Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

petrakm
10. únor 2012

@tiburcia ahoj,taky mi vyvolavali porod ,v 39tt prirozene,dilatace 25,jiny dr. V jiny nemocnici mi naměřil 34!!ale ono i těch 25 bylo uz dost,naštěstí jen jednostranne..Držím palce

comra
13. únor 2012

@tiburcia tak pak napiš, jak jste dopadli s přeměřením... věřím,že to bude max 7mm a vyvolávat se nebude...

@renca85 poměr výkonu ledvinek máte nádherný. Rozšíření mi taky nepřijde nějak veliké.. parenchym redukovaný není...Nejsem dr..ale já bych sledovala a vyčkávala...

tiburcia
13. únor 2012

Tak holky dneska naměřili dilataci 13mm, dali mě do rizikové poradny a tím to skončilo 😒

@comra 🙂

jasekd
13. únor 2012

@tiburcia no vidis, jak je to pokazdy jinak, do porodu to uz utece a pak uz bude vsechno mereni presnejsi a budete vedet vic. Takze jen poradna, castejsi UZ a jinak zatim nic, zadny hovory o indukci? Tak to je jeste celkem dobre, ne? Pri te bide 😅 Ja to docela spatne prozivala v tom tehotenstvi, ze chudak jeste neni na svete a uz ma "trapeni", pak se narodil a snasela jsem ty vysetreni o moc lip, ted je to takove nerealne vsechno, bojis se, co bude, a pak do toho spadnes, budete chodit na nefrologii na kontroly a bude to takove normalni 🙂 Nas M. ma tu vadu dost velkou a je to spokojeny kluk a nic ho netrapi a to se pak lip snasi 🙂 Jen vydrzet v relativnim klidu do porodu a netrapit se vic, nez je nutne. Kez by dalsi mereni bylo mensi 😉

renca85
13. únor 2012

@comra my prave jen muzeme cekat, mela dvakrat zanet mocovych cest tak ma zajistovacku nevis jak dlouho ji nam muzou nechat?

tiburcia
13. únor 2012

@jasekd děkuju.... máš pravdu, cítím to stejně...je tak maličký a už má nějaké problémy v bříšku a nesu to dost blbě,to je fakt... možná až bude na světě a člověk vidí spokojené miminko, bere to líp 😉

jasekd
13. únor 2012

@renca85 No nas bere kryci lecbu od 4,5 mesicu doted (22 mesicu), cekame na plan. operaci cca do pul roku. Pak to bude brat podle toho, jak ta operace dopadne, takze bohuzel, je todlouhodobe, i nekolik let 😅 My jsem hlidani od narozeni, IMC nemel, ale ma vys. stupen refluxu, proto to musi brat.
@tiburcia Urcite bude lip, hlavne to budes resit, bude nejaka akce, ted jen cekas a misto, aby ses na miminko jen tesila, mas o nej i strach, tady si tim prosla kazda, treba nakonec nebude tak zle, a jsou i horsi vady, to si rikam vzdycky, kdyz mi neni nejlip. Tohle jsou takove hloupe reci, ze nekdo jinej je na tom hur, sama to nemam rada, ale ted resim u dcery neco horsiho a najednou ta ledvinka neni tak hroziva, i kdyz nas ceka operace, jak se mi zdalo. Ale Martin ma tu vadu dikybohu jednostrannou, to se s tim clovek lip smiruje, ze i kdyby bylo nejhur, druha strana funguje dobre. A tak zle nebude, operace by mela pomoct, a vy ji treba ani nebudete potrebovat, uvidis 🙂

tiburcia
14. únor 2012

@jasekd jj taky si říkám, že jsou mnohem horší věci, ale někdy to moc nepomáhá... my jsme o 2 miminka přišli, takže já jsem ze všeho strašně moc vystresovaná a strašně se o něj bojím 😔 ale pevně věřím, že to všecko zvládne 😵 😵 😵

jasekd
14. únor 2012

@tiburcia nepomaha to a nejmin, kdyz ti to cpou lidi, co deti nemaji nebo je maji zdrave 😅 Budiz jim to samozrejme prano... Je to proste nase dite a i kdyz ma jen rymu, tak nas to trapi, to je jasne. Ale verim, ze az se narodi, mozna budete mit trochu starosti s ledvinkama, ale jinak to bude super. Zatim moc necti, co tady pisem, je tu par holek, co maji ty deti skutecne blbou vadu, na druhou stranu i hodne tech, co jim operace uplne pomohla nebo ji ani nepotrebovali a uz jsou za vodou, jednou taky budeme 😵 Uz aby byl brezen, dockala se vytouzenyho mimina a bude lip, ja se bala, i kdyz jsem takovou smutnou zkusenost za sebou nemela, tak co teprv ty 😔

comra
14. únor 2012

@tiburcia no výborně! Skvělé zprávy! Mám radost.. A ted na to nemysli. Mimi je krásné a šikovné. 🙂 Dilatace ho nebolí..Opravdu se uklidníš, až ho uvidíš spokojeně spinkat... 🙂 . Držím palce na rychlý porod 🙂

@renca85 zajištovačka? těžko říct, u každého je to jinak. Nám ji třeba dr.Langer v Praze vysadil. Daník má levou pánvičku rozšířenou(-+18mmm), jednou hraniční hodnoty na zánět(raději ho přeléčili),..Jinak je víceméně bez problémů...
V lednu jsme byli na kontrolních izotopech, ledvinky pracují ukázkově, takže nás v Praze chtějí vidět až za rok. Uvidíme, co řeknou tu v Jihlavě, jdeme v březnu...

jasekd
14. únor 2012

@renca85 Tu zajistovacky berou nejcasteji deti s refluxem jako nas M. U vas tezko rict, kdyz mela ty IMC... Jinak se u deti, co nemaji reflux, plosne nedava, nejsou tak rizikove. tech faktoru je urcite vic a ja je neznam.

renca85
14. únor 2012

@jasekd ja se prave bojim aby ji to nerozhodilo imunitu, bere ji jen vecer. Ona ten druhy zanet mela i bez teploty nic ji nebolelo, tak doufam ze to nemela jen spatne chytlou moc.

renca85
14. únor 2012

@comra my jdeme ted v unoru k nasi nefrolozce a za rok do Olomouce, ale asi tam pujdeme drive, nevis na ty izotoy se chodi kazdy rok?

jasekd
14. únor 2012

@renca85 To se neda nic delat, davam malymu probiotika aspon. Nas M. uz to bere rok a pula jeste dlouho bude. 😔 Ona prokazatelna infekce je tusim od mnozstvi bakterii 10 na 5, nebo od 10 na 3 nahoru, nevim presne, kazdopadne kontaminaci by meli poznat 😉 My to jednou meli a oznacili to za kontaminaci a nic s nim nedelali. To bylo jeste v dobe, kdy jsem to odebirala kvuli neprospivani, ne kvuli refluxu, na ten prisli pozdeji. Ta infekce ma mnozstvi bakterii vetsi.

renca85
14. únor 2012

@jasekd to vam na to neprisli v porodnici? U nas v nemocnici nez jdou maminky domu delaji ultrazvuk mimiskum a tak se na to prislo u nas, a ty dr umej vystrasit, hned ze ma urcite reflux,prekazku no hruza. Beatce davam kapicky ty bio.

jasekd
14. únor 2012

@renca85 Vedeli jsme o tom uz v tehotenstvi, byla jsem na UZ i v Hradci u prof. Eliase, jinak jsem ze S.Cech 😉 U nas v porodnici se UZ plosne vsem miminkum nedela, jen na indikaci, a tu my meli, takze UZ pred odchodem z porodnice, pak pravidelne kontroly a cca v 4 mesicich podezreni na reflux, potvrzeno MCUG, IV. stupen. Reflux na ultrazvuku nezjistis, a Martin ma UZ nalez az podivuhodne pekny na to, jak velky reflux ma, proto na nej nejdriv nemysleli. Reflux se zjisti jen tim rtg kontrastem na MCUG, podle UZ muzes mit jen podezreni, ne jistotu.

renca85
15. únor 2012

@jasekd aha ja jsem z Frydku-Mistku a tady to delaji kazdemu mimcu. Prave kvuli velkemu narustu teto vady. Jeste se chci zeptat ohledne antibiotik davam sumetrolin v lekarne rikala zadne kysele ovoce,moje doktorka ne nefrolozka rikala ze muze ty ovocne sklenicky, ale prece jablko je kysele nekdy, nebo cerny rybiz? Nebo se to tyka jenom ovoce pomeranc, citron co jeste stejnak nemuze jist.

hardlove
15. únor 2012

@renca85 Jak píše jasekd se zajišťovací léčbou je to různý mi máme antibiotika od narození a tět nám je už 22 měsíců a na to že by jsme je měli vysadit to je v nedohlednu a ani nemůžem máme otevřenej močák tak máme větší riziko zánětu močáku. Co se týče IMC malej ho prodělal během půl roku 7x.
Tak jsme se vyšetření nedočkali nějak na nás při stěhování ordinace zapoměli tak to máme objednaný na 8 a 9. března. Jdem jak na mikci tak izotopy. A snad už nás brzo budou operovat záleží jak to dopadne.Dneska by měli dorazit výsledky moče a pozvánka k hospitalizaci.

petasa
15. únor 2012

@comra ahoj,ted 29.jdem na vysetreni VUG,jen ambulantne,pokud nebude stacit k urceni toho kde je prekazka a jaka tak v celk.narkoze nejake vysetreni celych cest pres dutinu ustni az do mocaku a dal.Vse opravili co se tyka dilatace ledvinne panvicky ale moc porad odteka z ledviny do mocaku pomalu a je tam nejaka prekazka.Ted jdem na to VUG,na izotopech jsme byly v prosinci.

petasa
15. únor 2012

@jasekd to by bylo doplnujici vysetreni ,kdyby to VUG nestacilo k urceni toho kde je prakzaka a jak ji dostat ven,Ledvinnou panvicku nam upravili ale ted stale moc neodteka jak ma a mocovod je zuzenej tak hledaj kde je prekazka a jaka,muze to byt i krevni srazenina

petasa
15. únor 2012

HOLKY:VYLUCOVACI UROGRAFIE,zkratka VUG,delali to nejakemu z vasich deti?,Jak to probihalo??Jen vim ze mame byt od dvou rano nalacno,ani nepit a za mame byt v nemocnic CB,V SEDM RANO.To bude boj,hladova,napichovani kanyly,a pry to trva dlouho.Diky za postrehy

comra
15. únor 2012

@renca85 izotopy každý rok? Nevím, spíš si myslím, že ne. ALe určo udělají, když je náhle dilatace větší nebo pak s časovým odstupem, aby viděli, jak se to vyvíjí...

myslím, že prokázaná infekce je od 10na5 nebo 6. Do toho množstív je to kontaminace nebo mi doporučili nový odběr, jeslti to narůstá...

@hardlove moc držímpalce, aby vše bylo dobré...

jasekd
15. únor 2012

@hardlove Kez by se to u vas uz hnulo lepsim smerem!
@petasa My byli jen na DMSA (izotopy) a na MCUG (mikcni cystoureterografie, rtg s kontrastem pres cevku), na VUG ne, at to probiha v klidu. Jinak mi stale neni jasne, a myslim,z e tu nejsem jedina, jak se pres dutinu ustni? vysetri urotrakt? Snad to vyresi jen ta VUG a prijdou na pricinu toho stavu, ale fakt by me zajimalo, co je to dalsi vysetreni.
@comra ja myslim ze 10na5 😉

petasa
15. únor 2012

@jasekd abych se priznala me to taky nejni moc jasny,zatim nam ani nerekl jak by se to druhe vysetreni jmenovalo,ale pokud bude nutny necham si to samozrejmne podrobne vysvetlit a zvazime jestli to je nutny,ale uprimne doufam ze to zjisteji tady z toho.Me to spis prijde ze ten primar se nejak splatl,ze to je pres cevku do mocaku,chce hlavne aby se mu zobrazil mocak,mocovod a cesty k ledvinam.To je to o co nam jde.Mam totiz pocot ze jak pises mykcni cystoureterografie tak ze to rikal jako nazev toho dalsiho,ale nejsem si jista.A to vam delali v narkoze??jA NECHCI ZAS MALOU VYSTAVOVAT NARKOZE JEN TAK PRO TO ABY NA TO MELI KLID.

petasa
15. únor 2012

hOLKY JESTE SE ZEPTAM TAAKHLE.Museli lekari nejake z vasich deti ketre trpi nemoci ledvin kvuli jistemu vysetreni podrobit celkove anestezii??

jasekd
15. únor 2012

@petasa MCUG na 5mesicich bez jakekoli medikace, ted na roce a pul s Dormicum sirup (midazolam), jen to spolknul, na DMSA mu pichli Plegomazin, ten nezabral, takze ho na DMSA v tom tunelu drzeli 3. Dormicum super, dite je pri vedomi, ale utlumene a necha se vysetrit (pokud nenastoupi paradoxni excitacni reakce, to se stava u nekterych deti a ty pak vyvadi jeste hur 😅 ). Narkoza se dava u vysetreni, kde se nesmi vubec hybat a trva to dele, Vendula ji treba mela mit na magnetickou rezonanci, na kterou jsme ale nakonec nesli. Vendula ma jinej problem, ne ledviny.

renca85
15. únor 2012

@petasa jak sla Beatka na MCUG tak ji dali neco do nosanku na oblbnuti a na DMSA dostala oblbovak do zadecku a to jen spinkala.

petasa
15. únor 2012

@renca85 diky,docela by me prave zajimalo jestli by to u nas pri tom vysetreni neslo tak resit jen takhle,misto celkove narkozy teda,ale nevim co je to presne za vysetreni,to by mi rekli a kdyby tohle VUG nestacilo

renca85
15. únor 2012

@hardlove 7 krat zanet a to jste meli zajistovacku?

petasa
15. únor 2012

@jasekd diky,prave si myslim ze doktor podle toho co nase zlato pokazde predvadi pouze pri uz ledvin rovnou premejsli nad celkovou nez nad oblbovackou,protoze Terca ta je uplne silena kdyz ho jenom vidi toho dotkora a je jasny ze musi byt v klidu jinak to vysetreni nebude objektivni.Nam rekl teda ze u VUG JI DA NEJAKEJ CIPEK NA UKLIDNENI A JAK JI ZNAM TAK JEDEN A JEN CIPEK TO U NI ASI STACIT NEBUDE

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru