Dilatace ledvinové pánvičky. Máte zkušenost?

klaudies
20. lis 2007

Ahoj, nezjistili některé z vás u mimča během těhotenství dilataci ledvinové pánvičky? Prosím o vaše zkušenosti...díky moc.

fredanek
20. lis 2007

Ahoj Klaudies,mojí kamarádce to zjistili asi když byla ve 20tt.Nedávno porodila.Ještě budou dělat mimi nějaké vyšetření a asi půjde na operaci.Ale doktoři jí řekli ,že se nemusí bát.Jinak přemýšlím jestli nám vůbec na uzv vůbec ledviny kontrolovali. 😒

klaudies
autor
20. lis 2007

já jsem právě ve 21 týdnu a dnes mi to zjistili, tak jsem z toho hrozně vyplašená 😢

asiko
21. lis 2007

Kamarádce to zjistili taky asi ve 20 tt.Říkali jí,že to má velké procento mužských plodů.Pokud se to prý nadále "nezhoršuje" není to nic vážného.Až se narodí,určiě to budou jetě vyšetřovat.

fredanek:jestli Ti na UZ nic k ledvinám neříkali, tak je všechno OK.Určitě by cokoli zaznamenali,my jsme měli určitý problém(nesouvisí tedy s ledvinami)a preventivně nás po 3-4 týdnech zvou na kontrolní UZ.

Jinak všem přeji kásná, zdravá miminka 😉

pebi
24. lis 2007

ahoj, Anetce to zjistili až po porodu, na utz bylo vždy všechno ok. po porodu to zjistili, mudr říkala, že když se to nebude dál zvětšovat, tak to nevadí, i kdyby to tak zůstalo...v 6ti týdnech to měla stejné a ve třech měsících byla jedna pánvička už úplně v pořádku a druhá ještě malinko zvětšená, takže další utz v půl roce.

mysulka
24. lis 2007

Ahojky, u nás taky zjistili malinkatou pánvičku, ale docela mě překvapila léčba, kterou nám vysvětlili, neboli to, po čem se to hned zlepší, tak jsem o tom mluvila s jinýma odborníkama a ty se divili, že to v životě neslyšeli. Ale zatím jsme na čárce před nemocí, tak nás jen sledujou a zatím je to O. K.

Jak vám řekli, že by to léčili?

pebi
25. lis 2007

mně to neřekli

mesulka
25. lis 2007

My jsme byli minulý týden na ultrazvuku ledvin, protože máme v rodině dědičné problémy s ledvinama, tak jsem se domluvila s doktorkou, že to zkontrolujeme i malé. A na tom utz nám řekli, že máme jednu pánvičku zvětšenou. Vůbec nevím co to znamená, ale v úterý jdeme do nefrologické poradny, tak tam nám snad řeknou víc. A taky nám nikdo neřekl, jaké vyšetření jí budou ještě dělat. Jenom jsem slyšela, že jsou ty vyšetření strašně bolestivé, tak se docela dost bojím co přijde.

scharfinka
17. bře 2008

Ahojky,
rada bych vedela jestli je tu nekdo, kdo ma vetsi zkusenosti, kdyz Vam u miminka zjistili dilataci ledvin. Jsem ve 21 tt a na utz mi dr rekl, ze ma dilataci obou ledvin plus minus do 8 mm. Nic vic mi k tomu ale nerekl, jen, ze to budou sledovat a lecit se to neda a nabidl mi amniocentezu, pry aby vyloucili nejakou nejake ty geneticke vady. Jsem z toho trochu v soku, vubec jsem nevedela, ze je to priznak nejake vady?

wsmoulinkaa
20. únor 2009

ahoj tak obnovuji diskuzi...dnes mi zjistili také dilataci ledvinových pánviček-také mě to trápí, ale musíme to přežít, když si uvědomím, že jsou horší vady tak jsem v celku klidná, ale zároveň netrpělivá na další ultr, jak to bude. Tak ani nevím jestli to mám říct manželovi, nechci ho stresovat, asi si to nechám pro sebe do dalšího ultr.
Holky držte se-my máme dilataci 7mm

kocicinka
20. únor 2009

Ahoj, omlouvám se za hloupý dotaz, ale co je ta dilatace? Nám řekla paní doktorka na utz ve 23. týdnu, že máme trochu zvětšené ledvinové pánvičky. Ale prý minimálně, je to skoro v normě, prý to dnes mívá hodně dětí. Jen to má pak někdo zkontrolovat ve 30. týdnu. Jinak v rodině máme taky dědičné ledvinové onemocnění ( polycystozu) ale jen mírnou formu.

wsmoulinkaa
20. únor 2009

ahoj to je jen jejich takový odborný nadpis, ale jinak se jedná o záněty močových cest potom po porodu. Ale chlapci jsou na tom lépe...hoky jsou víc náchylnější......dilatace přesně ani nevím-zjistím si to na inter. 😉

wsmoulinkaa
20. únor 2009

už vím...dilatace je rozšíření!!

wsmoulinkaa
20. únor 2009

koči my teda vrodině nic nemáme ale manžel to fakt nevím....to je fakt to se zeptám... 😕

aniii
23. únor 2009

ahoj,
wsmoulinka a nabídli vám odběr plodovky?

wsmoulinkaa
23. únor 2009

ahojky ne ne to mi nenabídli a asi bych na to ani nešla, stačí toto, že máme ten nález...už jsem s tím smířená ale nic to neznamená v těhu...po porodu se třeba pokud to nevymizí musí miminka užívat třeba půl roku antibiotika...ale kdo ví jak co bude. A ty jdeš na plodovku?? 😲

katynaa
23. únor 2009

holky, nestresujte se, ve vetsine pripadu se to srovna (do porodu, nebo po nem).Hledala jsem o teto veci info na netu.

pebi
23. únor 2009

Anetka nikdy žádné antibiotika neměla...jak jsem psala výše, má to od narození

wsmoulinkaa
23. únor 2009

...mě dnes říkala dr že dávají i antibiotika....tak nevím ale asi záleží jak to všechno probíhá...

a anetce to zjistili na genetu anebo až po poru??

wsmoulinkaa
23. únor 2009

jj už to čtu-po porodu, a jak se cítí?? nemáte zatím žádné záněty atd??

pebi
25. únor 2009

úplně bez problémů, zatím vůbec nic 😉 , jednou ročně chodíme na kontrolní sono a vypadá to, že to bude dobré 🙂

wsmoulinkaa
25. únor 2009

a jak to sono dělají?? prý je to bolestivé?? nebo to jsou zas jen řeči?? 😒

pebi
25. únor 2009

svlíkneš mimčo, položíš na záda, doktorka naplácá na bříčko trochu gelu, vyšetří, otočíš na bříško, vyšetří zezadu a je to 😉 ...vůbec to nebolí, je to normální ultrazvuk

aniii
2. bře 2009

wsmoulinkaa, nám na plodovku taky neposlali, ale bohužel my máme tu vadu ledvinových pánviček tak velkou, že se nyní rozhoduje, jestli se nemá přerušit těhotenství 😢 . stále doufáme, že se to zpraví, ale i když těhotenství zůstane, tak je riziko, že se miminko narodí s vážnou vadou obou ledvin.

wsmoulinkaa
2. bře 2009

...a ve kterém jsi týdnu?? ježiši nestraš mě...to bych teda těhu nepřerušila!!!! držííím mooooc palce at jsme fit!!! taky dám vědět jak jsem dopadla, ale až 19tého!!! 😒

wsmoulinkaa
2. bře 2009

a kolim mm máte to rozšíření?? píšou že tak do 1cm možná víc to ještě může být! 😔 😕 😕

argousek
2. bře 2009

Ahoj holky, náš chlapeček to měl taky. Když mu bylo asi 5 měsíců, tak měl infekci v močových cestách, protože díky tomuhle rozšíření se může stát, že hůř odtéká moč a může vzniknout infekce. Vždy když má teplotu nad 38°C tak se mu musí odebrat moč, aby se vyloučil zánět. Ale stalo se nám to jednou, přeléčili to antibiotiky a jinak s tím zatím potíže neměl. Teď jsou mu dva roky a každý rok chodíme na kontrolu ledvin ultrazvukem, je to nebolestivé vyšetření, něco jako když dělali uzv vám v těhotenství. Takže nebojte prckové budou v pohodě 🙂

wsmoulinkaa
2. bře 2009

díky..... 🙂 😵 😵 😵

wsmoulinkaa
3. bře 2009

agr teda to byl bojovník velkej ve 26tt byl na světě a je z něj tak krásnej kluk!!! To vám gratuluji!!!! 😵 😵

maki87
6. bře 2009

Ahojki holky, včera jsem se vrátila s nemocnice, kde si mě nechali na pozorování kvůli dilataci led. pánvičky, páč jsem ve 24. týdnu, tak jsem byla ze začátku hodně vyděšená. Začalo to jako nevinná blokáda zad,ale později se přidali horečky a po týdnu né a né skončit.Doktor mi teda udělal spešl vyšetření krve a moči a poslal k urologovi.Ten mi oznámil, že si mě nechají na pozorování v nemocnici a nasadí ihned antibiotika. Naštěstí se to po třech dnech zlepšilo!!!a mě pustili domů!Kdyby se to nezlepšovalo tak by mi zavedli do ledviny hadičku a ta by moč odváděla přímo do močového měchýře.Zákrok se dělá v lokální narkoze a trvná něco kolem 10 MINUT.Taky mi řekli, že je to způsobeé tím, že děloha tlačí na okolní orgány a krapet je deformuje, ale že v těhotenství to je úplně běžný stav!Tak holky zbytečně nešilte, já už se taky uklidnila. mám akorát antibiotika a malej prcke je tky v pohodě🙂 🙂

wsmoulinkaa
6. bře 2009

ahoj maki....ale tu dilataci nemáme my,ale naše miminka....tak proto ten stres 😒 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru