) nebo u zubu, co tim mysli tady,to moc nevim, distalni usek mocovodu je ten bliz k mechyri, ale co je distalni usti 😅 Napadlo me, ze tim myslej, ze ji ty mocovody usti jakoby moc vzadu, ale to by asi napsali dorzalne... Fakt nevim, zkus to presne opsat cele. Co rikal manzel?

sisip
25. kvě 2011

@jasekd No manžel mi právě řek, že dr. říkala že to je jen nějaký malý nález, který má hodně dětí a někdy s nemusí ani řešit. Ve zprávě má napsané přesně: MM naplněn, patrná bilat.distální ureterální ústí, vpravo 4mm, vlevo 6mm. To je vše, pak píše o ledvinkách ale ty jsou v pořádku. 😒

jasekd
25. kvě 2011

@sisip 😕 Tak ze by byly treba rozsireny? Kolik maj bejt ty hodnoty, to samozrejme nevim, nejsem nefrolog. A proc byla na tom UZ? Jako kontrola? Ja ted nevim, se kterou holkou mas problem a jak velikej, nepamatuju si tu vsechny. Mala ma/mela reflux?

sisip
25. kvě 2011

Taky nevím kolik jsou normální rozměry, no moc tomu nerozumím co to teda je za nález. Byla na UZ, protože měla do čtyř měsíců 3X zánět moč.cest. Jinak jsme měli problémy s ledvinkou u mladší dcerky, ta byla i na operaci ale už to má naštěstí dobrý.

matlahon
1. čer 2011

Ahoj všem, lezu Vám do diskuze, ptž hledám info ohledně dilatace led. pánvičky. Mám14 ti denního syna a má dilataci levé pánvičky 8mm. V pa máme jít na SONO do FN Olomouc a potom k nějaké dr. na konzultaci. Máte někdo zkušenost s FN Olomouc?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru