Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

market79
6. bře 2013

@jasekd No to byl mazec, malý se narodil brzo a ještě jsme ho neměli pořádně ani doma a už jsme byli další 3 týdny v nemocnici ☹ Navíc jsem naivně čekala, že se poměr funkce ledvin zlepší a ono prd ☹

jasekd
6. bře 2013

@market79 No jo, kdovi jak by na tom ale byl, kdyby tu operaci nepodstoupil, zbytecna snad nebyla. Je to hrozne, kdyz se clovek upina na to, ze se to po operaci, ktera je pro nas takovy stres, zlepsi,a ono se to nelepsi 😔

market79
6. bře 2013

@jasekd Malý měl dilataci zjištěnou už někdy od 22tt, takže to bylo všechno rychlé. Byli jsme rádi za jakékoliv zlepšení, ale dneska nám teda dr. moc velkou radost teda neudělal ☹

lucisa
6. bře 2013

@market79 tak to měl malý stejnou operaci jako NN - v 8 měs. prodělala pyeloplastiku, ale u ní to vyšlo (ťuk ťuk), asi do 4-5 let brala udržovací ATB, kontroly každý čtvrt rok u nás na nefru a ze začátku 2x ročně v Olomouci přímo u operatéra, potom v Olmíku jednou za rok a kolem těch 6 let už nás z Olmíku úplně vyřadili, teď jen 2x ročně všechn ytři najednou u naší nefroložky sono, moč, kontrola, odběry.....

market79
6. bře 2013

@lucisa Tak to je paráda, třeba to dopadne takhle i u našeho Marka. My měli zajišťovačku jen 4 měsíce a od té doby jsme neměli ani jednou bakterii v moči nebo přímo zánět. Zlepšil se i poměr, tak nechápu, co se podělalo, že se zhoršil ☹

mamis
22. bře 2013

Zdravím všechny v této diskuzi!
je tady toho napsáno už hodně ale pročíst 112 stranek nezvládnuu 🙂 Ted k našemu trápeni. Synovi (7 týdnů) zjistili již v porodnici (pravděpodobně zvětšené ledvinové pánvičky) po 14 dech po propuštění z porodnice jsme byli poprvé u nefrologa v Praze Ke Karlovu - udělal sono a už to jelo - zdvojené ledvinové pánvičky oboustraně, zdvojený močovod oboustraně a jeden z močovodu - megaureter...a podezření na zadní uuretrální chlopeň a reflux. 14.3. jsme byli na MCUG, tak chlopeň v močové trubici se potvrdila, dokonce i zúžení močovodu, a reflux na jedné straně 5 stupeň na druhé třetí stupeň. 16.3. nástup do nemocnice a v pondělí 18.3. operace - bohužel se do močové trubice dostali jen optikou (zkontorlovali moč měchýř i močovody) ale nedostali se tam tím nožíkem, aby tu chlopeň odstranili. TAk si to urolog pry snažil připravit (to zúžení se snažil rozšířit),po operaci je nakonec malý celý týden zacévkován (to by taky mělo pomoci aby se tam v pondělí 25.3. dostali). Pokud to nepůjde udělají malému epicystomii (čehož se děsím). Malý to zvládá zatím líp než maminka...se sanžím mylset pozitivně, ale chvílema to na mě padne...hlavně jak se blíží pondělí tak se hrozně bojím...Je tu někdo se stejným trápením ?

mamis
22. bře 2013

jo ještě jsem zapomněla jsme na zajištovacích atb bere Unasyn

hardlove
25. bře 2013

@mamis niceho se neboj je to sice strasny kdyz poradne clovek nevi o co jde, ja mam dva kluky s vrozenou adou ledvin i prvni mel a tet i ten mladsi ma epicistostomii. Zni to strasne ale doktori vedi co delaj je to kuli tomu aby jim tam moc co nejrychleji odchazela z mocaku a zbytecne nerozsirovala ledviny a mocovody kdyz moc spravne neodteka a na operacni zakrok jsou moc maly a nelze to provest.Zajistovaci lecbu ma skoro kazdej kdo ma zvetseny ledviny je to aby se predchazelo zanetum a aby se ledviny pri hojeni nezajizvovali.

jasekd
25. bře 2013

@mamis moc vam na dnes drzim palce! Nejlip ti tady asi poradi @hardlove jejich pripad je asi nejpodobnejsi tomu vasemu. Muj kluk na tom nebyl tak hrozne. Zajistovaci lecbu mel taky, skoro 2,5 roku, kdy podstoupil operaci, a asi 2 mesice po operaci mu ji vysadili a zatim tuk tuk, je i nadalebez zanetu. Ty zacatky, kdy nevis, o co jde a co vas ceka, jsou vubec nejhorsi. Doufam, ze to dnes pujde dobre a epicystostomie nebude nutna a kdyz, tak jen na co nejkratsi dobu.
@hardlove jak valcite vy? Myslim na vas.

hardlove
25. bře 2013

@jasekd no ja jsem co tejdenu doktora. Porad tam nosim moc no abych se moc nenudila tak musim s petrem na neurologii a rehabilitace. A to mi jeste nestaci tak jsme si polezeli v nemocnici z bronchytydou a musela jsem odlozit motol na kontrolu jsem 2.4 s obouma tak jsem zvedava jak rada dopadne na sonu a jak se bude resit ta nase bakterka jestli mi nekde sezenou ten sirup nebo bude muset na infuze no ten sirup je taky bomba baleni na max 10dni a doplatek 360kc a lecit se to muze klidne i rok no ja uz se radsi ani neptam zatim to tak trochu neresej kuli ty epi maj podezreni ze je to z toho tak uvidime na cem se dohodnou

lenka40
26. bře 2013

Ahoj holky,tak zitra jede Kuba na kontrolu po operaci,tak jsem zvedava na ty vysledky a doufam,ze budou co nejlepsi.Zitra dam vedet,jak jsme dopadli.

@hardlove Ach jo,vy si teda uzivate:(...myslim na Vas a snad se vse zlepsi...mas toho moc a opravdu nevis co driv:(...

@mamis to je mi lito,co ted prozivate a drzim palce,at operace malemu pomuze a bude lip!!!!

jasekd
26. bře 2013

@hardlove Tak nejak jako ty jsem si pripadala pred rokem. Martin v poradniku na operaci a s Vendulou se jezdilo do Motola, zda nebude postizena, jak ma tu tlustou nozicku, tak zda to neni nejaky syndrom sdruzeny s dalsimi postizenimi. Nakonec z toho vylezla "jen" s tou tlustou nohou, chodi, mentalne je OK az moc, jezdime dale do Motola kvuli zvysenemu riziku nadoru ledvin, jinak je v poradku, ale loni touhle dobou jsem myslela, ze me odvezou. A to na tom byl Martin lip nez kluci, nemel epicystostomii atd, spis me nicilo to kolem Venduly, jeste cvicila vojtovku, na neurologii jsem chodila s obema.. Ted uz je u nas v podstate klid, co se zdravi tyka, chodime jen na ty kontroly s obema, ale zas jsem musela neplanovane nastoupit do prace, protoze mama musela na operaci (mely jsme spolu ordinaci) a ja delat misto ni, takze delam do vecera, stridam ranni a odpoledni, podle hlidani. Takze taky mazec. Kez by se to u vas uz nejak uklidnilo aspon s tim Radeckem...
@lenka40 drzime moc palce, snad to bude dobre 🙂

sisip
27. bře 2013

Ahoj holky, ráda bych se na něco zeptala pokud nevadí. Dcerka má 3 roky a v 7 měsících prodělala operaci,měla cysty na ledvince a ureterokélu. Od té doby docházíme stále na nefrologickou ambulanci. Tedka nám poprvé měřili tlak a malá má vyší tlak než má být ,(nad 100),takže ted musíme chodit každý měsíc na měření. Chtěla jsem se zeptat jestli Vaše děti, když maj problémy s ledvinkama, mají taky vyší tlak a jak se to déle řeší? Děkuji

lenka40
27. bře 2013

Ahoj holky, tak dnesni kontrola dopadla vyborne a budeme vysazovat sumetrolim,huraaa....ale i tak budou nervy,pokud prodela opet zanet,tak bude muset na MCUG a musel by zrejme na operaci druhe strany:(...jsem tak stastna a doufam,ze uz bude jen a jen dobre!!!!Bude brat pouze ten brusinkovy sirup...

jasekd
27. bře 2013

@lenka40 gratuluju 😵
@sisip Martovi merili tlak jen parkrat a mel ho v norme, takze nevim...

lenka40
27. bře 2013

@jasekd diky🙂...

boomer
29. bře 2013

Zdravím všechny 🙂 ač nerada, ráda bych se přidala do Vaší diskuze. Včera ve 21. týdnu mi zjistili dilatace KPS (rozšíření levé ledviny) třetího stupně. ☹ Měla jste to taky některá tak a jak vám to řešili? Bylo mimčo po narození v pořádku? Děkuji moc za informace. Iveta

mamis
29. bře 2013

Ahoj,
tak v podnělí se operace podařila. Malý má ted na 10 dní zavedenou cevku, za týden v pátek nám ji vyndají a pak za další týden půjdeme na kontrolu na urologii a tam mu dr. zkontroluje jak má močovou trubici průchozí. Když to bude OK, tak další kontrola prý za 3-4 měsíce, ale to by bylo zase pod narkozou. Má to zúžení velké na cca 2,5 cm močové trubice. Ve středu nás pustili domů, a změnili nám léky místo Unasynu bere ted malý Sumetrolim.

TLAK tak ten malému měřili v nemocnici několikrát denně a má ho v pořádku.

@hardlove jak mas stare děti? já mám dvě holky 5 a 3 roky (u nich žádné problémy nebyly) a ted d třetice se nám podařil ten kluk Mišan a ten má takové trápení.

tiburcia
30. bře 2013

@market79 to mě moc mrzí ☹

tiburcia
30. bře 2013

@boomer malý měl rozšíření IV stupně, chodila jsem na kontroly do rizikové poradny, kvůli jeho nálezu porod vyvolávali dříve (o 2 týdny), po porodu měl hned sono kontrolu, chodili jsme do nefrologické ambulance (sono,moč), byl na vyšetření scintigrafie a MCUG a v 8 měsících ho operovali 😉 držím moc palce!!!

tyrisa
5. dub 2013

Ahoj všem...tak nám plánují operaci malého....Dr. chce v polovině června,ale já je poprosila o termín po létě,tak snad mě vyslyší.....mám hrozný strach...vždyť mu v červnu bude rok teprve ☹

andelina
11. dub 2013

@jasekd Ahoj holky, zdravím Vás, dlouho jsem tu nebyla. Jen chci popřát hodně sil, u nás VUR 5st. a vada na močovůdku, po operaci stále vše v nejlepším pořádku, přeju Vám to samé :-*

sarinkaropuska
25. dub 2013

@klaudies ahojky mě to dnes taky zjistili jsem ve 25tt

sarinkaropuska
27. dub 2013

ahojky mam taky dilataci panvicka jsem 25tt myslite že to ma něaky vliv na mimco?

saruspec
28. dub 2013

sarinkaropuska no ja si myslím,že muže ale taký nemusí.muj malej ma těžkou dilataci panviček ma po třech operacích a ted 16.5.jdem na zakrok napichnou tu ledvinu střiknou ji a zkusi ji oživit a pak se bude rozhodovat jestli mu ji vemou.a když zjistili to ja taky byla v 25týdnu těhotenství a pořád se mně ptali jestli ja nebo někdo z rodiny to neměl.ale neboj určitě to bude vše v pořádku.
🙂

jasekd
28. dub 2013

@saruspec drzim moc palce na dalsi zakrok.
@sarinkaropuska zalezi, jak je ta dilatace velka. U meho syna byla mala, spis nas kazdy uklidnoval, ze to nic nebude. Nakonec bylo, malej je po operaci. Proti jinym detem tady ale nemel az tak vaznou vadu. Prislo se na to vcas, bral pres dva roky antibiotika a tim, jak byl hlidanej, neprodelal ani jednu infekci mocovych cest. Po operaci uz leky nebere, zatim vypada vse OK. Na druhou stranu znam ve svem okoli dost lidi, co byli jen sledovani a rustem ditete se dilatace sama upravila a nemuseli na zadny, ani malinky, zakrok, a takovych znam vic nez tech s vaznejsim prubehem (pokud samozrejme nepocitam lidi z tehle diskuse). Budete vic sledovani a pokud dilatace neni nejak hroziva, resi se to az po porodu v nefrologicke ci urologicke poradne. Ja rodila normalne v terminu , spontanne, v "okresni" porodnici, po porodu udelali UZ ledvin a pozvali nas do poradny. Ve vaznejsich pripadech se rodi ve vetsi porodnici, nekdy se porod vyvolava, nekdy jde miminko na zakrok brzy po porodu...ale to se vse jeste dozvite. Drzim palce, at vada neni vazna 🙂

tyrisa
29. dub 2013

Operace 18.9. 😝

renca85
1. kvě 2013

Ahojky holky, po delsi dobe se hlasim, precetla jsem si par stranek vubec nemam cas☹ doma mam male kliste a nechce se me pustit☹ Bea je bez zanetu ted jsme byli u nefrolozky ta zase namerila 15 mm APER predtim mela 7 mm rikala ze to muze byt jak rvala ona se doktoru strasne boji☹ Holky co mate papirek na moc jak dlouho to nechate zbarvit? Me rikaji ze se ma vycurat a hned prilozit k barvam a vyhodit. ma rymu je cela nastydla v noci nemuze dychat zitra valim k Dr. i s moci

saruspec
2. kvě 2013

@jasekd dik,dneska jsme měli jit na rtg břicha a panvičky a malej ma horečku a rýmu snad to zvladnem.

akinan
29. kvě 2013

Dceři to zjistili taky když byla miminko, Ted je jí 8 a ždáné problémy s tím neměla. Jen když byla nachlazená, tak jsme chodili automaticky na moč.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru