Dilema-neštovice nebo ruka-noha-pusa

milius
18. srp 2018

Prosím o radu a zkušenosti.
19timěsíční dcera měla ve středu a čtvrtek teploty, protivná, nechtěla jíst.. Ve čtvrtek se jí objevil první pupínek na vnitřní straně stehna. V pátek už jich bylo okolo víc, taky pár na lýtku, na pažích, jeden mezi prsty na nohách. Dneska má tři kolem pusy, taky má flíčky na ploskách a malé pupínky na prstech. Tak jsem si říkala, že to bude ruka-noha-pusa. Ale dělají se jí další na zadečku, na stehnech, na krku, na nose, u ucha, tak nevím, jestli to nebudou neštovice. Za 10 dní máme jet na dovolenou, s neštovicemi asi to nepůjde.
Starší dcera měla ruka-noha-pusa a vypadalo to jinak, měla drobné pupínky na ploskách a dlaních a trochu na předloktí a lýtkách, ale jinde ne. A tyto jsou velké, kdyby to neměla na ploskách a dlaních, tak bych řekla, že jsou to neštovice. Máte zkušenosti s neštovicemi na prstech, ploskách a dlaních?
Díky

priefi
18. srp 2018

@milius je v pupinkach tekutina, pupinek pak praskne a je tam stroupek? Pokud ano, budou to nejspis plane nestovice

milius
autor
18. srp 2018

V některých je a v některých ještě ne. Vím, že tak probíhají neštovice, jestli se udělají stroupky zjistím az za pár dnů. Jen mě máte ta lokalizace. Jde mi o tu dovolenou, jestli ji mam rusit nebo ne.jinak prostě počkám jak se to vyvine

smuclik
18. srp 2018

My měli syndrom ruce-nohy-usta všichni tři (obě děti a i já, těhotná). Syn a já jednovecerni horečka 40°C a dcera "jen" opar na rtu. Ale vyrážka na ploskách nohou, na dlaních a v puse byla shodná u nás všech, nikde jinde než na těchto místech se neobjevila. Takže myslím, ze by Váš případ byly spíše neštovice.

svetlunda
18. srp 2018

Naše prvorozená měla neštovice naprosto všude, na víčku, uvnitř ucha, mezi půlkama, v genitálu i na těch dlaních a ploskách nohy, no prostě všude.....
když jsem jí natírala byla celá bíla 🙂

janaaanna
18. srp 2018

@milius my zrovna mame usta-ruce-noha potvrzene od doktorky a ma to take po celych nozickach, na stehnech, v plince, na usich, kolem pusinky. Nemusi to tedy byt jen dlane a chodidla. Dcera ma sklony k AE, a to pry je horsi prubeh. Nema to tedy na brisku a na zadech, ale ty nohy a zadecek, to je strasny ☹

milius
autor
19. srp 2018

@janaaanna právě malá to taky nemá na zadech a bříšku. Což by bylo na neštovice divné. A za jak dlouho jí vyrašily všechny pupínky? Protože dceři raší nové pupínky i dnes čtvrtý den. Což by zase byli neštovice..nevím co na to doktorka, protože známá mi říkala, že dceři diagnostikovala neštovice dvakrát!!což je blbost, takže poprvé se musela splést..

marcicek84
19. srp 2018

@milius tak si zajdi k dr.nebo na pohotovost a bude jasno, my meli po pupinkach do 10 dni,zalezi kdy bude posledni vysev,ale tyden byl horor malou to hrozne svedilo

ladylass
19. srp 2018

u nás syn neštovice, jen pár pupínků první na krku a pak prostě různé po těle, pak dcerka ta pupínky všude i na pipce a k tomu i manžel a ten měl hlavně hlavu jakoby prostě vrchní část těla nohy vůbec.... takže záleží dítko od dítka, jiank si myslím že neštovice to budou možná by pomohlo foto

ladylass
19. srp 2018

pupínky syn rašili 3 dny dcerce 4 dny a manželovi 6 dní pak přestali

janaaanna
19. srp 2018

@milius nam to rasilo tak 5-6 dni, uz jsem mela pocit, ze to nikdy neskonci. Na obliceji ma tedy jen jeden (u pusy), nema ve vlaskach (ale na usich jo), nema brisko a zada. Drzim palce, at je to rychle pryc. My jsme zrusili spoustu aktivit, protoze to je dlouho infekcni a celkove nam to dlouho trva. Je to otrava, takhle o prazdninach...