Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

kozlenka
11. únor 2010

Hancas, těžko dělat předčasné závěry, počkej si na pořádné vyšetření v tom březnu a budeš mít jistotu. Navíc né každé zadržování moči v ledvinách musí být řešeno tak radikálně jako je operace, třeba má tvoje maličká hraniční hodnoty a budou to jenom sledovat 😉

ralelo
11. únor 2010

hancas, neboj, pokud se ji vrací moč do ledviny tak bude mít možná reflux a ten se stupňuje od 1° do 5°. Reflux se většinou operuje od 3°nahoru jinak se jen operuje.Matýsek má 4-5°. Ale určitě malé udělají nějaké další vyšetření, teda pokud by se ji záněty vracely. Ničeho se neboj, koukala jsem že bydlíš na Olomoucku, a v Olomouci jsou přes ledviny fakt dobří.Anebo to může být jen nějaký problém v moč. trubuci , vím že mi maminky v olomouci říkaly že holčičky tam někdy mají nějaký problém a pak mají záněty. Ale určitě to nebude nic vážného 😉

hancas
11. únor 2010

ralelo...jj reflux říkala dr.že má 5 stupnů a podle toho se pak uvidí jak je vysokej.mám strach ze zítřejších výsledků at je vše ok

ralelo
11. únor 2010

reflux se vyšetřuje rentgenem, asi to malé taky budou dělat aby zjistili jestli ho má a jak velký.

hancas
11. únor 2010

mi jdeme jen na ultrazvuk už jsme objednaní

kozlenka
11. únor 2010

Hancas, jaký máte termín? Jdete na dětské přímo ve FN Olomouc? Nás čekají izotopy, nevím přesně, ale mám obavu, že je to přesně to vyšetření, které popisovala Saru, jak přivážou malému ruce, nohy a hlavu a stříknou mu tu kontrastní látku .. ☹

hancas
11. únor 2010

kozlenka...v březnu a pak v červnu a to jí svážou a píchnou tu injekci a v bžeznu pre jen jakási kontrola
a co se tím zjistí nevíš???ta kontrastní látka je na co dobrá??promin jsem jak debil ale opravdu tomu nerozumím

ralelo
11. únor 2010

kozlenka, ne nebudou ho přivazovat, aspoň matyho nepřivazovali, budou zjišťovat funkci ledvin. Stříknou malému do žíly kontrastní látku a pak ho bude asi půl hodiny snímat přístroj aby zjistil na kolik % mu pracují ledviny. Bude na to přispaný. Dají mu lék který ho přispí, není to narkoza. Ničeho se neboj, toto vyšetření je úplně v pohodě, nejhorší asi na tom je že bude mít kanylu na stříknutí té látky.

ralelo
11. únor 2010

jo a u toho vyšetření budeš sedět u něj a kdyby se náhodou probouzel nebo byl neklidný tak ho budeš muset utěšovat aby se nehýbal. Maty to tehdy celé prospal.

Jinak ještě se dělá cystografické vyšetření a to je ten rentgen. na ten se taky děti přispí, zavede se normální cévka do moč. měchýře, vypustí se moč a napustí se kontrastní látka. Udělá se rentgén a pak ještě jeden když dítě čůrá. Když to dělali malému poprvé tak měl týden a asi byl tehdy malý na to přispání a dělali mu to v bdělém stavu. To ho tehdy "našponovali" a přivázali aby se nehýbal. Se mnou tehdy mávaly hormony a prořvala jsem to na chodbě.

No a pak se ještě dělá cystoskopie, ta se dělá v narkoze. Močovou trubicí se zavede kamerka a lékař se dívá v jakem stavu je moč. trubice, moč. měchýř a ustí močovodu do moč. měchýře. Pokud je v moč. trubici třeba nějaká překážka tak se to u vyšetření hned odstraní.

kozlenka
11. únor 2010

Ral, na tom už jsem byla s Adámkem když měl tři týdny, jak leží na stole a půl hodiny ho snímá přístroj, taky to naštěstí prospal, ale ještě prý je něco jiného, netrvá to tak dlouho, Saru o tom píše na str.9 a na tom jsme ještě nebyli, vím že jsme na to byli objednaní, ale ani se k tomu nedostali, hned ho brali s levou ledvinkou na sál a teď mu asi budou zkoumat tu pravou. Na tom cystografickém vyšetření byl taky a vypadalo to úplně stejně jako u vás, malému nemohli dát to uspávadlo a já na chodbě ronila slzy, když se tam rozléhal jeho pláč ☹

hancas
11. únor 2010

ralelo...z toho jde strach doufám že nás to taky čeká ☹

mili84
11. únor 2010

holky nám teda v Hradci i v Pardubicích dělali zatím veškerá vyšetření bez narokozy a přispání - všichni byli velice trpělivý s námi...na cystografii malému zavedli cévku šup šup, nikdo ho nějak brutálně nedržel, pak se mohl celkem hýbat. Já i manžel jsme si s ním vlezli do toho rentgenového tunelu (to byla fakt sranda 😀 ) a vždycky když doktorka řekla už, tak jsem ho na chvíli znehybnili 😉 Toník vůbec nebrečel, spíš koukal kolem na světýlka, na sestřičky, kterýna něj dělaly opičky a tak 😅 Takže to bylo uuuplně v pohodě - to zavedení cévky nebolí, protože mu před tím na pindíka dali mastičku, která mu to znecitlivěla. a na MAG3(izotopy) ležel normálně oblečenej na takovým stole a byli jsme tam s ním - ukazovali jsme mu hračky, povídali mu, zpívali a on ležel uplně klině - no a asi za 5 min usnul a celé to prospal, takže nebylo nic víc potřeba. já ho před ítm nakojila a on je vždycky po kojení v klidu. Takže i tohle vyšetření bylo v pohodě 😉 Nikdo nám ani nic neříkal o nějakým připspání - fakt tam byli hodný a říkali, ať se snažíme, aby se moc nehýbal, nechali mě v klidu nakojit, doktorka čekala asi půl hodiny než jsme se připravili a tak...fakt super personál. Sestřičky pořád při ruce 😉

ralelo
11. únor 2010

mili aha, no tak v Olomouci se přispává. No jiná nemocnice, jiné praktiky. Já jsem teda za to přispání ráda, protože malý je od malička šílený divočák 😠 . Jo na ty izotopy byl normálně oblečený, dokonce byl i zakrytý lehkou dekou.

hancas
11. únor 2010

holki našla jsem ten papír tak vám napíšu co tam mám napsané ju. v březnu do nefrologické poradyn k vyštření MCUG
a v červnu UZ(ultrazvuk) a DMSA
rozumíte tomu??díky

ralelo
11. únor 2010

kozlenka řekla bych že saru píše o cystografii. Ale myslím že izotopy se dělají dvěma způsoby, u každého se zjišťuje něco jiného. Jeden je že dají kontrastní látku a vyšetřují až po delší době(to dělali nám) a pak ještě že dají látku a vyšetřují okamžitě

ralelo
11. únor 2010

hancas MCUG je to cystografické vyšetření(rentgen, bude se zjišťovat jestli má malá reflux)A DMSA to nevím, zkusím pozjišťovat

ralelo
11. únor 2010

Tak našla jsem toto
http://www.urologieprostudenty.cz/staticka-scin...
řekla bych že to jsou ty izotopy co dělali nám

hancas
11. únor 2010

ralelo...děkuji
to jako jestli nemá nějakou cystu nebo něco???jsem debil že

mili84
11. únor 2010

hancas nene, to se jen tak jmenuje 😉

ralelo
11. únor 2010

ne je to blbý název(ani nevím jestli se tam píše I nebo Y 😀 ). Zjistí ji jestli se ji vrací moč do ledvin a jestli jo tak jak moc a jestli se vrací v klidu nebo jen když čůrá. Debil nejsi, já o tom taky nic nevěděla dokud jsme tím neprošli 😉

hancas
11. únor 2010

mili a raleo...moc děkuji pomohli jste mi já jsem z toho prostě jen v šoku z ničeho nic a hned taková nemoc ☹ já vím že jsou horší a asi to moc prožívám ale snad to znáte jste taky maminy

lucisa
11. únor 2010

ahoj, holky, nás taky chtěli v Olmíku přispat, dávala se tekutina do zadečku, ale holky zatlačily a měly to jako klystýr, hned to bylo venku, tak je taky musely přivázat, aby se to dalo vyšetřit, ale už si nevzpomínám, u kterého vyšetření to přesně bylo......

hancas (znám tě z diskuse tchyně), buď v klidu, nikdy to není tak horké, jak to vypadá, akorát je blbé, že to někdy dr. podají moc lékařsky a to člověk laik nepochopí ani normálně, natož v šoku a stresu, když neví, co se děje s jeho dítětem 😒 když tak si nachystej všechny otázky na papír a potom se nejdřív na vše zeptej... v Olmíku jsou sice machři, ale mají v těch papírech pěkný bordel, kolikrát ti posunují termíny a o informace se musíš několikrát přihlásit, neboť tam stále není nikdo kompetentní.....

holky, co se týče těch nákladů, nevím, co a jak sociálka, ale nám tehdy náklady proplácela naše zdravotní pojišťovna, jen jsme si museli nechat vystavit a potvrdit cesťáky, ale nevím, jak to funguje dnes.....
i tak to bylo lítání a papírování, tak jsem si nechali uzavřít pojištění pro nás (manžel a já), ve kterém máme holky připojištěné a děti (nevím do kolika let věku) tam mají takovou klauzuli, že za každý den pobytu v nemocnici jim zaplatí 100 kč. loni jsme to využili, když jsme je měli na infekčním. jedna dcerka tam byla 3 dny, druhá 5 dní, tj. 800 kč a protože je máme pojištěné 2x (jednou jsou připojištěné u manžela a jednou u mě), bylo to 2x, tzn. 1600 kč. i takový příspěvek potěší. a mladší dcerka už měla plnění i když mi vypadla z kočárku, praskla ji lebka, tak jsme musely být týden na pozorování kvůli komplikacím, takže nám se ta pojstka už vrátila.
a to platíme s manžou dohromady něco kolem 500 měs. (je to kapitálové životní pojištění., takže ty prachy nejdou do pojišťovny jen tak, ale ukládají se..)
zkuste se po něčem takovém časem taky poohlídnout, děti jsou jak blešky, co chvilku se něco semele, tak je dobré mít je pojištěné.....

hancas
11. únor 2010

lucisa---no právě že dr.mi to vysvětlovala půl hodky já jen kývala hlavou a vůbec jsem z těch odborných názvů nic nerozuměla tak proto se ptám ale jste hodné že jste mi to vysvětlili

kozlenka
12. únor 2010

lucisa: já jsem si pojištění byla sepsat na malého, taky tam je odškodné při pobytu v nemocnici, ale ne v případě, že je to v souvislosti s vrozenou vadou!! Alespoň to nám bylo řečeno ☹

saruspec
12. únor 2010

čauky,ja mám taky hned od narození na malého pojištění ale to platim 700kč a davaji mu na den 300kč.ale to platíme my at dá taky socka taky něco kdyby jsme byli černí tak máme na rok na vše.tak jsem to vše sepsala s redaktorem,všechno jsem mu řekla kolik jsme platili za umělé oplodnění kolik platíme za matyska v nemocnici jaké jidlo mu tam davaji,že nám stahnou mateřskou a nikdo nás neinformuje prostě vemou a co jim je po tom že? Tak přiští týden to bude v Blesku aji foto s Matyskem tam bude.Tak kdyby jste chtěli autogram stačí řict hahaha.Včera jsme byli na první očkovaní konečně po dlouhé době a važíme 7710g a 70cm.

hancas
12. únor 2010

saruspec...a nevíš kterej den tam budete???

ralelo
12. únor 2010

Luciso - tak cesťák se neproplácí, probírala jsem to s dr a byla jsem i na pojišťovně. Je na to nárok jen tehdy, pokud dítě není schopné jet dopravním prostředkem, což by znamenalo že má horečky a je "na smrt" nemocné. To že jedeme na vyšetření nebo na operaci či z operace se k tomu nevztahuje.

Jinak já tvrdím že můžeme být rádi za zdravotníctví, sociálku či mateřskou jaká u nás je. Mám švagrovou v USA. Když rodila, tak doplácela k pojišťovně 1000 dolarů, mateřskou či porodné nedostává a chodí normálně do práce, (v práci ji začly i porodní bolesti)teď čeká druhé, tak zase výdaje, k tomu její manžel dodělává školu a nepracuje, tak tam teď letěl tchán aby jim pomohl s hlídáním. Takže buďme rádi za to co máme....

ralelo
12. únor 2010

jo a to pojištění že by propláceli ten pobyt v nemocnici, tak prý se to fakt netýká pobytů v nemocnici souvisejícími s VVV. Nedávno jsme tu měli fin. poradkyni.

saruspec
12. únor 2010

no to musíte mit dobrého pojištovaka který nenapiše že je ditě nemocné od narození,jak napišete že je zdravotně postižen tak vám nedaji nic.Hancas nevím ale jak to budu vědět dám hned vědět budu sledovat ráno snidani s novou a tam vždy řikaji co bude v novinách.redaktor řikal,že to přes vikend zpracuje a v neděli to pošle do Prahy a kdy to daji Pražaci to neví ale určitě přiští týden.A neboj se těch vyšetření,je to na nervy ale pořád si řikej jako ja že oni malému pomahaji. jak se Matysek narodil v 36týdnu musel kvuli těch ledvin tak byl 3tydny v inkubatoru v kritickém stavu neměl vyvinutou jednu plíci tak byl na plicním ventilatoru řekli nám,že se máme připravit na to nejhorší,když jsem tam přišla za malým den po cisaři a viděla jsem ho tak jsem myslela,že to nezvládnu a skočím z okna,je to něco otřeného vidět tak malé stvoření napojeno na všech hadičkách,přistrojích.ted jsem tam byla sama manžel jezdil co 2dny ja jsem pořád plakala,až jsem z toho stresu ztratila mléko a chytla zanět žil tak mi museli pichát do břich injekce hexiparyn abych nedostal enbolku.pak nás dali na dětské a tam další šoky malej co spapal tak vyblinkal a nařidili mi že to musím do něho nacpat zpatky,ja jsem to odmitla tak mu to davali hadičkou hruza hruza pořád v noci plakal ja ho celé noci nosila a nevěděla co mám dělat,a sestra nepřišla ani jedna pak nás vzal manžel na reverz domu a dali jsme si Matyska do kupy.Prostě mi mamky to musíme zvládnout!!!! Ti prckové nás potřebuji!!!

ralelo
12. únor 2010

no já nevím, pojišťovák může napsat cokoli, ale pojišťovny si pak vše ověřují u lékařů 😖 ...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru