Divná pachuť v ústech během těhotenství, máte zkušenost?

ronaldinho
4. srp 2013

prosím prosím nemáte někdo zkušenost s divnou pachutí v ústech? mám to od začátku těhotenství, pořád si musím čistit zuby. neni to tím, že mi v těle něco chybí?? třeba vitamín???je to neprříjmé ploradte prosím

speedygon
4. srp 2013

Je to jeden z příznaků, který může těhu doprovázet....asi Ti nepomůže nic jiného...leda ještě často žvýkačka a výplachy ústní vodou...a mám dojem, že i šalvěj je na to dobrá

ia.
4. srp 2013

@ronaldinho měla jsem to celé obě těhotenství..bylo to děsné, hrozně mě to štvalo, nepomáhalo mi nic. Zmizelo to porodem...

ronaldinho
autor
5. srp 2013

celé těhotenství? já doufala že to bude jen v prvním trimestru. ael co se dá dělat 😀

nikollita
5. srp 2013

Já jsem to taky měla celé těhotenství a přešlo až po porodu 🙂

verisek91
4. zář 2013

ahojky,mívala jsem to,měla jsem to hlavně po tom,co jsem pila sladké šťávy nebo cokoli sladkého,hnusná pachuť,vážně mi z toho bylo blujno..ale od tý doby co baštím vitamíny tak to nemám 🙂

saaralota
4. zář 2013

@ronaldinho ahoj, mám stejnou zkušenost jako @ia. a @nikollita , zmizelo to až s porodem. Už jsem ani nevěřila, že se toho někdy zbavím... a zhoršovalo to sladké nebo kyselé. Takže jsem jedla co nejvíce neutrální jídla... Vitamíny jsem nejedla, takže jaký na to mají vliv, ale stojí to za vyzkoušení 🙂. Držím palce, ať je to lepší.

ronaldinho
autor
6. zář 2013

😀 děkuji ty vitáminy zkusím

nesticka
8. zář 2013

Tak koukám, že to je teda asi normální.. :D Měla jsem to asi půlku těhu, nevěděla jsem čím to je, vyzkoušela snad všechny Listerinky a vyžvejkala plno žvejkaček. Najednou úplně klid a teď to mívám ke konci znova..v puse jako v polepšovně 😠

nesticka
8. zář 2013

Joooo jinak těhu vitamínky (Calibrum baby) jsem brala a nemělo to žádný vliv..po 3. měsici jsem je přestala brát a pachuť ještě pár týdnů vydržela 😉

questina
9. zář 2013

ahojte, ja rovnako mavam pachut v ustach, kamaratka mi poradila aby som si kupila rennie (antacidum), pouziva sa pri prekyseleni zaludku alebo paleni zahy, babatku vobec neskodi (aj doktorka mi to potvrdila) a vzdy pomoze 🙂 tak ak chcete vyskusajte 🙂

verisek91
9. zář 2013

@nesticka to já jsem začala brát vitamíny a minerály od elasti-q a neskutečně mi to pomohlo! Už se to se mnou nedalo vydržet,šílela jsem ze sebe :D

nesticka
9. zář 2013

no mi povídej já jsem se bála mluvit na někoho zblízka aby mi nesmrdělo z pusy a se mnou šílel i můj přítel, že mu nechci dát ani pořádnou pusu ... :D žvejkala jsem ostošest a pořád jsem někde mezi tim peppermintem a buh vi čím cejtila to kyselo a hořko a já nevím co všechno ... 🤐

verisek91
9. zář 2013

@nesticka to znám :( já jsem se upřímně za sebe styděla,ani já jsem nechtěla dát příteli pusu, tak hlavně že už je to za námi 🙂) a doufám že tutově :D

akcccina
9. zář 2013

Taky to ještě mívám. Často žvýkám nebo cucám nějaké bonbóny... 😀

coccinella
7. pro 2013

Ahoj,
stalo se některé z Vás, že byste měla tuhle kyselou pachuť v ústech a pak jste to přesto dostala??

packaf
28. dub 2016

Holky, už jsem na to trochu vyzrála. Dejte si Vincentku 😎 Zřejmě tělu chybí nějaký minerál, ve Vincentce je jich dost, doporučená dávka je 200ml a u mě to teda zabralo.

bledulka84
5. led 2017

I já se přidám, i když do starší diskuse, mě na tu hnusnou kyselou pachuť zabírá i birell, ta hořkost to přebije a aspoň chvilkově je mi to příjemnější...
Jen jsem fakt doufala, že to zmizí společně s nevolnostmi, pokud tohle má trvat celé těhu, tak potěš.

@packaf nevím, proč jsem myslela, že se vincentka v těhu nemá, tak to si skočím do lékárny a vyzkouším

mrskato
5. led 2017

já to měla snad do 4. měsíce 😀 pak to přešlo

packaf
5. led 2017

@bledulka84 no já to měla snad do 7. měsíce, to už jsem pak na to byla zvyklá, občas jsem to přebíjela sladkým. 😖 no ale i tak to byla hrůza, ale ta slaná vincentka na to zabírala, občas i birell (ale i ten má alkohol, ale minimum), já cucala tu Vincentku, říkám si, že aspoň doplním nějaké minerály, už před těhu jsem měla slabší hodnoty ... Vincentka se nemá spíš při kojení, to se nedoporučují pít sycené nápoje vůbec, teď po porodu už na to ani nemám chuť.

kris5
13. led 2017

Já jsem teď začátek 17.tt a pořád mám hořko v puse až je mi z toho občas na zvracení...Ale také mám pocit, že si pomalu začínám zvykat. Popravdě bych ráda kdyby to už zmizelo 😕

slavomira1973
5. říj 2020

Sice nejsem tehotna v mem veku uz to nejde ale poslednich 14 dni mam horko v ustech ale vzdy po sladkem a obcas i po slanem

kris5
5. říj 2020

@slavomira1973 Bylo by vhodné vyšetření u lékaře. Horka pachuť v ústech může značit i onemocneni jater, ale může mit i jiné příčiny... Hormonalni nerovnováha, gastroezofagealni reflux... Určitě zajděte k lékaři a o svém problému mu řeknete.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru