Do kdy jste řídily v těhotenství?

mikulka
11. led 2012

Ahoj holky, zajímá mne, do kolikátého týdne v těhotenství jste řídily auto? Já jsem ve 35. měs. Je to nebezpečné? Už je pro mne řízení těžší, nemohu se moc otáčet atd. Ale zase je to pohodlnější a rychlejší. Co vy?

arianka
11. led 2012

Do 33. tydne (s dvojcaty 🙂 )

zuzi82
11. led 2012

já až do porodu 😉

hojda
11. led 2012

Tak já jsem ráda, že se nasoukám na místo spolujezdce 😀 Fakt už mi to sezení v autě nedělá dobře a to nemám žádný magapupík.

spartanek
11. led 2012

Ahojky já řídila až do porodu..vozila jsem se na monitory a tak..taky mi to bylo už ten poslední měsíc nepohodlný,ale bylo to lepší než se někde vláčet pěšky 😉

gabour
11. led 2012

V den porodu jsem jela na nákup (cca 25 km tam a 25 km zpět). Tři dny jsem přenášela. Ale už jsem se špatně vlezla a nebylo to ono, už jsem měla bolesti.
P.S. překlep 35.týden a 35. měsíc je kouzelný 😉

camelinka
11. led 2012

ja az do porodu,sice to slo blbe,ale muselo 😅 😉

katchi
11. led 2012

Az do porodu a uplne v pohode.

gabka32
11. led 2012

taky jsem řídila až do porodu. kontroly v posledním měsíci v porodnici 30km daleko, busem bych to nedala... 😀
žádné nepohodlí jsem nepocitovala, jen snad vstávání ze sedadla šlo hůře 😝

blondynka400
11. led 2012

Odvezla jsem se ještě do porodnice v den porodu (39tt 🙂 ). Řízení bylo celkově absolutně bez problémů (ale já měla malé bříško, takže žádné problémy co se týče místa), spíš si celkově neumím představit, že bych v té době jela třeba veřejnou dopravou. Osobně nevidím nic nebezpečného na řízení i ve vysokém stupni gravidity 🙂

berenika39
11. led 2012

do porodu v 37.tt. sice jsem trochu bojovala s proporcema - musela jsem si dát sedačku dost od volantu, abych se tam vpasovala a pak jsem zase nedosáhla pořádně na pedály, na sešlápnutou spojku a brzdu, ale nakonec jsem to vychytala a jezdila i s pupkem. jenom jsem byla taková opatrnější, klidnější, vykulenější. a zůstalo mi to. jezdím celý život, ted třeba 1500km měsíčně, baví mě to a je to pohoda, když se dostaneš v těhu sama, v klidu, bez stresu kam potřebuješ. a potom s miminkem dtto.

tkanicka
11. led 2012

asi do 7. měsíce... potom jsem už byla fakt těhotensky dementní a potom, co jsem projela křižovatku bez rozhlídnutí, jsem už za volant radši nesedla.

dlabinecka
11. led 2012

Do porodu, u druhého jsem se vlastně dovezla do porodnice 😅

jop
11. led 2012

Já asi do 7. měsíce, byla jsem pak dost nepozorná - zamyslela jsem se nad sebou poté, co jsem přecházela jako chodec na semaforu na červenou. Nechápu. Ale já do práce jezdila MHD a jinak všude s manželem, takže jsem řídit nepotřebovala.

kammka
11. led 2012

no pokud není zbytí, tak se holt řídit musí...všude nejezdí autobus a každý chlap od rodiny nemůže s rostoucím pupkem své ženy převzít vožení starších dětí do školy a školky, nákupy a tak dááále... a taky si myslím, že ej to kolikrát lepší, než se mačkat v tom busu, nebo strávit díky jízdnímu řádu půl dne mimo pohodlí domova..osobně doufám, že budu moct řídit co nejdéle, čili že nebudu mít takový panděro, že bych nedosáhla na pedály... 😎

eveluska
11. led 2012

asi do 7/8m jsem ridila jeste i delsi vzdalenosti (pha-lbc), pak uz moc ne, ale po meste jsem ridila prakticky do porodu 🙂

vojtisek2007
11. led 2012

já jsem se u Vojty musela do porodky i odvést - 36tt - nečekaně mi praskla voda asi ve 23.00 a manžel měl vypitý asi tři piva...ale v pohodě, s poslední Eliškou jsem jezdila taky až dokonce - musela jsem dojíždět 2x týdně do nemocnice 20km na monitory a vozila jsem s sebou i ročního vojtíka...takže jinak to ani nešlo.
Jesli se vejdeš 😉 za volant a nedělá ti řízení potíže, tak klidně šoféruj dál....

anina32
11. led 2012

Já jsem při prvním dítěti řídila ještě v předvečer porodu(40.týden), bez sebemenších problémů, když mi potom v noci praskla voda tak jsem zvažovala že se tam odvezu sama, ale pak jsem usoudila že bych si namočila sedačku a radši jsem si zavolala sanitku 😀

anetka1701
11. led 2012

jezdila jsem až do porodu - vezla jsem se do porodnice (60km), jela jsem na vyvolání porodu a moje drahá polovička byla roztěkaná a nervní, tak jsem mu ten volant sebrala :o) Jezdila jsem toho času ve velkym a prostornym jeepu, pupek se vešel :o)

diviska
11. led 2012

Řídila jsem do 34 tt i přes to, ze se mi od 24 zkracoval čípek. Mám gynekoložku přes celou Prahu a MHD se mi fakt nechtělo. Ale panděro jsem měla velké a skoro nedosáhla na pedál, takže už to bylo nadoraz 🙂

crca
11. led 2012

Ve 32tt jsem se jela jen nahlásit na případnou hospitalizaci a po vyšetření si mě tam nechali,že mám kontrakce po 6 min-to já ale vůbec netušila 😀 Porod zastavili,ležela jsem tam měsíc do 36tt,pak mě pustili domů na 10 dní a to jsem si jezdila ještě nakupovat 😀 Takže do 38tt s dvojkama 😀 ,ale to už byl teda fakt mazec,volant daleko,pedály taky a o břicho jsem brousila břichem 😀

kacci
11. led 2012

do 40tt jsem se vozila na kontroly, 40+1 na příjem mě vezl táta:-

marcelkap
11. led 2012

Až skoro do porodu. Záleží na každým, jak se cítí.

tuliberka
11. led 2012

taky skoro do porodu, až na posledních 14 dnů 😉 Loni bylo hodně sněhu, tak jsem se bála 🙂

zuza01
11. led 2012

Já taky až do porodu, nikdo jiný by mě k dr. nemohl vozit a v autobuse mě gentlemani sednout nenechali 😉

kaa
11. led 2012

Den před porodem jsem jela nakupovat 😀

meduza
11. led 2012

Já taky jezdila víceméně do porodu. Koncem těhotenství jsem jezdila každý den na monitor. Nejlepší byl jeden den, kdy jsme s dr už plánovali příjem za týden (rodila jsem plánovanou sekcí) a pak se ukázal horší monitor, tak si mě tam chtěli nechat okamžitě. Tak jsem je uprosila, že si domu odvezu auto a že mě hned přivezou zpátky 😀

karafiatek
12. led 2012

Řídila jsem auto do 6. měsíce, dokud jsem se vešla za volant. Byla bych řídila i dále, ale měla jsem fakt strach z nějaké bouračky, co kdyby že. On ten náraz břicha o airbag taky nemusí být zrovna příjemný.

kasparci
12. led 2012

Do porodu🙂

kaculetka
12. led 2012

Taky do porodu 😎

myscha
12. led 2012

Ještě v den porodu. Ale do porodnice mě vezl manžel, to jsem měla tak silné kontrakce, že bych tam sama nedojela a porodila v autě. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru