Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

jenny20061
11. dub 2010

Saru děkuji ja mám doma podobnou pístovou, ale vůbec to na mne nefunguje. Nedostala jsem ze sebe ani kapku. Budu muset asi mít tu elektrickou,ale ještě jednou děkuji. Pokud jí potřebuješ prodat, tak na aukru ji určitě prodáš. Možná i za vyšší cenu🙂

kozlenka
11. dub 2010

Jenny, určitě si vem tu elektrickou, budeš odsávat když budeš na JIPce, nosila jsem to tam, ale Adámek stejně toho moc nevypil, jakoby s tou kapačkou neměl ani chuť.. Když jsme byli na operaci v prosinci jak měl Adámek 3 měsíce, tak mi na JIPce dovolili přiložit, ale musela jsem hlídat tři minuty a teď jak jsme byli, tak mi přiložit nedovolili, jen z lahvičky. Asi protože jinak nespočítají kolik vypil, ale hned jak mi ho dali na dětské, tak jsem kojila zas plně a v klidu se přisál a pil stejně jako před operací.. Teda do doby než jsem tam chytla střevní chřipku a musela jsem se vystřídat s tatínkem. Čtyři dny byl jen na Nutrilonu a pak už mu moje mlíko nestačilo. A v tom prosinci jak jsem tam byla, tak jsem zas z nervů přišla o mlíko, ale Adámek odmítal umělé, tak byl pořád na kapačkách a já odsávala dva dny a dvě noci co hodinu, aby se mi mlíko zas rozjelo, naštěstí po těch dvou dnech jsem se rozkojila, ale teda byl to děs! 😖

jenny20061
12. dub 2010

Kozlenko děkuji, vezmu si ji. Už jsem si ji rezervovala. Nevím jestli už mám malého teď učit na flaštičku s dudlíkem? Nikdy z toho nepil. Co myslíte?

kozlenka
12. dub 2010

Jenny, z vlastní zkušenosti, určitě ho nauč na flaštičku, budeš potom vděčná za každé deci čaje, které vypije, budeš všechno zapisovat a jakmile nevypije tolik kolik má (Adámek má 8 kg a musel vypít 850-900 ml za den) tak bude pořád na kapačkách.. 😖 Nevíš co se může stát, jako třeba nám - ztráta mlíka z nervů, nucený odchod od prcka ☹

hancas
12. dub 2010

mi taky museli vážit každou plínku v určitých hodinách a zapisovat pití za určitou hodinu malá musel avpít aspon 1,5 li.jinak by nás nepustili dom

ralelo
12. dub 2010

jo Jenny, zkus ho to učit, zkus mu nabízet čajík nebo vodu protože fakt budeš ráda za každou "kapku" co do něj dostaneš. My s tím bojovali u obou operací, u té první o něco víc, to měl 9 měsíců a fakt nebyl zvyklý pít

jenny20061
13. dub 2010

Holky moc děkuji za Vaše rady. Jdu koupit flaštičku a začnu ho pomalinku učit. Ach jo. Doufám, že tam nepříjdem o kojení☹

ralelo
13. dub 2010

jenny nepřijdete, hlavně musíš být trpělivá 😉 . Nervy to jsou, ale zvládli to jiná, zvládnete to taky. Kdy tam vlastně jedete?

kozlenka
13. dub 2010

Jenny, pokud jsi skoro plně kojila až do teď, tak mi věř, že za těch pár dní o to nepřijdete 😉 Taky jsem měla strach, ale vždycky se mi mlíko znovu rozjelo, i když teď už přikrmuju, ale na to už má Adámek svůj věk 🙂

jenny20061
14. dub 2010

Děkuji holky, nastupujeme 28.04 a 29.04 máme operaci☹

hancas
14. dub 2010

jenny....neboj vše dobře dopadne a budete brzy doma držm pěsti a budu na vás myslet ty to zvládni bud silná a malej bude silnejt aky uvidíš

ralelo
14. dub 2010

Jenny neboj, zvládnete to, budu na vás myslet 😉

sisip
14. dub 2010

ahojky, taky držím palce at je vše rychle za vámi a pak určitě napiš jak jste dopadli 😉

kozlenka
15. dub 2010

Ral, jdeš na nějakou kontrolu na nefro k Dr. Malé než pojedete na kontrolu do Olmiku?? Já jsem tam nesla propouštěcí zprávu a neobjednala mě.. 😒

ralelo
15. dub 2010

Kozlenko já dala zprávu sestře dr dělala UZ, řekla mi že mi Malá zavolá a domluví se a zatím nic. Ve zprávě jsme ale neměli ko u Malé napsanou jen v Olmíku a ta má být už po 2 měsících od propuštění a to 1.6.

jenny20061
15. dub 2010

Děkuji holky moc za podporu 🙂 Určitě napíši jak se vrátíme.

jenny20061
22. dub 2010

Holky prosím prosím poraďte mi ještě. Malý ma 6,5 měsíce. Je téměř plně kojený. Zatím mu dávám jen zeleninový příkrm odpoledne. Začala jsem mu tam od včerejška přidávat trochu masíčka a večer mu dávám krupičku, protože málo přibíral. Nevíte zda malému dají v Olomouci nějaké jídlo nebo si krupičky a skleničky se zeleninou a masem musím přivést své? Moc děkuji za rady🙂)

lucisa
22. dub 2010

jenny, nevím jak teď, ale předtím to fungovalo tak, že se tě u příjmu na tohle všechno zeptají, ty jim řekneš, co malému už dáváš a oni mu podle toho budou jídlo v nemocnici dávat. jen nevím, v jakém je to tam stavu, pro jistotu bych si pár příkrmů s sebou vzala, kdyby náhodou mu nešmakovalo to nemocniční....

lucisa
22. dub 2010

Holky, my byli dnes s nejmladší na nefrologii a na poradně. Na nefro katastrofa, sono v pohodě, jenže pak dr. rozhodla udělat náběr krve a moči a mě začal horor. Bylo mi jasné, že krev se bude brát z hlavičky, u holek to tak bylo. Sestra koukla, viděla háro, zhrozila se, kde jako najde žílu. Malá byla u sona vyčuraná, tak mě dr. poprosila o dokojení, aby se dalo něco nabrat.
Takže kojo, pak odbrnknout a šlo se na krev. Malá řvala, že jsem ji dala málo, sestra chtěla, ať řve, aby jí naběhla nějaká žíla. Jenže jak řvala dlouho a sestra váhala, malá celá zčervenala, takže žíla nebyla vidět. Pak jí napíchla, ale krev sotva tekla, tak vytáhla jehlu a místo vpichu masírovala a chytala krev takhle. Jenže to bylo málo, tak píchla ještě ručičku v zápěstí, kde se jí podařilo asi 15 kapek. Já u toho slzy v očích taky, zpocená až někde. Manža na chodbě na tom byl stejně, jak ji slyšel....

Pak jsem ji na přebalováku rozbalila a sestra, že ji přilepí sáček na odchycení moči, jak jsem malé zvedla nožky, tak zabrala (asi i ten vztek předtím) a sestru posrandila - a sebe taky. Takže převlíkačka a druhý pokus.
Moč stále nic, tak nám dala zkumavku a žádanku, že to pak máme přelít a odnést do laborky, jak se nám to povede.

No a výsledek vyšetření je ten, že ta dilatace u Sofinky není až taková tragédie, ale že to zkonzultuje s Fléglovou v Olmíku, ale asi budou chtít izotopové vyšetření pro jistotu, někdy ve 3-4 měsíci věku, tak nás asi čeká Olmík o prázdninách. Už se fakt těším 😝
Doufala jsem, že aspoň třetí beruška toho bude ušetřena, ale holt to mají všechny tři naše kočenky.....

jenny20061
23. dub 2010

Děkuji Luciso moc, tak to máš teda trápení, a že všechny tři holky? To je zajímavé. Ach jo místo, aby si člověk užíval radost z miminka, tak jezdí po špitálech a bojí se o zdraví svých dětí ☹

ralelo
23. dub 2010

Jenny příkrmy v Olmíku jsou děs.Je to namixovaná zelenina v lahvi, každý den to chutná stejně, kaše je taky v lahvi docela bez chuti.Skleničky si vzít můžeš, oni ti je tam ohřejou možná že by ti i dali horkou vodu na kaši.Zas ale ta tekutá polívka i kaše má výhodu že se počítá do příjmu tekutin.

Luciso teda jste si užili, chudina malá. Já nevím, mi ta sestra co je u Malé nějak nesedí, spíš mi seděla ta před ní, s tou jsme vždycky pokecaly, myslím že se jmenovala Renátka 😉

lucisa
23. dub 2010

Jojo, ralel, Renátka byla fajn, měla i takový jiný přístup k dětem. neříkám, že tahle je špatná, ale mám z ní pocit, že se víc bojí, aby dětem neublížila a ta nejistota je pak znát, či co.
Renátka měla nějaké problémy právě s Malou, nějaké osobní antipatie, prý se po ní vozila. Teď by měla dělat na vlastní pěst nějakou ošetřovatelku na Jesenicku, ve Vrbně snad, stará se o seniory, injekce, převazy, rozvoz léků, aspoň mi to říkala, než odešla. A asi má i větší klid na práci, kdo ví 😒

jenny, držte se, nás to asi taky bude čekat, uvidíme. Teď v květnu ještě jedeme na kontrolu s nejstarší ke Šmakalovi, ale jen na otočku do ambulance naštěstí.

blanka.k
23. dub 2010

Ahoj holky,
zdravím vás a přeji ať jsou vaši malí co nejdřívě ok. Asi před 4 měsíci jsem si vás torchu četla, když nám v 20tt řekli o dilataci na velkém UZ, ale nějak jsem to neřešila, mudr. řekla, že do dalšího UZ v 30tt se to spraví 😉 Skutečnost byla jiná, dilatace v 20tt 6mm, 25tt 7,8mm, 30tt necelý 1cm, dál už to prý nemá cenu zkoumat, že se musí počkat do porodu, když jsem se ptala, co to pro nás znamená, tak jak moje gyn, tak v Prenatalu v Brně, kde nám to takto 3x naměřili, nám jen řekli, že to nemáme řešit, že času dost, že jen u porodu to musí vědět, aby pak včas zajistili příslušná vyšetření. ☹ Co jsem si vás tak pročítala kdysi, tak vím, že většina má dost velké problémy, u nás to snad vypadá, že močák nějak funguje, že by nás pak měly čekat jen nějaké kontoroly, max. prášky, žádná operace. Porod se mi blíží a začínám nad tím přemýšlet, tak by mě zajímalo, co nás přesně po porodu čeká (pokud se to povede, budeme rodit ve FN v Bohunicích), ev. kam se v Brně pak s tím chodí atd... 😉 Předem díky za odpovědi a držím všem palce, ať jsou vaši mrňouskové co nejdřív fit a v pořádku 😉

hancas
23. dub 2010

jenny.....nás při přijentí ptali jestli pije mlíko a jaké řekla jsem BEBU hA a oni nám řekli tu tady nemáme dovezte se jí,a když jsme tam byli tak maminky tam měli příkrmy nepočítej s tím že ti dam něco dají navíc 😀

hancas
23. dub 2010

lucisa.....to mě na dětském nejvíc sra.o 6 sester kolem malé a nebyli jí schopny odebrat krev,napřed z loktu nic,asi 4x píchali pořád nic pak na zápěstí které jí tam lámali taky nic dopichaná všude a nakonec jí to vzali z prstu 🙂 jsme myslela že mě fakt jeb.ne,sestry na dětkým a neumí píchnout nebo najít žilu to je opravdu neskutečné a pak se děti nemají bát doktorů když vidí a cítí jak je trápí tohle mě nejvíc žralo,pak jdeme k nám na odběry kreve a hned žila a během3 min venku a to nejsou pohotovost ani dětské.na dětským by to mělo být hned a né půl hodiny 😒

saruspec
23. dub 2010

luciso,o prazdninách je v olomouci dětské zavřené opravuje se ,jinak by malej už šel na operaci tak musíme počkat až se to opraví a v září nas to čeká to bude mít Maty rok tak to bude mit krásné narozeniny.

sisip
23. dub 2010

Ahoj holky,tak s těch příkrmů mám právě taky strach , není na to jak doma, víš co jí dáváš a tak, kdo ví co tam všecko rozmixují a ještě aby s toho chytla tak střevní chřipku co tam furt mají. Nás operace čeká asi tak za 3měsíce aspoň tak nám to říkal Šmakal. Jo holky a jak dlouho musí malá po operaci jen ležet? může se třeba překulovat na bříško a zvednout na odkrknutí? jenny: už se vám to blíží co, bobci, tak se držte 😉
saruspec: no snad tam po té rekonstrukci udělají konečně kuchyňku pro maminky aby jsme se nemuseli furt doprošovat pro vodu atd...

sisip
23. dub 2010

Jo a která to je ta dr.Malá? taková ta černovlasá na mikádo? Mi měli jen Flegovou

lucisa
23. dub 2010

sisip, ne, dr. malá je nefroložka od nás z Opavy, je nás tady docela dost Opavaček, tak nám nedošlo, že vy novější nevíte, o koho jde 😔

saruspec, to jsem nevěděla, tak jestli budou chtít malé udělat ty izotopy, tak asi před prázdninami, nebo až pak ☹

jenny, přesně, z té ručičky ji to taky brala tak, že jsem myslela, že ji to zápěstí zlomí. já s ní sice nedělám jako s porcelánovou panenkou, ale přece jen u 4týdenního miminka se chovám opatrně, kostičky mají jemné, a ona takový brutus...

lucisa
23. dub 2010

jo, mmch, když jsem loni ležela s oběma staršími dcerkami u nás na infekčním, protože měly obě rotaviry, tak tu mladší píchala sestra kvůli zavedení kanyly na kapák 3x z každé ruky v lokti, pak 2x z jednoho zápěstí, pak si zavolala na pomoc jinou sestru, tak zkusila 1x druhé zápěstí, a pak se jí to povedlo na noze těsně vedle kotníku.
aňa řvala jak najatá, do toho blila, úplně odpadala únavou z dehydrování, horečky a ještě z řevu a ona ju furt mordovala. až jak přišla ta druhá, tak to šlo.
pak mi vrchni řekla, že sestry mají příkaz 2x píchnout a ihned volat spešl dětskou sestru, ne děti trápit dalšími pokusy. dcera z toho celá vyřízená usnula, já se z takového zážitku klepala celý pobyt v nemocnici a modlila se, ať je kapák ok, aby se to nemuselo opakovat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru