Do kdy jste používaly kočárek?

bartovka83
31. pro 2015

Ahoj maminky, zajímalo by mě, do kdy jste používaly kočárek? Synovi je 3 a půl, chodí normálně pěšky, ale pokud třeba potřebuju rychle se přemístit z bodu A do bodu B a nechce se mi tahat auto, tak malý hupne do kočárku. A také kočárek používám, když jedu do nějakého nákupního ccentra, jsme tak oba víc v klidu. Přítel ale vždycky nadává, že je už velkej a proč beru kočár. Přiznávám, že se s kočárkem opravdu nemohu rozloučit, ale používáme ho už fakt jen výjimečně, tak mi to nepřijde jako nějaká tragédie. Jak dlouho jste kočárek používaly vy?

bajana
31. pro 2015

@bartovka83 kedze mame cerstve miminko a odmietam vlacit surodenecky kocar, nasa prvorodena (16m) si bude musiet zvyknut byt prevazne bez kocara....ked pojdeme niekam aj s tatom, mozno jej sportak este vezmeme resp. na jar zacnem v pripade potreby nosit maleho v manduce a starsia moze byt v sportaku...od cca 2r dcerky ale obsadi sportak brasko a teda jej ostanu len nohy a som s tym stotoznena a je to aj podla mna spravne...v okoli uz bezne maminky deti starsie ako 2r v kocari nevozia, trojrocne uz vobec nie....takze ja suhlasim s tvojim muzom

lucka_zaoralova
31. pro 2015

@bartovka83 Rekla bych, ze je to hodne individualni, zalezi na diteti a rodicich. Nase starsi byla bez kocaru uz cca od dvou a pul let (hlavne i diky tomu, ze mela mladsi segru) - takze nejdriv souroz. kocar a pak skejt a nakonec uz chtela chodit sama a s mladsi to tak asi bude taky, v breznu bude mit dva a pristi zimu uz kocar vlacet nebudu 🙂 - ma nozky, tak at je pouziva 😉

billi
31. pro 2015

Záleží na okolnostech. pro běžné užití mám hranici 3 roky. Pak už je dítě velké dost a nevidím důvod, proč by nemělo používat nohy. Ještě bych to chápala na delších výletech, kdy se jde a dítě by potřebovalo v danou dobu spát, ale jinak to je zbytečná pohodlnost a čím je dítě větší, tím se hůř vysvětluje, že kočár ne.
Taky patřím k těm, co používají kočár dlouho. Starší se vozil do 2 let a 8 měsíců, pak se mu narodil brácha, ale stejně už nechtěl v kočárku být. Denně chodíme kolem 10 km, takže to prcek neušel.
S tvým přítelem souhlasím.

tutankhamun
31. pro 2015

Ja taky souhlasim s vasim pritelem. Mam 3,5 leteho a nedovedu si predstavit ho davat do kocaru. Uz v nem neni rok a ctvrt. A ten posledni ctvrt rok jsem ho tam mela trikrat. Mozna diky tomu dokaze fakt dost hodne ujit j

bartovka83
autor
31. pro 2015

@billi Ale já píšu, ze normálně chodí pěšky. V létě jsme ještě měli kočár na dovče, ale nakonec jsme ho ani nevyndali z auta. Vytahnem ho fakt výjimečně., proto mi to nepřijde nic hrozného.

kresi
31. pro 2015

Syn udělal v květnu 2014 (bylo mu 14 měsíců) první krůčky a v srpnu už jsme byli bez kočáru. U mě to bylo z pohodlnosti. Bydlíme v domě bez výtahu, takže se mi nechtělo neustále vyndavat a uklízet kočár do/z auta. Navíc jsem v té době byla těhotná a nechtělo se mi utrácet za sourozenecký kočár. Byla jsem překvapená jak se syn naučil rychle sám chodit

verdos
31. pro 2015

Myslím, že je to vaše věc. Klidně vozte 10leté dítě, akorát to bude určitě působit na okolí divně, ale to není vaše věc. Já vcelku chápu, že potřebujete občas rychlé přemístění a nebo dítě někam "upoutat". Vaše pohnutky jsou úplně stejné jako u těch, kteří se nechtějí vláčet s velkým nebo těžkým kočárem, atp. Pokud je dítě zdravé, je to jen pohodlnost/usnadnění situace. Každopádně jednou to dítě budete muset naučit, že se má držet u vás, že musí zrovna jít rychleji, protože spěcháte, že nemůže tam či onde pobíhat. A je lepší to ty děti učit dřív než později, protože časem se ty požadavky na dítě hromadí a může to být hodně náročné pro vás i stresující pro dítě. Bráníte vlastně tak trošku jeho samostatnosti a vývoji, byť je to příležitostně (ale právě v těch situacích, kdy má příležitost se něco naučit). Ale je to vaše dítě, vaše rozhodnutí, jen si to musíte ujasnit s manželem, proč to chcete tak či onak a domluvit se spolu (a ne to řešit s maminkami tady, stejně každý napíše jen svůj názor, kterým se nemusíte řídit - stejně jako tím mým ;)).

nov777
31. pro 2015

To je vylozene na Vas, me to nijak nevadi videt v kocare i starsi deti. Nase dvojcata jsou bez kocaru na bezny provoz od dvou let. Kocar porad mame a za minuly rok jsme ho pouzili asi trikrat. Vzdycky, kdyz jdeme na oslavu k nasim a bojim se, ze bych v osm vecer nesla spici dite pres pul mesta, navic to ani neni moc realne - tri spici deti a dva dospely by to asi stejne nedali.

babulinkab
31. pro 2015

tak od dvou a půl let už děti byly bez kočárku, jediná výjimka byla dovolená u moře, kde jsme večer, když jsme šli na promenádu kočárek použili

blahova_andrea
31. pro 2015

starší jezdil v kočáře tak do roku a 10m, pak už ne. jeho to nebavilo a já to nepotřebovala. mladší má 16m a jezdí. přes zimu určitě ještě bude a na jaře se uvidí, co s kočárem. já nejsem zastáncem toho, aby děti vysedávaly zbytečně v kočáře nebo i v autě. mají nohy a ty se musí trénovat 😅 však jsem na mateřské, tak si prostě vyhradím na pochůzky více času. někomu stačí k rychlejšímu přesunu odrážedlo. ono je to dost o místě, kde rodina žije a také jakým životním stylem. když mám dva a někam spěchám, tak jsem fakt za kočár ráda, nemusím je nahánět každého na jiné straně ulice, v obchodě mezi regály apod. ale zase starší už bývá ve školce, já si vyřídím co potřebuji s malou dopoledne, kdy mám jen ji a je klid. myslím, že často jsou ty kočárky i dost o pohodlnosti rodičů. neříkám...někdo má vadu nožiček, krátkodobější problém nebo cokoliv a je rád, že kočár vytáhne nebo si půjčí, ale všeobecně mi teda zdravé dítě v 3,5 letech v kočáře už přijde nepatřičné a je jedno, jestli maminka musí do obchodu nebo na úřad. u větších dětí beru kočár jako dobro jen v případě celodenních náročnějších výletů, kdy dítko tolik nemůže ujít, kdy ještě je zvyklé poo spát...já sama to mám nastavené tak, že do dvou let kočárek v pohodě, poté už jen velmi výjimečně. ale já mám děti zdravé a velmi vitální, nekočárkové, brzo chodící...je jasné, že když někomu dítě začne hodit až skoro v těch dvou letech, že mu hned nesebere kočár

závěrem...souhlasím s tvým manželem 😅

evik19
31. pro 2015

Syn má přesně tři roky a kočárek používám, když potřebuji nebo chci jít někam v době, kdy malý spává. Beru ho taky když malého hlídají naši - spává jim taky v kočárku. Na přesuny už ho nepoužívám, přijde mi to rychlejší s odrážecím kolem. Malý nikdy moc v kočárku vysedávat nechtěl, pokud teda nehodlal okamžitě usnout anebo mu nebyla velká zima a nechtěl se schovat do fusaku. Na tvém postupu mi nepřijde nic zvláštního, jestli se syn rád vozí a jinak má pohybu dost, tak proč byste rušili něco, co vám oběma vyhovuje? A proč by měl někdo komentovat, jak staré dítě máš v kočárku?

letalnica
31. pro 2015

Já měla kluka v kočáru poměrně dlouho, do dvou a tři čtvrtě, bylo to kvůli tomu, že jsme jezdili ještě před šestou ráno do jeslí a on v kočárku spal, autobus býval plný, tak bychom si třeba ani nesedli.

blahova_andrea
31. pro 2015

@evik19 máš pravdu...člověk si může myslet, co chce, ale komentáře by si měl často odpustit. bohužel to tak není a lidi často komentují po čem je jim...já zažila u staršího blbé komentáře o kočárku už v jeho necelém roce a půl. byl větší, vypadal starší, ale holt jsme ještě často jezdili do města na "výlet" na celé dny a kočár byl "nutný". i tak ale nevypadal rozhodně o tolik starší, abych pochopila proč to někoho pobuřuje, že ho mám v kočáře. takže komentáře u dítěte nad tři roky už mi přijdou "normální". ač je po tom lidem prd, tak si to prostě neodpustí, no. vypadá to už většinou dost divně a co lidem upoutá pozornost, to pak většinou neprojde bez komentářů 😉

holubice.petra
31. pro 2015

Pouzivala jsem cca do tri let pak tam sel mladsi..starsimu jsem pak koupila skejt a pouzivala ho hlavne na nakup..po pul roce uz na nem jezdit nechtel

billi
31. pro 2015

@bartovka83 každý si to dělá, jak chce. Mně to u tak velkého dítěte přijde zbytečné.

@blahova_andrea lidi nemají odhad. Mně už teď u 16 měsíčního a nijak velkého syna komentují, že tak velké dítě do kočáru nepatří. Tak jsem se zeptala, kolik si myslí, že mu je. Hádali 3 roky...

lucka_zaoralova
31. pro 2015

@blahova_andrea Moc pěkně napsané 🙂

lucka_zaoralova
31. pro 2015

Holky, s tím komentováním cizích lidí to je asi všude... Lidé mají potřebu se pořád vyjadřovat k něčemu, po čem je jim prd. Když má dítě dudlík, řeší to, že už by ho mít nemělo, to stejné s plínkama, kočárem, mluvením, ... na lidi je potřeba se vykašlat a zařídit se po svém 🙂
Ale pravdou je, že to člověka občas nadzvedne! 😉

blahova_andrea
31. pro 2015

@billi tak to teda hodně nemají odhad 😀

blahova_andrea
31. pro 2015
patrusa
31. pro 2015

@bajana tak to vam s tou prvorozenou drzim palce, v dobrem. Mam deti po 19 mesicich a do do 23 mesicu starsiho bych se bez sourozeneckeho kocaru neobesla, proste bychom nikam nedosli. Od 23 mesicu pouzivame skate a je to v pohode. Ten doporucuju, da se pak pohybovat i normalni rychlosti.

patrusa
31. pro 2015

Synovi jsme zrusili kocat ve 23 mesicich, ale nahradil ho skate, takze nedokazu posoudit, zda bych ho jeste ted kolem 3 let nechtela vyuzit.
@bartovka83 pokud vam to takhle vyhovuje, tak bych se na reci ostatnich vyprdla. Kazde dite je jine a kdyz clovek pospicha, tak vlacet dite za sebou je nesmysl.

mischel26
31. pro 2015

To je asi stejna otazka,jako do kdy vam prijde v pohode mit dudlika...nikdo nic o vasem diteti nevi,tak at se neplete.Jinak souhlasim s prispevkama vyse,ze by takto stare decko melo uz byt trenovane,uz jen kvuli budoucim skolkam a skolam..ale zase pisete,ze berete kocar jen vyjimecne,tak bych z toho nestrilela.Muj prvni syn pouzival kocarek do roka a pul,pak jsem ho odstavila....

japona
31. pro 2015

@bartovka83 Nevidím v tom problém, pokud vám to vyhovuje. Známí s námi jeli na celodenní výlet, ctyrletak sel vetsinou po svých, ale když byl unaveny (byl zvyklý po obede spat), tak se vezl. Díky kočáru se jim znacne zvetsil akční rádius. Je sice pekne, že někdo vyhodí kočár ve dvou letech. Jak daleko ale dvouletak dojde?

lumixii
31. pro 2015

Můj první syn v momente kdy zacal chodit ( pred prvnim rokem) v kočárku byt už nechtel. Druhy syn byl opak. Chodil brzy ale rad se vozil. Pak prodelal zapal plic a jit na procházku bylo nad lidske sily. Zpet jsem ho musela nést. Tak jsme opet vyndali kočárek. Byl v nem do 3 let a troufám si říct že možná i dyl. Co si říkali lidi kolem a jestli vubec neco rikali jsem neresila. Pak jsme koupili odstrkovaci kolicko a bylo razem vyreseno.. do kočárku už vubec nechtel, meli jsme ho možná pořídit driv. 🙂.

elen222
31. pro 2015

@bartovka83 je to každého soukromá věc, a pokud ti to tak vyhovuje, nevidím v tom problém. Ať si každý dělá to, co mu vyhovuje a ostatní ať si hledí svého 😉

lumixii
31. pro 2015

@elen222 moc hezky řečeno.

blahova_andrea
31. pro 2015

@lumixii u nás to bylo taky asi hodně tím odstrkovadlem. syn ho teda dostal už ve dvou letech a od té doby i bez kočáru dával klidně 10km výlety

heduska82
31. pro 2015

@bartovka83 V aute mame slozene golfky a pokud beru starsiho do odchodu nebo proste nekam, kde to potrebuju rychle vyridit a hlavne, kde neminim resit jeho hystericke vztekle vzdorovite sceny, vrazim ho tam. On se rad sveze a pak neprudi a me netece pot az po zadku, jak na naseho vzteklouna vsichni koukaji... ale jinak od doby, co zacal v roce chodit, jsme v zasade bez kocaru, jen v dobe spani jsem ho brala, jinak pekne dupe po svych. Takze za me to nevidim jako prohresek....lina matka, chudak dite....tak nejak to bylo psano v diskuzi o odplenkovani. At mi vsichni trhnou nohou a predvedou mi, jak by to udelali lip! 😀

lumixii
31. pro 2015

@blahova_andrea jj. U nás taky pomohlo. Jak byl pořád unavenej tak nechtel nikam chodit, jen se vozit. Jak bylo kolo tak jezdil jak "šílenec" 🙂 dálka nedalka. 🙂

betelgeuzz
31. pro 2015

Starší byla v kočárku do 2, pak se narodila mladší, tak jezdila na skejtu. Ve 3 šla do školky, takže už s náma přes den moc nikam nechodila, na výletech ji nosil m. Mladší se v kočárku líbilo víc, jezdila v něm do 3, pak šla do školky. Já bych si nedělala násilí a na cizí názory se vykašlala. Píšeš, že ho používáte občas, lepší vzít kočár a povozit, než se rozčilovat s unaveným dítětem. Ono spousta matek má poznámky, že dítě má chodit, ale pak zjistíš, že chodí třeba jen kolem baráku, nebo po vesnici a to je něco jinýho, než třeba celodenní výlet. Taky je každý dítě jiný, tak ať si to každý udělá tak, jak mu vyhovuje.