Dítě ve 21 letech, je to brzo?

kolani21
18. zář 2014

Zajímal by mě Váš názor. Mě je 21, příteli 25 spolu jsme 3 roky. Oba by jsme chtěli mimčo v tom problém není ale z obou stran od rodičů slýcháme že jsme na dítě mladí, že jsme spolu teprve chvíli, co když se rozejdeme? A pořád podobné otázky a odrazování. Já osobně si myslím že jsem na dítě připravená. Tak co myslíte je brzo nebo by jsme se měli řídit svými pocity? Děkuji

andelka
18. zář 2014

Pokud k tomu máte i odpovídající zázemí, tak je to přece jen vaše věc. Jste dospělí. Já taky dělala věci jinak než chtěli rodiče..bohužel po letech se ukázalo že měli pravdu 😅 ale byly to moje rozhodnutí a já vím, co mě k nim vedlo a nemusím se nikomu zpovídat.
Záruku že se nikdy nerozejdete nebudeš mít nikdy. Mladí jste, ale dneska je trend starších maminek, i mladších. Záleží na každém.
Jen bych poradila pořádně to probrat a vědět jací opravdu jste, jak reagujete v zátěžových situacích, protože rodičovství většinou hodně změní a hodně se projeví. A pak se handrkovat o dítě a výživné a kde co s někým kdo se ukázal jako nevhodný partner..No jak říkám, jistotu nemáte nikdy, ale po hlavě do toho skákat taky netřeba. Jste spolu 3 roky, jak dlouho spolu žijete? Plánujete třeba i svatbu?

smardik
18. zář 2014

řidte se svými pocity, rodiče za vás dítě vychovávat nebudou, ani ho život. Je to váš život, vaše rozhodnutí tak by to měli respektovat

nevesta2013
18. zář 2014

Pokud máš vyřešené 3 základní otázky - kde, s kým a za co mít dítě - tak není co řešit ,o))

zuzana_ka
18. zář 2014

@kolani21 klasika rodičové...

Moje sestřenka bude mít dítě v 27 a i tak je blbá, že si dítě pořizuje...
Já měla dítě v 25 po bakalářovi a taky jsem blbá 😀
Takže žádný stres. Až se to malé narodí, tak všechny výčitky pominou 🙂

boruvka16
18. zář 2014

Mě je 23 a kolikrát už jsem kolem sebe slyšela, že jsem na dítě mladá a měli jsme počkat. Podle mě je ale úplně jedno, co si kdo myslí- pokud se na to cítíš a zvládnete to finančně, tak proč ne 🙂

pejtho
18. zář 2014

Pokud máte pro dítě připravené zázemí, oba dítě chcete...tak nevidím důvod, proč se ptát rodičů na souhlas 🙂

nuali
18. zář 2014

Bylo mi 21, když jsem otěhotněla a naopak mamka mi řekla, že věk na to už mám a taťka dojatý, jakou mu dělám radost. Není tolik důležitý věk, jako chtít to dítě a mít pro ně zázemí - kde bydlet, z čeho všechno platit. Pokud mimčo oba chcete a můžete mu dát domov, tak nehleď na cizí názory a řiď se vlastním 🙂

nkubountova
18. zář 2014

Me je 19, manžel je o 6 let starší, o mimi se snažíme 4. Měsíc, snad to už klapne, myslim, ze je to o tom jak to člověk cítí, na někoho je brzy ve 30 🙂

hedusska
18. zář 2014

Mě bylo 19 když jsem otěhotněla , přítelovi 25 a byli jsme spolu 3 roky necelý...vubec se na nikoho neohlížej, je to Váš život...My to nikomu neřekli, že plánujeme miminko, dozvědeli se to až když jsem už čekala..🙂 a možná lepší, nemohli mi v tom nijak zabránit..🙂

yildiz
18. zář 2014

ja mela prvni dceru narozenou v mych cerstvych 21...byla jsem po skole a byla jsem plnoleta takze rozhodnuti zalezelo jen ciste na ME ! A ja byla pro nerozmyslela jsem se a na potrat jit nechtela ! I kdyz jsem take slychavala ze jsem blazen ...ale udelala jsem si to po svem ...a jsem stastna ze jsem ji v tech 21letech mela ....nikdy jsem nelitovala a nelituji ... a spis jsem se tim i pysnila ze uz mam dceru 🙂 a ze jsem se s otcem jejim rozesla kratce po narozeni ...takze jsem byla i svobodna matka ...ale stalo to za to ! Je to na kazde z nas jak se rozhodneme a co udelame ... ale mimco za to stoji..a pokud mate zazemi a praci a tak ...nevidim problem mit mimco v 21letech a nazory ostatnich si jen vyslechni 🙂 drzim pesti !

ninive211
18. zář 2014

Pokud chcete oba a máte vyřešené zázemí, proč ne? Za mě já teda jsem si sama sebe v tomto věku jako maminku představit nedokázala (ani jsem stejně neměla partnera), biologické hodiny mi začaly tikat až v asi v 27. Ale každý to má nastavené jinak. Důležité je, abyste se na otázce dítěte shodli s partnerem - pořídit si dítě není jako pořídit si novou sedačku do obýváku, když se nám přestane líbit, tak ji vyměníme. Pokud máte oba jasno v základních životních otázkách, co s budoucností (jestli třeba bude svatba a kdy, kolik dětí atd.), máte oba práci, něco našetřeno (začínat s úplně holým zadkem není zrovna ideál, jen základní výbavička, i kdybys vše kupovala z bazárku, min. takových 30 tisíc spolkne!), kde bydlet, tak není co řešit.

kolani21
autor
18. zář 2014

@andelka Žijeme spolu něco málo přes rok a svatbu určitě plánujeme teď se rozhodujeme co dřív, v obou případech slýcháme pořad stejné odrazování. S penězi problém není, většinu věcí potřebné pro miminko mám po svém mladším bratrovi. Mám starší sestru která se naopak do mimča moc nehrne. Nevím jestli některá z Vás má starší sestru ale vždy sem od rodičů slýchala že to nesmím protože sestra to taky nemohla, to mít nemůžu protože jí to taky nedovolili a podobně a teď je to to samé nejdřív ať si pořídí ona pak bych měla teprve já. Moc děkuji za názor probereme to s přítelem a asi už nebudeme váhat s vysazením antikoncepce a vrhneme se na mimčo 🙂

agne
18. zář 2014

No, ono i rodiče mají v ledasčem pravdu, takže není na škodu si jejich názor vyslechnout, přeci jenom růžové brýle jsou růžové brýle... Sice se stejně nakonec rozhoduješ sama, ale není na škodu si vyslechnout i názory ostatních, zejména tobě nejbližších... Pokud máte vyřešenou budoucnost (svatba/psí knížka), bydlení, vzdělání, práci (příjem), případné hlídání a oba rodinu chcete, znáte se i v zátěžových a stresových situacích, dovedeš si svého partnera představit jako otce svých dětí, je zodpovědný, věrný, svědomitý, charakterní a milujete se, tak není co řešit... Pokud by jste si ještě rádi užívali, cestovali, studovali, vyráželi do společnosti atd. tak není na škodu ještě počkat a pro začátek si pořídit třeba štěně... 😀

kolani21
autor
18. zář 2014

@agne Máme spolu 5 letou fenku z útulku máme jí od doby co bydlíme spolu

nkubountova
18. zář 2014

@hedusska Máme to skoro jako přes kopírák 🙂 jsme spolu kousek přes tři a půl roku, už jen aby se mimi povedlo 🙂

nuali
18. zář 2014

@kolani21 Tak kotě ? 😀 Ne, vtip. Podívej, pokud nežijete ve stanu u potoka a příjem máte, tak bych se ničeho nebála. Rodiče ti můžou říct svůj názor, ale pokud jsou jejich argumenty hlouposti ( pardon ) typu, že jste mladí, chvilku spolu a co když se rozejdete, tak bych si je vyslechla a tím to pro mě končí. Být mladá neznamená nemoci být dobrá matka, 3 roky fakt nejsou "chvilku spolu" a že se můžete rozejít ? To může kdykoli a kdokoli, třeba po 20letech. To není žádný argument, protože jistota že to vydrží není nikdy. Výbavičku, jak píšeš, bys aspoň částečně měla - to je paráda. My třeba taky začínali s "holým zadkem", protože jsme vybavovali byt a taky jsme všechno sehnali a žijeme 🙂 U vás může být problém se starší sestrou, pokud očekávají, že musí být první. Ale je to jenom jejich problém očekávání, ne tvůj 🙂

hedusska
18. zář 2014

@nkubountova určitě povede..😉 držim palečky...🙂

hedusska
18. zář 2014

@agne ono rodiče třeba mají pravdu, ale tohle si myslím že je věc, do které nemají co říkat..moji rodiče třeba přítele moc nemusí, ale co s tim nadělaji..🙂 A malou i tak milují....Díte je věc, co si musí rozhodnout oni SAMI ...🙂

nuali
18. zář 2014

@hedusska A z mýho pohledu ani moc pravdu nemají 🙂 21 není tak mladá, není jí 15... 3 roky spolu nejsou tak málo, taky se mohlo stát po měsíci randění a rozejít se můžou i po 10 letech...
Já strašně fandím mladým maminkám, podle mě je to fajn, že už nejsou jenom holky, co do 35 honí kariéru ( ale pozor! neříkám, že je to špatné, aby mě někdo neosočil). Já sama děti nechtěla vůbec, pak jsem poznala správného tatínka a řekla si, že v 25 to dítě budu mít. Nakonec asi budou tou dobou už dvě 😀

@nkubountova Držím palce, ať to vyjde co nejdřív a bez komplikací 🙂

hedusska
18. zář 2014

@nuali říkám že třeba mají pravdu, nemusí to tak být....já sama jsem mladá maminka, takže vim jaký to je. Je to to nejlepší co jsem udělala a kecy že si zničim mládí apod me fakt nezajímají, užívám si života i s dítětem..🙂 Rozhodně je podle me lepší mít deti mladá, než pak dyl, protože me az děti vyrostou, tak si ten život jeste užiju, ale tem starším až vyrostou, tak už si třeba nebudou moct užívat..🙂 až bude dceři 18 tak me bude 38, což je krása a pak mužu cestovat, užívat si , dovolenkovat jen s chlapem apod...🙂

nuali
18. zář 2014

@hedusska Souhlasím a vidím to stejně 🙂 Mě až bude 40, tak budu mít dospělý dítě a splacenou hypotéku a můžu si ještě užívat až až 😉

nkubountova
18. zář 2014

@nuali Joo to znám :D jeje, ja o detech nechtela ani slyšet, máma mi schovávala věci po mladší ségře a bráchovi až jsem ji těma kecama naštvala tak, až je opravdu vyhodila, ted se uz par let nestýkáme, takže bych stejne mela smůlu, ale kdyz si na to vzpomenu musím se smát :D Jinak mám uplne stejný názor, u nás se tak udivovali nad svatbou, spis u me, ze jsem mladá, ale potom pochopili, že jestli to nemá klanout, tak se to může stát i lidem po více letech soužití 🙂 a stejně jsem dítě chtěla kolem těch 25 a koukej, manžel ted bude slavit 25 :D

hedusska
18. zář 2014

@nuali presne tak. 🙂 druhy chceme tak za 3roky, nechtela bych mimco třeba v 35, pro mě uz to je dlouho

nuali
18. zář 2014

@nkubountova No tak to je skoro ono, hlavně že někdo těch 25 má 😀 Nám naštěstí oblečky schovali i tak. Nebo ne přímo nám, ale prostě to schovali a něco se teď hodí 🙂 Já se teda vdávala, "až" když mi bylo 21 ale stejně se všichni divili proč. Že jsem mladá a je to zbytečně drahý a jak bude drahej rozvod a takový hlouposti. Budoucího manžela se zase ptali, jestli musí a když řekl, že ne tak prý že je blbej 😀 Ale máme rok po svatbě, k 5. výročí budeme mít první miminko a najednou nikdo ani necekne 🙂

nkubountova
18. zář 2014

@nuali no, tak to mi asi neco taky po rodine posbíráme, ale pouze od manžela strany, moje strana to více jak z poloviny neunesla, ale to uz driv, odesla jsem protože jsme doma meli problémy no a zbytek to hodil na manžela, buhvi jak me zmanipuloval či co, vzali jsme se ted v červenci, kdo se s námi bavit chce, baví se, kdo ne, jeho blbost, u nás dveře otevřené jsou, máme vlastní bydlení a je nám spolu krásně 🙂 takže, i když to je někdy s překážkami stálo to za to a nás ty starosti o to víc spojili 🙂

chrobacik13
18. zář 2014

@kolani21 Ahoj,tak za mě rozhodně ano 😉 Otěhotněla jsem když mi bylo 21,manželovi(tehdy příteli) bylo 22 a byli jsme spolu 3 roky a vůůůůůůbec se mi to nezdálo ani nezdá brzy.Měli jsme to jěště o něco těžší,páč jsme žili a žijeme ve městě které máme od domovů cca 300km(oba opačným směrem),takže pomoc s malou nebo s domácností nebyla žádná,byli jsme na to jenom sami dva.A ted' má naše princezna 4 roky a já už si připadám nějak stará 😀 Podle mě je to ten nejlepší věk jaký si člověk může pro matěřství vybrat,řid'te se s budoucím tatínkem podle sebe 😉 I když byste měli mít miminko po třicítce,nikdy nikde není záruka,že se nerozejdete,až takové rodičovství je opravdová zkouška vztahu.Ale baví nás jak v práci koukají,že už máme takovou slečnu když jsme v podstatě jěště mládež 😀 😀

ivet1987
18. zář 2014

@kolani21 Na všechny se vykašlete a směle do toho 🙂

denyzuza06
18. zář 2014

@kolani21 pokud jste na to připravení tak šup na to, po kolika letech by probůh lidi měli mít děti? mě teda tři roky přijde akorát nehledě na to že znám spoustu takových se jim manželství rozpadlo po deseti i více letech, kdybych čekala s dětmi tak dlouho tak je nebudu mít nikdy. tát se to může vždycky a každému ale takhle dopředu se to říct nedá tak nač čekat.
ted maj rodice obavy az si budou chovat vnoučátko budou nadšení 🙂

lrg
18. zář 2014

Jak se tu píše, nejdůležitější je finanční soběstačnost. Každému mladému páru asi rodiče v rámci možností pomůžou s výbavičkou apod, ale je důležité uživit se a postarat se o svou rodinou bez pomoci - pokud jsi v situaci, že dítě plánuješ. Co se týče vztahu těžko říct, dítě zamává s každým párem a tvůj přítel je pořád dost mladý na dítě, ženská se spíš přizpůsobí novému životu, chlap může chytnout paniku, že o něco přichází, navíc když jeho vrstevníci budou žít úplně jiným svobodným životem. Je to jen na tobě, být matka je skvělé a strašně si to užívám, ale ty roky po dvacítce už se nikdy nevrátí a jsem ráda, že jsem si užila nevázaného mladického života 🙂

kolani21
autor
18. zář 2014

Když tu tak čtu kolik mladých maminek tady je a hlavně Vaší podporu tak věřím že naše rozhodnutí nebude špatné. A doufám že se dočkáme brzy přírůstku. Když to tak srovnám mámě bylo 34 let když se brácha narodil v podstatě od 2let jsem ho vychovávala já protože mamku to nebavilo, tak rok a pul předtím než jsem se odstěhovala tak to začal být maminčin mazánek a já už tam byla jen na úklid a pomoc s úkoly do školy. Teď žijí v dluzích protože brachovi koupí vše na co si ukáže no prostě taková malá noční můra. Jsem ráda že jsem se rozhodla mít mimčo teď než pozdě.