Dilatace mozkových komor. Máte zkušenosti?

lsx
30. bře 2012

Ahoj, máte někdo zkušenosti v těhotenství s dilatací mozkových komor u mimíska? Jsem v 21tt, byla jsem na UTZ a příští týden musím jít znovu, ale už do nemocnice pro vyloučení dilatace mozkových komor. Jsem z toho dost na nervy, to čekání týden bude asi nejdelší v životě. Jinak všechny testy, co mi dělali, dopadly dobře, žádné velké riziko vrozených vývojových vad. Stalo se vám tohle taky a pak bylo mimčo naprosto v pořádku? Díky za info.

jabluncanka
30. bře 2012

Záleží na pohlaví dítěte...většinou se ale přebytečný mok po porodu "vyčůrá"... 😉

lsx
autor
30. bře 2012

to je vtip?

palomitacheca
30. bře 2012

@lsx Mám pocit, že přesně tohle jsme měli u prvního syna. U jedné mozkové komory vyšla zvýšená hodnota, doktorka nám k tomu nic moc neřekla, jen že máme za 2 týdny přijít na kontrolu. Byla jsem z toho dost špatná, tak jsem koukala na netu, co to vlastně znamená. Docela mě uklidnil synovec mé tety, který byl zrovna u nich na návštěvě. Je to gynekolog genetik a vysvětloval mi, že se to v těhotenství stává, ale že ve spoustě případů se to za pár dní zase samo spraví, tak že se nemám bát. Za 14 dní jsme šli na další kontrolu a výsledky už byly v normě. Po porodu ještě synovi v porodnici udělali ultrazvuk hlavičky a i tam mi řekli, že je to dobrý. Tak se zatím zbytečně nestresuj, ono se to s velkou pravděpodobností srovná samo 😉

bureska
30. bře 2012

Nam to zjistili taky, jeste v kombinaci s diletaci ledvinovych panvicek. Oboji se do 30tt samo vstrebalo. Bylo mi receno ze se to stava a castejsi je to u chlapecku. A ze tim, jak miminko roste se to vstrebava. Po porodu se to jeste kontroluje ultrazvukem, ale ve vetsine pripadu to byva v poradku. Tak hlavne nestresuj, vstreba se to stejne jako u me.

lsx
autor
30. bře 2012

@palomitacheca
@bureska Moc děkuju za informace a za podporu. Doktorka mě tam posílá taky proto, že má moc hlavičku moc nízko, takže tam špatně viděla tím utz. No snad se do týdne ještě nějak líp otočí a bude to líp zřetelný. Zatím mi přijde, že kope pořád na stejných místech, takže hlavičkou je asi pořád dole. Už to takhle trvá dlouho.

palomitacheca
30. bře 2012

@lsx Tak uvídš, třeba to mohlo být i tou špatnou přístupností a bylo to tím zkreslený 😉 Já byla včera na velkém UTZ, miminko mělo taky hlavu v mé pánvi, ale všechno vypadá dobře. Mám dokonce pocit, že ty mozkový komory ani doktorka neproměřovala.

bureska
30. bře 2012

@lsx drzim palce at to dobre dopadne. Urcite to bude vse v poradku. Mne rekli, ze pokud by slo jen o tu diletaci na mozku, tak by to neresili, ale protoze to bylo i na ledvinach, tak se to muselo sledovat. Me teda posilali i na odber plodove vody, ale to jen proto, ze ty problemy byly dva. U tebe to nebude urcite nutny a bude vse tak, jak ma

bynote
15. srp 2019

Prosím o vaše zkušenosti. Ve 21 tt mi na UTZ zjistili rozšíření obou mozkových komor. Jedna 11mm a druhá 13mm. Momentálně cekame na výsledky plodové vody a odběr krve. Výsledky a kontrola za týden. Ostatní na UTZ se jevilo v pořádku.

diaryss
24. zář 2019

@bynote Dobry den, mohu se zeptat, jak to dopadlo? Potkalo me neco podobneho, dnes jsem se to dovedela, tak jsem z toho hodne spatna. Mame to 14,6mm. Dekuji

rozitta
26. únor 2022

@diaryss dobrý den, jak to u Vás prosím dopadlo s těmi mozkovými komorami? Máme podobnou diagnózu, a nemohu k ní najít téměř žádné diskuze, zkušenosti. Děkuji za odpověď..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru