Domácí práce v těhotenství. Vyhýbáte se některým?

kackark
13. led 2007

Ahoj holky, chtěla jsem se vás zeptat, jakým pracem jste se třeba v těhotenství začaly vyhýbat a nebo, jestli dělate pořád vše. Myslím třeba vytírání,věšení záclon atd.
Už jsem o jedno mimi přišla, tak teď nechci nic riskovat.

Předem moc děkuji za vše zkušenosti. 😉

baruna
20. led 2007

Gedren - ale my máme doma 2 kocoury, z toho jeden je perský. Takže u nás se luxuje a utírá prach skoro každý den. Prostě chlupy jsou všude 😀
Manžel sice pomáhá, ale když má 24-hodinovou směnu, tak mi moc nepomůže. Ale nosí nákupy, chodí s košem a do sklepa pro brambory. A hlavně vyřizuje většinu pochůzek a nákupů. To nesnáším normálně, natož teď v těhu 🙄
A hlavně moje heslo je: Těhotenství není nemoc !!!!!!!!!
Samozřejmě by to bylo jiné, kdybych měla problémy, ale když jsem v pohodě, tak proč si neuklidit 😉
Jo a holky jeden zlepšovák na mytí oken - teda funguje to je na střešní. Vždycky když to vypadá, že bude pršet, naleju na okna iron, zavřu je a déšť mi je krásně umyje. 😀 😀

kackark
autor
25. led 2007

baru: ten zlepsovak na ty okna je fakt perfektni 😉
Skoda jen, ze zadny stresni nemam 😀

krista
10. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

dont_speak
11. dub 2009

V prvním těhu se to dá vyhýbat tahání těžkých věcí, ale když už doma máte pak jedno malé dítě, tak se tomu přenášení a zvedání stejně nevyhnete. Jinak jsem se víc šetřila a polehávala, teď už to jde jen když malý spí po obědě. Úklid po něm a ostatní práce vykonávám dál (kromě oken 🙂 cítím se dobře a komplikace nemám, tak proč se tomu vyhýbat. Těhu opravdu není nemoc, jen se tomu stavu stačí přizpůsobit akdyž něco bolí, tak si dát prostě oddych.

kackark
autor
11. dub 2009

Dont_speak: zrovna na tohle téma se mi stal dobrý trapas. Byli jsme s manžou nakupovat a těhotná maminka mě poprosila, zda bych jí nevyndala tak dvouleté dítě z košíku. A já jí nechtěla vysvětlovat, že jsem na začátku rizikového těhu, tak jsem suše manželovi řekla, prosím tě vyndej ho. Musela jsem vypadat hrozně bezcitně a pak mě to mrzelo. Na druhou stranu bylo pěkné zjištění, jak pěkně na něj manža mluvil 😉

dont_speak
11. dub 2009

kacka, to chápu, že ses v tu chviíli citila divně, to by asi v té situaci každá těhulka měla stejný pocit. Blbý že na tom začátku, když ještě těhu není poznat a musíš se navíc šetřit nezaujatému taky něco vysvětlovat.. 😅
ale udělalas to v dobré míře kvůli svému miminku, tak co si vyčítat. 🙂

kackark
autor
11. dub 2009

dont_speak: ale nejvzláštnější na tom je, že děti naprosto miluji a za "normálních" okolností bych byla šťastná, že té mamince mohu pomoci. Ale já takhle vypadala jak největší necita. A jak mě tou otázkou úplně vykolejila tak jsem nebyla schopná ani normálně manžu poprosit a o tom děťátku mluvila jak o nějaké věci. Když mi ta situace celá došla, tak bych se nejradši neviděla. Snad to chuděra maminka nějak pochopí 😎

dont_speak
11. dub 2009

kacko, mě se vlastně tak stalo něco podobnýho co tobě. Jela jsem na začátku těhotenství k dr, kvůli jednorázovému zakrvácení a na zástávce autobusu jsem byla při ruce u jedné maminky s kočárkem. Taky mi bylo nepříjemný ji odmítnout, když mě požádala o pomoc a napadlo mě to samé co tebe, ale prostě jsem měla strach o mimčo a odkázala jsem jí na někoho jiného bez toto abych vysvětlila, že jsem těhotná. to se pak člověk fakt cítí jak blbec.

richt
5. říj 2010

Ahojky holky, sice nejsem na mateřské, ale doufám že třeba brzy se zadaří a budu, ale chci Vám nabídnout práci na doma. Určitě každá máte hodně kamarádek a známých. Nabízím prodej bytové kosmetiky Dedra.! Nejde jen o kosmetiku, je tam i spoustu krásných věciček třeba do kuchyně, různé doplňky do bytu!! Podívejte se na http://dedra.ecbook.cz/leto-podzim-2010/.Pokud by jste měly zájem ozvěte se, velice ráda vám pomůžu!

kathule
30. črc 2011

AHoj holky, začla jsem "pracovat" je to vyplnování dotazníků apod, doma, pár minut denně a docela pohodička
http://www.ermail.cz/link/7VeAAje7JmATe2YmYYmlC...

lenste
1. srp 2011

@kathule Ahojky, četla jsem si ohledně vyplňování těch dotazníků.Chtěla jsem se zeptat, zda jde opravdu o normální přivýdělek (ze kterého už máš nějaké peníze) a nebo jde jenom opět o nějaké blafy, kterých je na netu spousty? Díky za odpověď. Lenka

kathule
2. srp 2011

@lenste ahoj, já jsem s tím nedávno začla takže dosah výdělku neporadím. Zatím mě to nijak neotravuje, je to na pár minutek 😉
ještě poradím tuhle stránku...tam už jsem něco vyplňovala ale také teprv začínám, včera jsem vyplňovala první placený dotazník za 50,- http://mymap.tns-aisa.cz/casipub/jaksestatclene...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru