Dítě očkované Priorixem a já jsem těhotná. Co teď?

beatris
20. led 2013

Prosím poraďte - určitě se tady najde někdo,kdo má prcka okolo 1,5 roku a nechali jste ho očkovat Priorix (proti spalničkám,zarděnkám,příušnicím).
Určitě nastala i reakce na očkování - teplotka,pár pupínků. A u toho jste byly těhotné!!!Určitě nejsem jediná kdo by chtěl dítě po 2letech.
Byli jsme na očkování z kraje ledna.Nyní jsem objevila // . Co teď???

kaaca11
20. led 2013

Jsem na tom úplně stejně, také jsem sem včera dala tu samou otázku. // jsem našla v pátek, dítě jsem nechala očkovat v pondělí. Podle lékaře na www.naseporodnice.cz to nevadí, na internetu jsem našla, že může vadit více Priorix - Tetra u žen, které neprodělaly neštovice. Nebezpečné jsou zarděnky, ale proti těm jsme očkované z dětství. Snažím se být v klidu, zítra se budu objednávat na gyn., kvůli pozitivnímu testu, rovnou se jich na to zeptám, případně zavolám dětské dr. a dám vědět 😉 Mě spíš trápí rýma a nachlazení, taky mám strach, aby to neublížilo miminku.

maladama
20. led 2013

viz http://www.vakciny.net/PORADNA/poradna.html , zhruba v půlce stránky:

Protože byl Váš syn očkován výhradně vakcínou proti spalničkám, příušnicím a zarděnkám, nemusíte se obávat, že by to ovlivnilo průběh Vašeho těhotenství nebo vývoj plodu. Bylo provedeno mnoho studií, které prokázaly, že riziko přenosu vakcinačních virů na osoby v blízkém okolí je velmi nízké nebo žádné, a pokud k přenosu dojde, neovlivňuje to těhotenství nebo vývoj plodu. Nemusíte se tedy obávat, že byste byla tímto očkováním Vašeho syna ovlivněna.

dasty79
20. led 2013

Já si myslím,že to ničemu nevadí.My jsme byly očkovat asi před 14dny a dr. se mě třeba vůbec neptala,jestli jsem nebo nejsem těhotná.
Pak akorát říkala,že mohou být teplotky,že se může malá osypat.Že se to má sledovat asi 3týdny.No a třeba ven můžeme,mezi děti taky a mezi těhotný taky určitě.Minulý týden u nás byla moje těhotná sestra a v pátek jsem byla u kamarádky se podívat na miminko a byly tam ještě 2 těhulky.Tak to by asi odprdlo hodně miminek ☹ Určitě by na to někdo upozornil.
Já jsem někde četla,myslím na www.porodnice.cz že by to ničemu vadit nemělo.Tam jse spousta dotazů a odpovědí.
Že by musela být očkovaná matka nyní,aby se to dostalo na plod...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru