Dle menstruace mám být 8+0, dle ultrazvuku jsem 5+xx

andilekpanenka
10. pro 2010

Ahoj, mám prosbu, jsem těhotná a podle krevních testů, na kterých jsem byla 22.11.2010 jsem byla ve 3 týdnu. Nyní bych měla být 5 týden. Když jsem ale včera šla k Dr. řekl mi, že mám být 8+0, že se to počítá podle lunárního kalendáře. Znamenalo by to, že se mimi nevyvíjí a já musím podstoupit potrat. Bral mi krev, v pondělí zas a 15.12. utz, tam se ukáže jestli mimi roste nebo ne..Máte s tím prosím někdo zkušenost?? Děkuji za každou odpověď, je to dost na psychiku.

rosslyn
10. pro 2010

Také jsem měla velký rozdíl mezi termínem podle MS a podle UTZ a taky jsem z toho ze začátku byla dost rozhozená, bála jsem se, proč je mimi tak malé. (rozdíl skoro 14 dní). U mě to způsobily dlouhé cykly a pozdní ovulace, takže se u mě vychází z termínupodle UTZ a ne podle MS.

luciebx
10. pro 2010

kamaradka na tom byla podobne.. podle PM mimi starsi o par tydnu.. nakonec se ukazalo ze se mimi nevyviji jak ma a par dni na to zacala krvacet a musela na revizi.. ☹ je to smutny ale toto se bohuzel stava.. dr ji rekla ze jedno z 5 tehu takhle konci..

fim
10. pro 2010

Abych to tak nějak shrnula - u obou kluků jsem neměla termín podle MS, pže to prostě nesedělo. Plus minus dva týdny normálka..... Teď bude důležitý pondělní odběr, kdy se porovnají hodnoty HCG, jestli neklesá. Pokud neklesá, bude to pravděpodobně dobrý. Pak je ještě možnost, že gestační váček bude prázdný, ačkoliv HCG poroste, ale to by byl velkej pech. Myslím si, že spíš jsi prostě měla ovulku mnohem později než v půlce cyklu. Ono taky záleží, jak ho máš dlouhý.... A pokud bude vše v pořádku (váček prázdný není, HCG roste), tak ve 13tt se určí podle utz přesnější TP. Toť fakta, se kterými jsem se setkala já a někdy kvůli nim trochu bojovala. 😉 Neházej flintu do žita a vydrž!!! I když to bude dlouhý, to ti věřím.

kristiluky
10. pro 2010

ja som teda v dobe ked som mala byt v 12 týždni bola podla UTZ iba v desiatom, ale mimi rástlo, potom nejak v polovici teho sa to nejak dobehlo že bolo zhruba už len o týžden menšie ako by malo a presne týžden po termíne sa aj malý narodil, na termín som ho ani vobec neočakávala, jednoducho som to brala tak že ovulácia bola zrejme neskor ako podla výpočtov, ale podobne ako rosslyn som mala dlhšie cykly. držím palce aby ste boli ok

ia.
10. pro 2010

záleží, kdy jsi měla ovulaci. Já jsem otěhotněla teď v září, ovu byla 16DC, ale na první UTZ, kdy jsem měla v 7tt, šla vidět pouze dutinka. Za 14 dní byla kontrola, ale mimi mělo být 9tt, velikostně odpovídalo konci 6tt, ale to už jsem bohužel silně špinila, dr se to snažila zachránit utrogestanem, ale bohužel, hned na druhý den jsem se silným krvácením odjela do nemocnice a na druhý den revize 😔 😔 takže v prvé řadě záleží, kdy jsi měla ovulaci. Pokud víš, že máš dlouhé cykly a ovu byla třeba až 30DC, tak není důvod k panice.

bufina
10. pro 2010

No uvidíš jak dopadnou výsledky. Ale jinak je to celkem normální, že se to počítá od prvního dne posledmí MS, ale otěhotníš vlastně až třeba o 2 týdny, nebo i dýl později.

eustoma
10. pro 2010

@andilekpanenka ja mam posunuty TP podla ultrazvuku o 2 tyzdne oproti TP podla ms. a mam to tak od zaciatku. mimco rastie v pohode. u mna je to tym ze mam dlhe cykly 40-50 dni. takze nejaku hlavu si s tho nerobim.

delapa
15. pro 2010

Noo tak u mě - první těhu absolutně mimo tabulky, v 8.tt byl jen váček bez ničeho a za 14 dní už to tam tlouklo o 106. Termín podle ms jsem měla na 10.července, ale podle uz 25. července. Záleží na tom, kdy byla ovulka - když sis dělala těhu test a byl pozitivní za víc jak týden od termínu ms, je jasný, že do tabulek se prostě nevejdem. 😉

hroznatko
16. pro 2010

prožila jsem si podobný stresík... poslední mens jsem měla 15.8., ovulaci 1.9. když jsem přišla k doktorovi, byla jsem si jistá, že jsem v 8.tt, jenže on mi řekl 6. tt (5+3). měl ten den hrozně naspěch, měla jsem z toho vyšetření špatný pocit, ani mi nebrali krev, nic, jen utz. další den jsem mu volala a přemluvila ho, že můžu přijít za 2 týdny místo za 3. byly to neskutečné 2 týdny ☹ nakonec jsem tam šla za 12 dnů, byl tam jiný doktor, nic jsem neříkala, on mě vyšetřil a nahlásil 9+1, přesně o ty dva týdny víc. teprve pak jsem mu to vyklopila a on mě ujistil, že je to tak jak říká, vidí vše normální i srdíčko. nevím, kde se stala chyba ☹ od té doby jsem byla na dalších 2 kontrolách a všechno zatím pokračuje normálně, ťukťuk

paolin
16. pro 2010

naposledy jsem otěhotněla asi 2 dny před menzes..normálně u mě probíhá ovulace cca 14. den...prostě jeden cyklus byl nějak mimo a bylo to. tak držím pěstičky, ať se brzy objeví srdíčko a mimi roste 🙂

zuzuli83
22. pro 2010

tak já mám termín podle MS 5.4. a podle UTZ 25.4. Ze začátku mě doktor taky pěkně vyděsil, když na UTZ nic neviděl, to byly nervy a ještě ke všemu jsem čekala na výsledky přes víkend. To bylo něco pro mě. Naštěstí to bylo vše O.K.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru